За или Против Яслите

  • 1 445
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поля - предвид това, че имаш съмнения да не стане някоя бронхиална беля със Спасчо, а и знам, че имаш свеки на разположение да ти го гледа - хич никакви ясли не ти трябват Naughty. До 3г. и половина си го гледайте и после го дайте.

Пък и за какви игри и "уроци" при 1.5-2.5 годишните може да се говори?! Thinking
Г-жите в яслата са сестри, а не педагози. Това, че ще ти научат детето на "Зайченцето бяло", "Хей ръчички..", гърне и самостоятелно хранене не е нещо, на което Вие да не сте способни да го научите дечко! Ако пък имаш съседче на около вашата възраст с което да си гостувате...какво повече можеш да искаш?!

От зимата и лошото време останаха 2 месеца и половина - 3. Все някак ще ги преживеете и после игри и забавления по градинките и площадките с колкото си щеш деца.
Това е моето мнение. Решението си е твое Wink

# 16
  • Мнения: 574
Твърдо "ЗА". Но ако има здравословен проблем трябва да се помисли.

# 17
  • Мнения: 8 769
Твърдо против. Даването на ясла на дъщеря ми се наложи, по особено идиотски причини. Съжалявам 100 пъти за това, но вече останаха само някакви си 5-6 месеца до градината и затова ходи там. Не съм доволна. Никак даже!  newsm11Просто ми е облекчение през деня, защото майка ми напоследък е заета и не може да ми помага така, както преди. Cry

# 18
  • Мнения: 2 700
Принципно съм "ЗА" яслите, но всеки случай си е индивидуален.
Аргументи ЗА:
- Адаптацията е по-лесна, отколкото ако детето тръгне директно на градина /т.е. на по-голяма възраст/
- Децата в яслите по-лесно се "очовечават", отколкото в къщи. /Естествено характерът на детето е от значение, но по мои наблюдения има разлика между "в къщи" и ясла/градина/.
- Децата придобиват навици, които в къщи по-трудно биха им се вменили /ред, дисциплина/
ПРОТИВ:
- До 3-годишна възраст имунната система на децата е в процес на изграждане.
Така, или иначе, родителите най-добре познават децата си и преценяват според конкретната ситуация.

# 19
  • Мнения: 5 140
Поля,чета, чета и това което е написала Сладка Хапка е много правилно.
Пролетта записах Ния и бяхме щастливи и двете, аз защото и хареса, тя защото там и е добре - деца, игри, забавления.Да, ама не започна една жестока кашлица (ох описвала съм го вече много пъти, няма да се повтарям).Изкарахме криво, ляво до лятото, даже спряхме един месец по рано, за да премине въпросната кашлица.Цяло лято беше повече от добре и аз реших, че може да е преминала.И на есен с песен 2, тръгнахме пак и на третия ден Температура, течаш нос и съответно любимата ни кашлица (предастматична).Спрях я, и записах час за алерголог и доктора каза, че ако продължим така ще направим астма и така до безкрай.
Не рискувай щом Спас е предразположен към астма, като нас.Щом има кой да го гледа изчакай до периода за детската градина, израства се този проблем с астмата до 4 год възраст.
Успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 6 243
- Децата в яслите по-лесно се "очовечават", отколкото в къщи. /Естествено характерът на детето е от значение, но по мои наблюдения има разлика между "в къщи" и ясла/градина/.
Соларис, моля те, обясни какво имаш предвид под "очовечават". Не се заяждам, ама не го разбирам.

Малко офф: аз самата не съм ходила нито на ясла, нито на градина. Затова ли съм такава коза newsm78

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Затова ли съм такава коза newsm78

коза  Rolling Eyes...ммм...не знам  newsm78, но видно е, че не са те научили да ползваш гърнето ПРАВИЛНО Wink

# 22
  • Мнения: 811
Не рискувай щом Спас е предразположен към астма, като нас.Щом има кой да го гледа изчакай до периода за детската градина, израства се този проблем с астмата до 4 год възраст.
Успех!  bouquet
Ти си пробвала, видяла си че не й се отразява добре и си спряла.

Малчо ми е правил 3 пъти пристъпи до годинката. До лятото бе завидно дебел и с вълчи апетит. Лекарката определи, че е предразположен като повечето пълни деца.

Вече повече от година /и ходещ на ясла/ не е правил пристъпи. При мен опита е положителен.

Сладка хапка,
не смятам, че яслата създава агресивност в децата, а точно обратното. Там децата бързо разбират, че не всичко, което искат става - още по-малко с капризи и агресия.

# 23
  • Мнения: 2 700
В "очовечават" влагам смисъл на израстване. Дете гледано в къщи е "по-бебе" , ако мога така да се изразя, от такова, което ходи на градина.
А иначе и аз не съм ходила нито на ясла, нито на градина. Гледаше ме баба ми и най-голямото ми развлечение беше да ходя на забавакчка. Точно заради това пуснах детето си от рано на ясла и не съжелявам въобще.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
..Дете гледано в къщи е "по-бебе" , ако мога така да се изразя, от такова, което ходи на градина.

Нещата тук опират до субективното правило за оправност!   Thinking

Ако си по Природа оправен, нищо и никой не е в състояние да не направи НЕоправен. В този ред на мисли - децата в яслата сами сигнализират (отличават се) кое как се справя само на много ранен етап от развитието си!


Иначе съм ЗА опита и грешката, но не и при риск за здравето на детето ми и при доста добра алтернатива за детегледстването (както е при Поля).

# 25
  • Мнения: 790
При нас ситуацията е сходна, но аз определено мисля да изчакам до градината.
Сега в лошото време е най-кофти, но като се затопли - цял ден навън, приятели, контакти и т.н.

# 26
  • Мнения: 6 472
След като има кой да ти го гледа - давай го направо на градина:) Няма да стане кой знае колко самостоятелен и комуникативен в яслата, а и не виждам защо ти е на тази възраст. Като го пуснеш на градина към 3 годинки, детето ще се отрака Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 300
Обаче все със слушала приказки, че:
1. Децата, които ходят на ясли са по-контактни
2. Са по-самостоятелни
3. Развиват по-добре потенциала си.

1. не е вярно;
2. не е вярно;
3. не е вярно.

подкрепям казаното от Шани

# 28
  • Мнения: 6 206
Девойки, благодаря ви за споделените мнения. Мойто двоумение е от зодията, все се чудим, чудим и докато се начудим, то свършило вече. Laughing
Това за недоразвитите бронхи е така, ама укрепвали до седем години. Аз ако го държа вкъщи до седем години,няма да стане. Пък риска от астма си го има и си е реален.
Мислех си да рискувам да го пусна и ако стане да боледува, ще го спра. Да, но като изпусна бавачката, къде да ходя да търся друга. Жената няма да стои мен да чака.
За плюсовете, притеснявах се, че не говори много, пет шест думи на кръст, да го бутнат там малко, зора ще го научи.
За самостоятелността -ами не е, все за майка си или баба си залепен, пък аз държа да е оправен. Може и да си е до човека, но гледам разликата между брат ми и братовчед ми. Брат ми е от едногодишен по ясли и градини, най-оправния и обаятелен човек, който познавам. Да чисти тоалетни някъде да го оставиш, след две седмици да се върнеш, ако не са негови, най-малкото управител ще го намериш. Абсолютно обратното е братовчед ми, все майка му или баба му да са след него, много добро момче, но сам с нищо не може да се оправи. Докато мен и брат ми, все си мисля, че зора ни е направил такива. Може и да не съм права, но в никакъв случай не искам да го разглезвам Спаската.
За контактите с други деца - за съжаление няма никакви. Ние почти нямаме познати с деца, нито в махалата ги познавам. Остават братовчедите му, които са по-големи и някакси заиграят се, обаче на големите им омръзне и го оставят.
Друго което ме притеснява е, че и след три години когато тръгне на градина, няма гаранция, че няма да се разболява, ето кумата ми, тяхната хубавица, есента е пробваха за два месеца и сега пак си я гледат. Болна, болна, с усложнения.
А все си спомням Ваче преди време беше писала, че първите няколко месеца, било ясла или градина, са критични и после децата сами се преборват за имунитета си.
Но засега повече клони, че яслите ще ги гледа през крив макарон. Пак ви благодаря за отделеното време да пишете.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз съм против яслите, при положение, че има кой да гледа детенце. Друго ми е мнението за градината, там вече на воля могат дечковците да се развихрят и да общуват. Не, че там не боледуват, изкарват всички възможни детски вируси, но едно е на година и половина, съвсем друго на 3 години.

Това е и моето мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт