Атмосферата?

  • 1 958
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Гледайте немски новини, че да ви светне пред очите!  hahaha
То бива бива оптимизъм тук, ама направо на смях ме избива.
А нещата вървят към нови избори за президент и вероятно предстрочни за парламент. ooooh!

Гледам ги и никак не ми звуЧат оптимистиЧно.

# 16
  • Мнения: 1 224
Уф, къде ги тия "оптимистични новини" ??? Днес прочетох статия с мнения на участниците в Давоската среща...ми то суисидални мисли те обземат одма!  ooooh! Сетих се за един много стар скеч на Бени Хил : бащата седи с простреляно слепоочие на маста, майката с прерязани вени, дъщерята с глава в газовата фурна, а по радиото се чува "...чухте речта на премиера за състоянието на нацията"  Mr. Green

Та рекох да попитам - абстрахирайки се от атмосферата и настроенията, усещате ли РЕАЛНИ следствия от кризата върху вас, ваши приятели, роднини, познати...Т.е. виждате ли я, усещате ли я, можете ли да я пипнете тая криза?
За сега мога да кажа, че я усещам в докладите за свития обем на работа в мойта фирма, икономиите и реструктурирането при мъжа ми (без пряк ефект върху заплатата му, за сега   Praynig ) и бъдещото увеличение на данъците - не е факт още, но до месеци ще бъде.
В България брат ми губи работата си - закриват целия клон, който и без това беше редуциран до вейка.  Sad

Как е при вас?

# 17
  • Мнения: 11 315
Аз като разправям, че немските новини са оптимистични, вие ми се чудите.
В големия град до нас строят от миналата година нов цех за производство на скоростни кутии и в момента тече назначаването на около 1000 работника.
В същото време обаче един от месарските цехове обяви фалит и съкращават около 300 човека.
Една от стоманените фабрики излезе от фалит и пише ++ в бумагите си, другата върви също напред и почнаха пак да назначават хора.
Но.. тази година закрива всички мини в провинцията.
Това е само на местна почва - в най-малката и една от най-бедните провинции.
Не знам вече на кого да вярвам. Положението глобално е абсолютен крах и скоро ще дрънчи яко.

# 18
  • Мнения: 494
Ами оптимисти4ни са!По вси4ки новини само слушам,как целият свят е във финансова криза,а пък тук видиш ли,икономиката си е в растеж Laughing

Общи условия

Активация на акаунт