Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 226
За яденето на Дара: 1/ През нощта се буди 1 път- към 3 или към 5- кърмим се;
                                2/ ако е към 3, към 8 пак се кърмим;
                                3/ към 11 давам зеленчуково пюре с 1/4 жълтък или месно пюре. Обикновено успявам да дам около 100 гр., макс. 120 гр. (най-вече ако е месо). Предлагам и кърма, но суче много малко.
                                    ако сме се кърмили в 5, издържа до 10 и тогава давам пюрето
                                 4/ към 13-14 давам пак да суче;
                                 5/ към 16-17 давам 2 супени лъжици каша (просо или елда) с около 80 мл кърма и 2 лъжички тиква или морков. Нямам идея колко е това, но винаги остават няколко лъжици. Пак предлагам кърма, ама колкото да не е без хич.
                                 6/ към 20-21 се кърмим.

Мога ли да помоля за мнението ви?- какво мислите за тази схема?


За мен лично е доста странна схемата  Rolling Eyes
 Кое ми е странно ли? Това зел. пюре или месно в 10 или 11  newsm78 Принципно по това време се дава плод. Ако не си въвела плод или не искаш да въведеш давай кърма, а обяда в 12:30-13:00. Ти дефакто заместваш обедното хранене, защо пропускаш това в 10? Аз давам около 10 плодово пюре и после в споменатото време давам обяда.
Защо чакаш консултация за плодовете? Вече си е ОК да даваш плодове, освен ако Дара няма някакви особености при акането.
Защо слагаш зеленчуци в кашата? Това ми е другото странно нещо. Не може ли да си я даваш чиста щом не даваш плод? Аз слагам плод, за да стане сладка. Сега съм купила на Милупа, която е доста сладка и не слагам пюре.

Количествата са си добри. Ралка едва сега стига до цяло 190 гр. пюре. Имай предвид все пак колко време Дара е консумирала твърда храна. Ралка консумира доста по-отдавна и стомаха й е свикнал. Така че всичко с количествата е ОК.

Кърмата също си е ОК. Какво значи суче колкото да не е без хич. То няма начин да изядеш 80 гр. пюре и да изпиеш много кърма. Ралка също пийва малко. Нямам идея колко малко, но кратичко суче. За сметка на това вечер и нощем си хапва добре. Важното е да има мляко на всяко хранене, а може и да е 20-30 мл.

Момичета, според мен не сте прави изобщо с това че отбелязаното на пюретата се пресмята според захранването  Naughty Пише ли, че може да се дава от 6 м значи може. Тези, които захранват след 6 м. могат да дават всички пюрета от 4 го 6 А по каква схема ще ги въвеждат това вече си е отделен въпрос  Wink По същия начин на тия дето пише 8 месеца ще почнете да ги давате на 10, така ли? Че то на 10 м, децата в повечето случаи да на обща храна, няма какво да им въвеждате. Просто пюретата, не са пасирани така фино. Така че месеците на опаковките показват възрастта, от която бебето може да поема определена храна без да се очаква да има проблем. На кашите от 6 м. пише, че съдържат глутен. Ако започна да захранвам на 6 м. няма никаква причина да давам безглутенова каша първо. Мога да си дам направо глутенова, за разлика от захранваното бебе на 4 м.  Wink

# 61
  • Мнения: 4 420
Добро утро
Вчера не ми остана време да си напиша поста, да видим сега какво ще сътворя.

Ваче, моята коса побеля през бременността. Може би притеснението си каза думата. Тя бялата ми косица не се вижда, защото е отдолу, но си трябват мерки, че ще заприличам на лелка. А може и до ген да е. Сестра ми на 26 почна доста да побелява. Майка и тя май рано рано я свърши тая работа, но понеже се боядисва не й знам цвета в момента какъв е, а е на 53 години само. (всички чакаме урината на Ралка  Hug)

За яслите съм на принципа - като му дойде времето ще видим как е. Ваче е много права със сравнението си.

Аз кайсия и праскова давам. Доколкото знам проблема е само в суровите плодове, заради власинките, но Мушмуронко ако искаш почакай, че да не стане по-лошо.

