Театри, постановки, мюзикъли...

  • 85 410
  • 398
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 126
На нас също ни хареса. За децата живата музика и виждането отблизо на толкова инструменти беше вълнуващо.
Получи се добре и благодарение на водещата (Мария Силвестър) и на артистичното участие на самата  флейтистка. Надявам се Мая Бежанска да се справи също добре с представянето на арфата следващия път.

# 181
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
И ние бяхме на Приказка за флейта, но останахме  разочаровани основно от организацията и озвучаването /с уточнението, че бяхме на представлението от 12:30/. Бяха продадени повече билети от наличните места. През половината време някакви хора влизаха и излизаха, други се провираха между редовете в опити  да си намерят място. Родители си говореха с децата. На последните редове не се чуваше добре.
Не мога да преценя за каква възраст е подходящо - може би за някакъв тесен диапазон между 5 и 8 годишни. Аз бях с 10 и 12 годишни и за тях представлението беше твърде детско. На по-малките пък /поне на тези около мен/ им беше скучно.
Флейтистката и водещата наистина бяха много сладки и забавни, музиката и оркестърът прекрасни  Peace.

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 08:47 от Айяла

# 182
  • София
  • Мнения: 5 217
Моля за експертното ви мнение за филма "Чудната петорка" - за над каква възраст е подходящ?
Знам, че никак не е по темата, но на вас разчитам   bouquet

ПП - обстоятелствата се промениха и промених заглавието, за което питам Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 13:43 от ЗаСлон

# 183
  • Мнения: 14
Имах нещастието да отида на премиера-представление за възрастни в Кукления театър на Гурко 14. Казваше се "„Свят/о"- беше меко казано ужасно-по-точно ми заприлича на сатанински ритуал-празнуваше се рожден ден-в чиниите бяха поставени мърдащи кукли-артистите с ножове се опитваха да им отрежат глави,крака-после си ги набутваха в устата или в чаши... Не знам кой болен мозък е измислил това и каква е идеята-до десетата минута не схванах, а и се чувствах толкова нещастна,беше точно на рождения ми ден...Просто си излязох ужасена,даже го приех като лош знак,това да ми се случи точно на този ден. Подарих си това "културно мероприятие"... Ако това е култура... Мисля повече да не се пробвам -по-добре да отида да послушам някоя смислена музика.


# 184
  • Sofia
  • Мнения: 580
Имах нещастието да отида на премиера-представление за възрастни в Кукления театър на Гурко 14. Казваше се "„Свят/о"- беше меко казано ужасно-по-точно ми заприлича на сатанински ритуал-празнуваше се рожден ден-в чиниите бяха поставени мърдащи кукли-артистите с ножове се опитваха да им отрежат глави,крака-после си ги набутваха в устата или в чаши... Не знам кой болен мозък е измислил това и каква е идеята-до десетата минута не схванах, а и се чувствах толкова нещастна,беше точно на рождения ми ден...Просто си излязох ужасена,даже го приех като лош знак,това да ми се случи точно на този ден. Подарих си това "културно мероприятие"... Ако това е култура... Мисля повече да не се пробвам -по-добре да отида да послушам някоя смислена музика.



Ужас! Това наистина изглежда повече от гадно!
Не се притеснявай-единствения знак е,че някой е доста творчески  безсилен и неминуемо ще си получи полагащото му се  Peace

# 185
  • Мнения: 34
Здравейте,в момента в сайта на Колектива има пуснати ваучери на половин цена за Магията на Ненчо.Заслужава си.

# 186
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Бях обещала да пиша за " Хъшове" , раздвоена съм малко в мнението си, има силни моменти и като цяло е хубаво да се види, на децата им хареса. Аз отидох явно с малко по-големи очаквания Mr. Green

# 187
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Благодаря, jakinik! А в какъв състав играят - Хр. Мутафчиев и Ч. Попйорданов участват ли?

# 188
  • Мнения: 2 172
Лиани,бях обещала да пиша за "Скачай" - този път го изгледахме без проблем !
Младите актьори се раздадоха,много музика,аудио ефекти и танци.
Салонът беше пълен с ученици и родители.Постановката е за деца над 15 г.,
но това не попречи синът ми да гледа с интерес,обяснявахме много за
живота в БГ през 1966 г.,червените връзки,отрядниците и пр.
Имам някои забележки,но като цяло ми хареса .

# 189
  • Мнения: 363
Не съм jakinik, но споделям на пълно нейното мнение Simple Smile нестандартен подход със силни и странни моменти. Да участва Ч. Попйорданов, но Хр. Мутафчиев - Не Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 3 614
Лиани,бях обещала да пиша за "Скачай" - този път го изгледахме без проблем !
Младите актьори се раздадоха,много музика,аудио ефекти и танци.
Салонът беше пълен с ученици и родители.Постановката е за деца над 15 г.,
но това не попречи синът ми да гледа с интерес,обяснявахме много за
живота в БГ през 1966 г.,червените връзки,отрядниците и пр.
Имам някои забележки,но като цяло ми хареса .

Бела, благодаря  bouquet
Ние сме на 15ти.За големия разбрах,а за малкия се надявам да се радва на музиката и танците и да не му доскучее Simple Smile

На 17те ще ходим (от работата)  на "Възгледите на един учител за народното творчество" в театъра на армията-ще водя големия,че казаха,че бил много смешен и подходящ и ще дам отзиви после Simple Smile

# 191
  • Мнения: 2 172
Лиани, чудесен завършек на годината - две постановки през ден !
Непременно сподели впечатления !
На 11 сме на "Сън в лятна нощ" ,а на 29 в музикалния театър,
с което приключваме .Януари - почивка,а след това - отново.
Има още много постановки,които искам да посетим,но съм си
обещала да не са по две в седмица !/Ноември така се случи/

РР Постановката е 90 мин.,на малкото ще му е забавно,а и ефектите ....
Моите деца съм ги водила от по-малка възраст и не е имало проблеми,
а така придобиват навици и поведение за сценично изкуство

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 16:22 от красива белла

# 192
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не съм jakinik, но споделям на пълно нейното мнение Simple Smile нестандартен подход със силни и странни моменти. Да участва Ч. Попйорданов, но Хр. Мутафчиев - Не Simple Smile
Peace много точно си го написала!

# 193
# 194
  • Мнения: 363
вчера бях с моята тинейдърка на Женско цартсво в Сатирата. Хареса ми и двете се забавлявах ме:

http://theatre.art.bg/%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%8 … 2%D0%BE_1605_2_20

Общи условия

Активация на акаунт