Моля за съвети - как да приспивам бебо през деня

  • 4 680
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Четох доста мнения  и теми за сходни проблеми , но си позволявам да пусна нова.

На 7м е малкия.
От известно време  , всъщност някъде от около 5тия месец , през деня заспива само в количката  .
В момента  , в които го сложа в леглото , почва рев и тръшкане и  няма успокояване.
Не иска да го гушкам , нито люлям или на ръце -просто щом усети , че  го накланям   в хоризонтално положение и  следва рев и сърдене. А  го виждам , че му се спи -става кисел , търка очички .Хем му се спи , хем не знае  че иска да заспи .

Слагам го в количката- заревава -бутна няколко пъти напред назад и заспи . Преди излизахме редовно -само и  само да заспи . Сега  е студено за дълги  и чести излизания - и имаме втора количка за у дома-и се бутаме из къщи .

Биба-залъгалка така и не захапа, кърмим се , но на гърда заспива рядко , защото обикновенно режима му е , такъв , че се буди за следващото хранене и няма как  да заспи след хранене.
Давам му гърда с надежда да заспи  -но той не  я пуска тогава и  пак се сърди  , но като не е гладен я ползва за залъгълка и пак не заспива спокойно  .

С нощното заспиване няма никакъв проблем-да чукна на дърво . Независимо колко е спал през деня , вечер го слагам в неговото легло , усмихва се  , протяга ръце , пусна му  мелодия и  ако му се играе , играе малко с някоя играчка и заспи , ако не -след 5 мин е заспал .
След сутрешното кърмене   - пак заспива  -малко промрънква тогава - но го помилвам , задържам биберона в устата  и се унася.

Но почвам да се притеснявам  как ще се приспиваме  занапред.Опитвам да го сложа  в леглото да спи , преди да стане кисел и да търка очички , но пак се сърди .
Въобще не иска да стои легнал- в бънджитата , шезлонга  или да се търкаля  на широко .

Опитах един два пъти да го оставя в леглото да плаче- ще реве , реве и заспи ми казаха -е, заспа накрая , но след такъв рев  , че и аз плаках , а той се изпоти , изтощи и прегракна от дране.Сърце не ми дава да опитвам пак.

И така-  разходки  с количка у дома . Има ли и други като нас ?

Приемам всякакви съвети.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 15:45 от cveti.stoeva

# 1
  • Мнения: 21 282
И аз като я оставях сама в леглото беше адски рев,но сега само я слагам в леглото,загасвам и затварям вратата и вече си знае,много ме беше жал,но нямаше как  Peace

# 2
  • Мнения: 107
Мислех дали не трябва да затъмнявам стаята през деня , че сега е само с тънко перде и е светло . Ще сложим щори /завеси.

Но пък в  количката заспива на светло , на музика  и тн без проблем.

# 3
  • UK
  • Мнения: 2 848
Според мен не е затъмнявай стаята, да не объркаш нощният сън. Нека да си знае, че когато е тъмно идва дългият сън. Пробвай да разместиш малко режима.
А ако лежите двамата и се гушкате малко , ние така почнахме да заспиваме , гушкаме се малко като видя че почва да търка очите и щом я сложа в кошарата е заспала веднага.

# 4
  • Мнения: 1 897

И така-  разходки  с количка у дома . Има ли и други като нас ?

Е как не,и сигурно не сме малко Laughing,нека спи в количката,щом там иска,синът ми също имаше период, в който заспиваше само в количката,когато зимата беше вътре го оставях да спи там.

Пролетта пък като изкарахме количката,го приспивах навън,ако беше хубаво времето го оставях, а ако завалеше го гушках и го внасях през терасната врата.

За мен определено беше по важно,че спи,независимо къде.Едва сега като го сложа в 14ч.в леглото и заспива веднага,иначе го приспивах по 1ч.,както казваш кисел,че му се спи,затваря очи,но ги ококорва и така докато не се измори от рев.

Само мога да ти кажа,че минава този период,трудно е,но минава.Дано мине по-бързо Hug

# 5
  • Мнения: 2 926
Пробвай да сложиш бебето легнало до теб и да го гушнеш.
Моя син горе-долу по това време започна така да заспива.

# 6
  • Мнения: 274
Ние сме така от няколко дни ,като е будувал да кажем час и половина започва да се прозява и да си търка очичките което е сигнал че му се спи и за да не го преуморя го слагам в леглото му така заспиваше преди като се опитваше да хване играчките над леглото, а сега не започва да пищи щом го сложа в леглото. Понеже ми е жал да го гледам така го вземам на ръце и права го разхождам из стаята или пък седя и го люлея и така заспива и после го слагам в креватчето и вече си спи.Не знам до кога ще е така но дано не е за постоянно, че това приспиване на ръце ми скапва кръста и без това  ме боли постоянно от бременността. Четох за периодите на усилен растеж дано е това и го преодолеем, но ще видим. Иначе когато е легнал на друго място различно от креватчето например на дивана или на плота за преповиване си мълчи и гука на играчката на леглото му или на възглавничките на дивана.Явно проблеме му е креватчето ако мога така да се изразя.

# 7
  • Мнения: 107
Пробвай да сложиш бебето легнало до теб и да го гушнеш.
Моя син горе-долу по това време започна така да заспива.


гушкане не помага  за съжаление -дере се та се къса   .

И по-рано да го слагам  в леглото-преди да му се е приспало -не помага -пак започва да плаче.
Независимо дали е в неговото легло , на нашето  , на дивана -дали аз съм до него или не.Просто  открива света и всичко му е интересно и иска да е прав , да се разглежда . Легнал не иска да стои и това е . Играе легнал , но когато му се  доспи  , не иска  доброволно и така.Не знам в количката каква магия има , ни там е спасението.
Всъщност движението от побутването може би го унася , защото заспива понякога и в люлката.
Ще се прежаля да го оставя да реве още няколко пъти , да видим ще заспива ли и ще издържа ли пък аз плача му .

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 11:22 от cveti.stoeva

# 8
  • Мнения: 1 897
Не мога да разбера логиката ти newsm78,искаш детето ти да реве,а да не го оставиш да спи в количката?

Какъв е проблема,защо не искаш да спи там,нали там заспива,нека си спи.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
Не тормози детето, защо трябва да го пречупваш?
Никога не съм разбирала хората, които заставят децата си да правят нещо, само защото те са решили, че така трябва. Не бих оставила детето си да реве до посиняване, нито веднъж, а камо ли дни наред, докато "свикне" да заспива.

Опитай да го изморяваш - сяда ли вече, прави ли опити да се изправя, да пълзи? Ако е така, опваш едно одеало на земята, сядаш и започвате да играете. Сядане, ставане, подаване и хвърляне на играчки, криеница, гимнастика, пълзене. Ако е изморен, може да е по-склонен да заспи. Оставяй го на пода сам с играчки също, за да можа сам да открива начини за игра.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
Имахме такъв кратък момент. Оставях го да спи върху мен, в полулегнало положение на дивана.
След няколко дни се успокои и плавно минахме към спане в кошарата.
Слагах между мен и него пелена, която се стопляше и "мирешеше на мама", а след това го завивах с нея при преместването н в кошарата. Този трик също помогна, според мен.

# 11
  • Мнения: 107
момичета , и по-горе писах ,че сърце не ми дава да го оставя да плаче  .  И никъде не съм написала , че искам да реве .  Съвсем не се опитвам насила да карам детето да прави нещо , което то не иска. Но е факт , че то иска нещо -а именно - да спи - а не иска да заспи  никъде другаде , осен  возейки се  в количката.   

Може би не сте ме разбрали , но не съм човек , които ще го остави да реве и не съм го правила !!!
Опасеняита ми са , че  ще свикне да спи само по този начин и занапред и няма да се отучи.   

Да -играе , търкаля се, сяда , уморява се  , скача в бънджи  и   мятаме играчки , до него съм , но щом затърка очи и ...
Ясно -няма решение -ще си спим возейки се  .

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
cveti.stoeva, не визирах теб с горното си мнение, а потребителката, която я "е било жал, ама няма начин". Tired

Колкото до това, че ще свикне, не се тревожи! С времето и той ще променя предпочитанията си, а колкото по-голям става, толкова повече ще оценява спокойствието на легълцето.

