Какво стои зад една успяла жена?

  • 16 124
  • 316
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Не мога да гласувам защото го няма ИСТИНСКИЯ отговор.

Всичко това по-горе са абсолютни глупости.

Зад успялата жена стои същото, което стои зад успял мъж. САМО и единствено нейните лични качества!!!

УМ, АМБИЦИИ, ЦЕЛЕУСТРЕМЕНОСТ, ЕНТУСИАЗЪМ, САМОУСЪВЪРШЕНСТВАНЕ И ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ УЧИ, ВИСОКА САМООЦЕНКА И ВЯРА В СЕБЕ СИ И МЕЧТИТЕ СИ, РАБОТОХОЛИЗЪМ И ОТДАДЕНОСТ,ТВОРЧЕСКИ ПОДХОД КЪМ ВСЯКА ЗАДАЧА.
И още много други качества, които се развиват в процеса на постигане на целите.

Всеки човек може да успее, стига да поиска да се научи как, било той мъж или жена. Няма такива родени с късмет и други без. Късметът е винаги на твоя страна когато полагаш някакви усилия.

Да, ако все пак предположим че нещо стои зад всички тези качества, това е силна мотивация, която би могла да дойде от външни фактори.

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 13:49 от Lizet33

# 16
  • Мнения: 741
Изключително много ми допадна отговора на Lizet33. Защото виждам в него себе си.
А личният ми отговор е: Зависи в какво е успяла. Успяла в конкурс за Мис? Където първото място и последващите "успехи" се дирижират от нейния покровител? Успяла в бизнес? Успяла в кариера? Като Жена-съпруга? ...
Познавам жена, която ходеше облечена почти дрипаво, сега шофира джип, има успешен бизнес, макар и малък, само защото наследи голяма сума... За мен това не е успяла жена. Така, че обстоятелствата са изключително важни...

# 17
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ами, ако една успяла жена е такава, защото е добра в определени дейности не изискващи умствен капацитет, пак ли мъж ще се смята, че стои зад нея?

# 18
  • Мнения: 741
Ако "определените дейности" са това, за което се сещам - то това е един от факторите, които са определящи за една успешна връзка.  Peace

# 19
  • Мнения: 45
Няма други критерии за успех на този свят освен пари и доход.

Ако един човек получи наследство или спечели от тотото, без значение, той може временно да има пари, но това не е доход. Ако той няма качествата да го вложи изгодно и умело да управлява бизнеса си, той ще загуби всичко та дори напълно вероятно и да влезне в борчове, които не е в състояние да погаси.

Светът е пълен с примери на хора от богати семейства, които са успели за отрицателно време да пропилеят цялото си наследство. И обратното- родени в много бедни многодетни семейства, и станали мултимилиардери в последствие благодарение на собствените си качества.

# 20
  • Мнения: 289
Раздвоена съм по този въпрос. Доколко нещата са в наши ръце, и доколко ни е "предопределено" да бъдем такива, каквито сме.
Понякога всичко изглежда като плод на щастлива случайност. Но пък зад нея стоят още куп други такива "случайности" - да се родиш и израснеш в точно определено семейство; да избереш дадено училище, университет; да срещнеш точно хората, които срещаш; да избереш даден път на развитие.
По моите наблюдения, сякаш няма човек, успял "случайно". Винаги има някакво обяснение. Дали е съдба, упорит труд, талант, съчетание на точно определени качества..но винаги има "обяснение" защо  този е успял, а друг не.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 145
Няма други критерии за успех на този свят освен пари и доход.
На този свят или в твоя свят? Всеки си има различна представа за успех, а най- общо е да постигнеш целите си. За много хора целите са отвъд парите.
И зад всеки успял стои по някой. Емпирично е доказано, че един човек може да успява и оцелява без всичко друго, но не и без други хора. Социални животни сме и най- голямата самозаблуда е "постигнах го сам".

# 22
  • Мнения: 45
Ах, колко фаталистично звучи!

О, да, аз също смятам че повечето от нещата случващи се в живота ни са предопределени. Карма ли го наречи, но общите линии на човек са написани и възможносстта точно така да се случи е огромна. НО...Господ раздава картите, ние решаваме как да ги разиграем. Всеки в живота си получава своя шанс -въпросът е как ще се възползва от него.

Всяко т.нар. "предопределено" събитие е възможно да бъде променено от нас самите в положителна или отрицателна насока. И съответно да си създадем предпоставка за доста по-различен сценарий на живот.

Познавам тази страна от живота може да се каже.... до болка. Може би по-добре от повечето хора.

Бенджамин Франклин разказва в биографията си, че смятайки Господ за източникът на мъдрост, той, желаейки неговата подкрепа за да стане също мъдър,  сътворил молитва, която му станала единадесета заповед в живота. Той я повтарял всеки Божи ден в продължение да петдесет години.

Бояна, всеки е свободен да се самозалъгва и заблуждава колкото си иска. Критериите за успех са само едни- истината е такава и съвсем обективна. Ти можеш да смяташ себе си ако ще за гений, въпросът е не как ТИ се преценяваш. Обективно та този свят има само един единствен критерий за успех и той е точно такъв. Харесва ли ти или не. На някои хора успех не им е нужен за да бъдат щастливи. Всъщност, успехът далеч не винаги носи щастие.
Има една поговорка "Като си умен защо си толкова беден?", но има и друга "Като си богат, защо си толкова тъжен?"
Значи...да не бъркаме понятията щастие и успех. Това са две коренно различни неща.
Успех в живота е свързан само с доход и състояние.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 145
Бояна, всеки е свободен да се самозалъгва и заблуждава колкото си иска. Критериите за успех са само едни- истината е такава и съвсем обективна. Ти можеш да смяташ себе си ако ще за гений, въпросът е не как ТИ се преценяваш. Обективно та този свят има само един единствен критерий за успех и той е точно такъв. Харесва ли ти или не. На някои хора успех не им е нужен за да бъдат щастливи. Всъщност, успехът далеч не винаги носи щастие.
Има една поговорка "Като си умен защо си толкова беден?", но има и друга "Като си богат, защо си толкова тъжен?"
Значи...да не бъркаме понятията щастие и успех. Това са две коренно различни неща.
Успех в живота е свързан само с доход и състояние.
Това е според теб, не е някаква универсална истина, за каквато я представяш. Има хора, които не държат на това да имат пари или много пари, да не говорим, че за всички "много пари" е различно понятие. Лично всеки може да си мери успеха с каквото иска, а до колкото има универсално мерило, то е социалното- престиж, власт, признание, място в социалната йерархия. Това не винаги включва пари. Президента Първанов, например, е яспял, беше два мандата президент, но не мисля, че това му е донесло особено много пари. Същото важи и за Желю Желев. Да не говорим за учени, творци и прочее, които успяват да изкарат пари чак след като умрат, ако ме разбираш.

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Зад всяка силна жена седи кош с пране. Изпрано или не, зависи колко й стига силата...

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Характер.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
зад една успяла жена стои същото, което и зад един успял мъж.

Няма други критерии за успех на този свят освен пари и доход.
На този свят или в твоя свят? Всеки си има различна представа за успех, а най- общо е да постигнеш целите си. За много хора целите са отвъд парите.
И зад всеки успял стои по някой. Емпирично е доказано, че един човек може да успява и оцелява без всичко друго, но не и без други хора. Социални животни сме и най- голямата самозаблуда е "постигнах го сам".

С колкото успяли жени за нашенските критерии съм говорила досега, толкова пъти се е оказвало, че са разчитали почти изцяло на мъж, родители и дори трети лица (но основно на майките си), да се занимава с житейските подробности извън кариерата. Изключение е една жена, която е успяла след като е отгледала лично децата си до гимназиална възраст, "избутала" и мъжа си покрай децата, и след това е започчнала и постигнала успех в кариерата. Тя самата се възприема и определя като изключение, защото е започнала късно в сравнение с колегите си.

Лизет, това което най-вероятно се е случило с Франклин е self-deception (на български вероятно е самовнушение) чрез тази молитва. 
Няма универсален критерий за успех, нито за щасстие, но особено за първото. За някои успех може да е колко мъже/жени са вкарали в леглото си. 

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 21:18 от Andariel

# 27
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Отговарям, без да съм чела постовете!

Зад една наистина успяла жена стоят преди  всичко много моменти на лишения... от всякакво естество.
В природата ни е да се радваме на живота, не да се борим за него!

# 28
  • Мнения: 11 100
Зад успялата не знам - но знам какво стои зад красивата жена... поне един мъж, който зяпа задника й  Sunglasses

# 29
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Зад успялата не знам - но знам какво стои зад красивата жена... поне един мъж, който зяпа задника й  Sunglasses

Много семпло.
Красива жена и хубав задник са съвсем различни неща и не е задължително едното да се подразбира от другото!
Красивите жени ги гледат в очите, не в задника! Peace

Общи условия

Активация на акаунт