Пошляпвате ли децата?

  • 7 488
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?

# 1
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Мислиш ли, че някоя ще се изтипоса тук и ще си признае, че ,, пошляпва,, детето си? Преди време в една тема, една мама неволно се изпусна... и като я налетяха едни майки- противнички на шамарите и като се заръсиха едни нравоучения... женицата съжали, че си е признала  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 457
Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?
На всяка и идва, не знам да има дете, което никога да не е способно да ти скъса нервите. Въздържам се, излизам на балкона, пуша броя да десет, дишам дълбоко. Не я удрям, само я хващам за раменете и я стискам, като говоря право в очите строго.
Ето вчера например ми избиха бушонтите. Дъщеря ми иска да ходи у нас само по потник и по гащи защото така ходели мадамите Rolling Eyes Това всичко е от MTV където по цял ден гледа музика и клиповете  с мацки на плажа, Бионсе, Бритни и т.н.
Обяснявам, че сега е зима и не се ходи по потник и това по телевизията не е в реално време. У нас е топло да, но защо трябва да подържаме 28 градуса и всички радиатори да работят, за да може тя да се разхожда посред зима по потници. Развиках се много, направо ми идваше не знам какво, защото не иска да се облича. Аз не искам да стоя на такава жега, за да може тя да се гологъзи по цял ден. Та така, разсърдих и се, но до шамари не съм стигала. Надявам се никога да не го направя, но ми е идвало много пъти. После си го изкарвам на мъжът ми Simple Smile

# 3
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?
После си го изкарвам на мъжът ми Simple Smile

Като се замисля, това е най добрият отдушник, ако поради киселост или инат дтето цял ден ти е опъвало нервите  Grinning

# 4
  • Мнения: 11 867
Ако за пошляпване се приема да ударя леко дупе или ръчичка - да пошляпвала съм. Натъртвам на леко - в смисъл целта ми е не да заболи и това не се случва редовно, но се случва когато има големи истерии с които не мога да се справя по друг начин.

# 5
  • загубено
  • Мнения: 6 539
Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?

Никога не съм удряла,пошляпвала,"изтупвала" памперс Peace

Но да имаш в предвид,че децата на съфорумките са най-най-по-по та
не дразнят и предизвикват родителите си  Mr. Green



# 6
  • Мнения: 168
Пошляпвам, после съжалявам, случвало се е и доста силно да го плясна. С времето се уча да се въздържам, защото няма никакъв смисъл.  
Вчера например големият (3г. 4м.) най-демонстративно си събу гащите и започна да пишка на спалнята, защото видя, че бебето (1г.) докато го преобувах си дърпаше пишото и реши да прави същото, но явно му се стори по-интересно да се изпишка като бебе. Ами не се сдържах и му наплясках дупето. След това го изгоних буквално в тоалетната да се доизпишка и известно време не му говорех, не го гледах, въобще никакво внимание. Стана най-послушното дете. Убедена съм не заради пошляпването, а заради пренебрегването после.
Все повече се убеждавам, че в някои ситуации няма никакъв смисъл да си хабя думите - всичко е казано, всичко вече се знае (имам предвид основни ежедневни неща, свързани с хигиена или организация). Ако реши да ме провокира и да прави напук няма смисъл да говоря, нито да пошляпвам. Когато е възможно затварям очи и изчаквам да мине.
Примера с ходенето по бельо заради гледане на ТВ ме навежда на друга мисъл - доста често с нещо сме допринесли дадено поведение и трябва и ние да изкореним нещо, за да се промени детето.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 11:49 от Роделинка

# 7
  • Мнения: 6 214
,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?
Купи си боксова круша, като не ти издържат нервите.
 Peace
Мен лично никой не може да ме убеди, че може да има някаква полза от шамарите. Нали след време някой боклук ще реши да я удари, и ако аз съм я поступвала редовно, тя ще го приеме за нормално. Иначе детето ми определено не е от най-послушните, но не съм го родила, за да си изкарвам нервите на него.

# 8
  • Мнения: 8 292
Да случвало се е да отнесе шамар по дупето.
Чета много за възпитанието на децата /за да съм най-добрата майка/. В една от книгите пишеше ,че децата приемат това като по начина: аз съм направил беля - получил съм наказанието и минавам нататък. Докато при реакция сърдене от страна на родителя с часове : детето страда много повече. Имам пример пред очите си на дете на 12 години което никога не е отнасяло пошляпване : не е добър - в 3 клас биеше децата с всичка сила - понеже според него не боли и много други.
Сега си давам сметка, че няколколкото пошляпвания на моя син са жили в моменти в който той е направил нещо с което застрашава живота си, като пример се опита да скочи от перваза на прозореца на земята.

# 9
  • Мнения: 8 292
Понеже докато пишех Real women го метна мнението Simple Smile
Та за запитам теб удряли ли са те като дете?
Мен, да - изчезнах за 5 часа след училище на 7 години. Просто отидих на панаир да се забавлявам. Е като ме намериха нашите отнесох такъв пердах, че не е истина.
Помня го и до днес, но от тогава никога не съм излизала без да се обадя къде отивам и до кога.
И не считам за нормално някой да ме бие.
А като не изразяваш пред детето си нервите как то ще разбере ,че да изразяваш чуствата е нещо нормално?

# 10
  • София
  • Мнения: 20 159
Не. Просто смятам, че ако с думи не мога да постигна каквото искам и трябва, и с пошляпване едва ли ще стане. Но аз по принцип съм страшно търпелив човек, дори не съм й крещяла. Всъщност случвало се е 3-4 пъти да се развикам за тези 11 години, предполагам, че това в моя случай може да се приеме за еквивалент на ошамарване.

# 11
  • Мнения: 131

Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?
Акогато някой възрастен направи тези неща удряш ли го?Защо с децата трябва да се дърцим поразличен начин?!Нали те също са личности?!Никога не съм вдигнала ръка!Категорично против!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 381
като прочетих заглавието помислих, че става въпрос за "възпитателно пошляпване". не практикувам.
но се е случвало няколко пъти да ме изкара от нерви и да го шляпна по дупето. ефектът беше, че го прие за нова игра,  хилеше ми се насреща щастливо и искаше пак   hahaha

# 13
  • София
  • Мнения: 23 106
Пошляпвала съм я - и по дупето, и през ръцете.
Факт е, че вече не го правя. Достатъчно разумна е вече, за да разбере, че дадени неща, които прави, не са хубави. Най-много помага, когато й кажа, че ме е засегнала с поведението си и спра да й говоря.

# 14
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Не. Шамарът, дори и инцидентен, за мен не е решение.
Случва се да ме ядоса много, тогава се случва да викам, но се старая да не е често.

И мен са ме удряли само веднъж нашите, т.е. майка ми, защото баща ми не ми е посягал никога. И сигурно си го бях заслужила, защото бях безобразен пубер, но не ми помогна да се озъзная или да променя нещо. Затова за мен пошляпването и боят са безпредметни, да не говорим за унижението и ответната агресия, която предизвикват.

# 15
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 779
Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм
По темата, за съжаление се е случвало да плесна детето си, Sad в повечето случай тогава когато виждам, че постъпката си е проява на откровен инат или  води до заплаха за здравето и. Което не означава, че не обичам детето си или я възпитавам с агресия..... Naughty

# 16
  • Мнения: 1 050
Случвало се е когато прекали много да го шляпна по дупето или по ръцете, но леко разбира се. Много ме е жал и гледам да му се карам, когато се налага и да не го пошляпвам. А и той започва толкова силно да реве, че ще си кажеш, че съм го пребила. Голям актьор е!

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм
По темата, за съжаление се е случвало да плесна детето си, Sad в повечето случай тогава когато виждам, че постъпката си е проява на откровен инат или  води до заплаха за здравето и. Което не означава, че не обичам детето си или я възпитавам с агресия..... Naughty

А не напротив, нито съм идеална майка, нито детето ми е разбрано.
Просто за мен боят изобщо не присъства като вариант, не ми идва отвътре да удрям, нито пък изпитвам желание да го правя.   33uu
Може би ако изпитвах желание да я шляпна, щеше да ми е трудно да се сдържам, но ето на... дори не ми хрумва като опция, когато ме ядоса.

# 18
  • Мнения: 11 867
Светлица радвам ти се, че не го правиш Peace. Но тук  не става въпрос за желание (защото казваш - нямам желание да го правя), едва ли някой нормален родител изпитва желание да удари. В повечето случаи това се случва в момент на афект, или в момент в който родителя се чувства безпомощен да направи друго. Аз си признавам, че съм шляпвала именно когато има някаква истерична криза - опитала съм всичко друго преди това и накрая чувствайки се безпомощна в ситуацията съответно и вече афектирана съм си позволила да ударя. В никакъв случай не казвам, че това е правилно напротив  Peace и се опитвам всячески да избягвам подобни ситуации, но и аз съм човек със своите слабости Rolling Eyes.

# 19
  • Мнения: 7 821
Моля, не превръщайте темата в кална арена за женски виртуален бой!

# 20
  • Мнения: 1 420
При нас шамара като средство за възпитание не действа и не го практикувам. Предпочитам да я накажа в стаята й и после определено слуша повече  Peace Виж, за отпускане на нервите от страна на майката сигурно действа  Peace Всеки сам си решава...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не, не ги пошляпвам. Вече са достатъчно големи и разбират добре, когато вършат нещо нередно. Винаги съм се чудила защо пошляпването на деца се счита за нещо нормално и дребно. Но пошляпването на възрастни - не newsm78. Ако мъжът ти си позволи да те удари, то драмата е голяма. Но ако удариш шамар на детето си, няма проблем. Губи ми се логиката. Децата са малки, но също са хора, имат чувства и изпитват болка. Наистина ми е много интересно това.

# 22
  • София
  • Мнения: 20 159
Светлица радвам ти се, че не го правиш Peace. Но тук  не става въпрос за желание (защото казваш - нямам желание да го правя), едва ли някой нормален родител изпитва желание да удари. В повечето случаи това се случва в момент на афект, или в момент в който родителя се чувства безпомощен да направи друго. Аз си признавам, че съм шляпвала именно когато има някаква истерична криза - опитала съм всичко друго преди това и накрая чувствайки се безпомощна в ситуацията съответно и вече афектирана съм си позволила да ударя. В никакъв случай не казвам, че това е правилно напротив  Peace и се опитвам всячески да избягвам подобни ситуации, но и аз съм човек със своите слабости Rolling Eyes.

mibobo, различните хора в състояние на афект и безпомощност реагират по различен начин - на теб ти е дошло да шляпнеш детето, аз се затварям в себе си, трети истерясват, изпускат си нервите /аз лично и това съм неспособна да направя, въпреки че много често ми се иска да си го позволя/, четвърти нещо друго ... Което не означава, че ако си тупнала детето по дупето не го обичаш или пък че като не си го пошляпнал си перфектна майка, както беше споменато по-горе.
С ръка на сърцето мога да кажа, че лично моята дъщеря е толкова упорита, вироглава и такъв невероятен инат, че сигурно малко хора биха я изтърпели.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 22:46 от Reiny

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не.Бил ми е на върха на пръстите,но както казва мъжа ми-имам олимпийско спокойствие.

# 24
  • Мнения: 9 389
Моля, не превръщайте темата в кална арена за женски виртуален бой!
Съжалявам, Ели,
но просто това няма как да не стане.  Sad
Към авторката:Във форума има 100 такива теми, потърсете ги, прочетете ги и ще видите, че няма разбирателство между двата лагера Wink

Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм

Е, ти какво очакваше? Всеки тук е вода ненапита и всички са невинни и облечени в бяло.   Naughty Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

Ако ненужния ти сарказъм е насочен към моето изказване, ще те помоля да си го спестиш.  Stop

# 26
  • Мнения: 9 389
Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

Ако ненужния ти сарказъм е насочен към моето изказване, ще те помоля да си го спестиш.  Stop
Аз това виждам навън.
Сарказмът ми е насочен към темата като цяло, не към определен човек. Просто според мен тези теми са излишни. Нито пошляпващите майки могат да убедят другите защо са го направили, нито неудрящите майки могат да убедят пошляпващите, че те постигат резултати по друг начин. Накрая темата става толкова грозна, че се налага да я заключат, а резултат никакъв.

# 27
  • Мнения: 931
Да, конфликтът е неразрешим Simple Smile

Винаги съм се чудила защо пошляпването на деца се счита за нещо нормално и дребно. Но пошляпването на възрастни - не newsm78.
Аз да добавя едно мнение защо се приема за децата да е нормално да бъдат пошляпвани, а за възрастни - не. Защото се приема за нормално да възпитаваш детето, а възрастен - не. Защото на детето трябва да бъдат поставяни граници и ти си човекът, който трябва да му ги постави, а на възрастния не си ти този, който ще му поставя границите. И все в този ред на мисли... Други е въпросът, че тези неща могат да се извършат и по друг начин, не чрез пошляпване. В повечето случаи.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 372
Е, разбирам тогава. Аз лично не смятам, че пошляпването, удрянето и всякакво насилие са средство за възпитание. Нито пък поставят граници. На възрастните хора също се поставят граници, но явно по различен начин. Освен това повечето родители пошляпват не с възпитателна цел, а в момент на безсилие и ярост, рядко явление са тези, които пошляпват премислено с идеята за възпитание. Просто ми беше много интересен този факт. Peace

# 29
  • Мнения: 314
Добре, де, момичета, да не пошляпваме децата. И за мен не е решение на проблем, но какво правите в случай на:

*детето ви рови в контактите, говорите, говорите, не чува, продължава, гушвате и го махате оттам, то пак отива и ръчка.... и това продължава и при всяко махане от мястото на действие, то пищи, че му разваляте "играта"  Confused???????? - каква ще ви е реакцията  Rolling Eyes

или
*пуснали сте печка, детето взима химикалка и бърка в нея, пак повтаряте гореописаните действия с говорене и преместване на детето, обаче то се връща и продължава????????

става въпрос за дете на годинка - годинка и половина

След като с говорене не става, с преместване също, ще го оставите ли да си действа, каквото си е наумило или ..............? И въобще как ще го научите, че тези дейности са опасни и не трябва да ги прави?

# 30
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 779
Моля, не превръщайте темата в кална арена за женски виртуален бой!
Съжалявам, Ели,
но просто това няма как да не стане.  Sad
Към авторката:Във форума има 100 такива теми, потърсете ги, прочетете ги и ще видите, че няма разбирателство между двата лагера Wink

Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм

Е, ти какво очакваше? Всеки тук е вода ненапита и всички са невинни и облечени в бяло.   Naughty Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

Така, така Wink и аз на всяка детска площадка си задавам същият въпрос Thinking.
Да пошляпването не е средство за възпитание, но аз никъде не прочетох , някоя майка да твърди, че възпитава детето си с бой, просто и майките са хора със своите лоши моменти,  Embarassedособено когато става дума за "малките съкровища"..и все пак говорим само за  потупване по дупето.... Crossing Arms

П.П.За съжаление темата най-вероятно ще се превърне именно в бойно поле!

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 13:35 от Мамзел Нитуш

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Добре, де, момичета, да не пошляпваме децата. И за мен не е решение на проблем, но какво правите в случай на:

*детето ви рови в контактите, говорите, говорите, не чува, продължава, гушвате и го махате оттам, то пак отива и ръчка.... и това продължава и при всяко махане от мястото на действие, то пищи, че му разваляте "играта"  Confused???????? - каква ще ви е реакцията  Rolling Eyes

или
*пуснали сте печка, детето взима химикалка и бърка в нея, пак повтаряте гореописаните действия с говорене и преместване на детето, обаче то се връща и продължава????????

става въпрос за дете на годинка - годинка и половина

След като с говорене не става, с преместване също, ще го оставите ли да си действа, каквото си е наумило или ..............? И въобще как ще го научите, че тези дейности са опасни и не трябва да ги прави?

Обезопасяване. Премахваш всичко потенциално опасно от обсега на детето. Слагаш капачки на контактите и слагаш предпазители на шкафовете и вратите. Правиш така, че забраните да са сведени до абсолютния минимум, за да могат наистина да правят впечатление на детето.

Когато обектът няма как да сеобезопаси, като печка, например, говориш и обясняваш. Заведи детето до нея, разкажи му какво прави печката, престори се, че си се изгорила и т.н. После следиш детето и го махаш всеки път, когато приближи печката, казваш  "Не!" и така докато изгуби интерес. Ако реве - отивате  в другата стая.

Мамзел Нитуш, не мога да говоря за майките, които виждаш на площадката. Говорех за себе си, както и другите писали в темата, така че обобщенията бяха ненужни.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Децата откриват света.Да пипне това е като да се храни и пие.Обезопасяване и прилъгване с игри върши чудеса.Знам че на теория е лесно,но при мен и на практика е лесно.

# 33
  • Мнения: 304
Всеки път когато ми се прииска да я ударя се обличаме и излизаме на разходка!Върши чудесна работа и на мен ми минава желанието за подобно непростимо злодеяние,за което после ще съжелявам хиляда пъти.Не съм я удряла и няма да я ударя.Няма смисъл детето да се бие.Мен никога не са ме били като дете,но са ме наказвали и върши по-добра работа.Аз по същия начин практикувам.И има ефект,а когато времето става за разходки,както казах излизаме навън. Naughty

# 34
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Добре, де, момичета, да не пошляпваме децата. И за мен не е решение на проблем, но какво правите в случай на:

*детето ви рови в контактите, говорите, говорите, не чува, продължава, гушвате и го махате оттам, то пак отива и ръчка.... и това продължава и при всяко махане от мястото на действие, то пищи, че му разваляте "играта"  Confused???????? - каква ще ви е реакцията  Rolling Eyes

или
*пуснали сте печка, детето взима химикалка и бърка в нея, пак повтаряте гореописаните действия с говорене и преместване на детето, обаче то се връща и продължава????????

става въпрос за дете на годинка - годинка и половина

След като с говорене не става, с преместване също, ще го оставите ли да си действа, каквото си е наумило или ..............? И въобще как ще го научите, че тези дейности са опасни и не трябва да ги прави?

Каквото е възможно обезопасяваш. За останалото - разсейваш с нещо друго, дърпаш от мястото безброй много пъти и обясняваш, че там не може и така. Малките деца са лесни за разсейване, не е нужно да ги шляпваме. Големите пък разбират от дума (е не от първия път, понякога не и от 10, но все някога схващат).
 Та, стана ясно, че не съм от пошляпващите. Аз съм от спокойните, тук в квартала майките ми се чудят как съм толкова спокойна, ми такава съм и това не ме прави нито по-добра, нито по-лоша от другите.

# 35
  • Мнения: 6 214
Аз пък защото не удрям, не съм никаква майка въобще. Явно боят е основна родителска функция.

# 36
  • загубено
  • Мнения: 6 539
Всеки да възпитава детето/цата както намери за правилно.

Но изказвания за нерви и неразбиращи деца мен лично ме дразнят.
Не искам да споря с никого.Аз не съм бита никога като дете,и не съм удряла детето си.
Нерви имам ,нормален човек съм.
Гледала съм детето си напълно сама,365 дни в годината.
И не смятам,че от позицията на по-голяма и силна мога и имам право да упражнявам насилие.
Не оправдавам никакво посегателство.

Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Ей такива мисли ми се въртят в главата.
Тогава дали няма да ревнем с пълен глас за домашно насилие?

Всеки сам поставя границата.Аз не бих приела върху мен никакво насилие,съответно не го прилагам Peace

# 37
  • Мнения: 564
Като много ме ядосва и като изобщо не разбира от дума ми идва да го ударя,шляпна...както и да го кажа все си е вид насилие,но да си дойда на думата не го правя.Само мисленно,докато му обяснявам и докато той си прави магариите си казвам,,ей сега като те хвана ще видиш''  Grinning
И като го хвана нищо,не мога да го ударя.Опитвала съм по дупето да го шляпна и го правя с върха на пръстите си.Но инъче той мен редовно си ме бие  Laughing
Той е възрастния аз съм детето,така ми се струва.
Аз като бях дете майка ми ме ступваше,определено не е хубаво.Но пък и аз я изкарвах от равновесие.Не тая лоши спомени от това,че понякога(казвам рядко) съм изяждала няколко шамара.Дори смея да твърдя,че са били от полза.И все пак не е хубаво!

# 38
  • Мнения: 1 569
Ако за пошляпване се приема да ударя леко дупе или ръчичка - да пошляпвала съм.

 Peace Така и аз съм правила, но дотам. Аз знам какво е шамар, и повече от шамар, и съм се зарекла никога да не удрям (в истинския смисъл на думата) детето си. Дано винаги имам достатъчно нерви и сили да удържа на това важно свое обещание.

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 15:33 от ♥Пандичка♥

# 39
  • Мнения: 6 214
Всеки да възпитава детето/цата както намери за правилно.

Но изказвания за нерви и неразбиращи деца мен лично ме дразнят.
Не искам да споря с никого.Аз не съм бита никога като дете,и не съм удряла детето си.
Нерви имам ,нормален човек съм.
Гледала съм детето си напълно сама,365 дни в годината.
И не смятам,че от позицията на по-голяма и силна мога и имам право да упражнявам насилие.
Не оправдавам никакво посегателство.

Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Ей такива мисли ми се въртят в главата.
Тогава дали няма да ревнем с пълен глас за домашно насилие?

Всеки сам поставя границата.Аз не бих приела върху мен никакво насилие,съответно не го прилагам Peace

  202uu  202uu  202uu За нервите продават боксови круши.

# 40
  • Мнения: 931


Когато обектът няма как да сеобезопаси, като печка, например, говориш и обясняваш. Заведи детето до нея, разкажи му какво прави печката, престори се, че си се изгорила и т.н. После следиш детето и го махаш всеки път, когато приближи печката, казваш  "Не!" и така докато изгуби интерес. Ако реве - отивате  в другата стая.


Като изключим момента, че детето НЕ губи интерес. Когато е постоянно в тази стая с тая печка, колкото и да го разсейваш, то се връща пак и пак там. Има моменти, в които трябва да му се случи някаква отрицателна емоция, за да направи връзката, че когато прави така, става още по-лошо. На дете на година-година и нещо простите обяснения не му говорят особено много.

Наистина обаче доколкото разбирам, говорим за пошляпване за изпускане на нервите, което наистина не е хубаво и не би трябвало детето да се превръща в отдушник на отрицателни емоции.

# 41
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Да ,пошляпвала съм го.Отскоро само го наказвам.

# 42
  • Мнения: 2 216
Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Всеки сам поставя границата.

Сравнението е доста неподходящо...Докато детето стане голям човек, който да разбира от дума има много вода да изтече.....А и доста жени ядат як бой за всевъзможни неща....
Да, всеки реагира така както му е било показано в семейството - някои са ги били, други са ги наказвали, на трети са им викали и са ги хокали.....
П.С.
Не съм пошляпвала никога дете

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 372


Когато обектът няма как да сеобезопаси, като печка, например, говориш и обясняваш. Заведи детето до нея, разкажи му какво прави печката, престори се, че си се изгорила и т.н. После следиш детето и го махаш всеки път, когато приближи печката, казваш  "Не!" и така докато изгуби интерес. Ако реве - отивате  в другата стая.


Като изключим момента, че детето НЕ губи интерес. Когато е постоянно в тази стая с тая печка, колкото и да го разсейваш, то се връща пак и пак там. Има моменти, в които трябва да му се случи някаква отрицателна емоция, за да направи връзката, че когато прави така, става още по-лошо. На дете на година-година и нещо простите обяснения не му говорят особено много.

Наистина обаче доколкото разбирам, говорим за пошляпване за изпускане на нервите, което наистина не е хубаво и не би трябвало детето да се превръща в отдушник на отрицателни емоции.


Дете на година - година и нещо си е бебе. Не знам защо очаквате от едно бебе да разбира като възрастен и да осъзнава опасностите. Естествено, че това е невъзможно. Но пък не мисля, че едно бебе се нуждае от отрицателна емоция, включваща някакво насилие. Дори точно обратното. Просто приемате, че децата опознават света и толкова. Иска се много търпение и нерви, ще порасне и ще започне да разбира. Глупаво е да се удрят деца за неща, които не зависят от тях. А неразбирането е точно такова. Нормално е да искат да пипат. Ако за вас е просто контакт, то за тях е нещо напълно непознато. Всичко за тях е непознато. И решението не е да удряш бебе на годинка. Просто обезопасяваш всичко - има си предпазители за контакти. Не може да разчиташ на бебето само да се пази. Това е твоя отговорност. И не бива да го удряш за това, че ти не си взел мерки Stop. Защото вината си е на родителите. Обезопасяваш и това е. Не очаквайте от бебета да бъдат отговорни и да разбират. С удряне проблема не се разрешава. Детето не разбира защо е ударено. Така или иначе то пак не осъзнава реалната опасност и на нищо не си го научил. Защото печката не раздава шамари, удря ток. Но детето това не може да го разбере чрез пошляпване. Пак казвам, обезопасяваш, вземаш всички мерки и се зареждаш с търпение. Няма да бъркат в контакта вечно, ще започнат да разбират, но когато достигнат необходимата възраст.

# 44
  • Мнения: 931
елфчето, за мен също боят не е решение и не го практикувам. Но за да се научи, че някои неща не трябва да се правят, е необходимо някаква санкция, съобразена с възрастта, условията и самото дете. Дете на около година и половина вече разбира достатъчно, че някои неща не са позволени и пробва до къде му е позволено да стигне.

# 45
  • Мнения: 6 214
елфчето, за мен също боят не е решение и не го практикувам. Но за да се научи, че някои неща не трябва да се правят, е необходимо някаква санкция, съобразена с възрастта, условията и самото дете. Дете на около година и половина вече разбира достатъчно, че някои неща не са позволени и пробва до къде му е позволено да стигне.

е и?

# 46
  • Мнения: 931
Санкцията може да е скарване, някакъв вид наказване или шляпване. Ако просто му отвлечеш вниманието и го заведеш в другата стая, нищо няма да разбере и в момента, в който се върнете отново там, пак ще прави опасното занимание. При нас най-обичайното наказание е да го сложа в кошарата, от където да не може да излезе сам. Но го правя само за наистина сериозни неща.

# 47
  • Мнения: 2 658
О да, случвало се е. Не веднъж, но и не постоянно. Съжалавала съм после почти винаги, но.. после.
И не едно-две годишно почти бебе. Не, че смятам, че е решение, просто.. така се е случвало, когато прагът ми на търпимост е бил висооооко надминат. Това е положението. Но не че пък чак се и депресирам от което. Чек толкоз не.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
Не сме ги били децата си,нито сме ги наказвали...не мисля,че помага нито едното,нито другото...Случвало ми се е когато много ме нервят и не чуват като им говоря да повиша   ruporuuтон  или да ги хвана за раменете и да ги пораздрусам,за да се усетят,че правят нещо нередно,но това като малки-3-4год.След това с говорене сме се разбирали...е не винаги се получава на нашето,но...деца с характер

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз не шамаря, не шляпкам. Но пък синът ми на два пъти изяде пердах. Не се гордея с това, но и двата пъти беше за нещо застрашаващо живота му - на 3 годинки го намерих надвесен от прозореца на 11 етаж, а по-късно беше "измил" и ял от Циф и ходехме за промивка. И двата пъти ми изкара акъла.
Иначе като малък беше много кротък и не ми се е налагало да шляпкам, а сега ако го ударя той ще се почуства огорчен и обиден, но няма да има положителен ефект.
Аз съм бита много като малка (от майка ми) и много дълго не успях да й простя нервните изблици върху мен.

# 50
  • Мнения: 24
Пошляпвам по дупето. Рядко се случва, но се случва.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 483
Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Всеки сам поставя границата.

Сравнението е доста неподходящо...Докато детето стане голям човек, който да разбира от дума има много вода да изтече.....А и доста жени ядат як бой за всевъзможни неща....
Да, всеки реагира така както му е било показано в семейството - някои са ги били, други са ги наказвали, на трети са им викали и са ги хокали.....
П.С.
Не съм пошляпвала никога дете

Има много възрастни, които не разбират от дума.

# 52
  • София
  • Мнения: 28 740
Никога те съм била удряна, така че силно се надявам да продължа традицията.

# 53
  • загубено
  • Мнения: 6 539
Аз не шамаря, не шляпкам. Но пък синът ми на два пъти изяде пердах. Не се гордея с това, но и двата пъти беше за нещо застрашаващо живота му - на 3 годинки го намерих надвесен от прозореца на 11 етаж, а по-късно беше "измил" и ял от Циф и ходехме за промивка. И двата пъти ми изкара акъла.
Иначе като малък беше много кротък и не ми се е налагало да шляпкам, а сега ако го ударя той ще се почуства огорчен и обиден, но няма да има положителен ефект.
Аз съм бита много като малка (от майка ми) и много дълго не успях да й простя нервните изблици върху мен.

Аз имам един въпрос,без да се заяждам Peace
И в двата случая е бил застрашен животът на най-любимото и ценно същество.
Кога го напердаши след като му промиха стомаха или преди това?

Малко неадекватно ми се вижда това.
Не те упреквам,хората сме различни и под стрес реагираме  различно.
Аз бих си "изкарала" акъла,бих се притеснила много сериозно но не бих ударила в
такъв момент.

# 54
  • Мнения: 8 292
Честно казано на моменти се чудя, защо в теми с ясно питане започва да се коментира кое е правилно и кое не е. Авторката на темата задава въпрос, дали се чувства гузна че е шляпвала детето или по друга причина, просто си сверява часовника. А какво се получава - почваме да даваме акъл. Честно казано в по-голяма част от темите той просто е излишен или няма нищо общо с акъла.
Дали има дом в който живее малко дете и родителите на се сложили предпазители за контакти , честно казано не вярвам. Но се питам , та вие децата си само у дома ли ги гледате. Когато ходим в хотел или в ресторант аз не нося предпазители в чантата.  Идеята с разсейването на дете до година може би е прекрасна , но след това само създава на детето усещане за лъжа. Това не е моя сентенция а доказана теория. Но явно повечето майки са прочели частично от тук от там, може би времето в което са разсейвали децата е трябвало повече да почетат.
Моето дете е абсолютно наясно за какво служи контакта, и се опитва да си включи прахосмукачката или електрическата отверка там.
А да сега ще ми се даде идея , че има прахосмукачки играчка - да имахме такава интереса мина да една седмица , сега е наясно че истинската няма общо с играчката. Идеята за това,че се обяснява и то губи интерес , зависи от детето. Май малко майки са наясно ,че има различни типове деца с различно възприятие на света. Ако това е валидно за 50% от децата за другите 50 % не е. Но и за това трябва да се чете. 

# 55
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Искам да ви питам удряте ли децата като не ви слушат или като сте казали няколко пъти нещо и то не се изпалнява,защото аз май взех да и потупвам дупето,не искам да я удрям ,но понякога не ми издържат нервите,вие как постъпвате?

SDK31, я пак прочети какво пита авторката.
Този назидателен тон е напълно излишен. Ти не даваш ли акъл, като съветваш кой и какво е трябвало да прочете?

# 56
  • Мнения: 8 292
И да продължа, сарказма за боксови круши или каквито и да било други изливания на нерви , май е излишен. Никой не говори за такива неща тук и не сте оригинални. Имаше нещо за мъжа и за боя - още по гениално сравнение. Може би комуникацията само с дете по 24/7 кара час от майките да заглаждат мозъчната структура.
И аз като Топъл дъжд шляпнах детето след като се покатери на прозореца, и аз не се горедя с това. Но да попитам Neraiida освен че ще си притеснена дали ще имаш и адекватна реакция?
Моля ограмотявайте се, има толкова много литература на пазара. Желая хубав ден на всички.
Упс...забравих: Само моето дете ли на 2 години е наясно ,за какво служат контактите. Само то ли може да завие с отверка болт. Само то ли може с част от пъзел да извади предпазителя на контакта. И дали само той за 20 секунди може да си построи кула от дава стола и възглавници с която да се качи на 1,80 височина. Просто искам да си сверя часовника...

# 57
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Успокой тона. Никой не е нападал никого в темата, преди да се включиш ти.
И не, не само твоете дете ги може тези неща.

# 58
  • Мнения: 8 292
Светлица, абсолютно давам. Просто не се сдържах с тази тема с толкова акъл да не излея и своя.  Обикновенно повечето пъти само чета и се успокоявам че няма да стигна до там. Ей на стигнах. Това с обяснението на за предпазителите за контакти , дадено като пример около 5 пъти просто ме разби. Моето дете може да махне всеки един предпазител - въртящ, залепящ се , заключващ се. Не мисля, че това е идеята ма темата.
Да прочетох какво е написала авторката - за разбирането на въпроса е друга темата...

# 59
  • Мнения: 508
По въпроса,дали си пошляпвам детето ,мога да кажа само и единствено не . Никога не са ме били мен ,никога няма да си  пердаша и детето .

# 60
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз не шамаря, не шляпкам. Но пък синът ми на два пъти изяде пердах. Не се гордея с това, но и двата пъти беше за нещо застрашаващо живота му - на 3 годинки го намерих надвесен от прозореца на 11 етаж, а по-късно беше "измил" и ял от Циф и ходехме за промивка. И двата пъти ми изкара акъла.
Иначе като малък беше много кротък и не ми се е налагало да шляпкам, а сега ако го ударя той ще се почуства огорчен и обиден, но няма да има положителен ефект.
Аз съм бита много като малка (от майка ми) и много дълго не успях да й простя нервните изблици върху мен.

Аз имам един въпрос,без да се заяждам Peace
И в двата случая е бил застрашен животът на най-любимото и ценно същество.
Кога го напердаши след като му промиха стомаха или преди това?

Малко неадекватно ми се вижда това.
Не те упреквам,хората сме различни и под стрес реагираме  различно.
Аз бих си "изкарала" акъла,бих се притеснила много сериозно но не бих ударила в
такъв момент.

Преди промивката, когато сутринта се събудих, се е качвал от масата със стол да вземе препарата - в цялата кухня и хол беше в Циф, а мивката преливаше от вода. Самият той по спално човалче - целият мокър и в препарат. Събуди ме, за да ми каже да спа водата. Вярвай ми, сънена първото което помня е че ми падна пердето. После се сетих, че хубавеца ми, още слага всичко във устата и на въпроса яде ли? отговори да. Не пожелавам на никой да му пречернее като на мен и как бързо се бяга към спешното.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 103
Само моето дете ли на 2 години е наясно ,за какво служат контактите. Само то ли може да завие с отверка болт. Само то ли може с част от пъзел да извади предпазителя на контакта. И дали само той за 20 секунди може да си построи кула от дава стола и възглавници с която да се качи на 1,80 височина. Просто искам да си сверя часовника...

  SDK31, не е само твоето дете и други го могат като тези в подписа ми например Mr. Green. Но не мисли, че това са повече от 20-30% от децата. Просто при някои надделява авантюристичния дух над инстинкта за самосъхранение и родителския авторитет. Иначе повечето деца, които познавам са доста предпазливи и общо взето слушат родителите си особено що се отнася до опасностите. В такива теми се получава малко като в поговорката "Сит на гладен не вярва" и се сипят нравоучения на килограм особено от майки на по-разбрани деца.

  Иначе по темата смятам, че боят няма никаква възпитателна стойност, но с ръка на сърцето си признавам, че съм ги шляпвала и то най вече в моменти, когато нищо друго не помага, а трябва да се реагира незабавно с цел прекратяване на опасно занимание.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз наистина не разбирам защо пошляпвате децата си за неща, за които вие носите отговорност и вина Crazy?! Ваша грижа е да обезопасявате и да пазите децата си. След като сте оставили децата без надзор или пък препарат на достъпно място, то вината си е само ваша, защо биете децата, ми набийте сами себе си.. Децата са любопитни и опознават света. Понякога ни изкарват от равновесие и ни ядосват, но това не е повод да ги удряме. Пък когато ние сами сме допуснали детето да направи нещо и вината е наша, не бива детето да си отнася шамарите. Разбира се, на всеки може да се случи да не реагира правилно и да си изпусне нервите, хора сме. Но ако често детето бива пошляпвано за подобни неща, не откривам просто смисъл..

# 63
  • Мнения: 2 658
Хората са много различни. Аз пък, когато с ужас открих, че дъщеря ми (на около година и половина-две тогава) вероятно е пила гланциращ препарат за миалната, не си и помислих нея да шляпам, къде ти... Толкова се уплаших и тооолкова безумно тъпа и виновна се почувствах аз, че как да налитам (специално за случая говоря, де) на детето. Себе си исках да набия, определено. Все пак, по-тиха от водата (дори не й се скарах тогава), само действах да оправя проблема.
И после изхвърлих препарата в авто-яда си.

(с последния пост на елфчето абсолютно се съгласявам, тъкмо заради това)

# 64
  • Мнения: 314
Честно казано на моменти се чудя, защо в теми с ясно питане започва да се коментира кое е правилно и кое не е. Авторката на темата задава въпрос, дали се чувства гузна че е шляпвала детето или по друга причина, просто си сверява часовника. А какво се получава - почваме да даваме акъл. Честно казано в по-голяма част от темите той просто е излишен или няма нищо общо с акъла.
Дали има дом в който живее малко дете и родителите на се сложили предпазители за контакти , честно казано не вярвам. Но се питам , та вие децата си само у дома ли ги гледате. Когато ходим в хотел или в ресторант аз не нося предпазители в чантата.  Идеята с разсейването на дете до година може би е прекрасна , но след това само създава на детето усещане за лъжа. Това не е моя сентенция а доказана теория. Но явно повечето майки са прочели частично от тук от там, може би времето в което са разсейвали децата е трябвало повече да почетат.
Моето дете е абсолютно наясно за какво служи контакта, и се опитва да си включи прахосмукачката или електрическата отверка там.
А да сега ще ми се даде идея , че има прахосмукачки играчка - да имахме такава интереса мина да една седмица , сега е наясно че истинската няма общо с играчката. Идеята за това,че се обяснява и то губи интерес , зависи от детето. Май малко майки са наясно ,че има различни типове деца с различно възприятие на света. Ако това е валидно за 50% от децата за другите 50 % не е. Но и за това трябва да се чете.  

 newsm10 newsm10 newsm10 Абсолютно съгласна с написаното.
Затова се отказах да пиша повече по темата, но ти идеално го каза.  Peace
Връщам се да чета.  Crazy

А и да добавя, че където и да ходим, вече си носим предпазители за контакти.  Crazy

# 65
  • Мнения: 314
Светлица, абсолютно давам. Просто не се сдържах с тази тема с толкова акъл да не излея и своя.  Обикновенно повечето пъти само чета и се успокоявам че няма да стигна до там. Ей на стигнах. Това с обяснението на за предпазителите за контакти , дадено като пример около 5 пъти просто ме разби. Моето дете може да махне всеки един предпазител - въртящ, залепящ се , заключващ се. Не мисля, че това е идеята ма темата.
Да прочетох какво е написала авторката - за разбирането на въпроса е друга темата...

И да не става дълъг предният ми пост - купихме 2-ри вид предпазители, продавачът се зачуди, че дъщеря ми ги маха....  Shocked имал 3 деца и нито едно не проявявало интерес...


Аз наистина не разбирам защо пошляпвате децата си за неща, за които вие носите отговорност и вина Crazy?! Ваша грижа е да обезопасявате и да пазите децата си. След като сте оставили децата без надзор или пък препарат на достъпно място, то вината си е само ваша, защо биете децата, ми набийте сами себе си.. Децата са любопитни и опознават света. Понякога ни изкарват от равновесие и ни ядосват, но това не е повод да ги удряме. Пък когато ние сами сме допуснали детето да направи нещо и вината е наша, не бива детето да си отнася шамарите. Разбира се, на всеки може да се случи да не реагира правилно и да си изпусне нервите, хора сме. Но ако често детето бива пошляпвано за подобни неща, не откривам просто смисъл..

Печката в хола работеше, отидох до кухнята, дъщеря ми изпищя и зарева силно. Веднага се върнах, беше бръкнала с химикалка в работещата печка  #Crazy, а е говорено, говорено, разсейвана, махана и т.н.  Tired
Толкова много се беше уплашила, мислех, че няма да се осмели повече да я пипне, ама не,  Naughty пак й е от "любимите и интересни играчки"  #Crazy

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 19:44 от mama&sladurana

# 66
  • Мнения: 172
Аз не пошляпвам, потупвам и т.н. Сигурно си зависи от родителя, детето и ситуациите. Понякога и на мен ми завира всичко, чувствам как ще се самовзривя...повишавам тон и ако не успея да намеря отдушник бягам от стаята за малко...пия вода...търся начин да си върна ума. Отричам напълно този тип стратегии- а именно пошляпването, защото не вярвам във възпитателната му сила...но и детето ми може да се квалифицира като сравнително разбрано. Не че не прави на инат или не изпада в истерии...но някак успявам да го овладея. Винаги съм гледала на него като на равен на мен човек и съм търсела правилния подход лично към него...но- често съм си мислела дали ако повтарящо прави неща опасни за живота и здравето си дали бих го ударила/бъркане в контакти напук, включване на ел уреди умишлено и отново нарук и т.н./ ...амиии склонна съм да вярвам че бих го плеснала, за да се запечата това като много опасно и носещо лоши последствия. Но...докато е тази си възраст не мога да очаквам разумно поведение на възрастен от няма и три годишно хлапе...тъй че този тип опасни бели които може да свърши ще са по моя вина- не съм била достатъчно внимателна, а именно това ми е работата.
 Лично на моето дете успявам да му влияя използвайки различни методи от пошляпване и неговорене с часове...но смятам, че всеки родител сам и най-добре може да прецени за своето си дете как най-добре може да му въздейства. Отстрани акъли лесно се дават.

# 67
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Добре, искате да кажете, че шамарът е оправдан за деца, които са толкова будни, че могат да махнат предпазител за контакт сами? Хвалите децата си колко са схватливи, изобретателни и сръчни и с резултат ги пляскате? Не виждам логиката, честно.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 103
 Светлица, това ми звучи доста познато. Повечето ми познати и приятели като слушат разказите ми за перипетийте на двамата ми юнаци кой знае защо си мислят че се хваля колко енергични, будни и изобретателни са те, а става дума за хора с деца на приблизително същата възраст. Вярвай не е така. Няма и капка майчина гордост в тези постижения, защото моята цел и призвание като майка е все пак да ги запазя живи и здрави понякога дори напук на тяхната изследователска страст. Трудно е да го разбере човек, който не е минал през това.
  А пошляпването в повечето случаи, за които става дума тук е просто израз на родителско безсилие и страх, въпреки всички положени усилия. Наистина не вярвам някой да оставя необезопасени контакти или да оставя детето си без надзор за повече от една тоалетна време (примерно) и все пак инциденти се случват, а когато станат твърде чести нервите не издържат...
  И да завърша оптимистично - все пак децата порастват и започват да разбират в един момент. Да чукам на дърво, но при моите откакто наближиха 3 г. има известна положителна промяна. Абе май от камикадзета ще станат хора най-накрая ама само аз си знам колко нерви ми е коствало това досега.

# 69
  • Мнения: 6 214
Мирамар, дръж се, всяко нещо с времето си, майчините притеснения никога няма да свършат  Hug

# 70
  • Мнения: 489
Бия на лягане и на ставане - не ще да става и не ще да ляга! През деня наказвам върху орехови черупки, безотказно е! Щъ съ нъучи дъ слушъ или.... почвам и с точилката!

# 71
  • загубено
  • Мнения: 6 539
И аз като Топъл дъжд шляпнах детето след като се покатери на прозореца, и аз не се горедя с това. Но да попитам Neraiida освен че ще си притеснена дали ще имаш и адекватна реакция?
Моля ограмотявайте се, има толкова много литература на пазара. Желая хубав ден на всички.


Понеже се обръщаш към мен ,да ти отговоря Peace
Под адекватна реакция не знам какво разбираш ,но бой или пошляпване не ми
се виждат никак адекватни.Та като си размахала пръст и държиш тон, защо не помислиш малко преди да пишеш.
Най-нормалната,адекватна реакция за МЕН е да тичам в спешното!!
Да се опитам по най-бързият начин детето ми да получи помощ от специалист.

И колко съм грамотна си е моя работа,моля да не категоризираш!!
Не ме познаваш,нямаш никаква представа какъв човек стои срещу теб.

Против шамарите,пошляпването и насилието съм във всичките им форми!


Искам да благодаря на Топъл дъжд,че отговори на въпросът ми.
Наистина ми стана интересно,защо е реагирала така.


# 72
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 779
Бия на лягане и на ставане - не ще да става и не ще да ляга! През деня наказвам върху орехови черупки, безотказно е! Щъ съ нъучи дъ слушъ или.... почвам и с точилката!

 Joy Joy Joy
Мисля и аз да отпочвам по този метод.....Ама ха - де!!! Като ше е да е!!!! Crossing Arms

# 73
  • Мнения: 8 292
neraiida не категоризирам, попитах за реакция как би предотвратила това да се случи /това беше идеята за адекватна/. Ясно е че тичаме към Пирогов, това не го коментирам.
Miramar   thumbsup
Poem и аз винаги гледам на детето като равен човек и за това не смятам, че то трябва да живее в лъжа - като отвличам внимание , лъжа или си измислям какви ли не неща. Може би греша и по този повод моя син няма страх  или просто е до характер.
За това как някоя майка е виновна че детето и е свършило нещо....не съм сигурна. За качването на моя син на 1,80 височина за 20 сек , бях влязла в тоалетната на отворена врата. Може би трябва да го водя на каишка с мен просто за мен това не е вариант. Но си абсолютно права, че всеки познава детето си и акъл лесно се дава. Затова и писах в тази тема, повлияна от многото акъл който се изля.
mama&sladurana  Hug явно сме в един клуб.

# 74
  • загубено
  • Мнения: 6 539
Нещо не те разбрах Thinking

Реакцията ми след инцидент е да търся бързо решение Peace

Ако прави беля,ако се катери и му няма нищо (не е пострадал) обяснявам.
Обезопасих всичко в къщи като проходи.Никога не съм разчитала на случайност.
Не казвам че няма инциденти,но ако го сваля от 1,80 няма да му крещя или бия.
Не помага.
Обяснявам много,говорим си постоянно.И това дава резултат Peace
Синът ми вече е ученик,всичко което успях да изградя м/у нас за сега
дава резултат.Искам връзка с детето си,да знам какво става в главата му.
Искам да има доверие в мен и в баща си,да знае че каквото и да е направил
ние ще сме до него.Няма да го напляскам или навикам.
Това се гради с години,надявам се да съм успяла.
Пошляпването ,боят и истерията не помагат.Страхът руши връзката.
Това си е мое мнение,не ангажирам никого Peace

# 75
  • Мнения: 697
Хич не мисля ,че от шамарите в каквато и да е форма има някакъв ефект .Не ги употребявам ,но за сметка на това ,когато се наложи много се карам  ,даже се хващам ,че добре повишавам тон .. Rolling Eyes newsm78

# 76
  • Мнения: 172
neraiida не категоризирам, попитах за реакция как би предотвратила това да се случи /това беше идеята за адекватна/. Ясно е че тичаме към Пирогов, това не го коментирам.
Miramar   thumbsup
Poem и аз винаги гледам на детето като равен човек и за това не смятам, че то трябва да живее в лъжа - като отвличам внимание , лъжа или си измислям какви ли не неща. Може би греша и по този повод моя син няма страх  или просто е до характер.
За това как някоя майка е виновна че детето и е свършило нещо....не съм сигурна. За качването на моя син на 1,80 височина за 20 сек , бях влязла в тоалетната на отворена врата. Може би трябва да го водя на каишка с мен просто за мен това не е вариант. Но си абсолютно права, че всеки познава детето си и акъл лесно се дава. Затова и писах в тази тема, повлияна от многото акъл който се изля.
mama&sladurana  Hug явно сме в един клуб.
Не отвличам внимание, не лъжа и не го баламосвам...не защото го смятам за грешно, а защото при моето дете не виждам какъв положителен ефект ще има. Както и да е...казах също така че е нормално всеки родител да има свой си подход към детето, който вероятно е най- правилния...приемам по принцип, че родителя прави най-доброто за детето си. По въпроса с каишката и ходенето да тоалета...еми няма как да се съглася с такова сухо оправдание. Не съдя никого и изобщо не ми е работа...но мога за изразя мнението си с моето дете. Когато и двете секунди през които не го гредам ми се струват опасни подреждам нещата така, че той да ми е пред очите. Не обичам да говоря много на тези теми...особено с прозорците и контактите...втриса ме от страх, знам ме хравя всичко възможно за да го предпазя, но също така знам че съм човек и е възможно някога нещо да ми убягне. Въпреки че такива грешки просто не можем да си позволим. Господ да ни пази дечицата  Praynig Синът ми е на почти 3 години и не си позволявам да го оставям без надзор дори и за 2 минути. Не му се натрапвам, но и е прекалено малък, любознателен и несъобразителен, за да предвиди колко опасно може да е заниманието му.
 В по синтезиран вариант, за който не му се чете словоизлеянието ми Crazy Като всеки родител и аз безумпо много си обичам детенцето и нещата които биха могли да застрашат живота му ме карат да ми прималява. Точно заради този страх не си позволявам да го оставя сам в стаята...дори и за 20секунди. Всичко което трябва да свърша...не е по важно от детето . Домакинска работа, къпане и т.н. ...всички те могат да почакат. И за да е по темата...не познавам силата на пошляпването и нямам вяра в него. Понякогя повече друг път по-малко, но като цяло успявам да владея синът си без такива методи. Говоря, говоря...налагам правила,следя да се спазват, старая се нещата които изисквам да са немного, да са ясни и постоянни и да са му по силите. Не мога да изисквам от него да не се ядосва, да не поплаква периодично, да не тича из къщи и да не си пилее играчките като ураган, но...изисквам след това да се прибират, съвсем наясно е че който плаче не получава желаното е след година и половина упоритост той вече знае че когато иска нещо трябва да говори с мен, а не да пищи истерясало. Когато е изнервен и сърдит му предлагам компанията си а когато откаже не се натрапвам. Когато иска нещо с което не съм съгласна не отговарям "не, защото така казвам аз!", а обяснявам и се старая да стигнем до някакъв компромисен вариант...и т.н. Но, това действа при синът ми...енергичен е, но и чуващ.
 ПП съжалявам за масово отсъстващата запетая, но имам проблем с нея и е голяма битка да я поставя  Blush

# 77
  • Мнения: 314
Никога не съм пошляпвана или бита като дете /или пък голяма/, но пък бях много послушно дете - просто не е имало нужда. Е, карали са ми се, но толкова.

Мъжът ми е бил "черната овца" от тримата братя, спомените му от ДГ са, че е бил ВЕЧНО наказан, същото и вкъщи, че даже и шамаросван. Белите му били големи и опасни.  Confused И какво, пак си е бил палав и див, въпреки боя и наказанията.

Аз съм против всякакво физическо насилие.

Дъщеря ми беше много впечатлена от контактите след като проходи. Естествено, бяха обезопасени много преди това.  Peace Обаче се залепяше за тях всекидневно и се опитваше да ги извади, ръчкаше и т.н. Какво ли не правех, обаче не и не.  ooooh! Единствено я разсейвах с друго забранено, но не опасно нещо - телефон, компютър.
И какво стана, тя се залепя за контакт, аз й говоря, със строг тон й казвам "Не" и т.н., след което й давам друго много интересно /забранено/ нещо.... че какво по-хубаво от това - та, при нас метода "разсейване" не успя, даже влоши нещата... После дойде страстта с печките като застудя.  ooooh! За други бели въобще и не говоря.

Тя си играеше със всички забранени неща, колкото и малко да бяха те.  Tired И понеже не практикувам "пошляпване", се примирих. Започнах да й казвам "пусни/спри печката; миялната; пералнята; прахосмукачката; компютъра.... "  ooooh!

На мъжът ми му писна тази нейна дейност с контактите и печките, защото наистина са много опасни и като стана напечено, демонстративно я шляпна по дупето.  Shocked  Е, това наистина я отказа от заниманието й, дори и краткосрочно.

Та мнението ми е, че щом детето си е палаво и любознателно, това му е в "кръвта" и едва ли нещо ще го спре, но понякога наистина се налага да се приложи дори и демонстративно пошляпване като краен вариант за наистина недопустими неща.

Но както и за всичко, не всички родители ще го разберат, просто защото не им се налага да мислят за такива неща - децата им със сигурност са от по-спокойните и кротки дечица.

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 17:16 от mama&sladurana

# 78
  • Мнения: 2 658
Извинявам се, че не е точно по темата, но ми направи впечатление в гопрния пост това:
"...На мъжът ми му писна тази нейна дейност с контактите и печките, защото наистина са много опасни и като стана напечено, демонстративно я шляпна по дупето.   Shocked Много му се скарах, а дъщеря ми погледна сърдито и заплака.
...."

Аз много-много не обичам нравоученията и писаници по форуми колко сме перфектни (и твърдо избягвам да се правя на такава, де Wink ), така че пак се извинявам, но да се скараш много на бащата (ако е пред детето) е сигурно по-лошо за самото дете и за възпитанието му изобщо (колко нравоучително прозвуча само, хаха), отколкото това, че той е тупнал детето по дупето.
Така че... колкото и да сме супер, все си правим грешки - кой едни, кой други, явно няма как  Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 2 483
Е, едни пошляпват при големи бели, други, като моите родители биеха мен- която бях кротка и прекалено стресирана от самите тях, за да ми хрумне да направя нещо наопаки. Така че идеята, че родителите пошляпват буйните и неконтролируеми деца за мен не е състоятелна. Бият родителите, които нямат контрол- върху себе си. И сега да ми казвайте, че има разлика, че има разлика между шамарче до дупето и як побой. Няма- сложете се на мястото на детето- и в двата случая е ударено от най-близкия си, с пъти по-висок и тежък човек от него.

# 80
  • Мнения: 314
Не търся съвет или анализ на отношенията ми с мъжа ми  Naughty /не съм написала какво точно и как съм направила и не смятам да го правя  Peace/, а исках да видя какви са или биха били вашите реакции по отношение на дете - печка, контакти, защото аз не успях да се справя  Blush и се примирих.  Tired

Докато при мъжът ми правилото "говоря, говоря и в краен случай действам /пляскане демонстративно по дупето/" действа..... дори и временно.  Rolling Eyes



Добре, постави се на мое място .... какво би направила ти.... ??? Питам, защото ми е любопитно.. как и дали би се справила със ситуацията  Rolling Eyes

И аз не пляскам - да поясня.  Peace

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 17:19 от mama&sladurana

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 372
Значи, ако не си удряш или биеш детето, си перфектен, супер и никога не грешиш? Аз не удрям, но перфектна далеч не съм.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 483
Значи, ако не си удряш или биеш детето, си перфектен, супер и никога не грешиш? Аз не удрям, но перфектна далеч не съм.

Не, но поне си спестил една от грешките, които правят родителите  Peace.

Цитат
Добре, постави се на мое място .... какво би направила ти.... ??? Питам, защото ми е любопитно.. как и дали би се справила със ситуацията

Същото, но без частта с пошляпването- обезопасяване, обяснения, бих го карала, докато е с мен да пусне някакъв уред или зарядно за телефон. Няма ли начин да се намери някакъв повреден контакт и да се подари на детето... Рано или Късно ще загуби интерес...какво да се прави, моят син все на зарядни за телефони налита...дадох му едно повредено, но винаги има възрастен, докато играе- може примерно да си го стегне на шията, знам ли аз, вкарвам си филми...

# 83
  • Мнения: 314


Същото, но без частта с пошляпването- обезопасяване, обяснения, бих го карала, докато е с мен да пусне някакъв уред или зарядно за телефон. Няма ли начин да се намери някакъв повреден контакт и да се подари на детето... Рано или Късно ще загуби интерес...какво да се прави, моят син все на зарядни за телефони налита...дадох му едно повредено, но винаги има възрастен, докато играе- може примерно да си го стегне на шията, знам ли аз, вкарвам си филми...

Мъжът ми й даде изключен разклонител - игра с него 2-3 мин. и тръгна да го включва в контакт /на стената, истински/ и т.н. Явно вижда какво правим ние и копира, но няма как да се крия като включвам нещо в контакта или пускам някой уред...  Rolling Eyes
А и вече е голяма и още по-трудно се залъгва.  Crazy

# 84
  • Мнения: 2 658
Ако е към мен това, mam&sladurana, аз съвети не съм ти дала - това го написах умишлено няколко пъти в горния пост, не и повече от всеки друг тук. Но "анализ", мнение - защо не, все пак всички пишещи тук трябва да са готови някой да се опитва да им анализира по свой си начин писанията, форум е това и е за това. Но казвайки кое съм решила да обсъдя, дори се извиних два пъти, за да съм любезна  Peace

Значи, ако не си удряш или биеш детето, си перфектен, супер и никога не грешиш? Аз не удрям, но перфектна далеч не съм.

Не, според мен не значи това. И то ли е към мен насочено? Ако да, няма нужда - аз не казвам това, не и по този начин перифразирано. Не ща да участвам в така познатите на всички тук препирни  Wink  Stop...

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз много-много не обичам нравоученията и писаници по форуми колко сме перфектни...
Така че... колкото и да сме супер..
Това са твои думи, Сова. Но аз също в никакъв случай не искам да влизам в подобен спор, погрешно си ме разбрала или така е прозвучало Grinning. Просто искам някак си да не остават хората с впечатление, че щом като заявим, че не удряме децата си, едва ли не се изкарваме перфектни по форумите. Защото това далеч не е така. Peace

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 20:38 от елфчето

# 86
  • Мнения: 2 658
Да, това горе са моите думи Wink
Ще поясня, за да не оставаме недоразбрали се  Peace
Занчи имах предвид, че много пъти из форума пишат потребителки, често с назидателен тон, сякаш са с нещо по-добри от другите. А обикновено изобщо не са толкова... Наистина, може би нямаше нужда тук да го пиша, де... Затова се обясних, че акъл не давам, щото аз най-малко съм от идеалните Wink
Подчертавам сега! - с горното НЕ става дума за авторката на поста, който съм цитирала. Пиша си просто, че такава тенденция из форума има и е дразнеща, без да визирам някой тук и сега..
Цитирах, за да покажа своето виждане, че всеки прави някакви грешки. Е, не съм открила топлата вода, знам  Blush
Та с циатата имах предвид, че често (неумишлено!) можем да избегнем една грешка, защото такива са ни принципите, за добро - което си е екстра, но избягвайки едната, да допуснем примерно друга грешка... Не по-добра, да кажем..
Разфилосовствах се, извинявам се, с всичко просто се замислих, че явно наистина все някъде и с нещо си грешим, всички предполагам  Hug

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 372
Така е, не сме идеални, това исках и аз да кажа Hug Peace.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 602
Аз искам да ви попитам във връзка с пошляпването, какво правите когато детето ви обиди, нарече ви с обидна дума?
 Първия път, когато ме нарече "глупачка" умишлено не реагирах, за да не му насоча вниманието, че с тази дума успява да ме ядоса, че тя има някаква сила над мен.
 Обаче се повтори, този път обясних, че ме обижда и т.н. но и това не помогна.
 За трети път ме нарече така, обърнах го на шега, но вече ми идва да го шамаросам...е, вече не зная при следващия път какво да правя, да го наказвам ли, да го шамаря ли, да обяснявам ли отново...

# 89
  • загубено
  • Мнения: 6 539
Аз искам да ви попитам във връзка с пошляпването, какво правите когато детето ви обиди, нарече ви с обидна дума?
 Първия път, когато ме нарече "глупачка" умишлено не реагирах, за да не му насоча вниманието, че с тази дума успява да ме ядоса, че тя има някаква сила над мен.
 Обаче се повтори, този път обясних, че ме обижда и т.н. но и това не помогна.
 За трети път ме нарече така, обърнах го на шега, но вече ми идва да го шамаросам...е, вече не зная при следващия път какво да правя, да го наказвам ли, да го шамаря ли, да обяснявам ли отново...

На колко години е детенцето ти?

Аз наказвам.
Обяснявам,много говоря и се старая да е като с равен.
После ако не чува,наказвам.

Наказанието е съобразено с възрастта на детето.И не прекалявам с него.
Това е крайна мярка,когато премине границата.

Сова,идеални хора няма Peace
Всеки греши някъде.Хубаво ще да е да се поучим от грешките си.
Аз се опитвам,ама понякога не ми се получава бързичко.
Та нали се учим докато сме живи,това е животът.

# 90
  • Мнения: 172
И аз наказвам, когато не разбере от обясненията и изражението ми. Наказанията са ни смешно елементарни, но му въздействат...за сега  Crazy Важното е да има стратегия  Crazy

# 91
  • Мнения: 445
Аз си признавам, че съм го правила, но повече няма да го правя. При моето дете не действа, тя ми се смее, мисли че си играем, естествено защото е лекичко. За контактите - у нас са обезопасени, когато ги пипаше я отмествах без да разсейвам вниманието и казвах не, така няколко пъти, ако не разбере слагам я в кошарата за секунди, тя естествено реве и след не повече от минута я вадя. Така полека-лека се отучи. Сега вече е една идея по-лесно, по-голяма е, разбира и слуша понякога, открих, че като се разсърдя има добър ефект. Е детето може и да предпочита шамара вместо да му се скараш, но нали по-важното е да има ефект.

# 92
  • Мнения: 931
Е детето може и да предпочита шамара вместо да му се скараш, но нали по-важното е да има ефект.

Хаха, припомни ми моето детство. Майка ми така ми крещеше, че постоянно ми се искаше да ми удари един шамар и да се свърши цялата история Simple Smile Откровено казано, има доста по-страшни наказания от един шамар - и по-унизителни, и по-болезнени и е много заблуждаващо, че си спасил психиката на детето си, защото си избегнал шамара.

# 93
  • Мнения: 314


Хаха, припомни ми моето детство. Майка ми така ми крещеше, че постоянно ми се искаше да ми удари един шамар и да се свърши цялата история Simple Smile Откровено казано, има доста по-страшни наказания от един шамар - и по-унизителни, и по-болезнени и е много заблуждаващо, че си спасил психиката на детето си, защото си избегнал шамара.

 Peace

# 94
  • Мнения: 2 658
Ок, радвам се че се "разбрахме".. Че тука все стават едни каши, от нищото, дето  Laughing (лулу25 - съгласна, това исках да кажа и аз преди.. но не, че децата трябва да се бият Wink )

Ох, за обиждането. Тука си признавам, че нямам личен опит. Никога не са ми казали и веднъж една обидна дума, нито на някой (не се правя, нито изтъквам нещо Blush ). Оценявам го и се радвам много, може би съм късметлийка просто и дано така си остане, де. Защото другото е гадно, много.
Ама мнение имам  Wink
Мисля, че сте прави, всеки трябва да намери начин, нещо да то действа и да покаже, че такова нещо е недопустимо, абсолюно недопустимо  Confused Още в зародиш.. Според мене с това компромиси не трябва да има, не трябва детето да остава с впечатлението, че може, че е нещо смешно, забвано, интересно.
Имам познати с едно такова дете, ама то си е винаги и за всичко "галено с перо"... Какви неща се чуват от него кьм майка му, баба му, баща му... няма да пиша, защото може да мислите, че преувеличавам. А и не е редно, за чужди хора. Не знам той ли си е такъв - сигурно, но определено и те му позволяват това... Много, много, хипер добри са към него... явно, не знам.. И онзи ден имаше такава случка, бяхме у тях.. Баба му просто замълча и се напарви, че не е чула какво й каза. А той е на.. над 8г.. т.е. повече от голям е...

# 95
  • Мнения: 172
Хм, наистина е много сложно да възпиташ максимално правилно едно дете. Често си припомням всичко, което съм си обещавала да не бъда когато стана родител и осъзнавам колко е трудно. Всичко обикновено е под контрол докато детето се отглежда основно в къщи, но когато контактите с другите деца се задълбочат - от детски кътове и ясли и градини, лично запмен беше стресиращо. Копи пейст на чуждите кофти навици и нас не ни подмина и ми бяха необходими около 2-3 месеца да се "наложа" и респекта да изпревари забавлението да повтаряме чуждите маймунджалъци   ooooh! В тази връзка от повече от половин година съм се замислила дълбоко как всъщност се постига така желаният момент- родителите да респектират, но да не плашат децата си. При мен в тази възраст е лесно-детето е малко и се поддава лесно, но ще ми е интересно майките на по-големите деца и тинейджъри да споделят своя опит...мисля, че е свързано с темата и ще ни е полезно.

# 96
  • Мнения: 2 658
Ми как.... не знам и аз. Ще ми се да мисля, че синът ми е така към мен, но дали съм права... не знам  Rolling Eyes Дано. За малката така и така е още рано да се каже.
Но при всиички положения мноооого говорене трябва да има, много... Колкото са по-големи,толкова повече и за толкова по-сериозни неща.
Ох, и не е само в "копи-пейст-а" от другите проблема... А нямате ли неща, за които преди сте си казвали/мислили "ооо, така не се прави/прави се..;. това - аз?? никога...; аз така бих постъпила, ако...; правилно е еди кое си.. и т.н."? Но това, докато са теоритични нещата... и после - изненада - оказва се, че нито е точно така, нито е толкова лесно да стане това, дето сме си го мислили Wink

Сложно та сложно, и още как..  Crossing Arms  Wink

# 97
  • Мнения: 1 817
Като ме ядосат много и яхна метлата гледам да са далеч от мен. Хвърлям нещо на посоки и броя до 3 ,за да ми минат бесовете Mr. Green Не съм пошляпвала. Като малка на мен ми се е случвали три пъти. Много ми беше обидно. С подробности си спомням.

# 98
  • Мнения: 2 216
Откровено казано, има доста по-страшни наказания от един шамар - и по-унизителни, и по-болезнени и е много заблуждаващо, че си спасил психиката на детето си, защото си избегнал шамара.
Peace Така е, но никой не пита:" Ти обиждаш ли си детето? Унижаваш ли го?" А голяма гордост е да кажеш: "Никога не съм го удряла." Това се приема като доказателство, че си перфектен родител

# 99
  • Мнения: 931
В тази връзка от повече от половин година съм се замислила дълбоко как всъщност се постига така желаният момент- родителите да респектират, но да не плашат децата си.
И на мен този въпрос ми е много интересен. За моето все още е рано да се каже, но работя повече от 10 години с деца и честно казано, наблюденията ми са, че има много дечица, към които са се отнасяли към равни - да, по принцип това е чудесно - и което обаче нямат респект към нищо. Това прави работата с тях изключително трудна. За пример едно такова дете над 4г. пред очите ми наби майка си, защото не искаше да си облече якето, а навън валеше сняг. Тя не успя да направи нищо и го изведе без яке. Може би след някоя и друга година ще запея друга песен, но за такова дете дядо ми би казал - Малко бой е ял.

# 100
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Преди 6 години пак имаше подобни теми. И ги поглъщах дето се казва на 2 хапки, ама тогава ми бе на дневен ред. Не помня как се стигна до там, помня само емоциите, беса, чувството за безсилие и как я пернах по дупето, как след това и двете ревахме /аз се скрих в другата стая/. Не съм бита от родителите си и никога не съм си помисляла, че ще ударя своето дете. Ако ме питахте тогава щях да кажа, че имам най-непослушното инатесто дете, което ни се води, ни се кара. Със затискане, след гонитба из къщата и много нерви се сменяше памперс, бъркаше в обезопасените контакти с моливи, химикали и каквото по-опасно намери, отваряше печката, въртеше копчетата на котлоните, държеше да излиза без яке и ръкавици зимата, по пантофи ... В един момент си казах - аз родител ли съм или лукова глава. И така докато не намерих подхода към нея. Помогна ми много и една книжка. Та в нея автора казваше - ако викаш и се караш на детето за дребни работи то то ще свикне с това поведение и едва ли ще отрази виковете ти ако се е затичало към улицата докато към него лети автомобил. Обаче, ако не е свикнало да му се карат един такъв вик ще го закове на място. Не го пожелавам на никой, ама имахме подобен случай - шофьора не я вижда, тя към колата и не се впечатлява от виковете ми, добре че той закова като ме видя как махам и викам. Това беше разтърсващо преживяване.  

И така - първо махнах покривката от масата. После изключих всички електроуреди от контактите, след това я включих в готвенето, позволих да излезе без яке и ръкавици няколко пъти, като естествено ги взех с нас и след няколко минути навън я попитах - сигурна ли си, че не искаш да го облечеш?  Е, нямаше повече такива желания. Ръкавиците и винаги бяха в джоба ми когато и потрябват. Периодично проверявах контактите дали все още са обезопасени. Започнах да прибирам част от играчките и и да ги вадя през 2 седмици, за да не и омръзват. Предлагах и различни облекла, но предварително избрани от мен и тя бе доволна, че тя сама си решава какво да облече. Опарих я на печката на дърва /естествено без да я изгоря, преди да се е разпалила съвсем/. Казах и пари - искаш ли да провериш и тя си залепи ръката. После казах същото за ютията, котлона - сега го включихме, ще започне да пари - искаш ли да провериш. Е, за тях вече не искаше.

Никога не пестях похвали и критикувах лошото поведение. Заради такова сме си тръгвали от дадени места, като изрично подчертавам, че си тръгваме, защото това поведение е недопустимо и това е наказанието и. О, да и дори да се е държала лошо в края на тирадата ми я прегръщах и казвах, че мама винаги ще я обича, просто не и харесва да се държи така.

После някой ме светна за правилото 3. Когато трябва да направи нещо или да спре да прави нещо казвам че броя до три и ако до 3 не е престанала следва еди какво си наказание. И наказанието е моментално  и задължително. Е, първите няколко пъти се наказахме, но после не бе необходимо да стигам до 3. И винаги говоря, обяснявам. От 2 години насам не се е налагало да използвам правилото 3, нито да наказвам. Сега ако ме питате имам 2 прекрасни, разбрани деца, на които не се карам, не повишавам тон, но в момента в който заема поза "староселска делва" и погледна лошо моменталически влизат в правия път.

Работата по тънката струна и обидите, майка ми бе царица в това отношение Бях се зарекла, че обиди никога няма да излязат от устата ми. Никога няма да употребявам квалификации, ще осъждам поведението, не детето. Няма да се ядосвам за нищо счупено, разлято и прочие, то възрастните го правим, камо ли децата. И го правя, толкова навътре съм го взела, толкова години ми трябваха за да изградя собственото си самочувствие, че не мога да причиня това на децата си. Много ме заболя когато дъщеря ми, ми каза в очите "мразя те" и избяга в другата стая, дори не помня повода, но много добре си спомням как малко след това като ми отмина първоначалния шок и отидох при нея, тя  плачеше, аз я прегърнах, а тя се сви в мен като уплашено пиленце. Казах и, че когато хората са ядосани често казват неща, които не мислят наистина и за които съжаляват, защото така нараняват другите. Поплака си, извини ми се, казахме си, че се обичаме, съвсем нормален предпубертет си е.
 
Е, имам си проблеми - понякога двете се "сдъвкват" и в резултат голямата е ударена, ама след като получи картбланш да не се оставя и се разминава без удари. Но забелязах, че това става или когато са уморени, или когато им е скучно. Та вечер като кажа -щом не се разбирате - по леглата и бързо се помиряват.

Та си мисля - няма невъзможни деца, има деца към които не е намерен правилния подход. Ама правилния е трудно да се намери, защото всяко дете е отделна вселена и индивидуалност. При едни работи едно, при братята и сестрите им - друго. Никой не е казал, че е лесно да си родител.

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 11:42 от Tsv

# 101
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Tsv, много добър пост!   bouquet
Повечето неща прилагам върху дъщеря ми и наистина работят. Точно това имах предвид и с предишните си постове по темата, но някои решиха, че да не се караш, наказваш и пляскаш е вид изтъкване какъв идеален родител си.  Tired

# 102
  • Мнения: 8 292
Тsv..супер пост.  Hug
Явно и ти като мен четеш много. Прилагам голяма част от наученото , понякога работи друг път не. Но мисля че имам едно палаво и пълно с енергия щастливо дете.

# 103
  • Мнения: 172
Tsv , адмирации за поста   bouquet
Това , че децата привикват на викове и спират да реагират на тях и мое мнение. Още съвсем в началото го споделих с половинката и майка ми/ хората които най-често контактуват с детето/ и след известни дебати успях да ги убедя. Вярвам, че за моето дете именно липсата на постоянни забрани/ за неопасните и елеменгарни неща разбира се/ бяха от огромно значение сега да реагира на сменения тон в гласа ми и да прави разлика кога се шегувам и кога съм сериозна. Но...малък е още за да мога да предвидя в бъдеще как ще се развият нещата и правотата на мнението ми. И аз като малка съм овиквана за какво ли не и в момента в който родих запрехвърлях в главата си всичщо което ще спестя на детето си...но съм сигурна, че избягвайки грешките допускани при моето възпитание, допускам други- свои си грешки, които един ден детето ми ще иска да избегне  Crazy
 

# 104
  • Мнения: 2 216
Tsv  bouquet Благодаря за споделения опит!
И по този повод се сетих, че имаше предаване по ТВ7 "SOS бавачки". Защо не го дават вече, имаше много полезни практични съвети за отглеждането на децата

# 105
  • София
  • Мнения: 3 293
Има подобно предаване по TLC: Бавачка под наем.

# 106
  • Мнения: 11 144
И на мен този въпрос ми е много интересен. За моето все още е рано да се каже, но работя повече от 10 години с деца и честно казано, наблюденията ми са, че има много дечица, към които са се отнасяли към равни - да, по принцип това е чудесно - и което обаче нямат респект към нищо. Това прави работата с тях изключително трудна. За пример едно такова дете над 4г. пред очите ми наби майка си, защото не искаше да си облече якето, а навън валеше сняг. Тя не успя да направи нищо и го изведе без яке. Може би след някоя и друга година ще запея друга песен, но за такова дете дядо ми би казал - Малко бой е ял.

Фактът, че бие майка си, вече доказва, че с него не са се държали като с равен. Отнасяли са се, сякаш е нещо повече от родителите си - и са му позволени неща, които на тях не са. Точно както и обратното е в сила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт