Отговори
# 75
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Голяма зима ви е захванала, наистина. И насам довя северняка, бррр, сняг оба4е няма засега.

Как са новите пло4ки в центьра в снега, на мен ми се струваха неподходящи при зимни условия, тоест хлъзгащи се- преценката я правех през лятото, де. Wink

# 76
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
.bibitka., и през ум неми минава да ходя до центъра в тоя студ.  Grinning

# 77
  • Мнения: 2 821
Новите плочки са доста напукани още преди снега Laughing

На мен линка на Спинки ми отваря Йонна детоксикация в едно козметично студио. Какво се хванахте за Кисьов не разбрах Rolling Eyes

Пък за Преслава....последното градско нещо, с което ще се гордея  Crazy

# 78
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Боре, как сте у дома?

Аз нямам търпение да започне вторият срок, тогава седмокласничката ще е първа смяна, че тази втора сяна хич не е хубава- не й стига времето за нищо. Confused

Срам ме е да кажа кога последно съм била на центъра. Не съм си представяла колко ангажираша ще е тази учебна година. 

# 79
  • Мнения: 2 821

По-добре на 50%. От едната вируса излиза, у другата още вилнее Tired Надявам се аз да не се срещна с тази гад Twisted Evil

Кефи ме как лекуват напуканите плочки по центъра Laughing...сменят с нова, отгоре и един камък, залепен към плочката с хартиено тиксо, за да залепне здраво. Сега ще чакаме да се махне снега да започне подмяната.

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Хоп, и ние в кюпа  Cry Малкият.
Развива се скорострелно. Избягах от работа да си го гледам миличкото. Освен главоболие- кашлица, болки по тялото и в корема, с гадна екстра - повръщане.
Засега прилична Т, ама..
Моето джипи каза Тамифлу да включвам. А ние профилактично Ремантадин.
Ох,ох..

# 81
  • Мнения: 2 821
Ани, гадна работа Sad...При нас няма повръщане, него го минахме преди две седмици ooooh!, като аз си мислех, че беше от здравословното хранене в детската градина Mr. Green. Имаха седмица на здравословното хранене, правиха някакви плодови салати..Нищо, че в менюто имаше свинско със зрял фасул Crazy...Тогава и двете повръщаха, но без нищо друго и го отчетох на претоварване.

И понеже сега джиткам из нета, на какво попаднах Laughing...

Сексът и Добрич

# 82
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Блю, голямо заглавие... "сексьт и Добри4". Laughing

Анушка, бьрзо оздравяване ви пожелавам! Hug

Леле, кога сложиха пло4ките, кога по4наха да се напукват. ooooh! Не са ли гледали при избора им...излиза, 4е цялата инвестиция не си е струвала средствата. Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 2 821
Възможно е ограничаване или прекъсване на снабдяването с газ

Почна се...Очаквайте довечера позицията на правителството за шистовия газ на 360 градуса. Как мислите - ще сработи ли заплахата от реалното спиране на топлото на училища, болници, на всички. Ще сработи и още как. И после нямало страх - няма ли..ей сега ще клекнат. Всички.

Изключително притеснително, според мен Tired

# 84
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Фирмите също се предупреждават вече за евентуално огранизачаване на газопотреблението.  Confused

За шистовия газ- намесиха се и БАН с позиция "ЗА", също и сините искат да се спре мораториума.. не е само на ниво правителство.

# 85
  • Мнения: 2 821
За шистовия газ- намесиха се и БАН с позиция "ЗА", също и сините искат да се спре мораториума.. не е само на ниво правителство.

Да бе, не е..всички са такива артисти, направо като излезли от НАТФИЗ..Това е пълна манипулация, убедена съм. Дори и театрото на Костов, придружено от отказа на правителството да снеме мораториума, е нагласено. Сега и Хилари Клинтън се загрижила за мижавата ни държавица...
А колкото до БАН - смеят ли да отрекат всъщност категорично риска, не смеят...
От цялата помия ще се надигне Батман с грижата за народа - бас хващам Sick

# 86
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4531891

Напомня за зимата на 2010 май беше, газовата криза.

Гаден вирус е това. Лежи и пъшка горкото.
Бъдете здрави!!!

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 19:12 от anuschka

# 87
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
...

За шистовия газ- намесиха се и БАН с позиция "ЗА"...

Становището на геологическия институт при БАН. В началото на документа са "За". В последния абзац съвсем ясно казват, че не могат да преценят реално въздействието.

Цитат

Учените от Геологическия институт при БАН не биха могли да се ангажират с аргументирано експертно мнение относно технологията за извличане на шистов газ посредством хидравлично разбиване, прилагана от водещи нефто- и газодобивникомпании (вкл. и Шеврон)


А становището на Института по биоразнообразие към БАН е категорично против:

Становището на Института по биоразнообразие и екосистемни изслед … бив на шистов газ

Цитат

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Рискът за околната среда, при прилагане на технологията за хидравлично разбиване за проучване и експлоатация на находищата от шистов газ, при наличната научна информация не може да бъде оценен като пренебрежим или допустим за всички възможни случаи. Неблагоприятните въздействия могат да настъпят и десетилетия след изчерпване на находищата.
При възникване на неблагоприятни въздействия в резултат от замърсяването на дълбоките хоризонти възможностите за предприемане на противостоящи мерки са силно ограничени и биха били слабо ефективни.

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 21:47 от Вела

# 88
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Вела, мерси за цитата.Peace Аз съм твърд противник.

Проблемът по-скоро е, че се случиха пак подобни неразбираеми събития. За Костов ми е основно думата, а той се базираше основно на становището на БАН
http://dnes.dir.bg/news/ivan-kostov-moratorium-shistov-gaz-spor-10448509

Дребният се бори с вируса, дано се справи без усложнения!

# 89
  • Мнения: 2 821
Ани, бързо да оздравява Пепи! Ти с какво го лекуваш? Моите вече са сравнително добре, да чукам на дърво, дали изопринозина допринесе ... Общо взето три дни, но пък остава кашлица, която трябва да се следи...Ще им продължа още малко ваканцията.

Общи условия

Активация на акаунт