с какви чувства напуснахте Бг?

  • 1 658
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Здравейте
Много ми е любопитно с какво чувство напуснахте България? Имам предвид първия път, когато заминахте.

Ами много смесени. Моето излизане от БГ трябваше е 6 години преди това...но поради откази за визи, бяхме разделени с мъжа ми 7 години. Когато най-после ми дадоха виза, вече ми се беше отщяло от всичко, бях си устроила живота в БГ както се казва...но, мъжа ми го нямаше. И ситуацията ми беше или да си остана в БГ с малкия сама, или да дойда тук. Изплаках си очите, въобще не ми се тръгваше. Като дойдох тук изкарах най-тежката депресия през живота си. За 6 месеца станах емоционално и физически развалина. Колкото ме съсипваха проблемите и раздялата ни предните години, това че оставих всичко, което ми струваше толкова много усилия в БГ ме досъсипа. Оттам ми започнаха здравословни проблеми и т.н. Прибрах се в БГ...и всичко си дойде на мястото. Просто явно не се бях " разделила" както трябва с БГ. Прибрах се в САЩ много щастлива, изпълнена с енергия и съвсем нов светоглед за нещата. Преди това бях просто един неспокоен дух, който си имаше " недовършени дела" и се връщаше на мястото на пресъплението Simple Smile Не можех да се успокоя и това е. А сега...7 месеца след връщането ми от БГ се чувствам прекрасно ( абе въобще не броя провръщането, гаденето, виенето на свят и припадъците от бременността, която въобще не ме правят щастлива в последно време, ама то е от друго  Mr. Green ). Така че до голяма степен според мен с какъви чувства напускаш страната зависи най-вече от това дали си в мир със себе си, когато го правиш. Ако не се бях прибрала в БГ, сигурно нямаше да изкарам дълго в САЩ.

# 16
 В България също  ръчно се  произвеждаха стаклени играчки-майка ми работеше в такъв завод, мила Антоанетке.
Наистина ти съчувствам за случката преди да напуснеш БГ. И аз заминах с голеееми надежди и амбиции и може би малко облекчение. В САЩ всичко е организирано, служителките са любезни до втръсване(обичам да пазарувам в Бенетон , където продавачките са едни груби италианки-ах, носталгия! Joy).
И на мен ми откраднаха портфейла 3 циганки в БГ. Аз обаче ги хванах и ходихме дружно в МВР. ТАм ми се изсмяха и ги пуснаха да си ходят по живо, по здраво да грабят други...В БГ не виждам по-голям проблем от циганите. Всичко отрицателно е свързано с тези изроди, за които кражбата е начин на живот. Тук също има цигани, не са толкова раздърпани, но се забелязват с подобен начин на живот-имат по 10 деца, кръвосмешават се, гледат 20животни в мъничък апартамент(отпуснат им за да се интегрират Naughty!!!).
Напуснах България заради циганите. Писна ми да ме обират. Не се чувствах защитена.

# 17
  • Мнения: 804
Ето я и моята история Hug
 Много си обичам БГ и все си мислех, че няма да емигрирам. Хората около мен обаче се пръснаха по света, а аз си оставах там и все по-вече си мислех какво правя в Бг, какво ми е бъдещето, шансовете за работа, нормален живот...Казах си обаче, че ако емигрирам, ще е на място, което си заслужава Peace Моя приятел спечели зелена карта и набързо се оженихме и с голяма радост очаквахме мига на заминаването, имахме година за да го осмислим , да се подготвим финансово и психически. Тръгнах с големи надежди и мечти, но най-вече с моя съпруг, начало на семеен живот и то на едно ново и непознато място. Доволна съм от избора си(и на мъжа и на държавата  Joy).

# 18
  • Мнения: 980
Ами, на майтап стана "емигрирането". Тръгнах, zаЩото роzовото ми бъдеЩе в Бг иzведнъж не иzглеждаШе толкова роzово. Беше ми тъжно и си поплаках в автобуса. Беше ми тежко, че оставям мама и тати сами. Все си спомнях раzплаканите им лица на гарата. Cry
Но освен родителите си и няколко приятели, друго не остана zад гърба ми. Сега се връщам с удоволствие zа няколко седмици, но се прибирам също с удоволаствие ибратно у дома. Peace

Общи условия

Активация на акаунт