Припознаване на детето

  • 4 913
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 364
Запис в темата,при нас е същата ситуация-термин април,с таткото сме без брак.А и ме интересува сериозно ли 2 седмици се чака актът за раждане?Това е много време предвид всички места,където ще е необходим:(
В Пловдив може и срокът да е по-кратък, но в София е толкова (все пак съм родила 2 пъти Simple Smile). ЛЛ идва на първо посещение и предвид липсата на удостоверение и ЕГН някои лекари взимат такса единствено за това посещение, ако не са личен лекар на майката или бащата и това е първо дете. Оправдават се с идеята, че ти можеш да повикаш и друг лекар след това и при него да запишеш детето, което стана с една позната извикала 3-ма педиатри да видят детето и тогава реши при кого да го запише като взе акта за раждане. Не мисля, че е правилно за парите, но има такава практика. След официалното записване при ЛЛ с копие от акта за раждане, вече няма други платени прегледи и такси за детето. Помощите при раждане имат доста дълг срок, пък и като подадеш документите се чака между 2 седмици и месец да ти я изплатят.

# 16
  • Мнения: 147
Благодаря за инфото,все пак се надявам в Пловдив да е по-малък срокът.Ангажирала съм жената в учебен отдел да ме чака,за социални стипендии молби се подават март,а термина ми е 3.април,така че за мен има голямо значение:)

Общи условия

Активация на акаунт