Половината от чакането мина, държи се ЮНСКАТА дружина!

  • 27 082
  • 719
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 63
Добро утро от мен мамчета.
Ей, голям студ на вън! Ключалката на външната врата замръзна, не мога да отключа на дъщерята за училище. А трябва и да ходя на работа, ужас направо!
Браво на всички за хубавите новини. Ама големи бебчета се отглеждат тука!
Хайде лек и по-топъл ден ден ви желая.

# 691
  • Мнения: 656
Добро утро!  Grinning

Айдин, май ще трябва да си записваме кои митове по отношение на кърменето имаме да разбиваме  Mr. Green. На първо място - храненето през 3 часа. Този режим е чудесен за бебета на изкуствено мляко. Кърмата обаче се преработва много по-бързо, отколкото изкуственото мляко. И затова, кърмените бебета по правило огладняват по-начесто. Средно, новороденото бебе суче по около 10-12 пъти в денонощието. И затова е съвсем нормално и естествено "режимът" на новороденото далеч да се различава от хранене през 3 часа. И все пак - както се случва с всяко правило, и това си има изключения. Т.е. има такива бебета, които искат да сучат през 3 часа, спят през нощта и въпреки това наддават и се развиват добре. Но за да сме сигурни, че нашето бебе е от тях, просто трябва да следим изкъсо напишканите и наакани пелени, както и да следим редовно теглото - то все пак си остава най-ясният и точен показател, че всичко върви както трябва.

И, ако позволите, една лична вметка - забелязвам, че много майки, които вече имат дечица казват - така съм правила с първото, така ще правя и с второто. Нагласата е много хубаво нещо, но аз смятам, че е добре да си имаме едно наум, че две еднакви деца няма Wink. И че второто може далеч да се различава от първото и това, което при него е вършило работа - второто просто да не го отразява  Wink. Аз не че съм изгледала 20 деца  Mr. Green, то и първото не може да се нарече "изгледано"  Laughing, но от практиката ми на консултант по кърмене това се вижда просто чудесно - колко са различни децата и как една и съща хитринка и техника не върши същата работа при всичките.. Та така де..  Hug

И да се похваля Simple Smile. Вчера бях на ФМ, всичко му е наред на бебето - за нищо не изрази съмнение дори.. И най-приятната част - дрехите на Калоян определено няма да мога да ги ползвам всичките, защото на мома не отива много-много да се облича с разни момчешки дрехи  Heart Eyes  Party Сега ще трябва и име да мислим... добре, че синковецът няма претенции - бебето щяло да се казва бебе  Mr. Green

Хмм... и май ще трябва да си сменя този син цвят на текста  Laughing

# 692
  • Мнения: 40
Момичета, извинявайте за забавянето - крема за венците е Parodium - струва към 9/10лв, но е голяма опаковка и поне на мен много помогна!

# 693
  • Мнения: 3
На първо място - храненето през 3 часа. Този режим е чудесен за бебета на изкуствено мляко. Кърмата обаче се преработва много по-бързо, отколкото изкуственото мляко. И затова, кърмените бебета по правило огладняват по-начесто. Средно, новороденото бебе суче по около 10-12 пъти в денонощието. И затова е съвсем нормално и естествено "режимът" на новороденото далеч да се различава от хранене през 3 часа. И все пак - както се случва с всяко правило, и това си има изключения. Т.е. има такива бебета, които искат да сучат през 3 часа, спят през нощта и въпреки това наддават и се развиват добре. Но за да сме сигурни, че нашето бебе е от тях, просто трябва да следим изкъсо напишканите и наакани пелени, както и да следим редовно теглото - то все пак си остава най-ясният и точен показател, че всичко върви както трябва.

И, ако позволите, една лична вметка - забелязвам, че много майки, които вече имат дечица казват - така съм правила с първото, така ще правя и с второто. Нагласата е много хубаво нещо, но аз смятам, че е добре да си имаме едно наум, че две еднакви деца няма Wink. И че второто може далеч да се различава от първото и това, което при него е вършило работа - второто просто да не го отразява  Wink. Аз не че съм изгледала 20 деца  Mr. Green, то и първото не може да се нарече "изгледано"  Laughing, но от практиката ми на консултант по кърмене това се вижда просто чудесно - колко са различни децата и как една и съща хитринка и техника не върши същата работа при всичките.. Та така де..  Hug
  Laughing


 Напълно подкрепям! newsm10
 

# 694
  • Мнения: 3
murmoranke явно си доста запозната с хомеопатията точно това ми каза акушерката но не подробно че не се препоръчват,възможно е вместо да помогнат да влошът нещата.
Калимера прочети листовката на о-ма ако нямаш симптоми 1тубичка СЕДМИЧНО!Не всеки ден! Wink Намали го!
Мамите които ми препоръчаха Биозин как са?Боледували ли са преди да го започнете дали ще има ефект от него?
ЗА кърменето аз няма да правя както с първото!По съвет на сестра ми и много приятелки ще кърмя на пойскване  Hugмечтая да дойде това време.С малката не съм имала проблем със зърната никога.Имам добре оформени зърна ще ги предоставя за дълга употреба  bouquet

# 695
  • Мнения: 42
Здравейте момичета. Аз доста отдавна не съм се включвала, все не остава време. Надявам се сте добре всички в този адски студ Simple Smile
И ето какво намерих аз - ако не сте го видяли Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=4989
Хубав ден на всички  Hug

# 696
  • Мнения: 145
Добро утро и от мен!

Усмихнатото, честито ти момиченце и мнооого се радвам, че всичко е перфектно при теб!

Момичета, аз продължавам да се предпазвам от гриповете с чаша чай с лъжица мед и изцеден лимон сутрин. До момента, както чета, съм от най-рядко боледуващите - всъщност само веднъж ме тръшна стомашен вирус и това ми е. Сигурно е въпрос на имунна система и още куп неща де. Но аз толкова здрава в живота си не съм била. Не че много съм боледувала, но всякакви вируси с хреми ме ловяха преди.

Пожелавам ви приятен, макар и мразовит, ден! Аз се стягам за йога пак.

# 697
  • Мнения: 201
Добро утро, мамета  Hug

daniella81, Juturna, благодаря ви за инфото   bouquet Май по-добре да не рискувам и да не го пия този чай  Simple Smile

Усмихнатото, честита мома  Simple Smile _Mimi_, честит младеж Simple Smile

Мен снощи ме боля главата  Confused Днес уж за сега съм добре.

А, утре влизам в 6-ти месец  Grinning

Много ме е страх от настинки и грипове. Ям много плодове, сутрин пия фреш, вечер ям лук или чесън и искрено се надявам да устискам фронта.

Преди няколко дни прецъквайки каналите на кабелната попаднах към края на едно предаване и там разказваха, че в Китай годината на Дракона е най-предпочитана за раждане на деца. Дори имало двойки, които чакали цели 11 години за да могат да планират бебето си да се роди точно в годината на Дракона.  Grinning

# 698
  • Мнения: 427
Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец
Струва ли ви се реално.Аз знам че 26 е последната седмица на 6 месец.Това го помня от предният път. 

# 699
  • Мнения: 300
Мацки гледате ли "На кафе" ?

Усмихнатото
е права, бебетата на кърма огладняват по на често, още в родилното ревеше на втория час че е гладен,защото беше в моята стая, но не ми даваха да го кърмя преди 3-я час и преди да са го претеглили ooooh! В Къщи съм му давала да суче даже и за да се успокои и да заспи просто ей така, моята кумица сега прави същото кърми на поискване  Peace
При нас хубавото беше, че синът ми е пролетно бебе и бяхме много време навън, а той навън спеше като пън така че 3 часа си ги проспиваше по разходките, като станеше време за кърмене отивахме в магазина на мъжа ми, /той е на центъра/ там се храним правим тоалета и пак из парка или по центъра, ехххх че хубаво време беше! Нямам търпение да съм отново мама Hug

Доминика, ФМ наближава и много се вълнувам, ти как си?

Не съм ви чела още сега се връщам да ви чета с кафето  Wink

# 700
# 701
  • Мнения: 14
Добро утро мамчета  Hug Много се радвам,кофато чета само хубави новини.
На мен вчера нещо ми тежеше коремчето,направо незнам какво ще правя до края. Като постоя малко права и започва кръста да ме боли,корема да ми натежава,а всъщност съм напълняла смо 3 кг  Simple Smile
Kalimera и според мен трябва да намалиш осцилококцинума,на мен доки ми каза даже да не го пия  Naughty

# 702
  • София
  • Мнения: 31
е то болките в гърлото ми минаха. Аз три дни го пих и ве4е съм добре. В листовката си пишеше 4е по едно на 8 4аса се пие, аз пиех само на обед 3 дни.

# 703
  • Мнения: 145
И аз по тая таблица се водя кога в кой месец влизам и би следвало утре да започна 6-и месец. Как неусетно минааа.

Алекса, аз имам същия проблем с кръста и корема, а също съм само 3 кила напред. Но коремът ми е внушителен. Ще стискаме зъби и така.

# 704
  • Мнения: 300
Фрийд, аз също не съм боледувала тая бременност, само веднъж пих парацеталмол ,заради ужасно главоболие, но съм против това безразборно вземане на лекарства, уж превантивно, само защото сме решили че може би ще се разболеем. Колкото повече мислиш за болеста я привличаш, в този ред на мисли, Бейби2012 ти постоянно питаш за лекарства и мислиш за болести, толкова ли си болна или всичко е в главата ти, и ако не си болна какъв е проблема? Нали ядеш плодове, пиеш сигурно някакви витамини...
В момента синът ми е с хрема и си е в къщи, както вече писах капя му само сребърна вода не му давам никакви лекарства, паря краката, малко разтривка  и това е, надявам се да го закрепя, но аз не съм си и помислила, че ще ме зарази.

Усмихнатото, честити розови панделки!

Общи условия

Активация на акаунт