Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 5 част

  • 145 412
  • 1 774
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 314
Записите на тонове се заплащат и в ТК, и при наблюдаващия гинеколог  Peace Къде ще ти ги правят е въпрос на личен избор...

# 481
  • Мнения: 24
Благодаря  Wink а каква е цената или в сайта им мога да го намеря ?

# 482
  • Мнения: 4 069
Преди няколко месеца бяха 10 лв, като човек на когото това тепърва предстои се надявам цената да е същата все още. Peace

# 483
  • Мнения: 17
Запис на тонове е 20лв.

# 484
  • София
  • Мнения: 6 314
Аз правих запис при моя лекар. Цената в ТК я имаше на сайта - 20 лв. ми се върти в главата (при доки беше 15 лв.). За инфо - записът непосредствено преди секциото не се заплаща, той си се поема от касата. Аз също се прехвърлих накрая в болницата, като ме гледаха веднъж на видеозон (това също си се плаща)... По-нататък другото (изследвания и т.н.) ми влизаше в таксата за избор на екип.  Peace

# 485
  • Мнения: 4 069
Уауууу, малко са прекалили. Ама как бе- а отделно 450 за следене и по не знам колко за Фетални- ами да чакат да им плащам и за раждане. Shocked

# 486
  • Мнения: 24
20лв  Shocked май са попрекалили....а пък и прегледите на видеозон кой знае колко са и то става еднааа....всяка седмица ли това?  Shocked

# 487
  • София
  • Мнения: 6 314
Ако те гледат на видеозон, можеш да пропуснеш тоновете едната седмица, ако всичко е наред. При мене така се получи - 1 видеозон в ТК, тонове при наблюдаващия гинеколог, изследванията и консултациите в болницата и после родих (и аз бях планово секцио по медицински причини).  Peace Иначе наистина можеш да продължиш проследяването при наблюдаващия те гинеколог...

# 488
  • София
  • Мнения: 6 314
Уауууу, малко са прекалили. Ама как бе- а отделно 450 за следене и по не знам колко за Фетални- ами да чакат да им плащам и за раждане. Shocked

Аз не съм си следила бременността в ТК, не знам дали тоновете влизат в пакета  Peace Иначе записите непосредствено преди самото раждане и по вр. на раждане не се заплащат допълнително, те се поемат от касата...

# 489
  • Мнения: 24
Ами много не ми се иска да продължа да се следя при нея, понеже апаратурата и е стара, а най - вече искам в Т.К. за да определим датата за секцио, понеже съм без избор на екип, няма с кой лекар да говоря за това...  Confused

# 490
  • София
  • Мнения: 2 348
Зависи как протича бременността, но ако всичко е нормално, няма причина да се слушат тонове или да се следи на видеозон по-често, от колкото се поема от ЗК(по ЗК са предвидени необходимите, а ако лекаря прецени, че има нужда, може да назначи и допълнителни, които пак се поемат от ЗК). Ако ти имаш мерак да те гледат/слушат или лекарите настояват, за да могат да вземат някой лев, това вече е друго и си плащаш. Но по  обичайния ред всичко необходимо, отк оето се нуждае една бременна и родилка, с нормалнопротичаща бременност и без специални изисквания, се поема от здравната каса. Изследвания, прегледи, раждане, престой.

# 491
  • Мнения: 4 069
да, ама в  Тина Киркова до скоро нямаха договор със ЗК, поне там долу в центъра където следят бременност?

# 492
  • Мнения: 309
И все още нямат!
Вчера звънях да питам, дали се плаща за запис на тонове на датата на термина и след това и отговора беше - Е как разбира се, 20,00 лв. Преди, след или на термин - се заплаща!
Дано скоро да сключат договор с касата, но май ги устройва и така....незнам!

# 493
  • Мнения: 4 069
И все още нямат!
Вчера звънях да питам, дали се плаща за запис на тонове на датата на термина и след това и отговора беше - Е как разбира се, 20,00 лв. Преди, след или на термин - се заплаща!
Дано скоро да сключат договор с касата, но май ги устройва и така....незнам!
Ами преди около 2 -3 месеца уж съвсем скоро щяха да сключват! Twisted Evil

# 494
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 3 270
ЗК не поема също тоновете. ЖК ми водеше доктор Ташков, но
в MЦ "Вяра, Надежда и Любов", където имат договор със ЗК и февруари-март тази година бяха 15 лева.

Общи условия

Активация на акаунт