Детето ми е много пълно...

  • 3 959
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
А как да разбера кои храни не се съчетават? Някакви книги или под формата на таблица в сайт или нещо друго?
Имам една схема, обаче е на хартия. Ако имаш факс-ще ти я пратя. Ако не-ще почакаш да я сканирам.

# 16
  • Мнения: 319
Има на книжния пазар доста книги, които касаят разделното хранене. Сега ми идва на ум само тази на Владимир Леви (казва се точно Разделно хранене), където са описани принципите на разделното хранене и са дадени таблици на храните, които се съчетават добре една с друга и на тези, които не вървят заедно, както и кои са заместителите на "любимите" ни, но неправилно съчетани храни. Потърси по сергиите с книги и книжарниците или пусни тема за разделното хранене тук - ще се обадят много мами, сигурна съм. Консултацията с лекар е задължителна, но това е нещото, което можеш да правиш в домашни условия, без да стресираш детето и без дори да е необходимо да му даваш дълги обяснения - просто готвиш и сервираш правилно съчетани храни и така. Всички в семейството можете да сте солидарни с детето при консумацията на такава храна, без да умирате от глад или да ограничавате количествата драстично.

# 17
  • Мнения: 1 234
Сесра ми също е пълна,и при някой хора това е просто въпрос на ген.А да пази диети дете на 13 години,май не става.Според мен трябва да се обърнете към диетолиг,който да му направи индивидуална програма,защото всички диети имат различен резултат при всеки,а не е добре да се мъчи детето,докат открие коя действа и коя не.Успех   bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Alexa,  моят приятел като малък е имал същия проблем-бил е много пълно момче за годините си, на 12-13 години е тежал, ако не се лъжа, около 100 кг. Това естествено много му е пречело в самочувствието, и той от 14-15 си година нататък почнал як режим- бягане, като постепенно увеличавал дистанциите, и умерено хранене( не да гладува). И свалил доста килограми. И така, поддържа ги през годините с бягане. И междувременно бягането толкова му харесва и го разтоварва като спорт, че сега( на 30 години) като е свободен, ходи да бяга дори понякога всеки ден минимум 8 километра и се възхищава как този спорт му помага да не пълнее и разказва, че първия път, като бягал като юноша, след първия километър паднал от умора, а днес ги навърта толкова километри наведнъж Simple Smile Може би спортът ще помогне на детето, повече, отколкото диетите.

# 19
  • София
  • Мнения: 64
Може да се обърнете към Доц.Байкова, диетолог - 944 3677, 0888 370 922. Консултацията и е 30лв, при нейните режими на хранене не се гладува, а се следва определена схема на редуване на храни. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт