Моля за съвети - как да приспивам бебо през деня

  • 4 674
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 060
А защо не опиташ да го разположиш на спалнята с някакви играчки, с които да си играе кротко (кубчета, активна гимнастика, пееща играчка и т.н.) или да му четеш някакви книжки с бебешки стихчета, докато се успокои и отпусне  newsm78

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Понеже и моята дъщеря имаше период, в който спеше само захапала цица и се будеше в момента, в който се измъкна, процедирах така.
Давам й да суче, докато се унесе. После леко лягам с нея на леглото, докато тя още суче. Когато заспи, не изваждам гърдата веднага, а чакам докато заспи дълбоко. Тогава устичката сама се отваря и пуска зърното. И съвсееем леко се изнизвам оттам. Будеше се пак, но по-малко. Опитай, ако искаш.

# 17
  • Мнения: 445
Моето дете беше така до 1г.4м. Зимата спеше в кухнята в количката, хубавото време навън, а аз си четях книжки по пейките и си почивах. После изведнъж й отесня количката и започна сама да иска в леглото. И досега се случва да заспи в количката, когато сме извън нас, но аз гледам бързо да се приберем и да я сложа в леглото, иначе ще спи половин час макс, просто не й е удобно вече.

# 18
  • Мнения: 386
Оу,и ние сме така.Иска да спи само в количката.Само дето при нас е от доста по-ранна бебешка възраст  ooooh!
Единствено си го обяснявам с това,че в количката е някак си по-тясно,може би му създава повече комфорт,всякаш е "обгърнат",като включим и друскането от бутането на количката - идилията е пълна.

# 19
  • Мнения: 4 415
Цвети, все някога ще се отучи да спи в количката. Няма до абитюренската да спи там я  Mr. Green

Йоана е на 9 месеца. За този период съм сменила начина й на заспиване над 193874850 пъти, защото се нагаждам по нея. Имаше периоди, в които я оставях в нейното легло, на ръце, гушната до мен, на нашето легло, на земята е спала, въобще както и където пожелае. Сега през деня спи на нашето легло, или на земята, а вечер е в нейното. За мен също е важно да спи, а пък къде и как ми е все тая.
Никога не съм я оставяла да реве и да я чакам да се преумори и да заспи сама. За мен това е мъчение. Ако й се спи много, а в същото време се бори да остане будна се е случвало да я оставя още 5-10 мин и след това я слагам да спи. В повечето случаи помага. Потъркаля се още малко, потърка очите и накрая се съгласява с мен, че е време за сън.
Също така и часовете за сън се менят постоянно. До скоро не спеше в периода 12-15, а сега пък спи. Въобще следвам нейния ритъм.

# 20
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Аз не съм имала такъв проблем, но моя позната имаше.Какво ли не направи,но детето не искаше да спи никъде другаде ,освен в количката.После този период от само себе си отмина

# 21
  • Мнения: 1 897
Разбира се,че минава,няма да спи години там,всичко при бебетата е на периоди,след време едно бебе,може да реши,че иска да спи само в колата,знам със сигурност за такъв случай,това е много по-гаден вариант от количката,даже количката си е супер за спане.

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Сега ме подсети. Имаме едно познато семейство, в което детето заспиваше само докато го возят в колата. Та станеше ли време за сън, таткото мята детето в колата и започва да върти кръгчета из София, за да се наспи малкия. Добре, че периода продължи кратко.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
остави го да си спи в количката, чат -пат пробвай и в леглото, някакъв период е така или иначе и ще мине и замине, ясно, че няма цял живот в количка да спи.
Другият вариант е да купите легло люлка и да пробвате там, но не е сигурно , че ще поиска.

Моят е имал всякакви периоди - в шезлонг, в кенгуру, върху мен, в количка до нас, общо взето леглото му до към 3 години не беше много използвано и то не само за следобедният сън....

# 24
  • София
  • Мнения: 28 601
Люлеенето в леглото доста помага при мен. Само не знам защо не са измислили някакъв механизъм с копче и да става автоматично  Crossing Arms А ако имаше и вибрация...

# 25
  • Мнения: 146
Като ви прочетох и се успокоих  Simple Smile Дано наистина е период и отмине скоро. От два месеца поне моят мъник спи само и единствено в количката - няма денем няма нощем Laughing Когато заспи дълбоко го местя от количката в креватчето, спи там до първото обръщане - щом усети, че е в креватчето и поча едно въртене, пъшкане, охкане, мрънкане, а след това рев. Колкото и да се опитвам да го приспя отново, не става, рева става все по - силен, докато се разсъни напълно. Местя в количката, приспиваме се наново и така. Ако го върна в креватчето, то ще е пак за има - няма половин час. Е сякаш тръни има в това креватче, а е от люлеещите. И аз го отдавам на това, че в зимния кош на количката му е по уютно и топло, ще видим как ще е на пролет.  newsm78
Деска, защо не се разписваш вече в олежаните Wink

# 26
  • Мнения: 4 415
Ди ва, нещо все времето ми не стига, ама ще си взема забележка и веднага отивам да видя какво правите  Hug

# 27
  • Мнения: 273
Люлеенето в леглото доста помага при мен. Само не знам защо не са измислили някакъв механизъм с копче и да става автоматично  Crossing Arms

 Simple Smile
И аз съм се чудела това и мъжо каза,че може да се направи със системата от чистачките на колата  Grinning

# 28
  • Мнения: 372
cveti.stoeva Не се притеснявай излишно, ще става все по-зле  Mr. Green
Малката беше точно както я описваш на 5 месеца, с времето ставаше все по-зле. Единственият начин да заспи денем беше завързана с коланите на количката в легнало положение  ooooh!

Всъщност ... все още спи така  Crazy

Някои деца просто не обичат да спят денем - изпускат време за изучаване на света около тях. Сега хем осъзнава, че й се спи, хем пак се противи.

Трябва по-някакъв начин да го прилъжеш да легне и да се затопли и тогава ще почне да заспива  Peace

Има система за люлеене на количка, аз даже много се колебах дали да не я поръчам  Grinning Една плоскост, която се поставя под количката и се движи насам натам. По английските бебешки сайтове я има  Peace

# 29
  • Русе
  • Мнения: 276
Бебетата нямат друг ориентир за времето, освен повторяемостта - един лек режим без деспотизъм постепенно би могъл да даде спокойствие на детето.
Слингът за мен винаги е вършел чудеса. Hug

Общи условия

Активация на акаунт