Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 28

  • 49 682
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 843
Добър ден. Не съм гледала  целия филм /по точно това което вие сте гледали/ и затова не пиша в темата.Но пък ви чета редовно та от вас научавам какво става.Относно интригите в султанския двор мога да кажа че не ме учудват защото ги е имало винаги и във всички кралски дворове-Борджиите ,Медичите,древния Рим
Но друго ми прави впечатление че тези неща се одобряват да не кажа че им се възхищават когато ги прави Хюррем, а в същото време когато ги правят Ибрахим ,Махи или Валиде по тях се сипе огън. Ами нали всеки се бори за нещо, а те там всички се борят за власт и за вниманието на Сюлейман.Значи това което прави Хюррем  е хубаво но кагото го направят другите на нея те са лоши.Това е двоен стандарт
Не знам дали ще пиша повече в темата защото както казах не съм гледала всичко,  а и ми прави впечатление че към различно мислещете тук има доста особено отношение

# 16
  • Мнения: 31
здравейте  Hug

харесва ми как започва новата тема   bouquet  със споделяне на различни пристрастия и гледни точки  Peace без лични нападки и квалификации   Crazy
"Заслугата" на Хюррем за упадъка на ОИ оставям на историците, на мен ми е интересна като личност  Hug

Исках само да кажа че и тя ,като всички други / махи, ибо, валиде/използва интригите , убийствата и т.н. за постигане на целите си, и не се различава по това от тях, защо никоя от вас - поддръжничките на хюр. не го признахте, не споменахте за нито едно лошо качество на хюр., само хубави черти и изкарвате ,е ,няма такъв човек нали.
  
Напротив, признавам го, а и в никакъв случай не я изкарвам светица  Peace (а мисля, и другите 'поддръжнички'  Wink)
Това, което харесвам, са именно целите - промяна на статуквото, и куража да го постигне, сама срещу всички, вкопчили се в 'традициите'.
и понеже ме мързи да пиша  Laughing ще се опитам да обясня предпочитанията си с любим цитат от любима книга Peace
Скрит текст:
Преди хиляди години първобитният човек открил как да запали огън. Сигурно са го изгорили на кладата, с която е подарил светлина на своите братя. Обявили го за злодей, сключил сделка с демон, от който човечеството изпитвало смъртен страх. Но оттогава хората имали огън, с който се топлели, приготвяли си храна и осветявали пещерите си. Той им оставил дар, чиято стойност те не били в състояние да оценят. Той разсеял мрака на земята. Векове по-късно първобитният човек открил колелото. Вероятно е бил разпънат на същото онова колело, което подарил на братята си. Обявили го за престъпник, позволил си да навлезе в забранена територия. Но оттогава хората можели да преминават всеки хоризонт. Оставил им дар, който те не оценявали, но той им отворил пътищата на света.

Този човек, непокорният, откривателят, е в началото на всяка легенда, разказваща за ранната история на човечеството. Прометей бил окован на скала и разкъсван от хищни птици, защото откраднал огъня от боговете. Адам бил обречен на мъки, защото опитал плода от дървото на познанието. Легендите са много. Някъде в дълбините на паметта си човечеството съхранява спомена, че славата му се заражда от самотния човек, платил за своята смелост.

През вековете винаги е имало хора, които тръгвали първи по нови пътища, въоръжени единствено със своето въображение. Те имали различни цели, но си приличали по едно: правели първата стъпка по нов път, разчитали само на въображението си и предизвиквали омраза. Великите творци – мислители, художници, учени, изобретатели – се изправяли самотни срещу своите съвременници. Всяка велика нова мисъл е срещала съпротива. Всяко ново велико изобретение е било заклеймявано. Първият двигател бил смятан за безумие. Самолетът бил обявен за невъзможен. Механичният тъкачен стан бил обявен за зло. Анестезията била обявена за грях. Но хората с въображение продължавали напред. Борели се, страдали и плащали. Но побеждавали.
Може би звучи доста пресилено, но в тази посока са мислите ми.
Хюррем не е открила огъня, но запали една искрица;
не е открила колелото, но успя да го изкара от коловоза...

хубав ден на почиващите   Sunglasses и лека работа на трудещите се   Grinning  bouquet

 

# 17
  • Мнения: 11 747
Записвам се в очакване на преведения 43- ти епизод.      bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 017
БАБИН ДЕН  Е  !!! Ч Е С Т И Т О НА ВСИЧКИ БАБИ УСЕТИЛИ ЩАСТИЕТО ДА ПРЕГЪРНАТ РОЖБАТА НА СВОЯТА РОЖБА,А НА МЛАДИТЕ МАМИ И КАКИ ОТ СЪРЦЕ ЖЕЛАЯ И ТЯХ ДА ГИ СПОХОДИ ТОВА ЩАСТИЕ    Heart Eyes Hug Hug Heart Eyes



# 19
  • Мнения: 19
Да бъдем добри, да бъдем толерантни, да изпълним темата с интелигенти и смислени коменатари! Да благодарим на момичетата, които превеждат и ни правят съпричастни към това, което се случва в сериала, на тези, които ни радват с красиви колажи, снимки и клипчета! Заедно да създадем една добра и толерантна атмосфера!  Heart Eyes Heart Eyes
Амин!  Peace  Hug

Много се забавлявам с мненията ви.... LaughingОказа се,че някои са изцяло във филма.А той е само едно забавление! PeaceЗащо не се забавлявате , а воювате?Радвайте се на красивите герои и героини, на красивият дворец и интериори...Бъдете живи и здрави и се забавлявайте!
Честит Бабин ден, ако има баби и на акушерките също  bouquet
Защо насила някои съфорумки се опитват да ни делят на поддържнички - противнички? Ние сме тук заради положителните емоции, а не за разправии.
Присъединявам се!  smile3521 smile3501 newsm10

# 20
  • Мнения: 0
Записвам се в очакване на преведения 43- ти епизод.      bouquet

Ми хубаво се записваш      bouquet , ама :

" Зима е - вие вук !
      Всички ма'ат пръжки с лук !...."
  Laughing

Бъди търпелива  baby_neutral - хубавите работи се случват кога най-малко ги очакваш  Wink

# 21
  • Мнения: 234
Поздрав на всички! Simple Smile
Гледам филма с вас от самото начало и благодаря за нещата , които научих в темата от пишещите!
Специално благодаря и на преводачите!   bouquet
Не съм фен на никой от актьорите,нито в реалния живот, нито в сериала, гледам за развлечение, за това и не пиша, но след дискусиите от последната седмица и заради благодарността ми, която исках да изкажа си позволявам да ви досадя.
В началото се чудех как е възможно най -великолепният султан да бъде с такава истеричка, да изкара толкова години с нея и дори тя да взема участие в политиката.От разговорите с турски граждани, разбрах ,че мнението в Турция за Хюрем е ,че е ужасна.Не ми харесваше дори актрисата.Е ,секс,секс, любов , любов, но чак толкова заслепен султан!
Не вярвам в такава версия, но на тях им харесва да е така, сигурно се е образовала и е имала и други качества , с които да държи султана толкова години.Сигурно истината е по-средата  Peace
Относно дискусията- всички нейни врагове са височайши особи с голяма власт зад гърба си, те си позволяват да я мачкат от първия ден- е как една личност, която направи впечатление с духа си,опълчи се на самия султан, да се примири с това, дори и добро да правеше, получаваше все "дърво"(напр. помощта към Хатидже)Разбира се ,че те я научиха на всички гнусотии, а тя е добра ученичка.Валидето не се посвени да поръча убийство( имаше мнение ,че като майка се притеснявала, но една майка би трябвало да се радва детето и да е щастливо- нали, въпреки, че чувствата не играят при богоизбраните,там всичко е политика, в случая Страх с главни букви.) Разбира се за разправата  с Гюлнихал няма оправдание, ревността не може да е такова.
 Сценаристите като цяло са сгафили според мен, ако са искали да угодят на мита за ужасната Хюрем- толкова се мъчиха да я покажат в черни краски, че чак стана симпатична. Joy
Ако си спомним култовата реплика на Стоичков-"Който, нИ, рискува ,нИ  пИчели"-  как да не я хареса човек.До тук не я виждам с нищо по-черна от височайшите особи- с техните камъни- по техните глави,  за нататък- не знам, да сме живи и здрави да видим.
Все пак това е филм- пожелавам на всички развлечение с него на макс, а на всички баби ,лекари и акушерки докосващи се първи с нов живот- честит Бабин ден!  
bouquet

 

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 13:40 от nikita1

# 22
  • Мнения: 9 796
Да ни е честита новата тема Hug Ани  bouquet бързо да оздравееш Grinning

# 23
  • Мнения: 8 717
пенда, мислим еднакво - даже няма какво да добавя!  newsm51

# 24
  • Мнения: 0
Привет и от мен и благодаря за новата тема newsm51

 
С чалма или без нея  момчето си е многоооооооо арно newsm03 Two Hearts Two Hearts

# 25
  • Мнения: 683
И аз да поздравя всички баби в темата с един нов репортаж на сем. Ергенч  Hug

# 26
  • Мнения: 0
Честит Празник на всички,които празнуват днес!  bouquet


Ани,пожелавам ти бързо възстановяване и връщане в бойните редици!  bouquet

Поздрави,

# 27
  • Мнения: 824
Еееее, сега изгледах трейлъра за 43еп.,наистина ли умира Ибрахим? С кого ще е интригата сега Simple Smile

# 28
  • Мнения: 683
Комбинацията от животворна вода и целувката на Нигяр го вдигат на крака  Laughing

# 29
  • Мнения: 9 796
Днес съм без интернет ooooh!
Денят мина,но...ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА АКУШЕРКИТЕ И БАБИТЕ newsm51

пенда  Hug  Алекс   Hug чудесни постове- благодаря
newsm51

Общи условия

Активация на акаунт