Домашна помощница, в какво ви помага?

  • 10 374
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 710
Почистване с прахосмукачка, бърсане на прах, миене на под и сервизни помещения, гладене. Миене на прозорци и почистване на врати
Другото си го правим ние, супер неприемливо ми е някой друг да ми оправя кревата, подрежда нещата или пуска пералнята. Дори не мога и да си представя как точно някой ще знае кое списание да изхвърли и да подреди. Никога не оставям разхвърляно, когато тя ще идва - неудобно ми е.
Каквото се договориш това ще е. И докъдето си позволиш да я допуснеш.
Винаги само с препоръка и след "изпитателен" срок в офиса.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Стандартното почистване у нас е: смяна на чаршафи, пускане на пералня, простиране, бърсане на прах, прахосмукачка, моп, гладене, подреждане на чиниите в миялната, изхвърляне на боклука, баня и тоалетна.
За по-специфичните неща като подреждане на шкафове и гардероби, миене на хладилника - аз съм с нея и си подраждам нещата по мой начин.
Прозорци се мият периодично, както и някакви други неща според ситуацията.
Не подрежда и не изхвърля нищо.

Светкавица, всичко е въпрос на договаряне и напасване. Много е важно /поне за мен/, човекът, който ще влезе в дома ти и ще стои сам в него, да ти е симпатичен на пръв поглед. Ако има нещо, което необяснимо те притеснява, по-добре не наемай такъв човек.
Лично аз предпочитам хора, препоръчани ми от приятели, които обаче ги ползват като помощници, а не просто на леля Пена стринка й.

# 17
  • Мнения: 2 829
Имах домашна помощница миналата зима. Показах и къде стоят нещата и се разбрахме тя да прибира детските играчки, да сгъва и прибира детските дрехи (вкл. от сушилнята да вади ако има), да прибира съдовете от миялната, зарежда новите (после аз ги дооправях, де), изчиства кухнята, пуска прахосмукачка, мие с парцал, бърше прах, наши дрехи ако има някъде сгъва и събира на едно място, също и други вещи, които не знае къде да сложи. Също така, когато и кажа миеше фурната, микровълновата печка, прозорците, шкафовете, вратите, вадеше и сгъваше наново дрехите в някой гардероб.
Не съм я карала да сменя чаршафи, да пуска пеералня и да мие тоалетната и бидето. Понякога, докато тя чисти или след това аз си подреждам и пререждам, но имах много повече време да го правя, т.к. започвам от изчистена и подредена къща.
През лятото мъжа ми си е повече вкъщи и помага с чистенето, затова се отказахме, сега мисля пак да потърся....

# 18
  • Мнения: 263
Ох като ви чета и намен ми се ще...ама нашето жилище е 50 квадрата  2 стаи с баня и тоалетна и едно килерче....и все пак си отнема време....Задължително единия почивен ден отива в чистене Tired
Сигурно има тема по въпроса, но честно ме мързи да търся....каква е цената на такава услуга?
На час ли се плаща, на посещение, на свършена работа....как и колко? Thinking

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
....каква е цената на такава услуга?
На час ли се плаща, на посещение, на свършена работа....как и колко
Както се договорите.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 262
Цитат
....каква е цената на такава услуга?
На час ли се плаща, на посещение, на свършена работа....как и колко
Както се договорите.

 Peace
Прекалено много варират цените, за да ти дадем ориентир

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нашата идва 2 пъти седмично.
Старая се да е подредено, когато дойде. Не е приемливо да оставиш безпорядък и да очакваш да е перфектно изчистено след това. Също гледам и да излезем, за да може да си работи на спокойствие, без да се прескачаме.
Работата е - смяна на чаршафи, пускане на пералня и простиране, гладене, бърсане на прах, прахосмукачка и измиване на пода, миене на баните. Терасите се мият веднъж седмично. Прозорците - периодично, както дойде.
Основно почистване обикновено се прави стая по стая, за да може да направи и рутинното почистване на останалите стаи същевременно.
Ако се налага почистване на шкаф, аз й казвам кога и как.
И аз също предпочитам да наема жена, която са ми препоръчали приятели.
Научих се, че всичко трябва да се обяснява подробно, ако искам да се свърши както трябва. Не очаквам сама да се сети кое, кога и как.
Чистачката ни в София взема по 35-40 лв на идване, зависи дали е имало основно чистене, прозорци и т.н. Но ми е много удобна, защото нямаме фиксирани дни, а се уговаряме ден за ден, както ни е удобно и на двете. Идва и в неделя, ако е свободна.
Тук цената е почти същата, но в евро Confused...

# 22
  • Мнения: 481
само едно мога да те посъветвам:
Не вземай познати, приятелки или на приятелки майките.
По-трудно ще ти е да запазиш дистанцията

# 23
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Почистване с прахосмукачка, бърсане на прах, миене на под и сервизни помещения, гладене. Миене на прозорци и почистване на врати
Другото си го правим ние, супер неприемливо ми е някой друг да ми оправя кревата, подрежда нещата или пуска пералнята. Дори не мога и да си представя как точно някой ще знае кое списание да изхвърли и да подреди. Никога не оставям разхвърляно, когато тя ще идва - неудобно ми е.
Каквото се договориш това ще е. И докъдето си позволиш да я допуснеш.
Винаги само с препоръка ...

+1, както се казва.

Единствената разлика е, че от няколко месеца гладенето временно не й влиза в задълженията. Идва поне 2 пъти седмично, понякога- 3.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз съм имала преди доста време, още нямах дете, така че за прибиране на играчки не мога да кажа.
Идваше веднъж седмично:
миеше и подреждаше хладилника основно, след което се пазаруваше за седмицата
чистеше с прахосмукачка и подовете
миеше основно банята и терасите
сменяше спално бельо
от предния ден пусках средно по 5 перални /с дрехи от цялата седмица/ и тя гладеше вече изсъхналите дрехи и ги подреждаше, като се има предвид, че бяхме двама човека, лесно научи кое как се подрежда в гардеробите и скрина.
разхвърляните дребни неща, като документи, разни канцеларски неща и др. подобни ги слагаше в един голям плетен кош и аз после си ги разпределях по местата и решавах кое е за изхвърляне
най-важното е че чистеше кухнята, която беше с доста шкафове, ширма, плотове, фурна, което аз мразя да правя най-много
А когато ни няма събота и неделя идваше да чисти прозорците, които бяха доста, както и да пере щорите, но това беше веднъж на два месеца.
Но аз поддържах доста чисто като цяло и тя беше доволна.

Сега съм станала толкова оправна, че всичко си върша сама Mr. Green Като мине кризата мисля пак да се възползвам то този вид услуга.

Не се притеснявай, дори и в началото да не е уточнено всичко с времето ще се напаснете.

# 25
  • Мнения: 11 919
само едно мога да те посъветвам:
Не вземай познати, приятелки или на приятелки майките.
По-трудно ще ти е да запазиш дистанцията

Точно тази грешка допуснах преди време, но тогава имах спешна необходимост и нямах особен избор.

# 26
  • у дома
  • Мнения: 965
При нас жената идва когато я повикам, давам и 20 лв. за чистене - това включва прах прахосмукачка, банята, терасите и ако съм оставила дрехи за гладене. Случвало се е да я помоля да подреди дрехите в шкафа на децата...Когато чисти прозорците и давам допълнително пари. Пералня пускам всеки ден и си простирам сама. Не може да подрежда, защото не знае кое къде да сложи и първият път, когато почисти все едно не беше чистено. А в началото, се наложи да  дооправям някои неща, та мина време докато тя разбере как искам да се чисти и така...За мен най-важно е, човека да е сигурен - моята жена чисти в колегите на мъжа ми вече повече от 5-6 години. И не сме обвързани емоционално - например жената, която чисти в момента офиса е майка на моя близка приятелка - еми, не съм доволна, но ми е неудобно да и кажа, пък да я сменя още повече, като ги знам колко са притеснени финансово...

# 27
  • Мнения: 4 668
При нас идва веднъж седмично дом.помощница. Задълженията и включват почистване на подове , прах , двете бани , почистване на кухнята - уреди , плотове , прибиране на съдовете от миялната , смяна на спалното белъо и гладене . За прозорци се разбираме допълнително и и плащам отделно , защото нашата къща е с много , ама много прозорци .
Играчки нямаме много разхвърляни , защото синът ми вече е голям и като цяло е подредено , но не правя проблем , ако нещо не е в точния шкаф или кашон .

# 28
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
  Не е по темата ама да си кажа , аз си мечтая някой ден да си имам готвач/ка  Flutter

Харесва ми да чистя  Wink като малък фитнес ми е  Grinning



Някой от вас има ли готвач ?

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 15:33 от Desss

# 29
  • Мнения: 5 710

Важното е жената ... да вижда работата сама.

точно така. седнеш ли да обясняваш на една жена какво е да е чисто и подредено...

В момента сме в безпомощен перид  Grinning 

Общи условия

Активация на акаунт