Кити, относно захранването. Ако е огладняла в 10, защо не дадеш тогава пак кърма, а зеленчука в 13. Това само като идея, защото пюрето си е все пак обяд, а в 10 си е далеч от обяда  Hug Иначе като количества ми се струва ОК. Йоана повече от 100 гр пюре/каша също не яде, а и не пие мляко след това. Понякога след около час изпива около 50-60мл кърма. Само на закуска изяжда около 150-160гр попара/или каквото има за закуска/. (можеш да купуваш пюрета от 190гр и да ги даваш за два дена). - Ваче, сега прочетох и твоя коментар. Ами не ме бива в обясненията, виж ти колко точно и ясно си се изказала  Hug

Аз между другото десерт на обяд не предлагам. Понякога приготвям 40мл супа, 50-60мл пюре. Плода между 2 и 4 го давам. Към 10 плод е абсурд да дам, защото тя тогава спи.

Къдрокоске, честита ви годишнина на патерици. Още много дълги години семейно щастие ви пожелавам  Hug

Момичета, месеците на пюретата са долната допустима граница. Пюре, на което пише 4 месеца, означава, че на 3 месечно не е добре да се дава. Също и пюре за 6 мес, не е ок за 4 мес.

Ех, че дълъг пост стана за добро утро. Сега се гушкам малко до Йоана, че после работа ме чака. Лек ден на всички.

Ичка, спиш ли?

# 62
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
Искам да попитам и аз по-напредналите в захранването. Ники яде на обед 1-1:30 зеленчуково пюре като количество едно малко бурканче. Следобед/привечер каша+плодово пюре.
Това, което ме притеснява, че реално зеленчуците се изчерпват с тиква, моркови, картоф. Опитах да дам пащърнак+картоф, но беше толкова лепкаво, че не можа да го яде малкия. Взела съм от ДМ и броколи с ориз за днес, но като го гледам и него колко е гъсто ... Как процедирате с гъстите, лепкави пюрета? Какви зеленчуци ядат децата ви?
Благодаря предварително.

# 63
  • Мнения: 43
добро утрооо,
Деска  Hug не спя естествено ,като се има впредвид каква нощ изкарах -Дара пищя ,рева и какво ли не друго ,само и само да спи до мен и то с час-два кански рев! Naughty
В резултат ММ се премести да спи в хола ,защото сутринта рано стана за работа и така.
Няма да пускам кафе ,че да не ставам банална! Naughty
Някоя друга мама ще го пусне ,ако иска.
Кити,и аз мисля като Ваче -в 10ч ,ако не искаш плод й давай кърма ,но лично не смятам ,че Дарка ще има проблем ,ако й даваш вече плодови пюренца за разнообразие.
Аз нямам кой знае кава изградена схема .Когато видя ,че се е позапекла и аз като Цвети давам рано сутрин плодово пюре и после топла водица и резултатът е налице след час-два.
Когато обаче е ок си й давам попара за закуска.
Вчера направих кисела и си хапна .Хелънче,ами 2с.л. ги разтворих в 100мл .вода ,постоя 5мин .,после 200-250мл. вода да заври и бавно с постоянно бъркане добавих разтвореното количество в студената вода. Хапна го.
От вчера съм запомнила поста на Августа 21-че и досега става и просто не мога да спра да го мисля.Ако до 5г. ставам ,както досега ,просто няма да издържа ,честно.

Ваче
,за яслите да си кажа -аз чувам разни неща ,но не казвам ,че ги отричам като институция.Аз като Деска ще реагирам на момента .Иска ми се на 2г. и 3м.-септември да я пусна на ясла,защото финансово няма да се справим-имаме като много семейства кредит ,който много ни тежи- и трябва да работя ,но в същото време понякога ми се иска да си я гледам до 3г. до време за градина.Освен това аз най-вероятно ще си търся нова работа и ще ми е доста трудно ,така че гледам да не ги мисля много нещата ,защото и сега съм объркана.
Пожелавам ви хубав ден ,аз днес ще си подаря 2часа фризьор  малко да се поразведря.

# 64
  • Мнения: 43
В нов пост,че ми подскача текста ,че ме дразни.
ЛориХю-преварявам малко вода в каната и слагам вода ,колкото преценя ,да стане приятно за хапване ,защото Дара също не ги яде гъсти.Има на Ганчев-смесени пюрета зеленчуци с масло.Вчера взех и на Бебевита също така зеленчуци асорти смесени доста .

