Истанбул 7

  • 86 415
  • 726
  •   1
Отговори
# 630
  • някъде някога
  • Мнения: 30
Здравейте, може ли да кажете дали когато се пътува  в Турция здравните застраховки са задължителни? За пръв път ще пътуваме в страна не от ЕС, и правилата за застраховките не са ни ясни ...

# 631
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Пожелателни са.

# 632
  • някъде някога
  • Мнения: 30

Благодаря ти много!

# 633
  • Мнения: 200
Здравейте, момичета. Страхотна тема, изчетох няколко теми и в момента, в който влезнахме в Истанбул го почувствах познат Simple Smile . Та като най ориентирана  Mr. Green влезнох в ролята на екскурзовод, посетихме всички набелязани обекти без да се изгубим  Joy

В неделя попаднахме и на протеста и потрошаването на спирки и коли. В момента, в който излизахме от хотела пред нас разбиха 2 коли и автобусната спирка. Точно след 5 минути се изсипаха около 50 полицая с палки и оръжия и прекратиха всичко, поне около нас. Долокото разбрахме от хората от околните магазинчета, тази година са забранили да се празнува въпросния празник и хората са протестирали. Полицията е прекратила протеста, тъй като не е имало разрешение за такъв, като са използвали сълзотворен газ ( усети се и из Лалели и Аксарай), което е провокирало буйните им действия.

Здравейте момичета. Изчетох цялата информация която сте писали до тук.
Предплатих екскурзия до Истанбул от фирма Бохемия. Заминавам с мъжът ми в четвъртък- 19 април и се връщам в неделя- 22.04. http://www.bohemia.bg/prog.php?p=938&c=22  Дневен преход- първият ден е в в път и разглеждане на Одрин.
От писанията ви се спрях да посетя няколко забележителности. Може ли да ми дадете съвет кои от забележителностите задължително да посетим с групата, за да не чакам на опашка пред обектите? Проявяваме интерес за Круиз по Босфора, Синята джамия- Джамията Султан Ахмет, Църква Света София, Йеребатан сарнъджъ- водохранилище,  Дворец Топкапъ сарай, Българската желязна „Свети Стефан”-разбрах че още в ремонт,  Парк Миниататюрк, да видим страхотният изглед от Пиер Лоти, и евентуално следващите обекти като:Моста Галата, площад Таксим, Истяклял, тъй като не съм виждала небостъргачи посещение на небостъргача Сапфир, Летен дворец Долмабахче сарайи ми се иска да го видя отвън ако стигне времето. Може ли да ме ориентирате кой обект след кой да посетя, в смисъл кой обект е най- близо до следващият и горе долу колко часа да предвидя за разглеждането му и предвижването. Предварително ви благодаря.

Нашата последователност беше такава: (1-ви ден) Капалъ Чарши - Хиподрума - Синята джамия (можете да отидете сами, има хора, но се влиза бързо) - Йерибатан - също няма нужда да се влиза с група, да сме чакали най много 5 мин. - Света София (тук имаше много хора и много бавно вървеше опашката, може би ще е добре да сте с група) - пакра Гюлхане - Круиз по Босфора (2-часов) - няма нужда от групово посещение, ние бяхме с малко корабче, което се движеше много близко до брега. Корабчетата на Туирол минаваха доста по навътре и по бързо. След круиза Новата джамия( Йени ками) , Египетски пазар и от там посока кулата Галата и Таксим.
Ако пропуснете двата пазара мисля, че ще може да отидете и до Долма бахче или до Пиер Лоти. Този маршрут сме го минали от 8 до 20 часа вечерта, като сме имали 2 сядания в ресторанти, да речем по 40 -50 мин. и кратки почивки по пейки тук-там. Ползвахме транспорт като се прибирахме - траймвая от Каракой до Аксарай.
Втория ден единствено Топ капъ влиза в обектите, които искате да посетите, също имаше много хора, ама много, може би е добре да сте с група.
Ние посетихме рибния пазар на Кумкапи и покрай морето стигахме до Гюлхане парк и Топ капъ .

Пътувахме с Темма. , без забележки, организацията и хотела бяха на ниво.

# 634
  • София
  • Мнения: 13 301
За опашките - всичко е до късмет. Не сме чакали нито за Света София, нито за Топкапъ. Пред Света София имаше поне 3 групи, които си чакаха чинно (може да не са ги пускали наведнъж, за да не стават прекалено много хората), а самостоятелните туристи като нас не чакаха изобщо. Забавихме се само колкото да платим - беше единствения музей, където позволиха да платим с кредитна карта. Когато минахме пред Водохранилището имаше доста голяма опашка, но решихме да не чакаме. След 1-2 часа нямаше никой. Не бих препоръчала да се съобразявате с групи само заради опашките. Ако е заради екскурзовод или нещо друго - да, но не и заради това.

CrazyАаа,Шебечеджим,бива ли така? Два пъти го гледала и забравила- в 5 и 89 серия -култови ,култови сцени,незабравими моменти,поне за мен ще си останат такива.
Ох, накара ме да се ровя и да ги търся  hahaha. Ето ако някой иска да види 5 серия - сцената е от около 4-та минута. В действителност гледката е по-хубава, защото тук дават гледка само в една посока. Веднага след това има и сцени от Ташхан, където ми изглежда нещо като базар с много магазинчета. Доколкото разбирам сега е само ресторант, нали? Намерих и 89 серия - от 10-та минута е. Гледката я има повече  Wink.

Тази вечер се върнахме от Македония. Вечер даваха филм с Онур (извинявайте, но не знам името на артиста), който играеше султан или нещо подобно. Въпреки оркестъра, който свиреше в ресторанта, имаше тълпа жени и деца пред телевизора, пуснат без звук, за да следят какво става.  Laughing  По-късно разбрахме, че и там турските сериали са хит. А в Скопие, разглеждайки стария град, попаднахме на типично турски квартал. Имената, облеклото, храната (включително и чай в познатите ни чашки), магазините, някакъв пазар - всичко беше като в някакъв провинциален турски град. Хем знаехме за религиозните различия в тези краища, хем не можехме да повярваме, че това може да стане в една бивша соц република  Shocked.

Още не съм пробвала камерите в Истанбул, но още утре ще позяпам и аз  Laughing.

# 635
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега видях в сайта има карта:

http://www.tashanarkat.com/map.html

Ама то буквално ми е било под носа и 2та пъти, ама  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! патка заспала съм значи  Crossing Arms

Не съм гледала филма, но можем да пием по кафе, защото ни е точно на 2 крачки Simple Smile
Сега ще сме на Fethi Bey Cd., а миналата бяхме на другата успоредна - Gencturk Cd.

# 636
  • Мнения: 469
Оферта от днес:http://deals.bg/bg/sofia/Uikend-v-Istanbul-14-17-yuni-3-dni-2-noshtuvki-s-avtobus-za-109lv-na-chovek-ot-Zapryanov-travel_4676?cat=pochivki&a_aid=vsichkioferti
За пръв път виждам програма да включва и Пиер Люти. Точно за тези дати си купих билети за друго място Cry, но това в една друга тема.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 866
Здравейте, момичета/ и момчета/ Hug
Може и да сте коментирали, но не можах да открия в темата мнение за пътуване с фирма Глобус турс. Имат за 5 април екскурзия до Истанбул за фестивала на лалетата на добра цена 135лв. Същата екскурзия се предлага и с намаление на цена 115лв. от Деалс.бг. Има ли някой записал се и дали си струва пътуването с тази фирма до Истанбул?
Благодаря Ви и ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ НА ВСИЧКИ  bouquet  bouquet  bouquet

# 638
  • Мнения: 1 934
Таня, напълно ти вярвам за Македония  Peace

Наживо го видях и аз с очите си  Tired В Македония по-силно виеха мюезините, повече забрадени видях, повече раждаемост-всичко в повече, отколкото в Албания  Confused

# 639
  • Мнения: 6 031
...

- Круиз по Босфора (2-часов) - няма нужда от групово посещение, ние бяхме с малко корабче, което се движеше много близко до брега. Корабчетата на Туирол минаваха доста по навътре и по бързо.
...

От къде го взехте корабчето и на коя фирма беше?

Аз съм ползвала дългия курс на ИДО, но също се движеше доста навътре от брега.
Сега искам да заведа мама и ще търся нещо движещо се по-близо до брега.

# 640
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 501
Пиер Лоти около полунощ. Входа на Ташхан от Генчтюрк джаадеси.Ако се идва от долната част,откъм трамвайната улица,десния тротоар,върви се малко и свивате вдясно,не е точно входа на улицата,между две сгради е .

# 641
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Фам, и другите , на които им е интересно кафенето Пиер Лоти , от мен малко дневни снимки :
 - виждате ли червените покриви в ляво долу? Това всичко е било кожарски фабрики ,смрад и ужас, изчистено е основно , реновирано и реконструирано.
- поглед наляво към гробищата. Най-зелените зони на града. Зеленият покрив напред към центъра на снимката е покривът на единствената в Османската империя работилница за фесове  някога (17-18 век)
 - глициниите
 Изглед фронтално отвън.
"Гарсон, юн кайве!" Mr. Green
- Кафенето вътре, една от стаите.

# 642
  • Мнения: 200
...

- Круиз по Босфора (2-часов) - няма нужда от групово посещение, ние бяхме с малко корабче, което се движеше много близко до брега. Корабчетата на Туирол минаваха доста по навътре и по бързо.
...

От къде го взехте корабчето и на коя фирма беше?

Аз съм ползвала дългия курс на ИДО, но също се движеше доста навътре от брега.
Сега искам да заведа мама и ще търся нещо движещо се по-близо до брега.

В дясно от моста Gалата, точно където е входа за фериботите на Идо има едни паркирани бели бусове и викащи шофьори около тях. Дават ти брошурка да разгледаш, мисля че фирмата се казва "Wonderful" (брошурите са св. сини на цвят, мога да сканирам ако има нужда). Естествено цената е на пазарлък, за 20-25 лири за двама се съгласяват, да не се стреснете от първоначалната им цена  Joy . С бусчетата ни извозиха до пристанището от лявата страна на моста.

# 643
  • Мнения: 6 031
Танчето благодаря!   bouquet

# 644
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 592
За опашките - всичко е до късмет. Не сме чакали нито за Света София, нито за Топкапъ. Пред Света София имаше поне 3 групи, които си чакаха чинно (може да не са ги пускали наведнъж, за да не стават прекалено много хората), а самостоятелните туристи като нас не чакаха изобщо. Забавихме се само колкото да платим - беше единствения музей, където позволиха да платим с кредитна карта. Когато минахме пред Водохранилището имаше доста голяма опашка, но решихме да не чакаме. След 1-2 часа нямаше никой. Не бих препоръчала да се съобразявате с групи само заради опашките. Ако е заради екскурзовод или нещо друго - да, но не и заради това.

CrazyАаа,Шебечеджим,бива ли така? Два пъти го гледала и забравила- в 5 и 89 серия -култови ,култови сцени,незабравими моменти,поне за мен ще си останат такива.
Ох, накара ме да се ровя и да ги търся  hahaha. Ето ако някой иска да види 5 серия - сцената е от около 4-та минута. В действителност гледката е по-хубава, защото тук дават гледка само в една посока. Веднага след това има и сцени от Ташхан, където ми изглежда нещо като базар с много магазинчета. Доколкото разбирам сега е само ресторант, нали? Намерих и 89 серия - от 10-та минута е. Гледката я има повече  Wink.

Тази вечер се върнахме от Македония. Вечер даваха филм с Онур (извинявайте, но не знам името на артиста), който играеше султан или нещо подобно. Въпреки оркестъра, който свиреше в ресторанта, имаше тълпа жени и деца пред телевизора, пуснат без звук, за да следят какво става.  Laughing  По-късно разбрахме, че и там турските сериали са хит. А в Скопие, разглеждайки стария град, попаднахме на типично турски квартал. Имената, облеклото, храната (включително и чай в познатите ни чашки), магазините, някакъв пазар - всичко беше като в някакъв провинциален турски град. Хем знаехме за религиозните различия в тези краища, хем не можехме да повярваме, че това може да стане в една бивша соц република  Shocked.

Още не съм пробвала камерите в Истанбул, но още утре ще позяпам и аз  Laughing.

Великолепният век е това - по Канал 5 върви  Laughing По същата телевизия върви Столичани в повече и Стъклен дом. Скоро филма с Онур ще тръгне и по бТВ.

Иначе любимата ми камера - Истиклял 2 са я преместили  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire нищо не се вижда сега  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт