На море в Гърция - 6

  • 158 084
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 255
Също така, хипотетично, ако решим да не преспиваме, за колко време бихме стигнали от София до  Ситония? Ориентировачно?  Thinking Някой правил ли го е?
Според мен изобщо не е нужно преспиване от София до  Ситония ...освен ако не искаш да поогледаш нещо или пък си със супер "непътуващо" дете  #Crazy
Разстоянието е по-малко отколкото до Варна, дори до най-долу /Торони, Порто кофу и т.н./ е около 450 км грубо...пътували сме по всяко време на денонощието, дори и със закачена лодка и пак не е проблем  Peace
Единствената досада ми е била, веднъж в събота преди обяд като "уцелихме" потока солунчани тръгнали надолу към полуострова...въпреки, че беше направено с оранжеви конуси 2 платна на по-тесните участъци в нашата посока, пак беше тън-тън....и избягваме този часови пояс вече  Mr. Green
Като часове не се ангажирам, тъй като си зависи ...минавали сме го и нощем без спиране за нула време....но пък иначе все спираме, я да хапнем...я малкия да се разходи, я да поразгледаме, я на шопинг  Wink а зависи и от колата и шофьора разбира се  Grinning

# 691
  • София
  • Мнения: 13 290
При последното ни пътуване тръгнахме около 7 сутринта от София. Минахме през Кулата и Солун и в 12 без 10 бяхме пред хотела в Геракини, като сме спазвали всички ограничения по пътя. Настанихме се и следобеда вече се препичахме на плажа.

# 692
  • Мнения: 1 569
Извинявам се, имах предвид за колко време ще стигнем, ако минем през Кавала, за да го разгледаме, примерно за 2-3 часа и после продължим към Ситония?

# 693
  • Софето
  • Мнения: 622
След 10.07. ще сме в Асса Марис, миналата година там почиваха свекърва ми (ние пропуснахме че един ден преди тръгване хоп варицела  Sad, дано тази година да няма непредвидени неща) и останаха много доволни, тази година всички сме пак там. След почивката ще споделям  Simple Smile.
http://www.assa-maris.gr/portal.php?action=assa_maris_hotel_halk … e&language=BG

# 694
  • София
  • Мнения: 13 290
Извинявам се, имах предвид за колко време ще стигнем, ако минем през Кавала, за да го разгледаме, примерно за 2-3 часа и после продължим към Ситония?

Аз не бих отишла без приспиване. Дори бих казала и повече от едно. Ако искате само да се разпишете, че сте били - да, но за спокойно разглеждане е добре да имате 1 ден на разположение. Градът е много красив вечер. Бих се разхождала с часове по крайбрежната улица. И за стария град с крепостта трябват 3-4 часа, за да се насладите на гледките. Колкото до пътя, доста обиколно става. Лично аз бих съчетала Кавала с Тасос, а не със Ситония.

# 695
  • Мнения: 9 265
а и от мен най - добрият Керамоти      http://keramoti.halkidikihoteli.net/

# 696
  • Мнения: 297
След 10.07. ще сме в Асса Марис, миналата година там почиваха свекърва ми (ние пропуснахме че един ден преди тръгване хоп варицела  Sad, дано тази година да няма непредвидени неща) и останаха много доволни, тази година всички сме пак там. След почивката ще споделям  Simple Smile.
http://www.assa-maris.gr/portal.php?action=assa_maris_hotel_halk … e&language=BG

А къде мога да видя цените newsm78

# 697
  • Мнения: 1 569
Извинявам се, имах предвид за колко време ще стигнем, ако минем през Кавала, за да го разгледаме, примерно за 2-3 часа и после продължим към Ситония?

Аз не бих отишла без приспиване. Дори бих казала и повече от едно. Ако искате само да се разпишете, че сте били - да, но за спокойно разглеждане е добре да имате 1 ден на разположение. Градът е много красив вечер. Бих се разхождала с часове по крайбрежната улица. И за стария град с крепостта трябват 3-4 часа, за да се насладите на гледките. Колкото до пътя, доста обиколно става. Лично аз бих съчетала Кавала с Тасос, а не със Ситония.

Няма вариант с Тасос, поне не тази година, защото отдавна сме платили почивка на Ситония, но искаме и да пообиколим малко. Simple Smile Много благодаря за мнението, още повече се вълнувам.  Hug

Все пак моля кажете по кой път се кара  от Кавала за Ситония - крайбрежния или магистралата Егнатия?  newsm78

# 698
  • при моите любими
  • Мнения: 2 588
След 10.07. ще сме в Асса Марис, миналата година там почиваха свекърва ми (ние пропуснахме че един ден преди тръгване хоп варицела  Sad, дано тази година да няма непредвидени неща) и останаха много доволни, тази година всички сме пак там. След почивката ще споделям  Simple Smile.
http://www.assa-maris.gr/portal.php?action=assa_maris_hotel_halk … e&language=BG

А къде мога да видя цените newsm78

В дясно има BOOK ONLINE избираш си перод и вид на стаята и ти излиза. за юни за семейна стая за 5 нощувки ми излезе 1300 Евро  Rolling Eyes

# 699
  • София
  • Мнения: 13 290
Все пак моля кажете по кой път се кара  от Кавала за Ситония - крайбрежния или магистралата Егнатия?  newsm78

Тъй като отсядаме в селцата по крайбрежието на запад от Кавала, често използваме първокласния път, който се движи почти успоредно на Егнатия. Съвсем добре е и е безлюден. С уточнението, че по него не сме карали до Солун. В частта си Кавала - Неа Перамос криволичи покрай брега и е завоест (там е и оживен), след това в по-голямата си част е съвсем прав и морето се вижда само от време на време.  Когато тръгнахме от Геракини, минахме през Полигирос, после край езерата, които се виждат на картата с магистралата и без да се качваме на нея отидохме на любимото си място с гледка към делтата на Струма, малко над Амфиполския лъв. Не знам, може и да има някакъв друг път, но ми се вижда твърде голяма обиколка ако се минава Кавала - Солун - Ситония. Споменатия път през Полигирос е планински, но е приличен, защото е широк и миналата година беше без дупки. Видях по снимките - карали сме около 2 часа по него.

С други думи - сами решете дали ще карате по магистралата или по стария път Кавала-Солун. Както и дали ще обикаляте през Солун или ще минете през планината. Доколкото си спомням минахме само край едно езеро. Явно там някъде е разклонението за Полигирос. Виждам, че има и някакъв път съвсем по крайбрежието, през Ставрос и нагоре, но ние не сме минавали от там. Може би ще е красиво.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 954
Все пак моля кажете по кой път се кара  от Кавала за Ситония - крайбрежния или магистралата Егнатия?  newsm78
Виждам, че има и някакъв път съвсем по крайбрежието, през Ставрос и нагоре, но ние не сме минавали от там. Може би ще е красиво.
Ние сме минавали по пътя от Ставрос през Йерисо до Уранополис. Малко е планински, със завои понякога, но е поносим. Не е натоварен и е красиво, минава покрай морето. Ако се пътува към Ситония предполагам, че някъде след Йерисо трябва да се отклони, но не сме го го ползвали.

# 701
  • София
  • Мнения: 43
"След 10.07. ще сме в Асса Марис, миналата година там почиваха свекърва ми (ние пропуснахме че един ден преди тръгване хоп варицела  , дано тази година да няма непредвидени неща) и останаха много доволни, тази година всички сме пак там. След почивката ще споделям  .
http://www.assa-maris.gr/portal.php?action=assa_maris_hotel_halk … e&language=BG"

MALENA, има ли нисък сезон за този хотел през септември? И ако има от кога? Защото цената ми е малко висока?
За семейство с дете на 9г. може ли да се резервира двойна стая или трябва да е стая delux?
Благодаря предварително. Хубав ден.

# 702
  • Мнения: 1 569
Аз питам основно заради това къде да резервирам хотел - на крайбрежния път или на магистрала Егнатия.

Тяня76, на картата виждам само Ставрос, но Йерисо и Уранополис не. Но гледайки картата ми се струва, че пътят е Ставрос-Стратони-Армайя-Зервочория-Полигирос-Ситония. Права ли съм?  newsm78 Като гледам дори да тръгнем по Егнатия, за да не обикаляме през Солун (което НЕ искаме), пак трябва да се отклоним при Агиос Георгиос и послед по маршрута, който вече описах.  newsm78

# 703
  • София
  • Мнения: 1 954
Аз питам основно заради това къде да резервирам хотел - на крайбрежния път или на магистрала Егнатия.
Тяня76, на картата виждам само Ставрос, но Йерисо и Уранополис не. Но гледайки картата ми се струва, че пътят е Ставрос-Стратони-Армайя-Зервочория-Полигирос-Ситония. Права ли съм?  newsm78 Като гледам дори да тръгнем по Егнатия, за да не обикаляме през Солун (което НЕ искаме), пак трябва да се отклоним при Агиос Георгиос и послед по маршрута, който вече описах.  newsm78
Аз говоря за крайбрежния път след Ставрос, Олимпиада, Стратони, Йерисо и от там нататък се отделя някакъв второстепен път към Ситония, по който не съм минавала. Може би този път е по-дълъг от този във вътрешността покрай езерата. http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.in2greece.com/imag … UBMAI&dur=471

# 704
  • София
  • Мнения: 13 290
Пандичка, не сме минавали през Ставрос край морето. Всъщност посоката ни беше обратна - от Геракини към Кавала и от Геракини тръгнахме към Полигирос. След това ми се губи точно през кои селца сме минавали, но беше далеч от морето, защото искахме да се любуваме на морски гледки, а всъщност навсякъде беше суша. Излязохме на стария път Солун - Кавала някъде при езерата. Точно този път решихме предния ден на отидем в Гърция и забравихме да си напечатаме карти. Разчитахме само на електрониката  Wink. Откъдето ни каза, от там минахме.

Ето снимка на пътя как излиза по средата на езерото (предполагам източното езеро, защото доколкото си спомням видяхме само едно):



Пътят и в планината е със същото качество, но по-стръмен.

Последна редакция: ср, 09 май 2012, 12:35 от Тaня67

Общи условия

Активация на акаунт