Как да разбера дали малкото ме лъже "Боли ме главата".

  • 4 329
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 448
Моят син го болеше отстрани, над ушите точно ...
При по-емоционални деца не било рядкост...

Ми там показа вчера, но ми се стори несигурна, защото първо вдигна двете ръце, после само едната и точно над ушите. А и мина за 3 минути май.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, обикновено го болеше само от едната страна...

# 17
  • Мнения: 448
И какво по точно, къде го заведе?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На детски невролог и очен лекар.
Правихме няколко безболезнени изследвания.
Ако наистина те притеснява, това е най-добрият вариант.

# 19
  • Мнения: 448
Да очния е сигурен заради едно ечемиче, ще питаме и за невролог. Първо да я наблюдавам седмица две, за да видя дали е на истина.

# 20
  • Мнения: 109
На 4г. не е 4ак толкова малко.Моето е на 2г.4м. и ми е казвало 4е го боли главата,като имитира 4уло го е от някой и след това забравя бързо.Можеш да пробваш да не я питаш дали я боли,да не я потсешташ,а да из4акаш да видиш дали сама ще ти каже.Щом това става само при теб,може и наистена да търси внимание.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 380
и моят син е на тази възраст. от време на време ми прилага този номер, кога на игра, кога за да си поиска нещо. например боли го корем, за да му дам хапче с вкус на ягода. още като види че го приготвям му минава коремът.  Laughing
ако е била с плитки може да е от това. ако дълго време е вързана косата се получава едно такова неприятно усешане на скалпа и боли понякога чак.

# 22
  • Мнения: 448
Да обикновено я вързват преди да я взема, затова ще я следя сега, за да разбера.

# 23
  • Мнения: 249
Имахме същия проблем с голямата ми дъщеря. Оплакваше се периодично от силни болки в главата. Правихме изследвания, включително и ядрено-магнитен резонанс. Лекарят /неврохирург/ каза, че имало такива случаи с малки деца, щяла да го израсте. Сега много рядко се оплаква, само когато е преуморена. На наши близки, се оказа, че детето страда от главоболие, защото има синузит. Така че може да я види лекар УНГ.

# 24
  • Мнения: 448
То тя почти винаги е със запушен нос. Като мен. Казаха че може да е от алергия, аз имам от цветя. Но сега е заради времето май. Тука си е влага голяма. Все се мъчим с нослето. Но ще го израсте това, аз също се затлачвам понякога като има вятър и влага. Баба и вика че играе си и не се оплаква. Сега и казах да я следи повече. Но нослето си е пак запушено. Какво ли не физиологични разтвори и прочие. Алерголога каза да не яде шоколади, ядки, и други работи, но не защото е алергична от тях, а защото децата не трябвало уж. Но си ги яде, как да я спра. Дете е. Иначе няма температури и гърло. Не боледува, не кашля, но нослето ни е проблем.

# 25
  • Мнения: 741
Алерголога каза да не яде шоколади, ядки, и други работи, но не защото е алергична от тях, а защото децата не трябвало уж.
А като няма детето алергия към тези храни, какво е основанието на лекаря за тези така компетентни "препоръки"?!!
Аз на моите деца редовно им давам натурален шоколад с 50 % какао (най-съм доволна от този в Кауфланд, 200 гр.). Отразява им се страхотно. А за ядките пък - интересно.  newsm78  Точно в тях, особено бадеми, лешници и орехи (най-добре е да не са много запечени) се съдържат толкова много витамини!

# 26
  • Мнения: 448
Алерголога каза да не яде шоколади, ядки, и други работи, но не защото е алергична от тях, а защото децата не трябвало уж.
А като няма детето алергия към тези храни, какво е основанието на лекаря за тези така компетентни "препоръки"?!!
Аз на моите деца редовно им давам натурален шоколад с 50 % какао (най-съм доволна от този в Кауфланд, 200 гр.). Отразява им се страхотно. А за ядките пък - интересно.  newsm78  Точно в тях, особено бадеми, лешници и орехи (най-добре е да не са много запечени) се съдържат толкова много витамини!

Вика децата не трябва да ядат Мед, ядки, шоколад, ягоди, малини, защото имало алергени, а те са склонни за развиване на алергии. А нейната беше от цъфтежите тогава. Беше със запушен нос от тях. И каза за другите за всеки случай, но така и не го послушахме май.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 380
явно се е презастраховал.
фъстъците са алерген, другите ядки може би също заради това, което се събира по тях - плесен ли е, какво е  Rolling Eyes на бадемите например едно сивкаво такова...

# 28
  • Мнения: 448
Да, ама в меда има всичко от таблицата на Минделей например. Поне така съм чувал не знам. Ягодите и малините имат власинки май. Не знам. Нямаме проблеми с храни. Не са я изследвали, но аз съм бил алергичен от полени като малък, и сега кихам от една трева на есен. И може би за това е казал, за да е сигурен. Но аз мисля че е от цъфтежите на тополите особено. Периода пасва. И не е всяко лято. До сега два пъти е ставало, но нищо сериозно. Просто хрема.

# 29
  • Мнения: 741
Съгласна съм, че е задължително ограничаването на определени храни, но при ДОКАЗАНА алергия. Детето дори няма правени изследвания. По логиката на този лекар, следва да спра да давам на децата си почти всички храни, щото при повечето продукти все си има по нещо...
А за шоколада например, само той ми помага при повишаването на хемоглобина на дъщеря ми, която има проблем със ниски стойности.
За бадемите знам, че ако са горчиви, тогава са вредни.
За власинките, и при прасковите е същото, но при старателно измиване, власинки не остават.
За меда - само когато е пресен е опасен, 1-2 месеца след това вече няма вредни съставки.
А ако наистина имате съмнение за алергия, не отлагайте, направете изследвания.
Общо взето, колкото и да смятаме оплакванията на децата си за манипулиране, най-добре е да се проверят нещата, защото ако има действителна причина за тях и не вземем мерки навреме, последствията ще са доста тежки и сериозни.

Общи условия

Активация на акаунт