# 65
  • Мнения: 141
Добро утро,момичета.

Китинце,като количества според мен е добре,с времето ще се увеличат.Но и аз давам обяда около 12,понякога в 14ч (зависи кога е ял преди това,кога се е събудил и т.н.) и следващото хранене кашата или с плодово или чиста,т.е. няма само кърма ме/у двете.В началото и аз мнгоо се лутах,помниш.. всеки ден различно се получаваше,но може би вече влезнахме в ритъм,на мен ми се изясни и става лесно.Честно казано се учудвам,че първо си въвела жълтък и месо,а не си дала плодовете,но пък в крайна сметка все тая.С ябълка,круша няма проблем да започнеш,няма от какво да се притесняваш.Чуденките са по-скоро за праскови,кайсии и за суровите плодове,но пък Дара докато опита другите и за тях ще стане време.Кога сте на консултация?Като ти е по-спокойно,разбира се изчакай и после започвай смело. Wink
Хелънче,как е Алексче днес?
Дарка,разпиши се после,мисля те! Praynig
Накри,ето при вас пише 6+,а при нас 4+  newsm78 А на Ганчевското защо няма обозначение...идея си нямам..
Като четох поста на Ваче и стана дума за имунитет,се сетих нещо - Красче,гледа ли пак Гала миналата седмица,имаше предаване за коластрата - добавката за деца.Докторката каза,че е за деца над 1г.Подчерта го.Също заключението й беше,че по принцип до 5 годишна възраст не е добре да се бъркаме в имунната система на децата,НО при тръгване на ясла примерно е добре да се подсили предварително.
Ани,при положение,че има зъб вече да давам ли силицеята?Аз докато се наканя да я дам и той се озъби  Laughing
Лори,аз просто го стоплям повече и то се втечнява малко.

После сме на консултация,да видим как се е представил този месец.Хремата тази сутрин е по-добре ми се струва,тъкмо и доки ще го пергледа.А зъбчето вчера се е подало,но явно сега докато избие цялото няма да спим,предполагам за няколко дена ще излезе.После ще тръгне друго и така и така  Laughing Laughing
Днес няма да мога да излезна с количката  #Cussing out ,развален ни е асансъора,а живеем на 10ия етаж.Дори после с бебо на ръце и чантата ще слизам,а как ще се качвам  ooooh! не знам.

# 66
  • Мнения: 4 370
Добро утро!  Grinning

Ваче, ще пиша за кашата, но се чудя дали не се обърках с тази плодовата!? Като гледам за първа каша всички давате нещо от сорта на просо, елда..... Пък аз плодова. Но я избрах според моя вкус.  Rolling Eyes Забравих да пиша че взех и гел душ за баня на бейбилав с бейби бонуса. Не беше посочен в брошурата, но беше нареден на стелажа. Май се бяха объркали, но ми го дадоха с отстъпка.

Пао, ако много си лапа ръцете, ако чеше непрекъснато, значи пристига нов и пак може да даваш силицея. Ако искаш направи малко пауза. На мен вече ми е много трудно да давам ХЛ... Никола не иска да яде вода с лъжица. Първо се радва, защото мисли че ще го храня и после се почва една борба....  Grinning

Една песничка поздрав от мен за предстоящите булки и тези които скоро станаха такива. http://www.youtube.com/watch?v=_whMMZy3V2E Тази песничка ми е любима и я пях на ММ на сватбата!

# 67
  • Мнения: 2 837
Здравейте и от мен!
Накри, наистина не е нормално Софи да не наддава нищо първите три месеца - явно е имало някакъв проблем. Иначе просто схемите ви с Кити са различни и няма база за сравнение. Кити, аз ти завиждам благородно за количествата твърда храна - Явор повече от 50-60 грама пюре или каша едва ли поема, по една бисквитка мъничка от спелта, понякога по малко круша и банан. Но пък този месец е наддал 400 гр почти само на кърма и лекарката се смя на моите оплаквания за неговото неядене  ooooh! Аз вече въобще се отказвам да сравнявам не само различните схеми, но и различните деца - Румен е захранен по-късно, на тази възраст вече си изяждаше по едно голямо пюре. Кити, няма проблем да въвеждаш плодове, а няма защо да се притесняваш толкова и за бързото въвеждане на месо и жълтък - щом няма реакция, това вече е минало.
АД е атопичен дерматит.
За пюретата - Деси и Ваче са прави според мен - след шестия месец може да се предлагат всички неща с етикет 6 плюс, просто е добре да не се дават накуп повече съставки, за да може да се следи за конкретна реакция, ако, не дай Боже, се появи.
ХюЛори, аз разреждам с преварена вода, когато нещо е гъсто.
Ваче,повече от 15 деца са в група, поне при нас, но в повечето случаи не всички ходят.
Бюти, абе наистина си отнема и време закопчаването и откопчаването - да не говорим, че ако детето каже, че му се пишка, докато се съблече, като е със сложни дрехи, и отича работата - това и аз като майка съм го усетила, какво остава за лелите. Имай предвид, че ние сме в стендбай положение и пак понякога не реагираме бързо, а лелята докато въобще разбере какво й казва детето... За отношението към кръщелницата ти - разбира се, че не са прави, това е ясно. Обърнахте ли се към директорката за съдействие? Кофти е, че в София с този наплив на деца към ДГ и ДЯ персоналът може да си позволи да е арогантен  Sad Но за другото - иска ми се да уважават моя труд, затова уважавам и чуждия - не че търпя невнимание към детето ми, но се опитвам да проявявам разбиране. Румен беше прекрасно обгрижван в яслата, съдействаха ми за окончателното махане на памперса, даваха си му редовно допълнително храна (щото той беше ламя тогава), личеше си, че е доволно детето, с кеф ходеше. Сега за Явор ще видим. За беззъбието - и бати Явор е беззъб все още.
Къдрокосчице, забравих да поздравя вчера - много, много по седем пожелавам - минали сте детския, навлезли сте в зрелия си период заедно  Grinning
Пао,  Confused Десети етаж си е много - ние сме на петия и ми е  много гадничко да качвам Явор всеки ден, обикновено и с допълнителни торби  Confused
Ани, благодаря за поздрава!
Хубав ден!

# 68
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен, дружина. Честита ни нова темичка.
 HugЗа храненето, не искам да изказвам коментар, просто ще споделя нашето.
Никола се буди доста често нощем (дано е от зъбите, които все още нямаме). Към 4.30-5.00 си изпива млякото (около 230 гр.). Буди се окончателно към 8.00. В 9.30 му давам плодово пюре -круша, 1/4 ябълка и банан. (Всички храни ги приготвям аз). В 12.30 си хапва пиле или телешко със зеленчуци. 16.00 каша-Ну Ну (вече сме опитали от всичките и направо ги обожава.В 19.30 пийва отново мляко-200 гр. и преди да си легне, понеже отново е гладен-21.00, хапва още една порция каша. Да не чуе дявола, но откакто давам кашата преди лягане, се буди само в 5.00 за мляко.
Може би си хапва доста, понеже е почти 9 кг., ама какво да го правя...Е, все пак е и 75 см. на мен не ми изглежда дебел. Joy
Много целувки на всички. При първа възможност ще пиша пак. Heart Eyes
Честито ти бракуване, Пеперудоооо...Много семейно щастие.  bouquet
Аз си ви чета, да знаете...

# 69
  • Мнения: 14
Добро утро!

Кити, и аз се зачудих защо даваш на по-ранното хранене зеленчуковото пюре, а не към 13-14 ч. Също и защо смесваш кашата със зеленчук. Аз започнах с каша и тъй като Теди беше само на кърма, взех безмлечна. Един път й дадох чиста, но не й хареса, защото е безвкусна. И започнах да я смесвам с плодови пюрета. Така въведох почти всички плодове. Правя 30-40 мл. вода с 1 с.л. оризова каша и добавям около 60 мл. плодово пюре (половин малко бурканче). Това й го давам следобед към 16-16,30 ч. След 30 мин. й предлагам да суче. Почти винаги суче по малко, но се е случвало и да откаже. След около 20 дни започнах и със зеленчуци - на обед (13-13,30 ч.) по половин малко бурканче - 60 мл. И отново след около 30 мин. я кърмя. Тогава си суче добре, защото е яла по-малко. Сутрин между 6,30-7,30 ч. и после около 10 ч. е само на кърма. Вечер след къпането в 19,30 отново на кърма, и през нощта - колкото пъти иска ( от 2 до 4 пъти ) кърма. Сега смятам да въведа месото и след това глутена. Жълтък ще започна да давам след около месец след месото.
За храните и месеците - щом захранваме след 6 месец, можем да даваме всичко от 4-6 месеца. Приема се, че вече храносмилателната система е по-развита и може да приема безпроблемно повече храни. Но все пак гледам да спазвам поредност на въвеждането. Просто не чакам по цял месец за един вид храна, точно защото е по-голяма. И захранвам малко по-бързо. Ето днес става точно един месец откакто започна да яде друго освен кърма ( преди това е опитвала някои неща по 2-3 лъжички ).
Ваче, пиши като излязат резултатите от лабораторията. Дано всичко е наред Praynig.
Пао, много добре те разбирам, защото и ние живеем на 9 етаж. А доста често се разваля асансьора и все звъня на техника, защото не мога да мръдна никъде.
Лори, и аз затоплям повече пюрето и става по-течно. Понякога изцеждам малко кърма в него или добавям топла вода, но рядко.
За зеленчуците и аз се чудех какви да давам вече, защото май няма голямо разнообразие.

А аз мога ли да попитам, особенно тези които вече дават готови месни пюрета. Гледах тук във форума описание на месните пюрета и не знам какво да взема. Педиатърката каза да започнем в реда пуешко, пилешко и заешко. Но във всички пюрета има по нещо, което не съм давала - масло, глутен, царевица, домати или подправки. Дайте идеи какво давате. Ако трябва ще въведа царевица и домати, но масло и глутен ми се иска след месото Thinking.

Оставям Ви. Ще ходя да подавам заявление в училище за Стефи, че нали ще бъде първокласничка тази година.
Лек ден  bouquet

# 70
  • Мнения: 43
Елдричкааа, Hug много се радвам ,че четеш и че писа! Аз отдавна си мисля да й давам вечер непосредствено преди лягане някаква нощна каша и мисля наистина да опитам !
Аааа и ние сме беззъби ,въпреки че ни морят от 4ти месец тея болки! Аз продължавам да й давам калкареа фосфорика ,но не знам до кога да й давам.Все пак от доста отдавна -откакто й ги давам-не сме се разкарвали през нощта с колата и не е изпадала чак в истерии .
Ана2  Hug имам въпросче -до кога ще продължава това с дясната ми гърда -много се налива и все още става на буци,забелязвам ,че е на периоди .....но ми е много некомфортно.

# 71
  • Мнения: 819
                                                            Добро утро.

Момичета, благодаря ви за пожеланията. HugИрето, адашката ти по снимките ми е голямата щерка.

Да ви споделя как се храним ние–
7.00ч.–кърма
11.00–11.30–кърма(пробвах плод да и давам към 10, не иска)
12.00–12.30-пюре(3 пъти седмично месо, 2 пъти зеленчуково с жълтък)
14.30–кърма
16.30–кърма
17.00–17.30–каша с пресни плодове, плодово пюре с бишкоти или нещо от сорта
20.00-кърма
24.00-кърма

Не иска да яде домашно приготвени храни.Всичко, което има малки парченца вътре го плюе.Накупила съм камари с пюрета, ама се ядосвам, че не иска малки парченца, а всичко трябва да е хомогенизирано.Как ще я караме така?Понякога яде повече като количество, понякога по–малко.Никога не я насилвам–колкото-толкова.Не е и голям фен на пресните плодове, за това и ги слагам в кашата.Вода пие рядко, по съвсем малко, но аз и предлагам често.

Още не се обръща.Голям търтей, обаче за сметка на това в бънджито полудява.Така се мята, че имам чувството, че ще изхвръкне.Не и се седи по корем хич, веднага почва да се нерви, ама като е седнала с куп играчки е мир.В количката побеснява, особено сега като я навличам с космонавта, заклещва се и крещи.Нося я с кенгуруто, ама гръб не ми остана.Ще търся нова количка.

Преди няколко дни я вкарахме в басейна.Първо беше малко стресирана, ама послеее...Като взе да се мята, иска да хване водата и да я лапне, пляска с ръцете и краката, голяма радост.Не ще да излезе от водата, разпищя се с все сили като я изкарахме, ама после спа без да мръдне. Mr. GreenДнес мисля пак да ходим да се цамбуркаме.

Пее като оперна певица от миланската скала и вика та-та-та-та.

Хубав ден, после пак, че да взема да поошетам из къщи.


# 72
  • Мнения: 4 420
Ичка, на мен не си ми банална с кафето. Свикнах да те гледам първа и затова те търся сутрин.

ЛориХю, и аз слагам преварена вода в гъсто пюре. В повечето случаи аз си приготвям пюрето, купувам само месните и си ги правя каквито аз преценя на гъстота.

Пао, и на Ганчевските пише месеците. Мечето, което държи едно сърчице и в него е написан месеца. Ама и аз всеки път трудно го откривам де.

Ани2, асансьор нямате ли? Пао, наистина 10 етажа са много. Моите родители са на 14-ти, добре, че все още не ни се е налагало да мъкнем Йоана по стълбите.

Елдра, радвам се, че чат пат се разписваш тук. Надявам се всичко около теб да е ок. Иначе Никола ми се струва, че има добро меню, а и кг не са му толкова много май.  Hug

Вова, има много хубаво Био пуешко на ХИП. Аз бях почнала с него, мисля, че нямаше масло и глутен. Йоана направо умира за него. Иначе можеш да купиш чисто пуешко месо (пак на ХИП има) и да добавяш в зеленчуково.  Общо взето в началото започнах с ХИП-ски пюрета, а от скоро давам на Ганчев, Овко и др, но Йоана яде почти всичко вече.

Ичка, на мен лявата гърда ми се препълва понякога все още.

Хехе, Пеперудке, развесели ме с описанието за Даниела. Гледах снимките - всички сте много хубави. Иначе аз вчера се къпах с Йоана под душа, беше много забавно за двете ни.

# 73
  • Мнения: 26
Здравейте и честита нова темичка! Ирето,   bouquet

Виждам, че темата със захранването се е разгоряла пак, но аз засега няма да коментирам, едно, че не ми е останало време да прочета по-задълбочено, второ, че ние май сме най-напред в захранването и е възможно още повече да ви объркам. Едно съм съгласна - на пюретата е отбелязана минималната възраст и на тази възраст на бебетата вече можете и по-смело да давате - не по лъжичка-две всяко ново нещо през седмица - 2-3 дни са достатъчни, според мен. Друго мое мнение е, че колкото по-късно е захранено едно бебе, толкова по-скоростно ще се окаже, че се въвеждат различните компоненти, а бебето има нужда да свиква с вкусове, консистенция и т.н., затова аз все си мисля, че 4-5 месеца си е по-добрата схема. Мое мнение, не задължавам никого.  Peace
За сравнение, на Сиана вече не й пасирам пюретата, само намачквам с вилица и яде почти всичко.  Peace

Съжалявам ако не ми е адекватен поста, ще дочета по-късно - Исках само да се отчета от консултацията:
+700 гр (7200) + 2см (69) Отложената ваксина пак не я биха, защото две поредни нощи вдига темп. почти 38 гр. Нищо нямало, но педи каза да изчакаме. Обаче каза, че горните 2 зъба щели да пробият всеки момент  Shocked пък това, дето прозира е отдолу.  Rolling Eyes Явно са тръгнали всички наведнъж и затова е толкова неспокойна и с темп. Confused
След като сме въвели пуешко, пилешко, телешко, заешко на 8 навършени месеца продължаваме с риба, а на 9 навършени - кис.мляко. Свинското е след рибата.
След като и глутенът е въведен, продължаваме с домашни супички с нормалните си продукти от магазина, които и ние си ползваме (досега всичко трябваше да са готови пюрета, според нашата доки).
Питах я защо не подскача това мойто дете - не е задължително, важното е да стъпва стабилно на крака с придържане.
Това е, след малко ще водя Марки на ушен лекар, че не чува нещо. Според баба му е от възрастта, ще видим  hahaha
Хубав ден!

# 74
  • Мнения: 3
Здравейте!Нашата схема за хранене е
9.00-9.30 плодова каша или попара(от която обикновено изяжда 4-5 лъжички хич не я обича)
12.30-13.00 месно /зеленчуково пюре или каша от елда с жълтък
16.30-17.00 плодово пюре/десертче мляко с бисквитки на HIPP или млечна каша Лека нощ смесена с плодово пюре.
През другото време  цяяяяяяла нощ се кърмим на поискване!Много ме мъчат тези нощните,така съм изморена вече и ми се иска да се наспя чееее Tired
Вова и аз като Деската ти препоръчвам Био пуешкото на Hipp. Peace
MammaAneliaN:Браво за мерките.Дано бързо излязат зъбките Hug
Пао на всички пюрета им пише месеците но на някой са трудно откриваеми  WinkАз така си държа тука едно на Гербер с макарони,че било 8+ ама кой да види ooooh!
Къдрокоска:Честита годишнина с малко закъснение.Пожелавам ти да се обичата все по-силно и по-силно! Hug
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт