През АВГУСТ радостта ще е голяма, защото бебче расте в коремчето на мама

  • 26 865
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 414
Честно казано специално за БХС съм настроена доста скиптично.На една позната и правиха,казаха и много голям процент за синдром на Даун...направо се побърка момичето,а накрая роди живо и здраво момиченце (слава богу). Та аз направо се чудя дали да го правя....

# 16
  • София
  • Мнения: 966
Честита ни нова тема. Благодарности на Блонди.

Предната бременност не правих БХС. Сега мисля да направя, само че Илиев от Токуда ми препоръчва да е по-късния в 19г.с, защото дори и да излезе кофти резултат, изследването което последжа - Хорион биопсия не се прави у нас, или по-точно нямало добри специалисти и губи смисъл цялата процедура. Той препоръчва в 19г.с., а след това ако се налага и амниоцинтеза.
Вие какжо мислите по въпроса? Аз съм малко в чуденка.
За ранна ФМ ще направя пак при въпросния лекар, а следващата 19-22г.с, която е с най-голямо значение мисля при Марков.
За количка - имам такава http://www.pazaruvaj.com/detski-kolichki-c3919/chicco/trio-enjoy … 0415/galeria.html и съм много доволна от нея. Първия път инвестирах доста пари, но си струваше всяка стотинка.
За раждането - ще се включа подробно по-нататък. Първия път тръгна нормално и след 20 часа премина в секцио по спешност. За сега ми е рано да го мисля. Нека наближи времето, а и лекарите да се изкажат. Лично аз може би съм по-склонна да е пак секцио.
Отивам да поработя, но ще надничам и тук де.

# 17
  • София - град
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен.
Блонди ехааа каква хубава тема си имаме  Hug Hug Hug  bouquet
Аз на 7 февруари ще правя БХС в Токуда, тогава ще съм в 11та седмица и 2 дни. Ако док каже че е рано, понеже имам и преглед ще поизчакам още малко.

А за ранната ФМ, нещо не разбрах, доктора ми казал на една приятелка с която сме в едни и същи седмици и дни и тя ходи при моя лекар, та казал че един вид той всеки път , на всеки преглед гледал за аномалии и каквото трябва... Не знам аз ще говоря с него на 7ми , но той ще каже.

Момичета, скоро обсъждахме йогата за бременни. Аз усещам че няма да ходя някъде, а още повече че всичко ми е далече... За такива като мен ще споделя това "Йога за бъдещи майки"

# 18
  • Мнения: 393
Радост, благодаря   bouquet

Значи на мен ще ми правят комбинирания.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 138
Благодаря на всички, които ми отговориха относно притесненията ми за ФМ. Реших, че ще си направя, разбрах, че и тук мога да си я направя. Само ще разуча Simple Smile Много сте мили момичета. Благодаря ви пак Simple Smile  Hug Само другата седмица, когато се записвам за ЖК, ще питам лекарката в коя седмица е най-добре да я направя.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Супер темичка   bouquet

През миналата бременност си правих БХС и ФМ. Първо ме пратиха да си направя ехо граф и след това ми взеха кръв. Направих си го в 12 та седмица. След това ми казаха кога пак да отида да ми направят отново прегледа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен! Блонди, благодарим за новата тема - сигурна съм, че в нея ще споделяме само приятни изживявания   bouquet

Моят лекар ми каза, че БХС се прави в 15+ седмица, а ФМ ще ми я направи в 20 седмица, защото както са казали и на Софи, следи обстойно на всеки преглед за налични аномалии. Все още нито едно от двете изследвания не се заплащат от ЗК.

В една от предните теми някой беше постнал линк към Здравното министерство, където беше отбелязано какво поема ЗК.

Поздрави на всички майчета и много хубав ден ви желая!   bouquet

# 22
  • Мнения: 4 070
А вс. някои от вас вече май трябва да са си правили Фетална? Блонди?

# 23
  • Мнения: 27 524
Аз минах, ама то първата фетална нищо не показва кой знае какво, затова казах, че втората е по-важна. На първата само мерят тила на бебето, нещо по черепа да е в еди какви си граници милиметри, само това е.  Thinking

# 24
# 25
  • Мнения: 4 070
Аз минах, ама то първата фетална нищо не показва кой знае какво, затова казах, че втората е по-важна. На първата само мерят тила на бебето, нещо по черепа да е в еди какви си граници милиметри, само това е.  Thinking


Аз си спомням,че трябваше да му видят носа, моето парче не искаше да се обърне- пускаха ме да се разхождам, връщах се, после ходих да пишкам, да скачам и накрая се обърна. Мисълта ми е,че тия като теб са с цял месец пред нас доло горе и би трябвало вече да сте минали. А иначе всички чакаме с нетърпние втората фетална Hug

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен  Simple Smile
Много ви благодаря за хубавата тема!!!
Радвам се, че мога да науча много полезна информация от всички вас..
Надявам се да мога да ви бъда полезна и аз с нещо, въпреки че всичко ми се случва за пръв път.. Shocked
Пожелавам на всички лека бременност с резултат едно здраво и хубаво мъниче!!

# 27
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Хоп и аз тук   bouquet
Блонди, когато имаш време, можеш ли да ми преместиш термина на 06.08?  Grinning Благодаря за новата темичка Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте,

нямам много време да следя темата, защото имам много работа, но по4итам от време на време Hug

Блонди Мерси за темата Hug  bouquet Страхотна първа страничка!
Ина4е ника ми на български е Сашкова(това ми е 2рото име и никога не е заето, затова го използвам)

Аз това изследване БХС не го приемам за сериозно, защото е абсолютна теория на вероятностите и никога не бих си го направила, най много да ми изкарат акъла с него. Достатъ4но е феталната да се направи, там се вижда вси4ко. Това разбира се си е мое мнение и за себе си така ще направя Simple Smile

Иначе съм добре, не ми се гади, само гърдите понякога наболяват, но и това ще мине. Ве4е си нося панталоните за бременни. Щях да попитам някоя от вас ако е видяла промоция на такива някъде да сподели, трябва да си купя още един, 4е имам 3, но само 1 ми става, другите са ми като торба Simple Smile

# 29
  • Мнения: 109
Запис Wink Момичета,по много пишете и не мога да ви изчитам. Аз съм скапана,малката вчера вдигна много висока температура,взе да се тресе ужас. До 3.30 не сме спали. Ще се опитам тази тема да ви следя повече. Във Фейсбук съм Катерина Дончева,но не съм имала време да кача снимка. Ще гледам да е тези дни. Хубав ден Hug

Общи условия

Активация на акаунт