Истанбул 7

  • 90 258
  • 726
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 494
момичета,

моля ви за помощ   bouquet

сетих, че при дългия ни престой в Истанбул, може да посетим тамошната зоологическа градина.

Но не мога да намеря инфо на английски.

Моля ви, който разбира турски, ако може да ми каже къде точно е това място и има ли указание как се стига - http://www.farukyalcinzoo.com/

Също така не мога да намеря инфо за Bosphorus Zoo, някой може ли да помогне.

Благодаря много   bouquet

# 376
  • Мнения: 1 494
Току-що разбрах, че това е Босфорската зоологическа градина  Grinning всъщност, но сайта е само на турски  newsm78

# 377
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Tuzla Yolu Cad. No: 15 Darıca / Kocaeli

# 378
  • Мнения: 1 494
благодаря много   bouquet, а можете ли да ме ориентирате как се стига до там с градски транспорт  Rolling Eyes

# 379
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
 За Дъръджа се хваща влак от ЖП гарата на азиатския бряг, Хайдарпаша.20 минути от там, доколкото помня.

# 380
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 283
Джулиана, мн. оптимистичен план. И аз като Ангелина.

Моите задълж. спирки в Истанбул ще са:
-Ая София
-Долмабахче и Топкапъ
-Босфора /вероятно разходка с корабче/
-Двата пазара - Капалъ чарши и Египетския
-Принцовите о-ви
-Истиклял, Френската улица.

Всичко друго е пожелание и ако опрем до него, и ако ни са ходи.
Мисля, че за 4 дни ще успеем да обходим тези места.

# 381
  • Мнения: 1 494
много благодаря, angelina.bgk    bouquet  bouquet  bouquet

# 382
  • София
  • Мнения: 16 369
Да кажа и аз за маршрута с парка Емиргян. Ние отидохме след закуска, поматахме се, поснимахме лалета, после повървяхме покрай Босфора, погледнахме джамията в Ортакьой и стана 17 часа. Бяхме решили, че ако свършим рано може и в Долмабахче да влезем, но беше невъзможно и го заменихме с разходка в парка Йълдъз. За съжаление се оказа, че дворецът е с доста висока и масивна ограда, която го отделя от парка и не можахме да го видим дори отвън. Ако бяхме побързали малко, можеше да вместим още нещо, но определено ми се вижда невъзможна програмата за втория ден или ако я осъществите, то няма как да се насладите на всичко. Просто ще сте надникнали.

# 383
  • Мнения: 1 494
ако има любители на делфините и има време, това може да му е интересно - http://www.istanbuldolphinarium.com/eng/kahramanlarimiz.html

Надявам се да го посетим и тоз атракцион  Laughing и после да разказвам  Grinning

# 384
  • София
  • Мнения: 2 622
Здравейте  Hug

Сега да разясня, какво имам предвид за 2-ия ден.
По мои планове, на Емиргян му отделям около 3 часа,
което ще рече до обяд. После още толкова за Долмабахче.
Към 16.00 часа планирам да сме при Св. Стефан, нищо,
че е в ремонт и към 17:00 часа да акустираме в Пиер Лоти,
където можем да си поседим до към 19:00.
От там обратно до Еминьоню за балък екмек и после
може и пеша към хотела  Hug
Не мисля, че само ще надникваме.
Ако пък не успеем - здраве да е  Wink

# 385
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Джулс, вкарай в сметките трафика. Ако излезете от хотела в 8, ще успеете до към 9.30 да сте в Емиргян, но после хващате обедния пик... От около 16 започва вечерния ужас и към 19 вече фаровете на колите изглеждат като броенички.Simple Smile
Абе , ще разправяш после!  Hug

# 386
  • Мнения: 10
Привет момичета, бих помолила за  впечатления от аквариума Florya,дали някой го е посетил.Разгледах инфо за него, доколкото схванах става дума за огромен комплекс като площ, количество вода , флора и фауна  от цял свят представени в 16 зони по региони плюс много други интересни атракции.Любопитството ми е на макс. Ако някой го включи в посещението си моля да сподели инфо,включително и за транспорта до там.

# 387
  • София
  • Мнения: 2 622
Анджи, права си, но както дойде.
То не е задължително да успеем, но ще се радвам Simple Smile
Имам 3 въпроса за Истанбулкарт:
1. Нали не е проблем с 1 карта да се чекират 2-ма?
2. Има ли намаление за 2-ри човек или не?
3. Колко е депозита сега?

# 388
  • София
  • Мнения: 16 369
Да питам дали някой някога е пътувал с фирма Ели Рос? Както и ако някой има отзиви за хотелите, които се предлагат EMGE Hotel и Bekdas hotel. Ако съдя по звездите по-скоро ще настаняват в първия  Laughing.

# 389
  • Мнения: 1 934
Джулиана, без да съм спец и с най-добро чувство го казвам, но ми се струва почти непостижима програмата ви за 1 ден  Peace
На много различни места са обектите, не са близо, няма да имате достатъчно време да се отпуснете в музея. А и Долмабахче не се влиза веднага  Peace

Между другото понеже и аз обмислям разни варианти и въртя, суча, кроя и прекроявам плановете за април, та затова се включвам с мнение  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт