Пошляпвате ли децата?

  • 7 494
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 214
елфчето, за мен също боят не е решение и не го практикувам. Но за да се научи, че някои неща не трябва да се правят, е необходимо някаква санкция, съобразена с възрастта, условията и самото дете. Дете на около година и половина вече разбира достатъчно, че някои неща не са позволени и пробва до къде му е позволено да стигне.

е и?

# 46
  • Мнения: 931
Санкцията може да е скарване, някакъв вид наказване или шляпване. Ако просто му отвлечеш вниманието и го заведеш в другата стая, нищо няма да разбере и в момента, в който се върнете отново там, пак ще прави опасното занимание. При нас най-обичайното наказание е да го сложа в кошарата, от където да не може да излезе сам. Но го правя само за наистина сериозни неща.

# 47
  • Мнения: 2 658
О да, случвало се е. Не веднъж, но и не постоянно. Съжалавала съм после почти винаги, но.. после.
И не едно-две годишно почти бебе. Не, че смятам, че е решение, просто.. така се е случвало, когато прагът ми на търпимост е бил висооооко надминат. Това е положението. Но не че пък чак се и депресирам от което. Чек толкоз не.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
Не сме ги били децата си,нито сме ги наказвали...не мисля,че помага нито едното,нито другото...Случвало ми се е когато много ме нервят и не чуват като им говоря да повиша   ruporuuтон  или да ги хвана за раменете и да ги пораздрусам,за да се усетят,че правят нещо нередно,но това като малки-3-4год.След това с говорене сме се разбирали...е не винаги се получава на нашето,но...деца с характер

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз не шамаря, не шляпкам. Но пък синът ми на два пъти изяде пердах. Не се гордея с това, но и двата пъти беше за нещо застрашаващо живота му - на 3 годинки го намерих надвесен от прозореца на 11 етаж, а по-късно беше "измил" и ял от Циф и ходехме за промивка. И двата пъти ми изкара акъла.
Иначе като малък беше много кротък и не ми се е налагало да шляпкам, а сега ако го ударя той ще се почуства огорчен и обиден, но няма да има положителен ефект.
Аз съм бита много като малка (от майка ми) и много дълго не успях да й простя нервните изблици върху мен.

# 50
  • Мнения: 24
Пошляпвам по дупето. Рядко се случва, но се случва.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 484
Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Всеки сам поставя границата.

Сравнението е доста неподходящо...Докато детето стане голям човек, който да разбира от дума има много вода да изтече.....А и доста жени ядат як бой за всевъзможни неща....
Да, всеки реагира така както му е било показано в семейството - някои са ги били, други са ги наказвали, на трети са им викали и са ги хокали.....
П.С.
Не съм пошляпвала никога дете

Има много възрастни, които не разбират от дума.

# 52
  • София
  • Мнения: 28 863
Никога те съм била удряна, така че силно се надявам да продължа традицията.

# 53
  • загубено
  • Мнения: 6 569
Аз не шамаря, не шляпкам. Но пък синът ми на два пъти изяде пердах. Не се гордея с това, но и двата пъти беше за нещо застрашаващо живота му - на 3 годинки го намерих надвесен от прозореца на 11 етаж, а по-късно беше "измил" и ял от Циф и ходехме за промивка. И двата пъти ми изкара акъла.
Иначе като малък беше много кротък и не ми се е налагало да шляпкам, а сега ако го ударя той ще се почуства огорчен и обиден, но няма да има положителен ефект.
Аз съм бита много като малка (от майка ми) и много дълго не успях да й простя нервните изблици върху мен.

Аз имам един въпрос,без да се заяждам Peace
И в двата случая е бил застрашен животът на най-любимото и ценно същество.
Кога го напердаши след като му промиха стомаха или преди това?

Малко неадекватно ми се вижда това.
Не те упреквам,хората сме различни и под стрес реагираме  различно.
Аз бих си "изкарала" акъла,бих се притеснила много сериозно но не бих ударила в
такъв момент.

# 54
  • Мнения: 8 311
Честно казано на моменти се чудя, защо в теми с ясно питане започва да се коментира кое е правилно и кое не е. Авторката на темата задава въпрос, дали се чувства гузна че е шляпвала детето или по друга причина, просто си сверява часовника. А какво се получава - почваме да даваме акъл. Честно казано в по-голяма част от темите той просто е излишен или няма нищо общо с акъла.
Дали има дом в който живее малко дете и родителите на се сложили предпазители за контакти , честно казано не вярвам. Но се питам , та вие децата си само у дома ли ги гледате. Когато ходим в хотел или в ресторант аз не нося предпазители в чантата.  Идеята с разсейването на дете до година може би е прекрасна , но след това само създава на детето усещане за лъжа. Това не е моя сентенция а доказана теория. Но явно повечето майки са прочели частично от тук от там, може би времето в което са разсейвали децата е трябвало повече да почетат.
Моето дете е абсолютно наясно за какво служи контакта, и се опитва да си включи прахосмукачката или електрическата отверка там.
А да сега ще ми се даде идея , че има прахосмукачки играчка - да имахме такава интереса мина да една седмица , сега е наясно че истинската няма общо с играчката. Идеята за това,че се обяснява и то губи интерес , зависи от детето. Май малко майки са наясно ,че има различни типове деца с различно възприятие на света. Ако това е валидно за 50% от децата за другите 50 % не е. Но и за това трябва да се чете. 

# 55
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 889
Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?

SDK31, я пак прочети какво пита авторката.
Този назидателен тон е напълно излишен. Ти не даваш ли акъл, като съветваш кой и какво е трябвало да прочете?

# 56
  • Мнения: 8 311
И да продължа, сарказма за боксови круши или каквито и да било други изливания на нерви , май е излишен. Никой не говори за такива неща тук и не сте оригинални. Имаше нещо за мъжа и за боя - още по гениално сравнение. Може би комуникацията само с дете по 24/7 кара час от майките да заглаждат мозъчната структура.
И аз като Топъл дъжд шляпнах детето след като се покатери на прозореца, и аз не се горедя с това. Но да попитам Neraiida освен че ще си притеснена дали ще имаш и адекватна реакция?
Моля ограмотявайте се, има толкова много литература на пазара. Желая хубав ден на всички.
Упс...забравих: Само моето дете ли на 2 години е наясно ,за какво служат контактите. Само то ли може да завие с отверка болт. Само то ли може с част от пъзел да извади предпазителя на контакта. И дали само той за 20 секунди може да си построи кула от дава стола и възглавници с която да се качи на 1,80 височина. Просто искам да си сверя часовника...

# 57
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 889
Успокой тона. Никой не е нападал никого в темата, преди да се включиш ти.
И не, не само твоете дете ги може тези неща.

# 58
  • Мнения: 8 311
Светлица, абсолютно давам. Просто не се сдържах с тази тема с толкова акъл да не излея и своя.  Обикновенно повечето пъти само чета и се успокоявам че няма да стигна до там. Ей на стигнах. Това с обяснението на за предпазителите за контакти , дадено като пример около 5 пъти просто ме разби. Моето дете може да махне всеки един предпазител - въртящ, залепящ се , заключващ се. Не мисля, че това е идеята ма темата.
Да прочетох какво е написала авторката - за разбирането на въпроса е друга темата...

# 59
  • Мнения: 508
По въпроса,дали си пошляпвам детето ,мога да кажа само и единствено не . Никога не са ме били мен ,никога няма да си  пердаша и детето .

Общи условия

Активация на акаунт