През АВГУСТ радостта ще е голяма, защото бебче расте в коремчето на мама

  • 26 896
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Браво на Блонди за пореден пъттт, страхотна темичка си имаме  Hug а миналата кога се изписа направо не знам  Laughing дано и сега да е така  Hug при мен нищо ново, занимания около кучето и сега ще се срещам с една бремелинка от Пловдив... честно казано темите, които обсъждате въобще даже не знам какво значат тези съкращения  Laughing но в момента гледам да не се натоварвам да мисля за изследвания, то бебо е толкова малък според мен, каквото и да се прави ще има да чакам поне 2 седмици още  Laughing и се надявам чичо доктор да ми ги каже, а да не очаква да си знам какво трябва да ми се прави, ако не ще се върна назад в темата и ще му кажа, искам това и това, и това  Laughing много яка снимка наистина, прилича ми малко на Кристина Агилера тази : )) весел ден от мен и много усмивки на всички

# 31
  • Мнения: 27 524
Тя си е Кристина Агилера  Grinning

Диди, ще те преместя, разбира се  Peace

Аз това изследване БХС не го приемам за сериозно, защото е абсолютна теория на вероятностите.

Не мисля, че е съвсем така.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 14:30 от Блонди

# 32
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,в новата ни темичка  wavey.Блонди, стахотна снимка на Christina Aguilera  thumbsup.

# 33
  • Мнения: 27 524
Имам нужда от съвет  Heart Eyes

Имам проблем с моя гинеколог и той е паричен. Започнах при него август месец, в една болница (там, където ще раждам евентуално). Тарифите там са фиксирани, да кажем около 40е. Да, обаче той хън-мън ме прехвърли в частния си кабинет. Там ме изненада с тарифа от 70е, което е много. В Брюксел за търсен специалист на частно е 40 е, за нормален е 30, в болниците е 22-25, не знам защо в този град тарифите са други, но няма значение. Реших да сменя доктора и да се следя в една друга болница, бях си записала час и му го казах, той каза както си реша (това става края на декември прегледа) и тогава ми взе 45е, което е нормално. Реших, че се е светнал, тарифата вече ме устройваше и тъй като съм доволна от него, анулирах в другата болница. Сега януари обаче той или беше забравил, или и аз не знам защо, ми взе 75е. Проблемът е, че тук за часове в болниците се чака с месеци и ако все пак го сменям, няма да е скоро. Пък и не ми се иска да се лашкам от доктор на доктор. Питането ми е, ако му кажа, че тарифата ми идва нанагорно (не, че ни е непосилна, но просто не виждам причина да взима толкова много пари, няма за какво) и дали можем да продължим следенето на бременността в болницата, дали ще си промени отношението и ще е внимателен и сериозен при прегледите? Просто не знам как да постъпя....  Confused

# 34
  • софия
  • Мнения: 376
Здравейте и от мен. Нямате  изчитане. Не съм се включвала отдавна, ама не ми остава време, но ви чета редовно.

Искам да попитам къде си правите ФМ и БХС за София, че аз доста отдавна бях бременна и такива неща нямаше. За това какво се прави се ориентирах, но къде ми остава тъмна Индия.

Доста теми сте коментирали.
За колички  започнах да се оглеждам, но идея нямам какво точно ще ми свърши работа. Единственото условие в момента ми е да е лека, понеже нямаме асансьор и ще ми се налага да я нося до 4-я етаж заедно с бебчо.

Относно избора на вид раждане - всеки има право на лично мнение.
След нормално раждане се възстанових доста трудно. Имаше вариант за секцио, понеже бебчо беше седалищно. Толкова ме беше страх, макар че тогава работех като анестезиологична сестра и бях присъствала на толкова много секцио. За мое щастие бебо се обърна една седмица преди термина.
Отново предпочитам естественото раждане, ако не се наложи друго.

Добре дошли на новите мамчета. Тъкмо си мислих, че никой не се похвалил с близнаци и ето, че и това се случи.






# 35
  • Мнения: 393
Хайде хоп и аз пак
Сега си дойдохме от личния лекар и двечките сме с остър тонзилит.  Sick

Блонди, сложен казус - Няма как да прецениш доколко е честол'бив. По-скоро би могла да ползваш местоположението на болницата и частния кабинет (ако позволява разбира се).  Или при записване на час да попиташ какъв час би ти дал за болницата и да му кажеш, че той ти е по-удобен като време. Знам ли... Може би на място ще реагираш най-правилно, като за всеки случай си запиши друг час, както си постъпила и предния път.  Thinking

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 18:58 от dbs

# 36
  • Мнения: 664
Имам нужда от съвет  Heart Eyes

Имам проблем с моя гинеколог и той е паричен. Започнах при него август месец, в една болница (там, където ще раждам евентуално). Тарифите там са фиксирани, да кажем около 40е. Да, обаче той хън-мън ме прехвърли в частния си кабинет. Там ме изненада с тарифа от 70е, което е много. В Брюксел за търсен специалист на частно е 40 е, за нормален е 30, в болниците е 22-25, не знам защо в този град тарифите са други, но няма значение. Реших да сменя доктора и да се следя в една друга болница, бях си записала час и му го казах, той каза както си реша (това става края на декември прегледа) и тогава ми взе 45е, което е нормално. Реших, че се е светнал, тарифата вече ме устройваше и тъй като съм доволна от него, анулирах в другата болница. Сега януари обаче той или беше забравил, или и аз не знам защо, ми взе 75е. Проблемът е, че тук за часове в болниците се чака с месеци и ако все пак го сменям, няма да е скоро. Пък и не ми се иска да се лашкам от доктор на доктор. Питането ми е, ако му кажа, че тарифата ми идва нанагорно (не, че ни е непосилна, но просто не виждам причина да взима толкова много пари, няма за какво) и дали можем да продължим следенето на бременността в болницата, дали ще си промени отношението и ще е внимателен и сериозен при прегледите? Просто не знам как да постъпя....  Confused
Блонди, ако питаше за България, веднага щях да ти отговоря, че промяна в отношението най-вероятно ще има! Не знам как стоят нещата в Белгия, не знам дали не пробва дали по-скъпия вариант ще ви е проблем! А ти самата мислиш ли, че ако го попиташ (като се има предвид колко добре го познаваш), ще си промени отношението?

# 37
  • Мнения: 278
Записвам се да ви чета, много интересна информация научих.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 233
Добре дошла Червена соня.Радвам се, че си имаме консултант по кърмене. Аз ще се възползвам още от сега със съвет. Кърмя  първото си дете и мисля около годинката и да я отбия. Тогава ще съм около 20-22 седмица.Четох, че горе-долу тогава кърмата преминава в коластра. Катрин изобщо не обича да суче, кърмя по 5-6 пъти на ден, но само се гоним по спалнята.Затова си мисля че като стане коластра, няма да иска съвсем. Та въпроса ми е за отбиването, как  да стане плавно. Да махам по едно кърмене всяка седмица или нещо такова. И накрая през няколко дни ли трябва да кърмя или как точно кърмата ще спре. Дохранвам я с АМ от около месец и половина, защото кърмата много намаля от бременността. Така че си имаме алтернатива на млечното хранене.

# 39
  • Мнения: 6
Много сте бързи с писането Simple Smile

Аз с първата бременност ходих чак 19 седмица ма ФМ във Фемина и после малко преди да родя.

Сега имам час при Томова в 12 седмица и 5 дни. Казаха ми от кабинета и, че още същия ден трябва да направя БХС. Не знам защо, ще питам на 3.02.
БХС и преди и сега ще правя в Майчин дом.
Утре съм на преглед и нямам търпение да видя бебе с оформен вече вид Simple Smile
Стискайте палци да се е оправило отлепването на плодния сак и да спра този прогестерон.
Не знам от него ли е, но много неразположения ми предизвиква Sad
Особено днес ...  и много си мечтая за болничен или отпуска Simple Smile
Поздрави на всички.

# 40
  • Мнения: 82
Привет и от мен в новата темичка;)

Отново благодаря, на всички за приветствията:)

Видях, че вече сте писали за колички. Предния път ползвах на BebeConfort - модел High treck. Струваше си все лев. За мен няма по-умно намислена количка до всеки детайл. Ние сме любители на планината и с тази количка сама съм качвала бебето по черни пътища и пътеки с километри. Страшно проодима и удобна е, но е много тежка и със сигурност не става за носене на ръце.
 http://gokids.bg/bg/Go-Kids---информация-за-артикула/671-BebeConfort-Бебешка-количка-High-Treck-Oxygen-Brown/
За радост или съжаление, този път, живот и здраве, няма да мога да я ползвам същата и като понапреднат нещата най-вероятно ще я продам Sad

По вечната дилема за раждането, аз лично предния път родих секцио по медицински причини и честно да си призная направо ми олекна, че е така, защото най-вероятно щех да си избера това раждане и сама, но поне така не се наложи аз да избирам. Възстанових се страшно бързо, Още на следващия ден ставах сама и започнах сама да си обслужвам бебето, защото исках когато се прибера вкъщи вече да имам поне 3 дни опит! За мен е мит това, че родилките след секцио се възстановяват бавно. Бавно можеш да се вузстановиш и след нормално раждане. Всичко зависи от организма на човек. Така, че аз съм силно ЗА секциото! Раждането беше прекрасно, слушах си Heavy Mettal, смеех се....видях си бебка:) само положителни спомени:)

# 41
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета,  Hug

ДБС, той приема само един път седмично в болницата (сутрин) и през останалите дни в кабинета си, така че с часовете няма как да стане номера  Crazy

Васе, то и в България, и тук, частните лекари са си едно и също и всеки си гледа интереса и дърпа чергата към себе си.  Confused

Пуфита, едно линкче от любимия ми блог на Хедра (ех, защо го нямаше като раждах Криско) - Първи стъпки в отбиването

# 42
  • София
  • Мнения: 484
bg_trinity, чудесна новина, че ще имаш близначета!
Червената Соня, много се радвам, че ще си имаме консултант по кърмене в групичката!  Hug
Пиаффф, със сигурност знам, че трябва да вземат хистология от ембриончето, за да установят защо се е случило така. Знам го, защото за малко щеше да ми се случи с онзи луд доктор Генов от Панацея, за който писах и в черния списък. Той искаше да ми прекъсне бременността точно сега преди Нова година, защото било кухо яйце... Желая ти скоро да се радваш на нова бременност!  Hug
Блонди, по-скоро му кажи наистина, че болницата като място те устройва повече  Hug Ако искаш ме сложи и мен за ФБ, че и аз съм администратор.  Simple Smile
Онзи ден сестра ми ме информира, че количката, която беше от сина ми и я ползваха те за племенника, не става да още едно дете и ще започна и аз да се оглеждам за нова. От вашите предложения ми хареса една на Шехина в тюркоазен цвят.   Wink Laughing Hug

Към момичетата, които слагат утрогестан: Моля за мнение кога да започна да намалявам дозата. Сега съм в 10,5 г.с., те се слагат до 12-13 г.с. Вчера един доктор ми каза, че трябва да започна още сега по-ниска доза 1х1 и след седмица да ги спра напълно. Но аз още няма да съм в 12-та, а ме е страх преди това да ги спирам. Блонди, знам че и ти слагаш 2х2 вагинално. Днес се записах на ЖК, докторката каза да ги продължа още малко, другата седмица ще си взема резултатите от кръв и урина и тогава пак ще питам, но искам да си знам.  Hug

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 11:52 от bi_bi

# 43
  • Мнения: X
момичета, тъй като направихме групата тайна и могат да се добавят само приятели, вече 2-3 момичета ми пишат да ги добавя в групата, но аз непознати хора не приемам за приятели във фейсбук, тъй че, ако някой не му пречи да добавя момичетата като приятели и да го направим модератор, за да може да ги добавя, съжалявам, ако нещо... другия вариант е да направим групата затворена  Wink ама нали на някои им излизало  Shocked тъй че не знам кой ще се заема, но няма да съм аз  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 484
Бюти, ти после можеш да ги блокираш, което мисля да направя аз, защото вече приех приятелство на няколко момичета. Без да ми се сърди никой  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт