Боя за коса - Вlond 26 - Клуб на блондинките

  • 73 929
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Много ти благодаря   tanch ! Би ли ми казала каква марка боя използваш ? Извинявам се ако повтарям нещата !

# 16
  • Мнения: 5 832
Ползвам Колестон 12.11 на Вела Simple Smile Но изчакай и другите момичета да кажат мнение, понеже аз не съм специалист в никакъв случай и опит няма голям, но ми се струва, че не ти дава правилни съвети фризьорката ти.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 258
Страхотен ти е цвета на аватара! Сега е мааалко по-тъмен, по-бежав. Heart Eyes
Питам, защото беше споменала нещо за твоя приятелка, дето искахте да махнете нежелан пепелив оттенък.
Аз последният път вкарах малко цвят на много светли и пепеливи дължини с Палете Н9 (медна девятка се води). Добре се получи, но искам още малко по-тъмно, а пък се страхувам, че с 8-ца ми става много тъмно. Мисля да пробвам с балсама на Престиж капучино, имам спомен, че беше по-тъмен и топъл.

# 18
  • Мнения: 372
Не намирам каталог на боите Матрикс из нета, бихте ли ме насочили?     bouquet
Скоро ще ходя да ме боядисат, но до тогава искам да размишлявам вкъщи на спокойствие.   Wink

http://milenashop.ru/published/SC/html/scripts/index.php?categoryID=75532

  bouquet      bouquet      bouquet


elinor1985, благодаря за споделения опит!     Hug

# 19
  • Мнения: 3 675
Някъде на ниво 6 съм. Обаче пигмента ми е много упорит. Използвам номер 901S. Когато е боядисана изглежда добре след две седмици започва да жълтее .За дължините не знам какво ще ги правим ?
При Loreal номерацията е по-различна и по-светъл цвят от този с който те маже фризьорката няма.
При положение, че искаш по-светло и използваш 12% оксидант в момента, за да се получи по-светло, ще трябва да се ползва блондор. Другият вариант е да смениш боята с боя на друга марка и евентуално да ти стане по-светъл цветът - но този вариант не ти гарантира, че ще стане по-добре.
За жълтеенето ползвай балсами, които неутрализират жълтото.

# 20
  • Мнения: 616
Някъде на ниво 6 съм. Обаче пигмента ми е много упорит. Използвам номер 901S. Когато е боядисана изглежда добре след две седмици започва да жълтее .За дължините не знам какво ще ги правим ?
При Loreal номерацията е по-различна и по-светъл цвят от този с който те маже фризьорката няма.
При положение, че искаш по-светло и използваш 12% оксидант в момента, за да се получи по-светло, ще трябва да се ползва блондор. Другият вариант е да смениш боята с боя на друга марка и евентуално да ти стане по-светъл цветът - но този вариант не ти гарантира, че ще стане по-добре.
За жълтеенето ползвай балсами, които неутрализират жълтото.

+ не мисля, че е 'луда' фриз. да предложи блондор на 6ца основа, нивата не са единствения фактор, има значение и естествения пигмент колко лесно се вдига и дали 'дърпа' повече червено, щом е по-упорит, и от 7ца на 8мица да ставаш, ще трябва повече сила от стандартното. Компетентна ми звучи фриз, бих й се доверила. Евентуално преди да намажете всичко с блондор, може да пробваш с кичури и да видиш така дали ти харесва.

# 21
  • Мнения: 1 670
Някъде на ниво 6 съм. Обаче пигмента ми е много упорит. Използвам номер 901S. Когато е боядисана изглежда добре след две седмици започва да жълтее .За дължините не знам какво ще ги правим ?
При Loreal номерацията е по-различна и по-светъл цвят от този с който те маже фризьорката няма.
При положение, че искаш по-светло и използваш 12% оксидант в момента, за да се получи по-светло, ще трябва да се ползва блондор. Другият вариант е да смениш боята с боя на друга марка и евентуално да ти стане по-светъл цветът - но този вариант не ти гарантира, че ще стане по-добре.
За жълтеенето ползвай балсами, които неутрализират жълтото.

+ не мисля, че е 'луда' фриз. да предложи блондор на 6ца основа, нивата не са единствения фактор, има значение и естествения пигмент колко лесно се вдига и дали 'дърпа' повече червено, щом е по-упорит, и от 7ца на 8мица да ставаш, ще трябва повече сила от стандартното. Компетентна ми звучи фриз, бих й се доверила. Евентуално преди да намажете всичко с блондор, може да пробваш с кичури и да видиш така дали ти харесва.
Абсолютно! Имам сравнително светла основа (показвах я скоро), но пък ужасно упорита и с много меден оттенък в нея. Дори със суперизсветляващи бои не мога да постигна мноого светло, като Алена или Дачита, примерно.
Мисля, че намерих моят цвят- 9.1 с 9%, само веднъж се боядисах, но ми харесва.
Проблемът ще е другия месец- когато ще трябва да боядисвам корен, а дължините ще са изсветлели, понеже до скоро бях с 101 на Виталитис и 12%.
Дали ще е удачно на тях да сложа 9.1 с 6%  newsm78
Хич не искам да си горя дължините излишно.

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз трябва да отбележа, че моята коса никога не е боядисвана в друг цвят - винаги правя само корени; дължини не боядисвам и не съм била кафява, червена .....черна ....

мисля, че е много по-трудно да се постигне светло на коса, която е била боядисвана в по-тъмно - вече не изсветляваш - естественна (девствена), а третирана, с формиран нов пигмент, смес от естествения, внесен отвън и кератин  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 758
Искам да попитам как се третира корен небоядисван 70 дни?Има ли изобщо шанс да се получи еднакъв цвят на корена с останалата дължина?Говорим за боядисване в салон,а не в домашни условия.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 258
Проблемът ще е другия месец- когато ще трябва да боядисвам корен, а дължините ще са изсветлели, понеже до скоро бях с 101 на Виталитис и 12%.
Дали ще е удачно на тях да сложа 9.1 с 6%  newsm78
Хич не искам да си горя дължините излишно.
Аз бих ги направила с 9.0 с 6%, с 9.1 на третирани дължини има опастност от посивяване (поне при мен става така).

# 25
  • Мнения: 75
Проблемът ще е другия месец- когато ще трябва да боядисвам корен, а дължините ще са изсветлели, понеже до скоро бях с 101 на Виталитис и 12%.
Дали ще е удачно на тях да сложа 9.1 с 6%  newsm78
Хич не искам да си горя дължините излишно.
Аз бих ги направила с 9.0 с 6%, с 9.1 на третирани дължини има опастност от посивяване (поне при мен става така).

Подкрепям  Peace

Ivaila2013 , момичетата са ти отговорили . Искам само да добавя , че аз също с 901s  не мога да постигна този цвят , който имам в момента .   
Можеш да смениш боята или да се довериш на фризьорката ти.

# 26
  • Мнения: 169
Искам да попитам как се третира корен небоядисван 70 дни?Има ли изобщо шанс да се получи еднакъв цвят на корена с останалата дължина?Говорим за боядисване в салон,а не в домашни условия.
Може  Peace, стига фриз. да е способна- маже се корена след определеното време/ цвета се наблюдава/ се мажат дължините или се прави смес .Това фриз. ,може да го прецени !

# 27
  • Мнения: 3 675
Искам да попитам как се третира корен небоядисван 70 дни?Има ли изобщо шанс да се получи еднакъв цвят на корена с останалата дължина?Говорим за боядисване в салон,а не в домашни условия.
Всичко зависи от естествения цвят и от цвета на дължините. Ако косата ти е тъмна, а дължините много светли и желаеш да останат светли, то  ще бъде доста трудно. Една девойка, която е с естествено руса коса точно заради големите интервали между две боядисвания, мина на блондор.

# 28
  • Мнения: 12
Много благодаря на всички които се включиха с мнение !  Hug Ще преценя и след няколко седмици ще споделя какво съм направила . Flutter

# 29
  • Перник
  • Мнения: 195
Привет на всички и поздравления за новата тема   bouquet
Имам едно питане и ще съм ви благодарна,ако се включите - за корени,които са доста упорити и по принцип само с блондор могат да се изсветлят до бяло,коя от боите е по-подходяща Мажиблонд или Вела Колестон?От първата се чудя за 901S ,а от Колестона се колебая между 12/11,12/16 и 12/89 ?
Ще се радвам ,ако ми помогнете в избора Hug

Общи условия

Активация на акаунт