Склонни ли сте да приписвате качества на човек, според външността му ?

  • 9 061
  • 179
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 419
Ако един човек изглежда добре (според моите си критерии), облечен с вкус, с премерени маниери и всичко си му е на мястото с малка доза ексцентричност, която само подчертава проявата на добър вкус, това няма как да е случайно и си правя изводи. Когато е обратното, избягвам да съдя по външността, защото може да има много причини това да е така - човекът да го е сполетяла трагедия и да е занемарил вида си, да е много беден, да е "над тези неща", да се е вглъбил в решаването на някакъв проблем, да живее с някаква идея и да забрави за себе си. Разбира се, има случаи, при които хората полагат изключителни грижи да изглеждат по определен начин и когато в моите очи е нелеп и комичен, също си правя изводи.

# 136
  • Мнения: 83
Случва ми се понякога, но в повечето случаи гледам да игнорирам външния вид и оставям другите качества да говорят за човека.  Именно защото често ми се е случвало да бъркам в преценката.  Поздрав с песен по темата  Wink:

# 137
  • София
  • Мнения: 2 623
Склонна съм. Има неща във външния вид, които казват много,
както има и такива, на които не обръщам внимание  Hug

# 138
  • Мнения: 3 371

Не бе..на никой нищо не казвай...Просто приеми думите неутрално.Без емоции.


направо се възхищавам на тези, които приемат каквито и да е думи без емоция. за мен всяка дума буквално 'тежи' и е носител на висок емоционален заряд.

не от всяко хашимото се става дебел - аз съм с такова , но дебела изобщо не съм Wink.

# 139
  • София
  • Мнения: 399
Тлъст=дебел!Покажи ми един дебел без да е тлъст! Mr. Green...
Ааа, има разлика. Виждала съм дебели хора, които са си стегнати и опънати повече от слабите, а на тлъстите им се тресат сланините.
 По повод темата се сещам за един от бившите ни шефове, обличаше се убиташки и се правеше на клиент, та доста гафове бяха станали тогава, заради това приписване на качества... Laughing

# 140
  • Мнения: 10 547
Дебел си, защото имаш излишни мастни натрупвания. Не съм чула за стегнати със спорт сланини, виж, за стопени- да.

# 141
  • Мнения: X
Тлъст=дебел!Покажи ми един дебел без да е тлъст! Mr. Green...
Ааа, има разлика. Виждала съм дебели хора, които са си стегнати и опънати повече от слабите, а на тлъстите им се тресат сланините.
 

Стегнати сланини няма, а всички дебели хора имат сланини. И да има отдолу стегнати мускули те не се виждат, че да кажеш "дебел, ама стегнат". А не се тресат тези, на които кожата им още не се е разпънала/отпуснала.

Егати развоя на темата.  Mr. Green

# 142
  • Мнения: 419
Този мит за дебели и стегнати идва от това, че на някои хора, които са по-едри без да са дебели и да имат излишни мазнини, им приписват, че са дебели. Станка Златева дебела ли е?

# 143
  • Под липата
  • Мнения: 620

Не бе..на никой нищо не казвай...Просто приеми думите неутрално.Без емоции.
направо се възхищавам на тези, които приемат каквито и да е думи без емоция. за мен всяка дума буквално 'тежи' и е носител на висок емоционален заряд.

не от всяко хашимото се става дебел - аз съм с такова , но дебела изобщо не съм Wink.
Но има и пълни хора, а каквото и да правят за да намалят килограмите  не се получава, докато лечението не подейства. Ако подейства.

# 144
  • Мнения: 86
За което и да е заболяване, диета и леко физическо натоварване е много добро решение. Аз обичам да давам пример със концлагерите, където почти не е имало храна и хората са работили тежък физически труд от сутрин до вечер. Милиони е имало в лагерите, сред тях хора със всякакви заболявания, включително и Хашимото. Никой от тези хора не е бил с наднормено тегло. Това е само пример. Напълняването се причинява основно от консумиране на повече калории отколкото се изразходват. Факт.
Както се казва светът е тесен за дебелите жени.
Аз не разбирам защо хората толкова се впечатляват от дебелите жени. В нета е пълно с клипове,  и снимки на дебели жени и повечето от тези клипове имат милиони посещения. Какво толкова им гледат на тези жени, обсъждат ги и т.н. Винаги съм се чудела.

# 145
  • Мнения: 1 547
Ама разбира се, то това и остана, да пренебрегвам нещо толкова важно. Както са казали древните източни народи: "Каквото отвън, такова и отвътре". С малката разлика, че под "външност" аз разбирам не обувки, чанти и тлъстини, което е предразсъдък за умствено изостанали, ами външния, видимия израз на личността на човека. Искреност, автентичност, любопитни очи, честна усмивка, енергична походка, открити жестове, чистоплътие и чистословие са достатъчни, за да нарека някого "красив". И в този смисъл, ненавиждам грозни хора. Друг е въпросът, че до момента животът не ме е срещал с незабележителен външно индивид, лишен от присъствие и личен стил, който да блести с някакви съществени вътрешни качества. Просто казвам.

# 146
  • Мнения: 73
Само не можах да разера защо свеждате външността само до това дали даденият човек е дебел или слаб? Външността включва толкова много неща - стойка, облекло, поведение, маниери, а вие тръгнахте да спорите кой бил дебел и защо бил дебел. Че дебелите и те не са ли хора?

# 147
  • Мнения: X
Ама пак се хванахте за дебелите значи. Има и слаби -мерило за грозота. И такива най-много се дъвчат с дебелите. Сякаш като наблягат на чуждата уродливост, тяхната собствена ще остане незабелязана. Ха-ха!

# 148
  • Под липата
  • Мнения: 620
Абе, eksipnos  ooooh! Защо въобще трябва да казваш на някого нещо? Кого го интересува твоето мнение или ''становище''? Не се чувствай длъжен да уведомяваш всеки за неговите телесни несъвършенства. То, от твоите писания излиза, че едва ли не се чувстваш длъжен да казваш на всички  ''гьотферен''-и какви са   Shocked
 И - я по спокойно!
П.П. Тясно, широко скроена, лицемер - не се опитвай да ме слагаш в рамка, не ме познаваш. И аз мога да почна да те квалифицирам и няма да ти хареса, така че, спри се.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 21:45 от Raffaella

# 149
  • Мнения: 293
Отдавна спрях да съдя за хората по външността им .
И изобщо да съдя за хората по някакви си норми.

Има нещо сбъркано в тая тема - нали се говори за връзката външност-качества ?

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 21:28 от *Dreaming

Общи условия

Активация на акаунт