Пошляпвате ли децата?

  • 7 492
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 785
Моля, не превръщайте темата в кална арена за женски виртуален бой!
Съжалявам, Ели,
но просто това няма как да не стане.  Sad
Към авторката:Във форума има 100 такива теми, потърсете ги, прочетете ги и ще видите, че няма разбирателство между двата лагера Wink

Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм

Е, ти какво очакваше? Всеки тук е вода ненапита и всички са невинни и облечени в бяло.   Naughty Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

Така, така Wink и аз на всяка детска площадка си задавам същият въпрос Thinking.
Да пошляпването не е средство за възпитание, но аз никъде не прочетох , някоя майка да твърди, че възпитава детето си с бой, просто и майките са хора със своите лоши моменти,  Embarassedособено когато става дума за "малките съкровища"..и все пак говорим само за  потупване по дупето.... Crossing Arms

П.П.За съжаление темата най-вероятно ще се превърне именно в бойно поле!

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 13:35 от Мамзел Нитуш

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 889
Добре, де, момичета, да не пошляпваме децата. И за мен не е решение на проблем, но какво правите в случай на:

*детето ви рови в контактите, говорите, говорите, не чува, продължава, гушвате и го махате оттам, то пак отива и ръчка.... и това продължава и при всяко махане от мястото на действие, то пищи, че му разваляте "играта"  Confused???????? - каква ще ви е реакцията  Rolling Eyes

или
*пуснали сте печка, детето взима химикалка и бърка в нея, пак повтаряте гореописаните действия с говорене и преместване на детето, обаче то се връща и продължава????????

става въпрос за дете на годинка - годинка и половина

След като с говорене не става, с преместване също, ще го оставите ли да си действа, каквото си е наумило или ..............? И въобще как ще го научите, че тези дейности са опасни и не трябва да ги прави?

Обезопасяване. Премахваш всичко потенциално опасно от обсега на детето. Слагаш капачки на контактите и слагаш предпазители на шкафовете и вратите. Правиш така, че забраните да са сведени до абсолютния минимум, за да могат наистина да правят впечатление на детето.

Когато обектът няма как да сеобезопаси, като печка, например, говориш и обясняваш. Заведи детето до нея, разкажи му какво прави печката, престори се, че си се изгорила и т.н. После следиш детето и го махаш всеки път, когато приближи печката, казваш  "Не!" и така докато изгуби интерес. Ако реве - отивате  в другата стая.

Мамзел Нитуш, не мога да говоря за майките, които виждаш на площадката. Говорех за себе си, както и другите писали в темата, така че обобщенията бяха ненужни.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Децата откриват света.Да пипне това е като да се храни и пие.Обезопасяване и прилъгване с игри върши чудеса.Знам че на теория е лесно,но при мен и на практика е лесно.

# 33
  • Мнения: 304
Всеки път когато ми се прииска да я ударя се обличаме и излизаме на разходка!Върши чудесна работа и на мен ми минава желанието за подобно непростимо злодеяние,за което после ще съжелявам хиляда пъти.Не съм я удряла и няма да я ударя.Няма смисъл детето да се бие.Мен никога не са ме били като дете,но са ме наказвали и върши по-добра работа.Аз по същия начин практикувам.И има ефект,а когато времето става за разходки,както казах излизаме навън. Naughty

# 34
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Добре, де, момичета, да не пошляпваме децата. И за мен не е решение на проблем, но какво правите в случай на:

*детето ви рови в контактите, говорите, говорите, не чува, продължава, гушвате и го махате оттам, то пак отива и ръчка.... и това продължава и при всяко махане от мястото на действие, то пищи, че му разваляте "играта"  Confused???????? - каква ще ви е реакцията  Rolling Eyes

или
*пуснали сте печка, детето взима химикалка и бърка в нея, пак повтаряте гореописаните действия с говорене и преместване на детето, обаче то се връща и продължава????????

става въпрос за дете на годинка - годинка и половина

След като с говорене не става, с преместване също, ще го оставите ли да си действа, каквото си е наумило или ..............? И въобще как ще го научите, че тези дейности са опасни и не трябва да ги прави?

Каквото е възможно обезопасяваш. За останалото - разсейваш с нещо друго, дърпаш от мястото безброй много пъти и обясняваш, че там не може и така. Малките деца са лесни за разсейване, не е нужно да ги шляпваме. Големите пък разбират от дума (е не от първия път, понякога не и от 10, но все някога схващат).
 Та, стана ясно, че не съм от пошляпващите. Аз съм от спокойните, тук в квартала майките ми се чудят как съм толкова спокойна, ми такава съм и това не ме прави нито по-добра, нито по-лоша от другите.

# 35
  • Мнения: 6 214
Аз пък защото не удрям, не съм никаква майка въобще. Явно боят е основна родителска функция.

# 36
  • загубено
  • Мнения: 6 569
Всеки да възпитава детето/цата както намери за правилно.

Но изказвания за нерви и неразбиращи деца мен лично ме дразнят.
Не искам да споря с никого.Аз не съм бита никога като дете,и не съм удряла детето си.
Нерви имам ,нормален човек съм.
Гледала съм детето си напълно сама,365 дни в годината.
И не смятам,че от позицията на по-голяма и силна мога и имам право да упражнявам насилие.
Не оправдавам никакво посегателство.

Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Ей такива мисли ми се въртят в главата.
Тогава дали няма да ревнем с пълен глас за домашно насилие?

Всеки сам поставя границата.Аз не бих приела върху мен никакво насилие,съответно не го прилагам Peace

# 37
  • Мнения: 564
Като много ме ядосва и като изобщо не разбира от дума ми идва да го ударя,шляпна...както и да го кажа все си е вид насилие,но да си дойда на думата не го правя.Само мисленно,докато му обяснявам и докато той си прави магариите си казвам,,ей сега като те хвана ще видиш''  Grinning
И като го хвана нищо,не мога да го ударя.Опитвала съм по дупето да го шляпна и го правя с върха на пръстите си.Но инъче той мен редовно си ме бие  Laughing
Той е възрастния аз съм детето,така ми се струва.
Аз като бях дете майка ми ме ступваше,определено не е хубаво.Но пък и аз я изкарвах от равновесие.Не тая лоши спомени от това,че понякога(казвам рядко) съм изяждала няколко шамара.Дори смея да твърдя,че са били от полза.И все пак не е хубаво!

# 38
  • Мнения: 1 569
Ако за пошляпване се приема да ударя леко дупе или ръчичка - да пошляпвала съм.

 Peace Така и аз съм правила, но дотам. Аз знам какво е шамар, и повече от шамар, и съм се зарекла никога да не удрям (в истинския смисъл на думата) детето си. Дано винаги имам достатъчно нерви и сили да удържа на това важно свое обещание.

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 15:33 от ♥Пандичка♥

# 39
  • Мнения: 6 214
Всеки да възпитава детето/цата както намери за правилно.

Но изказвания за нерви и неразбиращи деца мен лично ме дразнят.
Не искам да споря с никого.Аз не съм бита никога като дете,и не съм удряла детето си.
Нерви имам ,нормален човек съм.
Гледала съм детето си напълно сама,365 дни в годината.
И не смятам,че от позицията на по-голяма и силна мога и имам право да упражнявам насилие.
Не оправдавам никакво посегателство.

Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Ей такива мисли ми се въртят в главата.
Тогава дали няма да ревнем с пълен глас за домашно насилие?

Всеки сам поставя границата.Аз не бих приела върху мен никакво насилие,съответно не го прилагам Peace

  202uu  202uu  202uu За нервите продават боксови круши.

# 40
  • Мнения: 931


Когато обектът няма как да сеобезопаси, като печка, например, говориш и обясняваш. Заведи детето до нея, разкажи му какво прави печката, престори се, че си се изгорила и т.н. После следиш детето и го махаш всеки път, когато приближи печката, казваш  "Не!" и така докато изгуби интерес. Ако реве - отивате  в другата стая.


Като изключим момента, че детето НЕ губи интерес. Когато е постоянно в тази стая с тая печка, колкото и да го разсейваш, то се връща пак и пак там. Има моменти, в които трябва да му се случи някаква отрицателна емоция, за да направи връзката, че когато прави така, става още по-лошо. На дете на година-година и нещо простите обяснения не му говорят особено много.

Наистина обаче доколкото разбирам, говорим за пошляпване за изпускане на нервите, което наистина не е хубаво и не би трябвало детето да се превръща в отдушник на отрицателни емоции.

# 41
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Да ,пошляпвала съм го.Отскоро само го наказвам.

# 42
  • Мнения: 2 216
Ако утре мъжът ми връщайки се от работа изморен и без нерви не му хареса вечерята ме ушляпа лекичко.Това нормално  ли е Thinking
АКо ме плесне през ръцете защото пак не съм разбрала колко сол да сложа,дали е нормално Thinking

Всеки сам поставя границата.

Сравнението е доста неподходящо...Докато детето стане голям човек, който да разбира от дума има много вода да изтече.....А и доста жени ядат як бой за всевъзможни неща....
Да, всеки реагира така както му е било показано в семейството - някои са ги били, други са ги наказвали, на трети са им викали и са ги хокали.....
П.С.
Не съм пошляпвала никога дете

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 372


Когато обектът няма как да сеобезопаси, като печка, например, говориш и обясняваш. Заведи детето до нея, разкажи му какво прави печката, престори се, че си се изгорила и т.н. После следиш детето и го махаш всеки път, когато приближи печката, казваш  "Не!" и така докато изгуби интерес. Ако реве - отивате  в другата стая.


Като изключим момента, че детето НЕ губи интерес. Когато е постоянно в тази стая с тая печка, колкото и да го разсейваш, то се връща пак и пак там. Има моменти, в които трябва да му се случи някаква отрицателна емоция, за да направи връзката, че когато прави така, става още по-лошо. На дете на година-година и нещо простите обяснения не му говорят особено много.

Наистина обаче доколкото разбирам, говорим за пошляпване за изпускане на нервите, което наистина не е хубаво и не би трябвало детето да се превръща в отдушник на отрицателни емоции.


Дете на година - година и нещо си е бебе. Не знам защо очаквате от едно бебе да разбира като възрастен и да осъзнава опасностите. Естествено, че това е невъзможно. Но пък не мисля, че едно бебе се нуждае от отрицателна емоция, включваща някакво насилие. Дори точно обратното. Просто приемате, че децата опознават света и толкова. Иска се много търпение и нерви, ще порасне и ще започне да разбира. Глупаво е да се удрят деца за неща, които не зависят от тях. А неразбирането е точно такова. Нормално е да искат да пипат. Ако за вас е просто контакт, то за тях е нещо напълно непознато. Всичко за тях е непознато. И решението не е да удряш бебе на годинка. Просто обезопасяваш всичко - има си предпазители за контакти. Не може да разчиташ на бебето само да се пази. Това е твоя отговорност. И не бива да го удряш за това, че ти не си взел мерки Stop. Защото вината си е на родителите. Обезопасяваш и това е. Не очаквайте от бебета да бъдат отговорни и да разбират. С удряне проблема не се разрешава. Детето не разбира защо е ударено. Така или иначе то пак не осъзнава реалната опасност и на нищо не си го научил. Защото печката не раздава шамари, удря ток. Но детето това не може да го разбере чрез пошляпване. Пак казвам, обезопасяваш, вземаш всички мерки и се зареждаш с търпение. Няма да бъркат в контакта вечно, ще започнат да разбират, но когато достигнат необходимата възраст.

# 44
  • Мнения: 931
елфчето, за мен също боят не е решение и не го практикувам. Но за да се научи, че някои неща не трябва да се правят, е необходимо някаква санкция, съобразена с възрастта, условията и самото дете. Дете на около година и половина вече разбира достатъчно, че някои неща не са позволени и пробва до къде му е позволено да стигне.

Общи условия

Активация на акаунт