хипогликемия и бременност

  • 11 509
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 856
Аз сега обърнах внимание, че пиеш по три половинки. Това е много висока доза според мен. При бременност, ако въобще се пие Сиофор, много се намалява. Някои от момичетата в темата за хиперинсулинемията пиеха по една половинка. Така че аз на твое място бих отишла пак на лекар и бих се консултирала. Не мисля, че е нормално да се чувстваш така. Възможно е и глюкомера да дава отклонения, но щом имаш и физически усещания, смятам, че трябва да се консултираш с лекар. Ако трябва и с втори лекар се консултирай.

# 16
  • софия
  • Мнения: 1 201
Точно така е,да не говорим, че доста ендокринолози са на мнение, че Сиофор по време на бременност не трябва да се пие, но това е друг въпрос Peace

# 17
  • Мнения: 856
Да, точно така е. Затова и аз с това започнах - повечето ендокринолози препоръчват метформинът веднага да се спре при бременност. Има малки изключения, които го оставят докато се види сърдечна дейност на плода. Но са по-скоро изключения.

# 18
  • Мнения: 97
Уф незнам вече, направо се побърквам, само проблеми изкачат  Sad
а за меренето явно наистина глюкомера нещо не съм го направила както трябва защто днес резултатите бяха такива:
 на гладно 5,8
1 час след ядене 10,1
2 часа след ядене 7,2
3 часа след ядене 4,6
4 часа следя ядене /но пих утрогестан/ 5,6

Мисля че това не е лошо нали? За сиофора двама доктори ми казаха да го пия, третия ми каза да го спра /Начев/ но само защото не е удобрен да се пие по време на бременност, т.е. няма достатъчно изследвания все още как влияе в/у плода. Очаквало съм към 2015 да се разреши. В момента само в Австралия позволявали да се пие по време на бременност. Това са негови думи. Другата седмица съм пак при Катя Тодорова та ще я питам отново. Вие знаете ли какво може да навреди на плода този Сиофор? Благодаря ви че се включихте с обяснения за моя проблем, момичета  Hug

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 18:20 от Vivala

# 19
  • Мнения: 800
От известно време не е имало активност в тази тема, но пък при мен се появи проблем и реших да го споделя. По веме на първата ми бременност ми откриха доста остра форма на инсулинова резистентност, така че през последните три месеца бях на строга нисковъглехидратна диета и пих по мъничко метформин - 250 мг дневно (последното по препоръка на д-р Тодорова). Бебето се роди здраво и не много голямо. Впоследствие метформиновата доза ми бе увеличена до 3 пъти по 250 мг, което също не е висока доза, но пък по-висока нямаше как да вземам, защото започнах да правя хипогликемии. Диетата не съм я спазвала особено стриктно.
Преди две седмици обаче разбрах, че отново съм бременна и в рамките наняколко дни спрях метформина напълно (поради това, че от всички лекари, с които съм говорила, само Тодорова поддържа категорично тезата за ползите от него, а останалите са далеч по-колебливи, освен това аз нямам ПКЯ и репродуктивни проблеми). Започнах стриктна диета без нищо сладко, само плодове и то много ограничено. Освен това вземам по един Инофолик, отдело едно хапче фолиева киселина и 1 таблетка от 1000 мг Омега-3 от сьомгово масло. Кръвната захар я меря всеки ден и от диетата и Инофолика много бързо се регулира и без метформин. Без диета и с метформин е към 5-6 единици, а сега под 5 единици на гладно. По принцип не е над нормите, но състоянието ми винаги се определя от лекарите като преддиабетно.
Вчера обаче имах много натоварен ден, изморих се страшно, движение голямо, цял ден тепах напред-назад. И нощес ме втресе зверски, студена пот, зачудих се какво ми е. Прегладнях, хапнах две-три солени бисквити и едва след това се сетих, че вероятно диетата и многото движение са ми докарали хипогликемия. Измерих КЗ след яденето на бисквитите и тя беше 5. После хапнах още две-три вече сладки бисквити и неприятните симптоми изчезнаха, затоплих се, втрисането спря, дори махнах едната си завивка. Едва тогава съм заспала, а на сутринта КЗ беше 4,6.
Та се чудя сега доколко това състояние е опасно за развиващата се бременност? Какво ли щеше да стане ако освен диетата и движението, бях пила и метформин? Как бих могла без медикаменти да регулирам така хормоните си, че да не се стига до подобни състояния?

Общи условия

Активация на акаунт