Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Някой има ли информация в тези три училища целодневното обучение ще бъде ли задължително за бъдещите първокласници или е пожелание?

# 16
  • Мнения: 57
Аз също гласувам с две ръце за г-жа Нанчева от ОУ "Кирил и Методий". Много е взискателна, но пък после на децата им е лесно. Съдя по голямата ми дъщеря, която до 4-ти клас беше при нея, а после в МГ. Въпреки високите изисквания по всички предмети тя нямаше никакъв проблем и най-вече пропуски. За деца от класа и  в МГ които бяха  от други училища...ммм доста имаха за наваксване.
Затова избирайте учител!!!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Някой има ли информация в тези три училища целодневното обучение ще бъде ли задължително за бъдещите първокласници или е пожелание?

В Кирил и Методий занималнята е по желание. В началото на годината се подава молба/заявление, и е желателно да се ползва тази услуга за цялата година.

# 18
  • Мнения: 11 916
Поредната тема , в която се записвам.
Моите колебания са между "Славейков" и "Климент".Едното е близо до дома ми, другото -до работата ми.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз ще задам вероятно малко наивен въпрос, но как се колебаете между няколко "елитни" училища, т.е. убедени ли сте, че децата ще бъдат приети във всяко от тях и решението е изцяло ваше?

# 20
  • Мнения: 11 916
Аз ще задам вероятно малко наивен въпрос, но как се колебаете между няколко "елитни" училища, т.е. убедени ли сте, че децата ще бъдат приети във всяко от тях и решението е изцяло ваше?

Не съм никак убедена.Аз не търся елитно училище, а близко и удобно за вземане на детето.Но живея и работя в центъра, повечето са елитни, колко са "елитни" друг въпрос, ама така се "водят"

# 21
  • Мнения: 2 898
колко са "елитни" друг въпрос, ама така се "водят"

Нали знаете приказката - първо работиш за име, после името работи за теб  newsm53. В тази връзка смея да твърдя, че в другите,  неелитни училища,  се работи повече и по-качествено, защото учителите там искат да се докажат и утвърдят. Мнението ми е базирано на много личен опит и наблюдения.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 134
Избутвам темата напред с надеждата да се включи още някоя мама с препоръки за учител, който тази есен ще поеме първи клас в Кирил и Методий. Скоро разбрах, че трябва детето да бъде с препоръки, ако искаш да бъде при определен учител, което ми се стори странно, но за това училище има много малко информация и всичко е възможно. Аз смятам да го посетя другата седмица и да разузная на място и ако науча нещо ново ще споделя.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 176
Не мога да се включа с препоръки за конкретен учител. Синът ми в момента е първи клас в Кирил и Методий.
Искам само да успокоя майките на първокласници да не изпадат в излишни притеснения за "елитните" училища. Моят избор беше ръководен най-вече от удобно местоположение предвид сложните транспортни схеми, които прилагам за училище, работа, ДГ и извънкласни занимания.
И мен ме бяха наплашили, че ако нямам "връзки" , няма да ми приемат детето, още повече че не ми е в района. Противно на очакванията, обадиха ми се от всички училища, където бяхме подали предварителните заявления.
Браво на делегираните бюджети  Mr. Green.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 134
Аз не се притеснявам за това, че няма да ни приемат, понеже сме в района и всички познати деца са ги приели без проблем. Елитно е доста силно казано. Аз лично дори не го имах като опция точно заради слуховете, че вече едва ли не кварталните училища са по-добри от централните, но истината е че то ще е най-удобно за детето поради близостта и познатите лица. Искаше ми се просто да почерпя мнения от майки на четвъртокласници от тази година, защото не познавам такива, а все пак е важно да имаш някакви наблюдения върху човека, който ще моделира детето ти през следващите 4 години, но явно във форума не се включват много майчета от района. Все пак благодаря за включването.   bouquet 

# 25
  • Мнения: 2 334
За ''Кирил и Методи'' имам инфо от майки  ,че последните две години даже са им останали свободни бройки,но друг е въпроса ,че нямаш право на избор за госпожа.Интересно защо е намалял наплива към училището чиито ученици имат най-висок успех на матурите след 4 клас?  newsm78

# 26
  • Мнения: X
За ''Кирил и Методи'' имам инфо от майки  ,че последните две години даже са им останали свободни бройки,но друг е въпроса ,че нямаш право на избор за госпожа.Интересно защо е намалял наплива към училището чиито ученици имат най-висок успех на матурите след 4 клас?  newsm78

Намалял беше напливът преди години, като се носеха градски легенди, че учели само деца на снобари, връзкари, мутри и прочие. Дъщеря ми е в трети клас и тази година паралелките им станаха по 30 деца. Миналата и по-миналата година поне десет деца дойдоха преместени от Климент. Последното дойде декември месец.

Право на избор на учител имаш дотолкова, че можеш да посочиш предпочитанието си заедно с някакви причини (примерно, че е препоръчан от някого учител), но не е сигурно че ще стане, защото обикновено всички искат при един или двама учители. Някой писа, че искали препоръки, което не е вярно.

# 27
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
В "Славейков" не е задължителна занималнята. Няма места за всички , от два класа се формира една група занималня, по около 10-15 деца от клас. Подават се документи ,но как става подбора ако има повече желаещи  незнам ,защото не сме я ползвали.
От тази година ,ако има занималня  и за 3 клас ,както се говори съвсем ще се затруднят. Няма база за толкова много деца... Незнам как ще решат проблема.

# 28
  • Мнения: X
В "Славейков" не е задължителна занималнята. Няма места за всички , от два класа се формира една група занималня, по около 10-15 деца от клас. Подават се документи ,но как става подбора ако има повече желаещи  незнам ,защото не сме я ползвали.
От тази година ,ако има занималня  и за 3 клас ,както се говори съвсем ще се затруднят. Няма база за толкова много деца... Незнам как ще решат проблема.

Тя занималнята никога не е била задължителна и по принцип вреждането е трудно. Може би имате предвид паралелките с целодневно обучение, което е съвсем различно нещо. В Кирил и Климент направиха по една такава за първолаци, но много желаещи нямаше. В крайна сметка записваха деца, чиито родители не са подавали такава молба. Повечето деца от тези училища ходят на частни занимални, които изобилстват наоколо.

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Ако е различно занималня от паралелка с целодневно обучение ,то в Славейков изобщо няма такива  паралелки Wink

Общи условия

Активация на акаунт