На море в Гърция - 6

  • 157 916
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 409
И аз се присъединявам, аз ще се ослушвам за Северна Гърция? Търся къщи разположени на самият плаж. Миналата година оставнахме доволни от Ставрос, и съм снимала доста табели с координати на къщи за гости. Още не сме решили дали да повторим там или да опитаме и на друго място?! Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 13 201
До Закинтос се ходи много лесно с кола. Ние лично не бързахме и нарочно в едната посока спряхме за няколко дни в Атина, а на връщане в Янина, но приятелите, с които бяхме там заминаха надвечер от София и около 6 сутринта бяха на пристанището с ферибота. После се качиха на ферибота около 8 часа и ни събудиха в хотела  hahaha. Магистралата до Янина е превъзходна, а и пътят от там към моста е добър, макар и планински. Няма нищо общо с нашите планински пътища, нито с кошмара около Мецово и Янина преди да направят магистралата - широк е и завоите не са остри. Мостът е чудесно преживяване, фериботът - също.

# 47
  • Мнения: 934
Scorpios, чудесен апартамент си набелязала на Скиатос, както винаги. Аз малко със закъснение го отбелязвам. А и цените му са много приемливи за качеството. Нали им се каня на Скиатос и Скопелос от миналата година...Но миналата се задоволихме с Лефкада, за да не сме зависими от ферибота. Можете ли да разкажете кои плажове и въобще кои места си заслужава да се видят на Скиатос, Скопелос и Алонисос.

Миналата година бяхме само на Скиатос, сега планирам и другите, от където е оня апартамент  Wink
На Скиатос ми харесаха плажовете: Елиа бей, Кукунарес, Банана, общо взето в северозападния край.
Ето тук има снимки. Има и много църкви, манастири, Кастро, скалните сводове при Лалария, градчето е много интересно и т.н.


Параход, онова "плажче" Мега Гиалос дето си го снимала отгоре, слизахте ли по козята пътека  Laughing
Нагоре беше по-интересно  hahaha

За любимо място не мога да отговоря еднозначно, всеки остров или място са ме очаровали по свой начин.

# 48
  • София
  • Мнения: 721
Scorpios, чудесен апартамент си набелязала на Скиатос, както винаги. Аз малко със закъснение го отбелязвам. А и цените му са много приемливи за качеството. Нали им се каня на Скиатос и Скопелос от миналата година...Но миналата се задоволихме с Лефкада, за да не сме зависими от ферибота. Можете ли да разкажете кои плажове и въобще кои места си заслужава да се видят на Скиатос, Скопелос и Алонисос.

Миналата година бяхме само на Скиатос, сега планирам и другите, от където е оня апартамент  Wink
На Скиатос ми харесаха плажовете: Елиа бей, Кукунарес, Банана, общо взето в северозападния край.
Ето тук има снимки. Има и много църкви, манастири, Кастро, скалните сводове при Лалария, градчето е много интересно и т.н.


Параход, онова "плажче" Мега Гиалос дето си го снимала отгоре, слизахте ли по козята пътека  Laughing
Нагоре беше по-интересно  hahaha

За любимо място не мога да отговоря еднозначно, всеки остров или място са ме очаровали по свой начин.


Еей, scorpios, прекрасни снимки! А номер 27 е църквичката, в която се венчах Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 1 951
Би ли споделила малко инфо за Лефкада? Има ли и по-спокойни местенца или е силно туристически? С резервация ли бяхте или на риск? Аз винаги си правя резервация, но миналата година съпругът ми ме караша да "отскочим" до Лефкада така набързо и да си намерим на място, но се отложи цялото пътуване.
Ние бяхме на Лефкада от 22.09. за 3-4 дни. Не ми се видя много туристическо поне по това време на годината. Спокойно си беше. Ние бяхме във Василики с предварителна резервация в апартаменти Хелиотропия с намерението да вземем от там ферибот до Кефалоня, но по това време в края на сезона вече не работеха. По препоръка на Scorpios направихме еднодневен круиз от Нидри до няколко острова.
Според мен би трябвало да има места, когато не си в най-натоварения сезон. Аз никога не пътувам без резервация, защото винаги сме поне с едното дете, пък и не ми се обикаля да губя време в търсене на хотел като може да се прави нещо по-интересно.
Scorpios, страхотни снимки. Плажовете изглеждат приказни, пък и останалите места са много симпатични.

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 23:11 от dechy

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

красота.
Професионално ли се занимаваш с фотофрафия? Много хубави снимки правиш   bouquet

# 51
  • Мнения: 3 845
Първо да благодаря за хубавата тема!   bouquet

scorpios - снимките са чудесни. Скиатос го гледаме от няколко години и все заради нещо се отказваме и отиваме на Тасос. Но току-що поставих ултиматум на половинката - това лято сме на Скиатос.  Laughing Лошото е, че ние можем да почиваме от 15.08. - тоест висок сезон/скъпо и по-топличко. Горещините не ни пречат, но може ли да ми дадеш малко повече инфо за пътуването с ферибот. Колко струваше, предварително ли се купуват билетите и откъде? А и също, ако може да препоръчаш местенце за отсядане там. Иначе сме си харесали Мандраки вилидж и хотел Атриум. Така или иначе сме с колата и ще може да обикаляме по острова и различните плажове. Благодаря ти предварително!

# 52
  • Мнения: 11 154
Смърфи,
не съм Scorpios, но да ти кажа, което знам - пътува се с ферибот от Волос.
Около 2.5 часа е, измъкването от залива е бавно и мъчително Simple Smile После се стига за нула време до острова. Няма нужда от предварителна резервация на билети, във високия сезон има поне 4 ферибота на ден. Аз съм ходила отдавна (2005-2006), така че за цените информацията ми няма да е много актуална, но смътните ми спомени са, че беше 10-12 евро на човек и 40-ина за колата. Спахме в студио точно над града, има ги много - с басейни, с панорами, всякакви. За хотели информация не мога да дам.
Жегата на 15 август ще е сериозна Simple Smile

# 53
  • Мнения: 934
Смърфиетка, ферибота Волос-Скиатос м.г. беше 21.50 на човек, 76 евро на кола /дълга/.
Билети купихме на място от пристанището, но може да се резервира от
http://www.hellenicseaways.gr/index.asp?a_id=209 или Nel lines.
За справка www.gtp.gr
Островът е сравнително малък и може да отседнете, където ви харесва, само гледайте да не качен на някой стръмен баир като Киво, например  Grinning Ние бяхме в Мандраки вилидж, до плажа Кукунарес.
Атриум май беше над главния път  newsm78
Жегата едва ли ще е проблем, през август сме били в Атина, на Закинтос, по цикладите....,
единствено тълпите са проблем.

Шани, само за удоволствие  Hug

# 54
  • Мнения: 3 845
Момичета, златни сте!   bouquet Много ви благодаря! Харесали сме си Мандраки вилидж от три години, така че него ще изберем.  Party Вече е почти сигурно, че ще сменим Тасос тази година със Скиатос.  Laughing

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 956
И аз се присъединявам, аз ще се ослушвам за Северна Гърция? Търся къщи разположени на самият плаж. Миналата година оставнахме доволни от Ставрос, и съм снимала доста табели с координати на къщи за гости. Още не сме решили дали да повторим там или да опитаме и на друго място?! Peace

Гърция има около 13 000 км. крайбрежие и 3 000 острова(БГ съответно 350 и 2).
Заслужава ли си да повтаряте.Я опитайте на друго място.
Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 56
  • софия
  • Мнения: 757
Аз запазвам чрез Та Авенура за Village Mare hotel. Те ми дадоха най- добра цена за края на май месец.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Благодарности на всички, които споделят толкова ценна иформация в темата   bouquet.

Искам да попитам някой бил ли е на този къмпинг www.batis-sa.gr? Дали има някакви бунгала или къщички за настаняване и въобще отзиви за него.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Искам да попитам някой бил ли е на този къмпинг www.batis-sa.gr? Дали има някакви бунгала или къщички за настаняване и въобще отзиви за него.

За областа на Кавала,Керамоти и Тасос можете да разпитвате едно момиче което работи там:
РосицаГЕОРГИЕВА тел.:0030/2591051008 ; 0030/2591051180  ; 0030/6972893485
georgiar@abv.bg  
rossi@tsicohome.com

# 59
  • Мнения: 19
И аз да се запиша  Simple Smile. Ние по-миналата година бяхме на Zakynthos и останах толкова очарована, че не знам дали ще открия друго толкова хубаво място. А сега и заради малката ще трябва да изберем нещо по-близо и подходящо за малки човеци Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт