"Песен за огън и лед" - 2

  • 44 365
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 341
Мартин надзирава сериала
След като Мартин го надзирава, а той е човекът, който най-добре знае какво, защо и как ще се случи в книгите (поне се очаква да е този човек), ми идват особено дразнещи разминавките, които се получават между сериала и книгите. И особено когато в сериите умре някой, който иначе остава жив до края на 5та книга.

# 661
  • Мнения: 9 144
Според мен в сериала заради телевизията като друг тип послание или заради по-нови хрумвания чичко Мартин ще ни дава "алтернативно" развитие за някои не толкова съществени сюжетни линии.

# 662
  • Русе
  • Мнения: 662
Оставам с впечатлението, че всички вече ста гледали целия втори сезон. А аз си мислех, че снощи е минала само трета серия (която аз ще гледам довечера всъщност). Къде го гледате???

# 663
  • Мнения: 341
Чели сме книгите  Mr. Green

# 664
  • Русе
  • Мнения: 662
Известно ми е.   Confused Питах за обсъждането на серии от втори сезон, които все още не са давали по НВО тук.

# 665
  • Мнения: 341
Вече има 3-та серия.
Какво точно питаш?

# 666
  • Русе
  • Мнения: 662
Оставам с впечатлението, че всички вече ста гледали целия втори сезон. А аз си мислех, че снощи е минала само трета серия (която аз ще гледам довечера всъщност). Къде го гледате???

Ето повтарям си питането, щом е нужно.

# 667
  • Мнения: 9 144
Оставам с впечатлението, че всички вече ста гледали целия втори сезон. А аз си мислех, че снощи е минала само трета серия (която аз ще гледам довечера всъщност). Къде го гледате???

Ето повтарям си питането, щом е нужно.
И верния отговор е... торенти  Blush
Всички сме до 3-та серия  Laughing

# 668
  • Мнения: 48 194
Колди, просто когато в тези три серии виждаш как умират хора, които в книгата са живи, или обратното, някак си е ясно че някои сюжетни линии няма как да са същите. Говорим все пак за липсата или наличието на някой герой, не просто за диалог, който не е предаден дословно.
Никой не е гледал още целия сезон, но е ясно че някои неща явно са попроменени...

# 669
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
 Grinning Тъкмо идвам и аз да се "оплаквам", че сега в Танца Ракаро си е жив, а някой беше казал, че са го убили във 2ра серия. Аз това съм го изпуснала.
Но пък тая тема си е за книгите повече, има си отделна за сериала.
В Уики има ли разказано какво точно се е случило в тези прочути замъци - Харънхъл, Летен замък, Дъскъндейл? Че само по спомените на разни герои не мога да схвана всичко.  Grinning Изобщо направо още няколко книги могат явно да се напишат по тези истории, защото и там има доста заплетени неща и много се дразня, че само хапчици има от тях. Още малко ми остава от 5тата книга и се нареждам да чакам следващата ...

# 670
  • Мнения: 341
На мен Летен замък ми е най-интересен, другите не ме вълнуват много.
Ракаро си го убиха. Отрязаната глава в дисагите беше негова по всеобщо мнение. Дори Денерис му спомена името, докато успокояваше Ирри.

# 671
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
Летен замък е така да се каже основополагащ явно.  Laughing
Мда, това съм го изпуснала. Явно ще има промени в сериите, но дали ще минат в друга линия или ще се изясняват някои неказани неща от книгите ... Ето, за Марджери аз още не знам на какво да вярвам. Grinning

# 672
  • Русе
  • Мнения: 662
Значи довечера има доста неща да се случат, докато гледам 3-та серия ...

# 673
  • Мнения: 11
Не знам дали някой е публикувал следния линк към ел. версия на Танц с дракони.
http://lib.rus.ec/b/366671/read

Ако вече го има, извинявам се за дублирането!

# 674
  • Мнения: 0
Я ме светнете,какво е разминаването на книгата с филма ? Освен кражбата на драконите в 6-ти епизод.В смисъл някой спомена,че някой е умрял,а го има дори в 5-тата книга.
И според вас как ще завърши 2-ри сезон?Със края на 3-тата книга ли?

Общи условия

Активация на акаунт