Споделено - за "кашлицата"

  • 5 777
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
След пет дни болнични - пак сме тук
За протокола....
Миналата събота малкия вдигна Т. Сутринта вече беше с лека хрема и поддържаше над 38Т. А иначе жизнен, тича, бяга ....
Изкарахме и така неделята и в понеделник сутринта - при УНГ да вземе секрета нали още в петък го бях записала, преди всичко това
Доктора го прегледа, взе намазката и въпреки че все още беше с Т не му изписа нищо - каза да почакаме изследванията и антибиограмата,, а дотогава - Т-понижаващи + сиропче за кашлицата. Естествено всичко това с уговорката ако стане по зле - промяна.
В четвъртък чак ни излезе антибиограмата - е да вече сме с антибиотик, но е точния. Ако бях взела този, който джипито изписа на първо четене, щеше да го е пил напразно. /пък и със спестените пари му напрвахи въпросното изследване
И всъщност Т му състояние е нямало нищо общо със въпросната кашлица - едното е било вирус, а кашлицата - някакви гадни коки.

# 16
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравейте мами! Нека из да се присъединя към отбора на мамите с болни деца. Насето кашля вече 3-та седмица, има и сополи. Ходихме 2 пъти при личната лекарка - няма нищо. Чисти гърдички, леко зачервено гърло и това е. Изписа ни сироп за кашлица и капки за нос. Изпихме сиропа, после още един флакон си самоизписах, какките за нос свършиха и резултата е почти нулев. Детето продължава да кашля, сополите са бистри и не спират. Днес говорих с една от леличките в яслата ни и тя ми препоръча да отидем на лекар "уши нос гърло', защото можела да бъде алергична кашлица, каза също да не чакам  - алергичната кашлица, можела да се превърне в алергична астма. Така че днес отиваме отново на лекар. Надявам се най-после да успеем да се справим с този проблем. Усешно оздравяване на всички болни дечковци!!!!

# 17
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен. Видях че темата е от миналия месец,но съм я пропуснала. Тогава моя дечко на 4 г. беше болен с кашлица и съответно "Аугментин". От петък отново е с кашлица на Мукосолван и Перитол като кашлицата е главно сутрин и рядко през нощта. Но е една такава къртеща се. В разултат от днешното ни посещение при педито отново антибиоток Биодроксил , без температура само с една кашлица дори няма и хрема. Сега съм на две дали да го давам този антибиотик или не , а четвъртък сме отново на преглед и тогава ще дава направление за УНГ, със съмнения за трета сливица.

# 18
  • Мнения: 8 585
След като си давала осцилококцинум, защо не идеш на хомеопат?
Няма място за "хомеопат" тук. Тук проблемите са сериозни...

# 19
  • Мнения: 8 769
--------------------------------------------------
д-р Петър Шивачев
детски болести,ревмокардиология
--------------------------------------------------
Само да вметна. Клиниката е луксозна, несъмнено. и доволно скъпа. Горецитирания лекар за 15 минутен преглед ни удари с голямата балтия-50 лв. (Филип бе на месец и нещо). Не знам как така сте минали само с 15 лв. Rolling Eyes
По темата за кашлицата, както и провокирана от това:
След като си давала осцилококцинум, защо не идеш на хомеопат?
Няма място за "хомеопат" тук. Тук проблемите са сериозни...
Мога просто да си продължа постинга от ноември...
Та значи, въпросната кашлица прерастна в бронхиолит, като бебето вдигна 39.4 градуса температура и направи фебрилен гърч. Благодарение на това, на 18.11 се озовахме в болница и на инжекционен антибиотик-цефаликсин, като заради гърча му бухнаха и урбазон.
Цялата история е следната: От 16.11 детето бе с температура, на 17.11. ходихме на преглед и педиатърката отсече,че има наченки на херпангина и ако температурата продължи, посъветва да дадем антибиотик (Оспексим). Тъй като съм категорично против антибиотиците, се опитахме да лекуваме с хомеопатия, но резултата бе непрекъснато повишаваща се температура. На 18.11 при 39 градуса дадох Панадол, както и изписания антибиотик. След обяд обаче, при ново повишаване и спадане на температурата (пак с Панадол) последва фебрилния гърч! Междувременно детето повръщаше, като продължавах да давам и хомеопатичните илачи. Още по-лошия резултат от цялото упражнение е ужасния страх, който се насади вече у мен, и параноята, която ме обзема, да не ми се разболее някое дете! newsm50
Съветът ми е: кашлиците не са толкова безобидни. Бронхиолитът се видя едва в спешния кабинет, на рентген. Затова, кашля ли ви дълго детето, водете го на специалист, за да се уточни диагнозата. Тогава вече може да се пробват разните му там хомеопатии или антибиотици.
Аз вече имам огромна обеца на ухото.

# 20
  • Мнения: 326
Чакай, чакай. Тук говориш много сериозни неща. От постинга ти се подразбира (или аз така го разбирам и това ме провокира да пиша), че хомеопатията е докарала детето ти до фебрилен гърч.  Нека да анализираме нещата. Казваш, че си била против антибиотиците и си лекувала хомеопатично. Резултатът бил повишаваща се температура (това е много добър прогностичен белег, но за теб явно не е бил такъв. Или хомеопатът не ти е обяснил или ти нещо не си разбрала, или още по-лошо - опитала си сама да се справиш като си дала нещо, което ти е препоръчала някоя добронамерена мама.) И ти, въпреки че си против си дала антибиотик, както и антипиретик. И е последвал фебрилен гърч.
Виж, така не става.  Naughty
Вземи решение.
Изключително важно както за теб, така и за детето ти е да решиш кой път ще вървиш. Ако си решила да е хомеопатия спазвай принципите. Като се повишава температурата и това те притеснява се обади на хомеопатът. Той ще ти каже какво да правиш. НЯМА НАЧИН ДА СЕ НАПРАВИ ФЕБРИЛЕН ГЪРЧ ПРИ ПРАВИЛНО ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ!!! Но за целта трябва да знаеш какво правиш и да държиш непрекъсната връзка с лекаря.
Ако го лекуваш алопатчино - това е друга работа - там д-р Бърди може да ти бъде от полза и да ти каже какво да даваш.
Цялата история е следната: От 16.11 детето бе с температура, на 17.11. ходихме на преглед и педиатърката отсече,че има наченки на херпангина и ако температурата продължи, посъветва да дадем антибиотик (Оспексим).
Съветът ми е: кашлиците не са толкова безобидни. Бронхиолитът се видя едва в спешния кабинет, на рентген. Затова, кашля ли ви дълго детето, водете го на специалист, за да се уточни диагнозата. Тогава вече може да се пробват разните му там хомеопатии или антибиотици.
Аз вече имам огромна обеца на ухото.
Без да съм лекар си мисля, че най-вероятно педито е била права (поне нямам причини да се съмнявам нито в компетенцията и, нито в поставената диагноза). Тъй като не е даван правилен медикамент (или пък точно заради него, но сега не ми се навлиза в теорията на хомеопатията) нещата са се усложнили. Тук мога само да вметна, че ако се държи постоянна връзка с хомеопатът, той ще ти каже, че това се очаква, че е добър прогностичен белег, че сега трябва медикаментът да го даваш по еди-каква си схема и така нататък. Или пък ще ти каже, че вече картината се е сменила и трябва да се смени медикаментът. Но ти явно не си го направила. "чак в спешната на ренген" се е видяло, защото чак тогава се е развило, а не защото педито е некадърно. В крайна сметка щом е "педи" значи е специалист-педиатър. За да стане такъв е учила първо 6 години и след това още няколко. Не съм фен на алопатията, но едно трябва да и се признае - много добре диагностицира.

# 21
  • Мнения: 397
Пробвала ли си с варени семки от дюля, доста са ефикасни.

# 22
  • Мнения: 8 769
Опа, Сръчка, недей скача като ужилена, бе жена, човек ще си помисли, че лично съм те засегнала.
Освен това, много се онервям, някой да започне да си прави изводи, без да знае в детайли как стоят нещата.
Скъпа Сръчка, чела съм ти постингите с интерес. До сега. Знам, че тук във форума има няколко фанатизирани майки, защитаващи хомеопатията така, все едно, че те са й основоположници. Не мислех, обаче, че ще предизвикам подобна реакция с постинга си. Споделих, без да коментирам, какво се е случило. Разбира се накратко. НО:
 ArrowНикъде не съм казвала, че някой от лекарите е некомпетентен. И няма да го кажа, защото продължавам да съм доволна и от двете лекарки, продължавам да давам луди пари на хомеопатката.
 Arrow Ти откъде разбра,че не съм поддържала връзка с хомеопатката? Някъде да съм го написала? Не само че поддържах връзка, аз почти непрекъснато бях залепена за телефона и разговарях с нея.
Грешката като цяло е моя. Аз съм лошата майка. Аз съм тази, която не настоя на всяка цена хомеопатката да прегледа лично детето. Аз съм тази, която не можа да му бръкне в гърлото и да види как точно е зачервено и какви точно са му мехурчетата (и дали ги има изобщо).
Следвах инструкциите дословно. Но три дни непрекъснато повишаване на температурата ми дойдоха в повече и паниката ме обзе. На всичкото отгоре при всяка втора гранулка детето повръщаше! Затова при 39 градуса дадох Панадол. Това е. (Вметка-хомеопатката се съмняваше дали изобщо е херпангина. Смата тя призна в последствие-почти цяла нощ говорихме докато бях в болницата, че втори път подобно нещо няма да допусне-да не прегледа лично дете!)
Както сама виждаш, не обвинявам никого. Дори напротив, продължавам да поддържам мнението си за това, че двете лекарки са достатъчно добри и да им пращам пациенти.
Не мога да се съглася, обаче, че на третия ден се е появил бронхиолита. Ако си чела и предния ми постинг по темата можеш да видиш, че два месеца децата ми кашляха. Но пък и ти самата не си специалист, така че можеш да си спестиш коментара!
Може и да няма начин да се направи фебрилен гърч при правилно хомнеопатично лечение, но фактът си е факт. Затова казах и в постинга си-първо трябва точна диагноза. Явно нещо с диагнозите сме се разминали. Поне искрено се надявам да е така.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сръчка - понеже виждам, че си "веща в занаята хомеопатия", та да те питам: Тя помага ли при вирусна пневмония???  Ако ти нямаш идея  Rolling Eyes, попитай плз, твоята хомеопатка!
10Х  Simple Smile

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И ние сме в отбора на кашлящите деца. Моите ги хвана хрема по едно и също време. След няколко дена- и кашлица. Заведох ги на лекар и ни изписаха Синекод. Пиха го, свърши, аз им купих Хустагил, после Стодал. Кашлицата продължаваше- влажна и на пристъпи. След още 2 седмици пак ги заведох при педката. При голямата започваше отит, а при малката- пневмония. Естествено- започнаха антибиотик (имах си проблеми със свеки, тя настръхва само при думата "антибиотик"). Пият го вече 4 дена и кашлицата им почти изчезна. Само съжалявам, че не ги заведох по-рано на лекар, а ги оставих да се мъчат 2 седмици.
И понеже педито е карала курс по хомеопатия я питах не може ли вместо антибиотиците да даде нещо хомеопатично. Каза- абсурд! Хомеопатията можело да помогне в началния стадии на болестта, но на този етап (отит и пневмония) е все едно нищо. Така че според мен при продължителни кашлици- давайте изписаните антибиотици и не си правете експерименти.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
при продължителни кашлици- давайте изписаните антибиотици и не си правете експерименти.

  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap

Записвам те в списъка с кандитат-снахите.  Laughing Поне ще имам свясна сватя Peace

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
при продължителни кашлици- давайте изписаните антибиотици и не си правете експерименти.

  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap

Записвам те в списъка с кандитат-снахите.  Laughing Поне ще имам свясна сватя Peace
Laughing Ок, да запознаем децата (в един квартал сме)  Peace
Голямото се оправи, ама малкото вече 5-ти ден с антибиотик е още сополиво  Whistling

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Непременно ще се запознаем, но май трябва да изкачаме по-топлото време  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 8 769
попитай плз, твоята хомеопатка!
Нейната хомеопатка в същност е хомеопат и е съпругът й. Шани, не четеш внимателно темите за хомеопатията! Grinning

# 29
  • Мнения: 5 500
попитай плз, твоята хомеопатка!
Нейната хомеопатка в същност е хомеопат и е съпругът й. Шани, не четеш внимателно темите за хомеопатията! Grinning
Да, съпруга й е, и то добър хомеопат, не като:[/color]
И понеже педито е карала курс по хомеопатия я питах не може ли вместо антибиотиците да даде нещо хомеопатично. Каза- абсурд! Хомеопатията можело да помогне в началния стадии на болестта, но на този етап (отит и пневмония) е все едно нищо. Така че според мен при продължителни кашлици- давайте изписаните антибиотици и не си правете експерименти.
С един курс хомеопат не се става!

Общи условия

Активация на акаунт