# 13
  • Мнения: 3 932
А пробвали ли сте с някаква играчка или mини одеалце, при нас саmо това работи-лапа, дърпа, сmуче и каквото таm се сети играчката, а после заспива. Това обаче, ако не изпусна mоmента, после става сложно, mноооооого слооожно...

# 14
  • Мнения: 107
Светлица  , Hug  Дано не свикне  , че  колички за големи къде ще му търсим  -освен магарешка каручка Joy

МaНЕВрата, той така заспива и в количката -лапа или играчка , или дъвче пеленка.

Да се отчета от следобедния сън -викам ще легнем , ще го гушна  .Да , ама не  иска-зарева  с пълно гърло . Дадох му гърда -засмука , млъкна , унесе се , заспа , извадих гърдата -събуди се и рев , а не е гладен  определено след пюрето, което изяде .Сменихме на другата  гърда- унесе се, заспа, извадих я  и след 15 мин се събуди и пак  заплака.
Метнах го в количката, побутах и спим и сега кротко и мирно .

# 15
  • София
  • Мнения: 2 090
А защо не опиташ да го разположиш на спалнята с някакви играчки, с които да си играе кротко (кубчета, активна гимнастика, пееща играчка и т.н.) или да му четеш някакви книжки с бебешки стихчета, докато се успокои и отпусне  newsm78

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
Понеже и моята дъщеря имаше период, в който спеше само захапала цица и се будеше в момента, в който се измъкна, процедирах така.
Давам й да суче, докато се унесе. После леко лягам с нея на леглото, докато тя още суче. Когато заспи, не изваждам гърдата веднага, а чакам докато заспи дълбоко. Тогава устичката сама се отваря и пуска зърното. И съвсееем леко се изнизвам оттам. Будеше се пак, но по-малко. Опитай, ако искаш.

# 17
  • Мнения: 445
Моето дете беше така до 1г.4м. Зимата спеше в кухнята в количката, хубавото време навън, а аз си четях книжки по пейките и си почивах. После изведнъж й отесня количката и започна сама да иска в леглото. И досега се случва да заспи в количката, когато сме извън нас, но аз гледам бързо да се приберем и да я сложа в леглото, иначе ще спи половин час макс, просто не й е удобно вече.

# 18
  • Мнения: 386
Оу,и ние сме така.Иска да спи само в количката.Само дето при нас е от доста по-ранна бебешка възраст  ooooh!
Единствено си го обяснявам с това,че в количката е някак си по-тясно,може би му създава повече комфорт,всякаш е "обгърнат",като включим и друскането от бутането на количката - идилията е пълна.

# 19
  • Мнения: 4 420
Цвети, все някога ще се отучи да спи в количката. Няма до абитюренската да спи там я  Mr. Green

Йоана е на 9 месеца. За този период съм сменила начина й на заспиване над 193874850 пъти, защото се нагаждам по нея. Имаше периоди, в които я оставях в нейното легло, на ръце, гушната до мен, на нашето легло, на земята е спала, въобще както и където пожелае. Сега през деня спи на нашето легло, или на земята, а вечер е в нейното. За мен също е важно да спи, а пък къде и как ми е все тая.
Никога не съм я оставяла да реве и да я чакам да се преумори и да заспи сама. За мен това е мъчение. Ако й се спи много, а в същото време се бори да остане будна се е случвало да я оставя още 5-10 мин и след това я слагам да спи. В повечето случаи помага. Потъркаля се още малко, потърка очите и накрая се съгласява с мен, че е време за сън.
Също така и часовете за сън се менят постоянно. До скоро не спеше в периода 12-15, а сега пък спи. Въобще следвам нейния ритъм.

# 20
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Аз не съм имала такъв проблем, но моя позната имаше.Какво ли не направи,но детето не искаше да спи никъде другаде ,освен в количката.После този период от само себе си отмина

# 21
  • Мнения: 1 897
Разбира се,че минава,няма да спи години там,всичко при бебетата е на периоди,след време едно бебе,може да реши,че иска да спи само в колата,знам със сигурност за такъв случай,това е много по-гаден вариант от количката,даже количката си е супер за спане.

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
Сега ме подсети. Имаме едно познато семейство, в което детето заспиваше само докато го возят в колата. Та станеше ли време за сън, таткото мята детето в колата и започва да върти кръгчета из София, за да се наспи малкия. Добре, че периода продължи кратко.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 44 242
остави го да си спи в количката, чат -пат пробвай и в леглото, някакъв период е така или иначе и ще мине и замине, ясно, че няма цял живот в количка да спи.
Другият вариант е да купите легло люлка и да пробвате там, но не е сигурно , че ще поиска.

Моят е имал всякакви периоди - в шезлонг, в кенгуру, върху мен, в количка до нас, общо взето леглото му до към 3 години не беше много използвано и то не само за следобедният сън....

# 24
  • София
  • Мнения: 28 790
Люлеенето в леглото доста помага при мен. Само не знам защо не са измислили някакъв механизъм с копче и да става автоматично  Crossing Arms А ако имаше и вибрация...

# 25
  • Мнения: 146
Като ви прочетох и се успокоих  Simple Smile Дано наистина е период и отмине скоро. От два месеца поне моят мъник спи само и единствено в количката - няма денем няма нощем Laughing Когато заспи дълбоко го местя от количката в креватчето, спи там до първото обръщане - щом усети, че е в креватчето и поча едно въртене, пъшкане, охкане, мрънкане, а след това рев. Колкото и да се опитвам да го приспя отново, не става, рева става все по - силен, докато се разсъни напълно. Местя в количката, приспиваме се наново и така. Ако го върна в креватчето, то ще е пак за има - няма половин час. Е сякаш тръни има в това креватче, а е от люлеещите. И аз го отдавам на това, че в зимния кош на количката му е по уютно и топло, ще видим как ще е на пролет.  newsm78
Деска, защо не се разписваш вече в олежаните Wink

# 26
  • Мнения: 4 420
Ди ва, нещо все времето ми не стига, ама ще си взема забележка и веднага отивам да видя какво правите  Hug

# 27
  • Мнения: 273
Люлеенето в леглото доста помага при мен. Само не знам защо не са измислили някакъв механизъм с копче и да става автоматично  Crossing Arms

 Simple Smile
И аз съм се чудела това и мъжо каза,че може да се направи със системата от чистачките на колата  Grinning

# 28
  • Мнения: 372
cveti.stoeva Не се притеснявай излишно, ще става все по-зле  Mr. Green
Малката беше точно както я описваш на 5 месеца, с времето ставаше все по-зле. Единственият начин да заспи денем беше завързана с коланите на количката в легнало положение  ooooh!

Всъщност ... все още спи така  Crazy

Някои деца просто не обичат да спят денем - изпускат време за изучаване на света около тях. Сега хем осъзнава, че й се спи, хем пак се противи.

Трябва по-някакъв начин да го прилъжеш да легне и да се затопли и тогава ще почне да заспива  Peace

Има система за люлеене на количка, аз даже много се колебах дали да не я поръчам  Grinning Една плоскост, която се поставя под количката и се движи насам натам. По английските бебешки сайтове я има  Peace

# 29
  • Русе
  • Мнения: 276
Бебетата нямат друг ориентир за времето, освен повторяемостта - един лек режим без деспотизъм постепенно би могъл да даде спокойствие на детето.
Слингът за мен винаги е вършел чудеса. Hug

# 30
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Известно време и синът ми заспиваше само в количката, но отмина от само себе си. Няколко пъти опитах да го преместя в леглото и накрая взе, че ми се върза и оттогава няма проблем.

# 31
  • Мнения: 570
и нашият син до скоро през деня заспиваше САМО в количката. Вечер на цица в легнало положение по средата на спалнята. Така се получи може би, защото се роди началото на лятото и постоянно бяхме на двора с количката. Като се събудеше го взимах да го накърмя/сменя и после пак в количката на двора. Вечер както казах си заспиваше винаги, но ние започнахме да се изгърбваме да спим по краищата на спалнята. Сам до сега не е заспивал никога  Rolling Eyes Предполагам, че му го причиних след цяло лято люляне...обяснявам си го, че не може да се отпусне сам в леглото без да се друса напред-назад. Имах, а и все още имам същите опасеня като твоите, че ще свикне така, а вече става голям и трябва да го науча да заспива сам. Четох, рових се и установих, че всъщност най-естественото за едно бебе е да заспива на гърда. От може би месец се опитвам през деня да се успиваме на спалнята. Заспива, но се буди след 15-20-30  мин с рев, тогава пак предлагам цица, пак заспива и ако имам късмет откарва около час, ако ли не упражнението се повтаря още няколко пъти и като загубя надежда го премествам в количката да си доспи  Tired

# 32
  • Мнения: 107
Всъщност като се замисля  кое е по- добрия вариант -дали на гърда или в количката , стигам до извода , че по-добре да заспива в количката.

При нас проблема е ,че не иска да легне - иска да е седнал , да гледа  , стои си в количката  и след няколко минути си задрямва -най-много да  я бутна няколко пъти и е готов.После  пускам да легне  и си спи , може и да го преместя .

Опитвала съм  да се гушнем двамата  , не става  -следва рев  , давам гърдата -млъква , но не я пуска и щом задреме и я извадя от устата , се  буди и пак почва мляскане   и никакъв пълноценен сън , а само смуче  , очевидно за успокоение.
Точно както peiota описва.

Дано отмине този период.

Все едно има нивелир ,  които му казва- ааа, легнал си -не можееее-трябва да си изправен ! И докато излъжа и изключа " нивелира" е  зора Joy

# 33
  • Мнения: 445
И за мен спането на гърда беше по-нежелано от спането в количка. А в хубавото време ми беше голямо удобство спането в количката, бебка спи на въздух 2-3 часа, а мама спокойно можеше да си изпие кафето с някоя приятелка без деца, живот.... Или бебка спи на въздух на терасата, а мама си почива или си върши нещо, така хем детето си взело дозата въздух, хем ако ме мързи да излизам не е задължително. Зимата също не беше зле, местех я с количката от стая в стая и можех да си изчистя през това време. А сега само да опитам да разтребя спалнята, докато спи и се е ококорила. Не съм се притеснявала въобще, на 1г.4м. сама започна да предпочита леглото, защото й умаля количката. По-скоро аз се притеснявах да не се улучи като бебетата на някои мои приятелки, въобще не искаха да спят навън, като им се доспи се размрънкат за прибиране и в един магазин не можеха да влязат като са сами с бебето, защото през цялата разходка трябваше да ги забавляват.

# 34
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
А в хубавото време ми беше голямо удобство спането в количката, бебка спи на въздух 2-3 часа, а мама спокойно можеше да си изпие кафето с някоя приятелка без деца, живот...

Ей това никога не ми се е случвало. Моята пък беше като шило в количката, никога не заспиваше там. Всички майки си стоят на пейките и четат книжки, само аз трамбовам като простинал кон, щото бързам да се прибера вкъщи, че да заспи диването най-накрая. А то пищи ли, пищи в количката... Tired

Колко пъти съм се прибирала с дете на ръце и бутам количката празна, къде с корем, къде с крака...

# 35
  • Мнения: 65
Бебчо беше същия до скоро,но от около две седмици се приспиваме на ръце със зайченцето бяло,изпято 3-4 пъти и когато го усетя ,че е заспал го слагам,но вече му схванах цаката,слагам го с лице към стената-така когато се събуди помънква и си мисли,че ме няма и си заспива и така за по3-4 часа  Mr. Green

# 36
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Няма по хубаво нещо от това да прегърна детето си и да спим заедно! Peace

# 37
  • Русе
  • Мнения: 276
Наистина!
Аз спя като бебе, за него не знам. Grinning
Поне докато не почне да ме ръчка. Добре, че получи своята придобивка - долепено легло до нашето - нито аз ставам, нито той. Peace

# 38
  • Мнения: 53
На тази възраст баща му лежеше на спалната докато заспи.
Понякога го взимаше и при него. След няколко месеца, приспиването стана игра #Cussing out
Ужас, няма заспиване с часове.

# 39
  • Мнения: 107
изрових си темата  Rolling Eyes

ние сме на вече на  11м и  през нощта  се  буди се по няколко пъти  , и всеки опит да дам вода или залъгалка / никога не я засмука  така или иначе /  води до усилване на рева и крясъци.
Цока и заспива.
Според мен не се буди от глад , а мисля, че ме ползва за биберон за успокоение и това е.
От месеци сме така.


С дневния сън винаги сме били трудни-зимата спяхме  у дома в количката , или навън в количка.Този период отмина , но настъпи друг каприз.
По лошото е , че от около месец през деня  не заспива по никакъв друг начин , освен на гърда- цокне малко и си заспи .Ако не му я дам са крясъци и тръшкане.Винаги е бил труден на заспиване , но напоследък се плаша от тази му пристрастеност.
Нямам намерение да го отбивам скоро , но  се  притеснявам , че през деня без мен не може да заспи .А става по-голям , хитър и разбира.
Като бебе не е правил така , но сега след операция  и покрай зъбите ...
Съвети поне през деня как да заспива сам ?
Опитвам да гушкам , пея , милвам -тръшка се и реве ...

# 40
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
Именно - става по голям и разбира. Ако се наложи да заспи без теб, ще го направи, не се притеснявай. Той знае, че няма как да получи кърмене от някой друг, така че ще заспи по друг начин при нужда.

Как да започнеш ти да приспиваш по друг начин, това не знам, а и едва ли някой може да ти каже. Дъщеря ми заспиваше само на гърда до 2г. 9м., когато я отбих. Просто се примиряваш, че това е вашият начин и това е.  Grinning

# 41
  • Мнения: 107
 Simple Smile  успокоение е да знам , че не сме само ние така .
Преди не беше такъв , но след операция и боледуване  , аз му давах да цока колкото иска да  яде поне нещо  , че отказа храна . Той взе , че свикна хитрушата.

Аз се плашех , че като дойде ред да се отбием , няма да можем да се приспиваме и какво ще правим тогава.

А може би си права  - понеже само аз го гледам и е по цял ден с  мен за това и търси гърдата и е свикнал така.
Може би трябва да опитаме  в неделя , когато баща му не е на работа , да изляза и да ги оставя давмата - да видим с тати ще заспи ли или ще дойдат социалните след сигнал от съседите  да видят що пиши така това дете у нас  Joy

# 42
  • Мнения: 570
Ние имаме лек напредък през деня. Когато времето е хубаво заспива в количката сравнително бързо. Когато обаче сме си вкъщи, заспива на гърда  Rolling Eyes Днес за първи път ми заспа в ръцете, люлеейки го. От една страна съм щастлива, че може вече да се отпусне, а не се гъне като пружина, обаче, от друга...малко ни е късно да свикваме на ръце. Обмислям отбиване, защото отказа да се храни с друга храна, но сега е малко болен и изчаквам. Преди да го хване този вирус имахме няколко нощи, в които не се будеше...та съм обнадеждена, че може и да се наспя скоро. Също, понякога като се събуди през нощта аз се правя, че ме няма и той се тръшка тръшка и заспива. Но като че ли сме далече от самостоятелно заспиване в леглото  Shocked

# 43
  • Мнения: 63
Моята дъщеря пък през деня спи само в люлката си,много рядко на леглото и то за 20 мин максимум,вечер няма проблеми слагам я и заминава,но ще му мислим като израсте люлката ,времето ми изтича Crazy
Щом спи в количката и не се налага да буташ постоянно(като мен Mr. Green),мисля че сам ще с откаже когато е готов.Може някой ден като го изместиш от количката спейки в леглото  да те изненада и да си спи спокойно Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 1 149
Синът ми все още през деня спи в количката. Същата работа - разходки вкъщи с количката и заспива. Краката му стърчат вече, защото му е къса. Нощем си спи на спалнята до мен. Но през деня - в количката. Честно казано - не се и опитвам да го слагам в леглото. Когато сам поиска и денем в леглото - тогава. Малко са ми другите неща, с които трябва да се справям, та да си създавам излишни главоболия да го насилвам да спи в леглото, като иска в количката - в количката. Имаше период като 6-7 месечно бебе, когато спеше и през нощта в количката, че и го бутах постоянно. Израстна го.

# 45
  • Мнения: 146
Мдааа, всичко при бебета е периоди. От 2 м. до 7 м. спеше единствено и само в количката /зимния кош/ - през деня, през нощта, вкъщи, навън - само там. Преди няколко дни изведнъж татко му го приспа в креватчето и от тогава си спи там. Само дето трудно заспива и номера е да е много уморен и мен да ме няма. Надуши ли ме - си иска цица и не ще баща си. И това ще мине, знам го Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт