Бременна и не много щастлива... Момичета, моля за помощ...

  • 7 060
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 384
Боже сякаш за моя бивш пишеш  Thinking newsm78

# 16
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Предполагам, че ще реагирате остро, но .....
Авторке, защо не направи аборт? Все още си в началните месеци. На 19 години, с бебе на ръце, в нещастна връзка, която мислиш да прекратиш - какво чакаш?! Абортирай, завърши образование, отваряй си очите и след десетина години създавай дете с някой, който си заслужава като съпруг, партньор и баща.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
По принцип не обичам да дават такива крайни съвети за аборт понеже е много лично.
Аз доколкото разбирам не е ли вече към 10-тата седмица..и аборта е малко рисков newsm78 Понеже от самото начало момичето каза, че е втори месец - това за мен е 7-8 седмица, та затова и не я питах за аборт.
Но ако аз лично бях на мястото на авторката - отдавна щях да приключа цялата преписка - аборт, раздяла и право напред!

# 18
  • Мнения: 549
Съветът ми към авторката: ако е възможно, премести се да живееш при родителите си, или други близки хора. Не е нужно да слагаш край на отношенията си с приятеля си, ако има колебания.

И освен това, дай си възможност искрено да си отговориш какво е отношението ти към бременността ти, искаш ли реално да станеш родител. Ако не искаш да ставаш майка, за аборт би трябвало да има и официална клинична пътека, за която се издава направление.

В никакъв случай не ти препоръчвам да прекараш бременността си, живеейки с човек, в който не си 100 % сигурна, който създава напрежение и ти вреди на спокойствието. Ако ще бременееш и гледаш бебе, най-добре отиди при родителите си, за да получиш помощта, от която без съмнение се нуждаеш.

Не си длъжна да живееш с приятеля ти, животът е пред теб, даже  да си с дете, тепърва ще се случват много неща.

# 19
  • Мнения: 1 128
Оффф, аз пък защо не съм съгласна с повечето. Аз съм на мнение, че ако ще бременее и ще го гледа сама, по-добре да направи аборт. Всички тук знаем какво е да си самотен родител. Как така лесно се дават идеи "остани сама с дете, живота е пред теб" не знам. Всички знаете колко трудно и отговорно е да си самотен родител, ти да си майка и баща, всичко да лежи на нейните рамене, и в същото време се опитвате да я убедите, че не е страшно. Напротив авторке, страшно е! Подготви се, че може да останеш сама доста дълго време, защото малко мъже са готови да поемат отговорност за чуждо дете, каквото и да си говорим.  Peace

# 20
  • Мнения: 54 425
Макче , трудно е , но момичето иска детето , пък и с едно дете , с подкрепа на родителите си , ще се справи ! Peace

# 21
  • Мнения: 1 128
Макче , трудно е , но момичето иска детето , пък и с едно дете , с подкрепа на родителите си , ще се справи ! Peace

Хепи, и аз живея ( за съжаление ) при родителите си, помагат ми безкрайно много, и въпреки това отговорността за това дете си е моя. Те помагат с грижи, но решенията са си мои. Всяка една грешка е моя отговорност. За това не мисля, че е лесно да отглеждаш детето си сам.  Peace
Може пък на вас да ви е лесно, не знам, аз казвам от моя си гледна точка  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 549
Напротив, аз казах, че ако иска аборт, има вариант да си вземе направление за аборт (вместо да иска пари от някой, например)
Мак, аз пък определям живота си като много по-смислен и пълноценен, откакто родих. Много повече знам какво искам, отколкото през цял куп безмислени години преди това - уж учене, уж работа, уж развлечения, но нищо не ми изглежда по-важно от детето; то ми е на първо място и пред любовите, и пред парите.

# 23
  • Мнения: 54 425
Макче , имах предвид , че в първия пост изобщо не видях дилема , дали да запази детето , или не .
За помощта от родителите , на мен също са ми помагали само с грижи и присъствие , понеже работех на смени . Но финансово - не , от както работя , не мисля , че родителите ми трябва да ме подпомагат , те и не могат , де . За домакинските задължения - също не , моя грижа са , с изключение на готвенето .
Отговорността за детето пък си е единствено и само моя . Peace

# 24
  • Мнения: 3 659
Хепита, да не се обидиш, само бъзик, ама то готвенето не е ли една голяма част от домакинските задължения  smile3533

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Макче , трудно е , но момичето иска детето , пък и с едно дете , с подкрепа на родителите си , ще се справи ! Peace
Аз също разбирам, че девойката иска детето и затова в началото не предлагах аборт като алтернатива. Все пак това си е доста личен момент. Виждала съм различни примери при толкова ранно раждане - от мятане на бебето към бабите и продължаване напред до тотално "вгнездяване" вкъщи и към детето. Мисля, че всяка жена е различна.
Да и моят живот се промени след като родих - като при всички....но аз и досега имам моменти, в които страдам за предишната си свобода....

# 26
  • Мнения: 54 425
Хепита, да не се обидиш, само бъзик, ама то готвенето не е ли една голяма част от домакинските задължения  smile3533

Веднага ти отговарям - това е единственото домакинско задължение ( ангажимент ) на майка ми по принцип , цял живот .
Може би и затова аз не обичам да готвя , защото иначе тя трябва само ТВ да гледа .

Аз , като дъщерята на Луда , чистя от 6 годишна , защото не понасях безпорядъка в къщи . От 15 годишна пера моите и на сестра ми дрехи , майка ми си пере само нейните ...
За детето никога не е участвала с пране , гладене , чистене , къпане , аз си я къпя от изписването от родилния дом .


Да и моят живот се промени след като родих - като при всички....но аз и досега имам моменти, в които страдам за предишната си свобода....

И при мен го има този момент ...

# 27
  • Мнения: 3 659
Добре де, само питам, без да те насмитам Mr. Green

# 28
  • Мнения: 513
Моето мнение е , че  авторката на темата има около 6-7 месеца да дава шансове.
 И за толкова много време ако не прецени дали таткото става за татко и мъж до нея .просто да се маха при мама и тате и да си роди спокойно.

Мисля, че  изпатилите си  от БНД трябва да и обясним , че  ако  таткото признае детето , то следват  дела. Те пък от своя страна изискват много време, пари, нерви.

Мисля, че трябва да й се обясни , че е много трудно да се гледа дете сама, но не и невъзможно.
Чудесно е да гушкаш малко розове бебче, но  не всичко е  така розовичко:)защото да разчиташ финансово  на някого ( когато си в подобна ситуация) означава да ти осигури покрива над главата  и покрие всички твои и на детето нужди (около 400-500 лв).Много е относително колко  са ти нужни.

Трябва да си подготвена за всичко това.Именно за това са тези форуми, за да те подготвят и да не се чувстваш изненадана и в безизходица.

Вярно е, че  е трудно да се намери мъж, който да бъде чудесен втори татко.Аз лично не съм го намерила, но и не виждам да давам шанс  за подобнно развитие на нещата ...личен избор..
Имам приятелка, която  си намери втори мъж и е много щастлива, защото гледа  детето като свое.

Предполагам, че ще реагирате остро, но .....
Авторке, защо не направи аборт? Все още си в началните месеци. На 19 години, с бебе на ръце, в нещастна връзка, която мислиш да прекратиш - какво чакаш?! Абортирай, завърши образование, отваряй си очите и след десетина години създавай дете с някой, който си заслужава като съпруг, партньор и баща.

какво общо има образованието с бебето...аз завърших първото с бебе на ръце и записах второ, никой не казва , че е лесно.....ама то лесно има ли изобщо? Само подчертавам, че  никой не ми го гледа, няма баби , няма дядовци...сама!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 477
Marry-Rada, относно образованието. Защо трябва да е толкова трудно? С бебе на ръце и учене? Аз лично не бих си го причинила ако мога да го избегна. А и в случая на авторката - несигурен татко, много млада възраст, без образование в момента....с едва дума - животът е пред теб, що трябва да го усложняваш от сега?! newsm78 newsm78 newsm78
Може би разсъждавам така защото имам леко затъпен майчински инстикт, който се появи мноооого късно, ама знам ли? Или вече съм прекалено прагматична поради възрастови изменения Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт