Бременни да не влизат в интернет - хейтърите увреждат плода

  • 2 445
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 163
Ама като няма как да отсяваме...
Ами няма, тук е най- лесно. На живо вече е трудно, защото някак е невъзпитано да си тръгнеш по средата на нечия тирада или да не пожелаеш да изслушаш девойката с лапарото. А тук можеш да прескачаш онова, което не харесваш, да не отваряш теми, които натоварват и тн.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 595
Цитат
... Някои дори се представяли за доктори, а жените се вслушват в съветите им и пренебрегват посещенията при лекаря...


Това сериозно ли е? Не мога да си представя, че една нормална жена, която е достатъчно интелигентна да влиза в интернет и да чете съответните форуми, ще се следва сляпо съветите на "компетентните" съфорумци и няма да се консултира с лекаря си! Що за лекар ще почувства авторитета си застрашен от ... интернет?!

Пълно е с такива. Преди седмица в "Бебета" някаква питаше как да лекува детето си, щото... нямала доверие на лекарите. Ама на видния капацитет с ник Siska79 (примерно) има доверие.

Най-лошото не е, че има хора, които търсят съвети и вярват на всяка простотия, прочетена из форумите - ами че има виртуални специалисти по всичко, които винаги са готови да се отзоват. Компетентно, разбира се.

Ето един пример - не е от най-потресващите, но е пресен.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=634133.0

# 17
  • Мнения: 2 401
Прав е човека за интернет!

# 18
  • София
  • Мнения: 12 163
Flip Тези хора и без интернет са същите. Ходят по съсдки, врачки и по баячки, а от лекар и човек със съответното на проблема образование изпитват ужас.

# 19
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
И аз ако бях дофтор, щях да се дразня да ми се правят на много информирани как стоят нещата. Те затова сигурно дават такива съвети. Аз също чета за всичко каквото се сетя в интернет, но никога не пропускам или омаловажавам мнението на специалистите. И най-важното - никога не им споделям, че съм проучвала въпроса предварително.

# 20
  • Мнения: 14 654
На лекарите, чието развитие е спряло на "Детският лекар Ви съветва" от 1976, със сигурност е неприятно да отговарят на пациентски въпроси.
Тук мога да видя мнения на Бу, Хедра, yanast, които дори да са хейтърки, добре знаят как се кърмят бебета и виртуалните им съвети често се оказват много по-ценни и приложими, отколкото просъсканото от някоя сестра в АГ-отделение "през три часа и нощем стомахът да почива".

# 21
  • Мнения: 25 651
А хейтърите по болниците как се отразяват върху бебетата и техните майки?
Аз досега не съм чула за хейтър, уморил бебе или родилка поради безхаберие, алчност или некадърност. Ако има такъв, поправете ме.
Иначе е много вярно, че по форумите е пълно със самолекуващи се, тип "нямам време да отида на лекар, затова ми поставете диагноза и ми кажете как да се лекувам" и следващи всякакви съвети на принципа "една жена във форума каза..."
Само че тези, които дават съветите, съвсем не са хейтъри. Те са онези мили, любезни, учтиви и много услужливи съфорумци, които с щедро сърце диагностицират всякакви заболявания и предписват всевъзможни лечения - от клизма със сода каустик (измислих си го!) до най-новия антибиотик.
Хейтъри са другите - тези, които се карат и пращат на лекар. Но и с тях винаги се намира кой да се разправи - все някоя добра душа ще им размаха укорително пръст и ще ги изгони от темата на принципа "щом няма да помагаш, не чети".
Много е далеч от истината, горкият лекар!

ПП Навремето пък на мен ми се караха защо съм чела книги как бременеят и раждат "белите" жени, т.е. - в другите страни. Че и с цялото си нахалство питах това що го няма и онова няма ли да ми направят. Тогава нямаше интернет и не бяха чували думата "хейтър". Ама пък едни вредни издатели на книги се бяха извъдили, ужасна работа. Само мътят главите на простите женици...  Аааа, бабите им на нивите все по книги и интернет са раждали!  Naughty

# 22
  • Мнения: 3 736
И най-важното - никога не им споделям, че съм проучвала въпроса предварително.

И аз правя същото.  Peace За мен опасни във форума са потребителите, които се изказват с тон на последна инстанция, подлагайки на съмнение лекарските мнения. Звучат много убедително и не е трудно да посеят съмнение в колеблива глава. Ама те не са хейтъри, даже напротив, те са винаги готови да помогнат, дори да не искаш помощ.

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
"Хейтването" си го обяснявам, че по-често хора недоволни от нещо прибягват до излияния в интернет пространството, докато доволните по-рядко се отприщват да сипят хвалебствия. Примерно за някой доктор - чела съм теми еди кой си е ужасен, непрофесионалист, грубо отношение, н'ам си к'во. Истината е, че винаги има доволни и недоволни. Аз за моята следяща бременността какви гадости четох, а като ходех на консултации - все едно за друг човек бяха писали.

# 24
  • Мнения: X
...
Аз досега не съм чула за хейтър, уморил бебе или родилка поради безхаберие, алчност или некадърност. Ако има такъв, поправете ме.
...

ами значи си пропуснала "новината"
по Гергьовден си отиде едно преносено бебче
майката се предовери на едни естественички, дето по-добре от лекарят и знаеха какво е по-добре за бебето и, промиха и мозъка да си роди у дома и детето си отиде
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=550818.345

сега едната от тях дава съвети за детско хранене тук, прокламирайки веганско такова, спестявайки какви добавки дава на детето си, да са неутрализира дефицитите, които му причинява с това

та толкова е полезно четенето из нета, ако нямаш глава да мислиш самостоятелно

# 25
  • Мнения: 25 651

ами значи си пропуснала "новината"


О, съжалявам да го чуя. Горкото бебе!

И все пак - за мен това не е пример за хейтър, напротив. Не съм чела нищо от тази, за която разказваш, но съм сигурна, че не е хейтър, а мила и много любезна.
Хейтърите са точно обратното.
А това за главата... Когато човек не я използва по предназначение, няма разлика дали се води по чужд акъл в интернет или на пейката пред блока. Без малко да напиша, че може би е някакъв вид естествен подбор, но не е - обикновено го отнася някой невинен, най-често децата на безмозъчието.

# 26
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ужас, занчи... Такива "дебели кратуни" как рискуват живота на децата си, направо акъл нямат.

# 27
  • Мнения: X
Сийке, точно тези "любезни" хейтъри ми се виждат по-опасни

двуличието им е голямо и си трябва време да се усетиш

а тогава може да е късно за съжаление

# 28
  • Мнения: 3 736
Те са по-опасни, но хейтъри не са, просто лош избор на дума от страна този професор, мисля.

# 29
  • Мнения: 2 480
...
Аз досега не съм чула за хейтър, уморил бебе или родилка поради безхаберие, алчност или некадърност. Ако има такъв, поправете ме.
...

ами значи си пропуснала "новината"
по Гергьовден си отиде едно преносено бебче
майката се предовери на едни естественички, дето по-добре от лекарят и знаеха какво е по-добре за бебето и, промиха и мозъка да си роди у дома и детето си отиде
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=550818.345

сега едната от тях дава съвети за детско хранене тук, прокламирайки веганско такова, спестявайки какви добавки дава на детето си, да са неутрализира дефицитите, които му причинява с това

та толкова е полезно четенето из нета, ако нямаш глава да мислиш самостоятелно


Точно това Вие май го споменахте в моята тема за дезинформацията. Тя не предизвика голям интерес, но аз мисля че ще става все по-актуална в обществото.

Вече са издадени куп книги и са написани доста материали като дезинформация в интернет. Никак не е лесно да се отсее плявата. Особено, ако общата култура на четящия не е на задоволително ниво.  
Един професор съдов хирург в здравното предаване по БНТ каза, че дезинформацията в интернет в областта на съдовата хирургия вече е 50%! Посочи и книга написана забележете от гастроентеролог, а отнасяща се до съдова хирургия с 10 грешки на всяка страница!

Би трябвало да приемем, че някои специалисти са последна инстанция. Неслучайно те са се утвърдили като най-добрите в своята област. Някои от тях са национални консултанти. Веднъж известният на всички вас Бърди оспорваше тяхната компетентност и смяташе, че такава длъжност национален консултант въобще не трябвало да има! Тя била присъща на съветската здравна с-ма. Дори и така да е, тези високообразовани специалисти са полезни за здравеопазването. Защо трябва всичко идващо от онези години да бъде отхвърлено? За Бърди било обидно да пита свои колеги, когато изпадне в затруднение! Не вярва на нашите специалисти, както и на руските. Винаги се доверява на американските. Изказва се неуважително за нашите светила в педиатрията. Може би е със самочувствието, че знае повече от тях.

Скоро с говорих с нашата лична дали 40 градуса телесна температура са бедствие или не са. И тя е на мнение, че са и не трябва да се стига до гърчове. Така мислят и други мои близки лекари, на които вярвам. А тук имаше една тема, в която доста народ обясни, че ако нямало гърчове нищо че са 40 градуса, нямало страшно! И детето можело спокойно да си играе с такава температура! Даже някои лекари казали това!

Някога информацията за убийствата и  уморените пациенти от лекарски грешки почти я нямаше в медиите. Сега изпаднахме в другата крайност. Всяко такова престъпление е новина номер 1. И какво от това? Колко са осъдените и вкарани в затвора за дълго време? Тоест населението е объркано и изплашено до крайност, а престъпниците са на свобода.  

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 13:29 от vl

Общи условия

Активация на акаунт