Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
За протокола ние избрахме 34-то и даже вече преместих децата за втория срок от предучилищната там. Всеки ден се убеждавам че взех правилното решение. Невероятни дами обучават децата ми Peace Чувстват се щастливи и двамата, въпреки че идват по средата на годината.

# 16
  • Мнения: 2 037
Тинче, много си права. И аз като теб бих казал на родителите ДА НЕ СИ ЗАПИСВАТ ДЕЦАТА В У-ЩЕ ---, ЗАЩОТО Е МНОГО ЗАПАДАЩО.

Цялата съм в слух да те чуя как ще се обосновеш.
Ако липсват факти, които да споделиш от собствен личен опит очаквам корекция на мнението ти.

П.С.Сега си сетих, че сме се срещали в друга тема. Ти нямаш опит с училището.

Много ти благодаря, че ще оставиш други родители да се възползват от местата в училището при две страхотни госпожи.    bouquet

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 23:38 от Люлин

# 17
  • Мнения: 84
Тинче, много си права. И аз като теб бих казал на родителите ДА НЕ СИ ЗАПИСВАТ ДЕЦАТА В У-ЩЕ "ИВАН ВАЗОВ", ЗАЩОТО Е МНОГО ЗАПАДАЩО.

 Люлин, не се връзвай на думите на bilijan. Аз имам дете в подготвителната група в 5-то училище. И аз следя темите за записване в първи клас. Като прочетеш по-старите публикации на bilijan ще видиш, че той е избрал учителката по немски език в същото училище. Но защото класа на Надежда Янева вече е попълнен /доколкото се носи слух в квартала/, затова bilijan пише против училището въобще, за да може да се включи в немската паралелка. Може би е пропуснал този момент и сега иска да разколебае някой родител.

# 18
  • Мнения: 2 037
балкански, страгегията му/й не ме интересува, но е безкрайно некоректно да сипе квалификации за място, с което няма нищо общо.

# 19
  • Мнения: 140
  Написах по-горния коментар, имайки предвид, че 5 у-ще изглежда много традиционално като се започне от външния вид на старата сграда, което може да е плюс - лъха на уют, а не на стъклен мраз, та минем през програмата, която се предлага за обучаване. Например езиците са само английски и немски /вярно най-приложимите/, народните хора - задължително обучение, т. е. 1 час раздвижване повече, липсата на плувен басейн. Направих и допълнително проучване на учителите за първи клас 2012/2013 и разбрах, че са Янева и Нейчева. Янева непрекъснато ходела на допълнителни обучения, което рядко правят учителите и затова работела с нови модели на преподаване и е много  всеотдайна.   Чух, че дори на бивши ученици не отказвала помощ по математика, немски език. Явно тя е отдадена на децата. В тази връзка за Нейчева дочух, че има частен зъболекарски бизнес и сигурно заради това не отделяла внимание на учениците си и имало нейни деца, преместили се при Янева.  В крайна сметка при всеки учител има плюсове и минуси /както при всеки работещ/ и може би ние родителите имаме влияние за някои неща.

# 20
  • Мнения: 2 037
bilijan, най-добре спри.  Stop
Пожелавам ти искрено да запишеш детето на място, където то самото ще се чувства добре.

# 21
  • Мнения: 1 919
Аз подадох заявление за 34 у-ще, най-вече защото ми е пред блока.
Тази Гелева е прекалено строга и родители, които са си записали децата, уж за повече дисциплина, после ги местят в друго училище.
Висоцка и Дайска са младички. Дайска има 2 години стаж като учителка, но изглежда страшно мила и
изглежда обича децата.
Гелева е профил математика, другите две английски.

# 22
  • Мнения: 819
Аз подадох заявление за 34 у-ще, най-вече защото ми е пред блока.
Тази Гелева е прекалено строга и родители, които са си записали децата, уж за повече дисциплина, после ги местят в друго училище.
Висоцка и Дайска са младички. Дайска има 2 години стаж като учителка, но изглежда страшно мила и
изглежда обича децата.
Гелева е профил математика, другите две английски.


Нищо подобно!Синът ми беше в класа на Гелева до 3-ти клас и се изместихме за една година в 107-мо с математика именно поради ОТЛИЧНАТА ПОДГОТОВКА на г-жа Гелева!Още две деца се изместиха за 4-ти клас  и отидоха в частно училище заради чуждите езици и защото средния курс там започва от 4-ти клас!
Така че не разнасяйте невярна информация,чута и недочута!

# 23
  • Русе, София
  • Мнения: 245
mishlentze, а вие коя учителка сте избрали за първи клас в 34-то, имате ли вече някакви впечатления от учителките, които ще поемат първи клас?

Благодаря.

# 24
  • Мнения: 1 919
Аз подадох заявление за 34 у-ще, най-вече защото ми е пред блока.
Тази Гелева е прекалено строга и родители, които са си записали децата, уж за повече дисциплина, после ги местят в друго училище.
Висоцка и Дайска са младички. Дайска има 2 години стаж като учителка, но изглежда страшно мила и
изглежда обича децата.
Гелева е профил математика, другите две английски.

Нищо подобно!Синът ми беше в класа на Гелева до 3-ти клас и се изместихме за една година в 107-мо с математика именно поради ОТЛИЧНАТА ПОДГОТОВКА на г-жа Гелева!Още две деца се изместиха за 4-ти клас  и отидоха в частно училище заради чуждите езици и защото средния курс там започва от 4-ти клас!
Така че не разнасяйте невярна информация,чута и недочута!

Чутата недочута информация е от друга учителка от училището, една майка с 3 момченца от квартала, която измести сина си в 36, точно за да избяга от Гелева. Явно си зависи и от детето. Това не се справило с темпа на Гелева и са се натоварвали и родителите. Отделно е имало изпълнения да пише 100 пъти "няма да правя еди какво си в клас".
А това, че вие сте се изместили по други причини си е ваша работа.

# 25
  • Мнения: 819
Аз също съм майка на 3 момчета от квартала,надявам се да не става въпрос за мен(защото обясних какви са ни причините).При сегашния клас,който Гелева извежда няма друга майка с 3 момчета.
Гореописаният случай явно се отнася за някой от предните и випуски.
Истината е,че при Гелева темпото с което се работи е много бързо и не е за всяко дете.Но основата,която децата получават е уникална-изключителна грамотност,висока култура и т.н.
Дайска е много симпатична и обгрижва добре децата.
Висоцка също е внимателна.
Аз обаче имам пристрастие към Гелева и предпочитам солидната основа и реално заслужените оценки пред спокойствието и умереното темпо на останалите две учителки!
Успех!

# 26
  • Мнения: 819
Аз също съм майка на 3 момчета от квартала,надявам се да не става въпрос за мен(защото обясних какви са ни причините).При сегашния клас,който Гелева извежда няма друга майка с 3 момчета.
Гореописаният случай явно се отнася за някой от предните и випуски.
Истината е,че при Гелева темпото с което се работи е много бързо и не е за всяко дете.Но основата,която децата получават е уникална-изключителна грамотност,висока култура и т.н.
Дайска е много симпатична и обгрижва добре децата.
Висоцка също е внимателна.
Аз обаче имам пристрастие към Гелева и предпочитам солидната основа и реално заслужените оценки пред спокойствието и умереното темпо на останалите две учителки!
Успех!
Уточнявам,че написаното се отнася за 34-то училище!

# 27
  • Мнения: 2
Искам да запиша детето си във 2 училище.Имате ли впечатления от учителките,поемащи тази година първи клас?

# 28
  • Мнения: 3 336
mishlentze, а вие коя учителка сте избрали за първи клас в 34-то, имате ли вече някакви впечатления от учителките, които ще поемат първи клас?

Благодаря.

Избрахме г-ца Дайска. Ходих да говоря с нея, много ми допадна, надявам се да сме при нея. Обърна ни доста внимание, много е мила и каза че за нея най-важното е децата да идват с желание на училище. Честно казано и за мен това е по-важно отколкото да имат 6-ци от горе до долу и да смятат корен квадратен във втори клас.

# 29
  • Мнения: 1 919
mishlentze, а вие коя учителка сте избрали за първи клас в 34-то, имате ли вече някакви впечатления от учителките, които ще поемат първи клас?
Благодаря.

Избрахме г-ца Дайска. Ходих да говоря с нея, много ми допадна, надявам се да сме при нея. Обърна ни доста внимание, много е мила и каза че за нея най-важното е децата да идват с желание на училище. Честно казано и за мен това е по-важно отколкото да имат 6-ци от горе до долу и да смятат корен квадратен във втори клас.
Значи, може да са заедно децата ни и аз избрах г-ца Дайска.

Общи условия

Активация на акаунт