Склонни ли сте да приписвате качества на човек, според външността му ?

  • 9 064
  • 179
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 365
Не съм съгласна. Може да се научиш да съчетаваш цветове, но не и да се научиш на всичко.

Чувството за цвят не се учи, с него можеш единствено да се родиш.

А, няма да се съглася. Всеки по-интелигентен и мотивиран човек може да седне с една палитра боички и макар да не стане живописец, след има-няма месец ще разбере какво е това студено синьо и топло синьо, например. Само трябва да ти кажат за какво да гледаш.

Например, жените имат като цяло по-добро усещане за цвят, защото са израснали с дрешки, кукли, лакове, гримове. Е, живописците са мъже, но те пък са се научили по формалния начин.

Колкото до външния вид- да, съдя, особено по стойка и физика. Има някои измерения на човека, които показват произход, навици, физическа сила, ако ще и настроение. Преценявам каква работа ще ми свърши този човек, кога ще се измори физически и психически, такива работи. Не си правя изводи за характера.

# 121
  • Мнения: 86
Когато Айнщайн отишъл в Америка, негов познат го срещнал на улицата и му казал : " Г-н Айнщайн, не мислите ли че трябва да си купите ново палто? Това вече е много износено "
-  " За какво ми е? Тук в Ню Йорк никой не ме познава", отговорил Айнщайн и заминал.
След доста време те пак се засякли на улицата, Айнщайн пак в същото палто. Неговият познат пак го посъветвал да си купи ново палто. "За какво ми е, тук вече всички знаят кой е Айнщайн".

Мерил Стрийп е качвала килограми няколко пъти в живота си, но обича да казва: "Аз съм толкова талантлива, че почитателите ми винаги ми прощават излишните килограми".....цитирам по памет.

Извод - не можем да скрием същността си, дори и под красива дреха, добър грим и скъпи обувки. В един момент си отваряме устата и трябва да кажем нещо, в следващия момент вече общуваме с другите като използваме жестове, мимики, глас, интонация.....и т.н. На мен впечатлението от хората винаги ми е цялостно.

Това с външния вид е много интересно в чужбина. Гледаш го, облечен като битник пък се оказва някакъв заможен ексцентрик. Някакъв облчен със сто цвята и всичките само в една риза  Joy, танцува като гей, а се оказва преподавател по математика в престижен универитет и т.н. Да не говорим, че различните етноси имат различен стил на обличане и гримиране (което на нас ни изглежда смешно). Как ще прецените например какъв човек е някой от етническата група, които носят тюрбани и роби. Как ще определите статуса на този човек в обществото и що за човек е той?
Дори и пример от България - знаете ли какво е гелина (булка от Рибново), много ми се иска да видя как ще определите каква е тази жена, която стои зад тези неща по лицето и? 

Аз за себе си съм спряла да съдя по външен вид и ми е важно как се чувствам от общуването си с даден човек. Само това ми е важно.

# 122
  • Мнения: X
Аз се замислих за пълничките дами. За съжаление нямам такива приятелки, но сигурно с напредването на възрастта ще проимам  Grinning. Но пък съм имала такива колежки и общо взето бяха умни и доста остроумни. По-леко гледаха на живота в сравнение с мен, което сигурно значи и че емоционално бяха по-интелигентни.

В Мълчанието на агнетата, което си припомних тия дни ми стана интересен монолога на Лектър.
Искаше да постави на място младата агентка и за това и изброи няколко неща, в които се проваля в опита си да се изкара важна.
Който го е слушал, знае как първо и срива претенцията -  "ти, с твоите евтини обувки и скъпа чанта..."
И после интересното Good nutrition has given you some length of bone, but you're not more than one generation from poor white trash.
Интересен довод, естествено че не съм съгласна с дискриминацията на по-ниските (и то 100% не съм съгласна, мястото на височината като фактор е единствено в приемната на Next Models), но явно за вманиачен психолог е фактор в преценката на база външност...

# 123
  • София
  • Мнения: 3 479
Психиатър.
Доктор Ханибал Лектър е психиатър.
Сладурана. Според мен сама себе си убеждаваш, че не дискриминираш на тема височина, ама веднага си те представям още преди да кажеш "добър ден" на някоя си мислиш "става- не става- ниска е" Simple Smile

# 124
  • Мнения: X
Относно пълните се носи приказка, че те са добродушни, за разлика от слабите, хората с тънки устни и сини очи.  Mr. Green

Имам колежка - дребна, кльощава(30 кила с мокри гащи), със сини очи и кривогледа. Отличният еталон за злоба и завист. Прикрита, разбира се. Пред теб е самата милост и състрадание.

# 125
  • Мнения: 7 006
Никога не го правя.Хората по принцип не ме вълнуват,камо ли да седя да мисля за тях newsm78

А тези теории дето ги пишете..Кой какъв е..как хората се засягат,обиждат и т.н.Смешна работа..
Ако някоя тлъста лелка се обижда от истината,мен какво ме вълнува?И кво ме грее Хашимото-машимото..тва са само "оправдания"нужни на копмлексираното его..Защо ако някой е дебел,и аз го кажа в прав текст,съм лош?И "обиждам"?Защото дебелият(или според случая) е комплексиран и зарежда очевидният факт,с +или -. А за мен дебел,си е дебел..няма полжителен и отрицателен заряд.Само факт.И не разбирам,защо трябва да се правя на лицемер,само щото някой си щял да се обиди.Ми проблемът си е негов.Същото ако наречеш някой"глупак".Ми..това е твоето мислене,не виждам другият защо трябва да се засяга,особенно ако не се има за такъв? newsm78

Пусто его Mr. Green

# 126
  • Под липата
  • Мнения: 620
 eksipnos, тогава да ти пожелая никога да нямаш проблем с щитовидната жлеза, защото в противен случай някой като теб няма да ти спести факта колко си дебел , тлъст и смотан, а ти се оправдавай, че нито една диета на света не може да ти помогне.  ooooh!
Ако някоя тлъста лелка се обижда от истината,мен какво ме вълнува?И кво ме грее Хашимото-машимото..тва са само "оправдания"нужни на копмлексираното его.
Това освен жестоко, тъпо и неоправдано, говори за голяма доза невежество.
 ( Лоша съм , но не съм дебела, тъй че не си мисли, че се впрягам на лична основа ) Crossing Arms

# 127
  • Под липата
  • Мнения: 620
Обиден е не факта, а наблягането и думите които използваш И повярвай, Хашимото не е оправдание, а доста коварно и неприятно заболяване.

Не е необходимо човек да набляга на очевидните неща ( примерно на дебелината ) и да проявява, къде преднамерена, къде нехайно -небрежна жестокост, само и само да докаже ''искреност''. Какво се доказва с това? Не вярвам да са много хората, които ще ти потупат рамото одобрително. Пък на теб, с какво ще ти стане по добре?
 Що се отнася до егото - всеки си го има. Твоето, ако е трудно накърнимо, ок, ама трябва ли на всяка цена да уведомяваш някого - ''виж какво, дебел си''. Да не мислиш, че този някой не го знае? Освен да потвърдиш един факт и проявяваш грубост, с нищо друго не блесваш.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 16:35 от Raffaella

# 128
  • Мнения: 6 365

В Мълчанието на агнетата, което си припомних тия дни ми стана интересен монолога на Лектър.
Искаше да постави на място младата агентка и за това и изброи няколко неща, в които се проваля в опита си да се изкара важна.
Който го е слушал, знае как първо и срива претенцията -  "ти, с твоите евтини обувки и скъпа чанта..."
И после интересното Good nutrition has given you some length of bone, but you're not more than one generation from poor white trash.
Интересен довод, естествено че не съм съгласна с дискриминацията на по-ниските (и то 100% не съм съгласна, мястото на височината като фактор е единствено в приемната на Next Models), но явно за вманиачен психолог е фактор в преценката на база външност...


Точно за това си помислих, като видях темата. Виновна съм, че преценявам кой е "от сой" и кой- не. Две-три поколения традиция дават на човек някои неща; не че не могат да се придобият и на момента, но не е хич сигурно.

Но как ли съм изглеждала за британците например, не знам. Със сигурност обувките ми са изглеждали евтини, те имат доста по-различни критерии, на тях италианските обувки им изглеждат евтини. Те самите имаха адски грозни обувки, но от много добра кожа.

Иначе обувките са страхотен маркер.

# 129
  • Мнения: 7 006
Обиден е не факта, а наблягането и думите които използваш И повярвай, Хашимото не е оправдание, а доста коварно и неприятно заболяване.

Не е необходимо човек да набляга на очевидните неща ( примерно на дебелината ) и да проявява, къде преднамерена, къде нехайно -небрежна жестокост, само и само да докаже ''искреност''. Какво се доказва с това? Не вярвам да са много хората, които ще ти потупат рамото одобрително. Пък на теб, с какво ще ти стане по добре?
 Що се отнася до егото - всеки си го има. Твоето, ако е трудно накърнимо, ок, ама трябва ли на всяка цена да уведомяваш някого - ''виж какво, дебел си''. Да не мислиш, че този някой не го знае? Освен да потвърдиш един факт и проявяваш грубост, с нищо друго не блесваш.
Бе ти май не разбираш...Проблемът винаги си е на обиденият...И откога всъщност дума като дебел е обидна? ooooh!

Ако сме някъде в група,и ме попиташ за някоя личност коя е,и аз ти посоча"Онази там,дебелата,със зелената блуза"..ставам жесток? newsm78...Само защото,за някой думата"дебел"е обидна?Само за това,че някой влага положителни или отрицателни емоции в думите?И аз каква вина имам?За мен факта,че някой е дебел или слаб,е неутрален,и ми служи като ориентация в разпознаването на физическото му тяло.Нищо повече.
Егати драмата сътвори.. Mr. Green

# 130
  • Мнения: 7 006
Дебел не, но това горе - да  Whistling
Разбирам, че търсиш оправдание за поривите си на ''искреност'' Mr. Green
 newsm78...Щом казваш,че разбираш..няма да ти оспорвам..То разбирането е индивидуално и субективно,тъй,че..все тая какво или как разбираш..
Тлъст=дебел!Покажи ми един дебел без да е тлъст! Mr. Green
И пак игра на думи..."тлъст"лоша дума ли е?

Рафаела..аз досега не не се обидих,та сега ли hahaha hahaha

# 131
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Аааа, моля, не ме вкарвай в твоята игра ''кажи на другарчето, че е тлъсто..., ам дебело!''  Crazy
Животът е по хубав и по лек без да го напъхваме в рамки и категории.
 Стига толкова от мен, че го обърнахме на чат.

# 132
  • Мнения: 7 006
Аааа, моля, не ме вкарвай в твоята игра ''кажи на другарчето, че е тлъсто..., ам дебело!''  Crazy
Животът е по хубав и по лек без да го напъхваме в рамки и категории.
 Стига толкова от мен, че го обърнахме на чат.
Не бе..на никой нищо не казвай...Просто приеми думите неутрално.Без емоции.

# 133
  • Мнения: X
Иначе обувките са страхотен маркер.
За мен не са маркер, нито обувки нито дрехи. Ако са лоши, ще ги "коригирам" наум набързо  Laughing

Но ако са хубави, това с нищо не променя други неща, които ме впечатляват повече - примерно акцент, груби черти или нервност.

Но това е в моите лични сметки за хората. Половинката се облича впечатляващо добре и мисля че му броят точки за това. (Понякога, като излиза, викам след него: "Бъди зъл с жените!" Laughing  )

А психиатъра (мерси за корекцията) го споменах само като пример. Би било ужасно да ни сканират по такъв начин. Хората, които го правят за мен не са широкоскроени.

# 134
  • Под липата
  • Мнения: 620
Не бе..на никой нищо не казвай...Просто приеми думите неутрално.Без емоции.
Последно:
Кажи го на тлъстия, с Хашимото-то  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт