Опасна ваксина против рак на маточната шийка?

  • 7 646
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 495
Ей,трябва да сте мнооого заблудени.Аз ще добавя и Индия и Англия-забрана на тази ваксина.И като се напъвате тук със псевдознания,поне проверете имуниз. к-ри на Европейските страни.Т.е. ваксината е препоръчителна.Всеки си поема отговорността.А в тези 2 страни е забранена от години.Как пък пропускате такива подробности.Вероятно незнаете и защо.

# 16
  • Мнения: 462
 newsm78 мисля, че си пациентка на д-р Чакъров ...  Peace

http://www.nhs.uk/conditions/hpv-vaccination/pages/introduction. … x?WT.mc_id=090805

"Since September 2008 there has been a national programme to vaccinate girls aged 12 to 13 against the human papilloma virus (HPV). "

In the UK, from September 2008 to July 2010, at least 4 million doses of Cervarix (the HPV vaccine used in the UK programme) were given.


Нещо не ми прилича на забранено ... Simple Smile  Peace

А само през Октомври 2011 са поставени 291382 дози от ваксината на момичетата в съответната възрастова група ... Източник

# 17
  • Мнения: 462
В допълнение, какво значи препоръчителна? Има термин РУТИННА имунизация. Като не я правиш, в законите си е регламентирано какво се случва - не те приемат в университет, в училище и т.н.

Тук също не са задължителни - никой не може да те задължи да ваксинираш, нали? Ама не получаваш детски, детето не посещава ДГ .... и т.н. Пък ти не ваксинирай Simple Smile
А вие какво правите? Плащате на лекари /такива като д-р Чакъров, вероятно/, които вярват във великата Теория за конспирацията и после като има епидемия - детето имунизирано, пък заразено Wink айде, моля ви се!  ooooh!

# 18
  • Мнения: 94
Леле!  #2gunfire Този доктор политически емигрант от 70-те (прочетох в интернет по негово собствено предложение), който твърди, че не е успял българин в чужбина. Дори зачетох и някои статии от него. Бая злоба и жлъч таи тоз човек на една неудовлетвореност, пък и нещо ми се стори, че неграмотно пише. Може би е от чуждата клавиатура или немския език.  Joy Ами елате си, бе господине, да помагате като пенсионер на България! С немската пенсия ще си живеете тук като цар! Вече политическият режим, който ви прокуди е история.  Нямам нищо против конкретната журналистка. Всеки си върши работата. Аз лично нямам нищо общо ни с медицина, ни с журналистика. И съм от мафията на скромните средностатистически българки с две момичета и онкоболна майка, които нямат намерение да са политически емигранти. Не че съм тотален конформист, но не съм принципен нон-конформист и истеричен анархист. Та темата е за начинанието на правителството за безплатна ваксина срещу ЧПВ. Аз го приветствам. Ваксинирала съм себе си и голямата дъщеря на 14 срещу заплащане. Едно хубаво нещо да се направи от държавата (и не че често се случва) и веднага го оплюват, я някой политик, журналист, емигрант. Аман!

# 19
  • Мнения: 9
 ooooh! Tired ooooh! Tired ето защо е забранена ваксината http://www.thinktwice.com/hpv_show.htm

# 20
  • Мнения: 4 753
Тук също не са задължителни....

Мислех да не се включвам, но четенето с разбиране не е силна страна на някои... Отвори си Закона за здравето и виж какво пише, има ли задължителни ваксини или няма... Да, ваксиниТЕ не са задължителни, само определени ваксини са задължителни за определени възрасти...  Laughing

# 21
  • Мнения: 495
  miramila                 , HugНо Мишолина и тем подобни мишоци са с  голямо и неоправдано самочувствие на всезнаещи....те на български не разбират,камо ли на англ.И личните истории игнорират,и документирани увреждания...Ама не ..то магарето обича  бодили.Съмнявам се ,че ще разберат сравнението.

# 22
  • Мнения: 2 140
http://www.monitor.bg/article?id=270207
Майки пращат на съд ваксините
Цитат
Имам само една майка, която не позволи детето й да бъде ваксинирано, обясни за “Монитор” общопрактикуваща лекарка от Варна. Тя обаче има в пациентската си листа момиче, което е изпаднало в кома след ваксинация и в момента детето се лекува от лека форма на детски паралич. Може и на едно дете да се случи, но ако това е вашето дете, вие също ще бъдете против задължителните ваксини, обясни лекарката.

# 23
  • Мнения: 462
http://www.monitor.bg/article?id=270207
Майки пращат на съд ваксините
Цитат
Имам само една майка, която не позволи детето й да бъде ваксинирано, обясни за “Монитор” общопрактикуваща лекарка от Варна. Тя обаче има в пациентската си листа момиче, което е изпаднало в кома след ваксинация и в момента детето се лекува от лека форма на детски паралич. Може и на едно дете да се случи, но ако това е вашето дете, вие също ще бъдете против задължителните ваксини, обясни лекарката.

и пратиха ли ги накрая? Simple Smile Понеже аз си спомням, че нещо се доказа, че искът е необоснован ...

# 24
  • Мнения: 9
  miramila                 , HugНо Мишолина и тем подобни мишоци са с  голямо и неоправдано самочувствие на всезнаещи....те на български не разбират,камо ли на англ.
права си elbosi за това никакъв коментар  Peace  друго си е да се заяждаш само ...който има мозък- да го използва  Peace Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Леле,"тем подобни мишоци"!
Какво те дразни толкова Мишолина?Много злобно от твоя страна,защо така?
Всеки сам чете,преценя.Различните мнения мен не ме дразнят,но адски ме вбесява простотията и злобата!
Аз се казвам Славка.Ако искаш така се обръщай към мен.
Относно тази ваксина тепърва ще се запозная.Ако преценя,ще я поставя.Винаги търся истината някъде в средата.Нещата не са никога толкова розови или черни.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 596
Леле,"тем подобни мишоци"!
Какво те дразни толкова Мишолина?Много злобно от твоя страна,защо така?
Всеки сам чете,преценя.Различните мнения мен не ме дразнят,но адски ме вбесява простотията и злобата
!

Аз се казвам Славка.Ако искаш така се обръщай към мен.
Относно тази ваксина тепърва ще се запозная.Ако преценя,ще я поставя.Винаги търся истината някъде в средата.Нещата не са никога толкова розови или черни.

И аз си помислих същото.

# 27
  • Мнения: 94
Ама, моля ви, какви са тези агресии пак  #2gunfire И защо обиждате майките? Какво й и на Мишолина? Мен пък ме кефи. Очевидно жената е интелигента и се интересува. А най-обичам да се включи цялата кохорта мирамили, стелтовки, елбосита и алексовци и с такова ожесточение да спамят темите и да се нахвърлят върху хора, които споделят личен опит и да пишат едни и същи глупости и да тиражират едни и същи примери и линкове. Наистина въпросът е на личен избор. Който иска да си гълта хомеопатични плацебута, който иска може и да се довери на лекарите и на медицината. Естествено винаги има извести условности и никога нищо не е абсолютно. Представете си, че тази тема ме привлича, поради онкоболната ми майка и поради това, че самата аз съм се ваксинирала, както и дъщеря си и съм лично убедена, че това е напредък. И заглавието на темата е, забележете, с въпросителна, защото е опасна не ваксината против рака на маточната шийка, а самият рак и от това умират жени, млади жени! Ваксината е само превенция. Защо всичко прогресивно у нас трябва да се руши от ретроградни сили?

# 28
  • Мнения: 9
то се вижда кой е агресивен тук  Whistling пък и не виждам с какво съм оспамила темата -точно по темата пуснах линк, че и нагледен даже с картинки да не ви е скучно, в който беше посочено как след въвеждането на ваксината са получени 20 000 доклада за сериозни увреждания и смърт при жени  и  млади момичета, ваксинирали се с Гардасил-ваксината "одобрена" от FDA . ако сте имали достатъчно търпение и най-вече желание да изгледате краткото видео, в последната си част има резюме отностно ваксината, даващо отговор защо е опасна ваксината, което си мисля е предмета на разговора в тази тема.
И заглавието на темата е, забележете, с въпросителна, защото е опасна не ваксината против рака на маточната шийка, а самият рак и от това умират жени, млади жени!
интересно тълкуване на заглавието на темата  newsm78 Thinking

# 29
  • Мнения: 495
Интелигентните хора знаят,че няма безопасно количество живак,алуминйи,фенол и т. н.да не говоря пък за културите,в които се отглеждат тези "вируси".И как пък се подминавате това ?Да сте чували за менделеева таблица и защо са определени по определен ред?Досега не дадохте 1 разумен довод,че всички тези токсини са полезни за нашия организъм.Ако го направите,ще го призная.

Общи условия

Активация на акаунт