за гръцките торти Йотис или Жотис

  • 8 682
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Щом става с крема сирене сигурно ще стане и с тези на Рама и на Филаделфия newsm78

# 16
  • Мнения: 5 713
Крема сиренето наистина не е това, което беше. Майка ми го е правила преди с нашата обокновената си крема. Експериментирала е и с извара. С Маскарпонето си става най, ама 7-8лв за не знам си колко грама...

# 17
  • Мнения: 993
Давай рецептата плийз!

Sorry, имах проблеми с Нет-а тези дни. Вери ме е изпреварила. Аз правя същото, но не с 5, а с 3 жълтъка и вместо какао на прах, слагам настърган натурален шоколад. Но в никакъв случай извари и тинтири-минтири! Ако не е с Маскарпоне, просто не е тирамису! Използвам тирамису на  Галбани, което се продава в МЕТРО. Иначе в София  маскарпоне се продава и в деликатесните магазини "Дар от боговете". А лесната рецепта е с един вид тирамису, пак на Галбани, който е смесен с яйчен прах (ето решение за вътрешната съпротива от консумирането на сурови яйца!) и подсладен и така освен че става страшно бързо, няма риск да объркаш нещо. Ето как го правя:

1.  Разбивам 1 кутия (1 кг, на цена около 15-16 лв) маскарпоне на Галбани "Готово за Тирамису" на най-бързата степен на миксера - кремът ми е готов за 4 мин.

2.  Наливам студено шварц-кафе в подходящ съд и го овкусявам с коняк - примерно Плиска

3. Потапям ЛЕКО всяка бишкота в кафето и нареждам в тава или форма първия пласт. Тук номерът е да внимаваш да не подгизнат бишкотите. Използват се сухи бишкоти Savoiardi. Aз също си купувам на Balocco (от един голям пакет използвам около 2/3, но това ти зависи от размера на формата и броя на пластовете). Има и други марки - примерно Aro, които също ми изглеждат добре, но не съм ги пробвала още.

4. Разстилам върху бишкотите първия пласт крем

5. Покривам със ситно настърган черен шоколад - колкото по-черен, толкова по-добре Simple Smile

6. Повтарям колкото пъти си искам пластовете (обикновено още веднъж-два пъти), като завършвам с крем, покрит плътно с настърган черен шоколад

7. Оставям в хладилника за минимум 2 часа, най-добре цяла нощ

И на другата сутрин... ох, прияде ми се!

Цялата работа излиза към 20-ина лева, но имаш огромно количество фантастична вкусотия. На нас ни трябва цял ден за да я ометем  Laughing

# 18
  • Мнения: 993
Ох, "Тирамису на Галбани" - имах предвид маскарпоне, разбира се! Явно много ми се спи  Sick

# 19
  • Мнения: 1 629
И аз ще похваля бадемовата торта, с нормален размер е и много лека и вкусна. Правила съм и черешовият Чийзкейк, но не ми хареса - имаше бая солен привкус Sick

# 20
  • Мнения: 952
аз определено ще я направя, но с крема сирене, щом става, че скоро до Метро, чак пролетта ще се ходи ......
Само че сега на нова година, за пръв път се разочаровах от крема сиренето ... взех 1 пакетче че ми трябваше за една салата и ми намирисваше така, сякаш е било отворено и се е омирисало от други неща ... на изветряло, нямаше вкус, ни нищо ... а срока си му беше съвсем наред ...
Вини, ти с каква марка Крема сирене си го правила, или само знаеш че може, иначе си използвала Марскарпоне-то?
и аз така хич не съм очарована от крема сиренето.Преди много го обичах и го мажех даже и на филий, обаче последно като купувах направо за нищо не ставаше. Нито на вкус нито като гъстота, стоеше не едни топченца #Cussing out
абе нее като старото крема сирене. Дано да свърши работа за тирамисуто щото и аз ще го правя по тази рецепта.

# 21
  • Мнения: 952
ето моята рецепта за оригиналното тирамису\така пише\ намерих го в една брошура за итал.сирена. Необход.прод-ти; 300гл бишкоти -\балоко\, 1 оп.сирене Маскарпоне\500гр.- струва 5.20 без ддс наМетро\, 3белтъка,5жълтъка,150г захар,2каф чаши  кафе еспресо студено,40г бренди или коняк, горчиво какао или нат.шоколад за поръсване.
Разбийе жълтъците и захарта докато се получи гладък крем. След това прибавете цялата опаковка Маскарпоне. Прибавете брендито или коняка и разбъркайте до получаване на хомогенна смес. Отделно се разбиват белтъците на пухкава пяна иги объркайте с първата смес. Полученият крем се използва за крем пластовете. Другият пласт е от бишкоти, потопени в кафето. Оптималният брай пластове е 5\крем-бишкоти-крем-бишкоти-крем\.Поръсва се с горчивото какао или натуралния настърган шоколад, оставя се в хладилника най-малко за 3ч... да ви е сладко Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 472
1 страничен въпрос къде в Метро се продават полуготиви торти аз като бях последния път не видях !
mignonne
а къде се намира този готов крем , веднъж ядах такава торта с този крем и много ми хареса но все не попадам на шанда ако можете помагайте с малко инфо !

Общи условия

Активация на акаунт