В момента чета...9

  • 39 457
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Амели е добър автор, но ще бъда истински благодарна на издателите, ако ми спестят гледката на неконвенционалната й физоиномия на почти всяка корица.

# 706
  • Мнения: 382
Няма как да започна сериозна творба след голямата (във всяко отношение) "Среднощни деца" на Слман Рушди, няколко дни ще остана да плувам в нея сигурно, затова започвам любопитната, огромна и с много снимки
и по препоръка на сина ми, за да се запозная по-добре с вълненията на неговата възраст (12-13 г.)

# 707
  • Мнения: 263
В момента чета това, след 30 %  прочетено, ми се струва доста странна и хаотична, дано да стане по - интересна в последствие.

Няма шанс:)Това е една от малкото книги която оставих недочетена.....но ти пожелавам успех:)

# 708
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Щом стигнах 50% ще я завършя, няма как, но странното е че й свикнах и вече нищо не очаквам, а просто се забавлявам с някой сентенции ...
снощи умрях да се смея на факта, че децата не могат да проумеят, че и старите хора са били млади и колко абсурдно им се струва това...
или дори на изречението: "когато доживеем до дълбока старост 40-45 години "Simple Smile и се замислих, как когато бяхме малки със сетра ми си бяхме казали, че ако не се омъжа до 2012-та, тя намала да ме чака и въпреки, че е по-малка от мен ще се омъжи преди мен ( боже колко далечна ми се струваше тази 2012 та Simple Smile, сладки спомени от детството  Joy

# 709
  • Мнения: 15
"Хвърчащата класна стая", но нещо хич не ме грабва и не ми е интересна, а вече съм до средата. Ще я дочета де, нали съм упорита. Tired Стилът на Кестнер ми е ужасен. ooooh!  Sad

# 710
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз много обичах Кестнер, но тази книга съм я чела май в 4-ти клас. Не знам колко е подходяща за възрастни.  Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 382
Аз много обичах Кестнер, но тази книга съм я чела май в 4-ти клас. Не знам колко е подходяща за възрастни.  Rolling Eyes
Много! Wink Т.е. за мен беше преживяване да я прочета за първи път мнооого години след  училище. Вярно, че стилът на Кестнер е различен - от 30-те години, както се изразява синът ми... Но аз си го харесвам такъв, а всичко в книгата ме развълнува дълбоко, плакала съм искрено на нея (така, както и синът ми призна, че е плакал като я е чел 2-3 пъти между 2 и 4 клас).

# 712
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз много обичах Кестнер, но тази книга съм я чела май в 4-ти клас. Не знам колко е подходяща за възрастни.  Rolling Eyes
Аз и досега си препрочитам "Двойната Лотхен" с огромно удоволствие. И не намирам стила на Кестнер за ужасен Peace.

# 713
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Кестнер е един от най-изящните разказвачи в западноевропейската литература.
Аз пък наскоро (наскоро, наскоро - октомври ) прочетох неговия "Фабиан" и бих я препоръчала с всичките си ръце. Всичките му книги всъщност бих препоръчала с всичките си ръце.

# 714
  • Мнения: 382
Кестнер е един от най-изящните разказвачи в западноевропейската литература.
Аз пък наскоро (наскоро, наскоро - октомври ) прочетох неговия "Фабиан" и бих я препоръчала с всичките си ръце. Всичките му книги всъщност бих препоръчала с всичките си ръце.


След "Действителен романс" окончателно се "влюбих" в Кестнер и се чудех коя друга негова книга "за възрастни" да прочета. Така че приемем препоръката за "Фабиан", angelina.bgk! Simple Smile Гледах я в училищната библиотека.

# 715
  • София
  • Мнения: 5 828
Препоръчвам:

# 716
  • Мнения: 812
"Изнудването" на Гришам ме отказа да го чета. Много елементарно поднесена история. Слаб език и посредствен сюжет.
Оказа се абсулютно права за книгата
неуспявам да я дочета
започна да ме дразни ,а така ми се четеше някакво трилърче
да ми препоръчате" нещо смазващо и оставащо без дъх"

# 717
  • Мнения: 69
Още една страхотна книга от Елиф Шафак! Simple Smile

# 718
  • Варна
  • Мнения: 37
doroti1, "Изнудването" трябваше да е завръщане към съдебния трилър, където авторът е най - силен, а то е едно голямо разочарование. Няма да купя негова книга. Явно се интересува от филмиране, а не от писане. Имам такива подозрения и за моя любимец Майкъл Конъли. След появата на героя адвокат с линкълна и филма, нещата се променят. Май усещам тенденция на търсене на сценария. Стилът е по - достъпен и елементарен. Лесно да се смели, а сюжетът подходящ за екранизиране. Жалко, ако е така. Първите му книги са добри. Препоръчвам ти Джон Конъли. Първо прочети "Всяко мъртво нещо" и карай след нея със следващите му.   

# 719
  • Мнения: X
Аз много обичах Кестнер, но тази книга съм я чела май в 4-ти клас. Не знам колко е подходяща за възрастни.  Rolling Eyes
Никога не е късно да се запознаеш с Кестнер. Бих го чела на всякаква възраст.
Джон Конъли точно със "Всяко мъртво нещо" ме отврати за пръв и последен път до степен такава, че да не смея да посегна към негова творба отново. Така и не разбрах какво толкова го хвалят. Напоследък не мога да попадна нито на книга, нито на филм в този жанр, който да не е просто самоцелно трилър. Страшно, заради самото страшно, такива напъни ми напомнят за страшните вицове от едно време.

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 19:52 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт