моля, помагайте - риба

  • 11 337
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Привет и от мен!


Моето предложение е за пъстърва. Правя я по следния начин:

Продукти:
2 пъстърви (около 500-600 грама)
сух копър
чесън на прах
5-6 резенчета лимон
зехтин
сол
черен пипер

Приготвяне:
Изчистената, измитата и подсушена пъстърва се поръсва от вътрешната страна със сол, черен пипер на вкус, сух копър,чесън на прах. След това се нареждат по 2-3 резена лимони и отгоре се залива с 2-3 с.л. зехтин. Рибата се поставя в пликче за печене и се слага в предварително загрята фурна на 180-200 градуса.
 Пече се около 20  минути.

Да ви е вкусно!  Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 22:16 от Isabell

# 16
  • София
  • Мнения: 10 869
Забулен шаран

1 шаран (около 1 кг)
лимонов сок
масло
2 яйца
25 мл бяло вино
кора от 1/2 лимон
сол

Рибата се почиства, измива и нарязва на порции. Поръсва се с лимонов сок и се намазва с разтопено масло. Запича се на скара. Разбиват се на водна баня яйцата, бялото вино, Настърганата лимонова кора и сол, докато сместа се сгъсти, но се внимава да не заври. Посоляват се леко запечените рибени парчета, заливат се със соса и се запичат още веднъж.

# 17
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Записвам се да следя за по-различна рецепта.
Някой знае ли рецепти за приготвяне на лаврак,ципура,чига?
Преди доста време Иван Звездев прави филе от хек,оваляно в трохи от хляб,маслини и още нещо и печено после в тавичка. Тогава го правих и много се хареса, но не помня точната рецепта. Някой сеща ли се как беше?

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 19:17 от sasi6

# 18
  • Мнения: 2 452
  Бяла риба,филе-слагам я върху фолио намазано с малко зехтин,на парчетата изтисквам лимон, мъничко течна сметана,редя върху всяко топено сирене и печа на умерена фурна.Лесно и вкусно.Ето и крайният резултат(Нилски костур от"Метро")                                                             

# 19
  • София
  • Мнения: 1 193
Обичам риба  Heart Eyes ,но незнайно защо почти никога не ми се получава  Mr. Green .Ще следя и аз темата с голям интерес !

# 20
  • Мнения: 86
Има един съд за риба на пара. Ето така изглежда




Слагаш вътре цяла ципура или цяла сьомгова пъстърва или цяла сьомга, или каквото обичате. Сол и подправки. Избираш си някакъв рибен сос, приготвяш си го или си го купуваш готов. Сервираш със ориз, картофи, салати, задушени зеленчуци и т.н. Лесно, бързо, здравословно и някак празнично стои на масата.
 Peace

# 21
  • Мнения: 5 001
caffeine Разкошен е тоя уред.....Само дето не е за мен и нашето семейство... Grinning

мИ то....Няма място за повече месо бей!  Laughing

Това е само за една рибка само.....От там нататък к'во праЙм?!

При положение,че ние ядем много риба..... ooooh!.....


Оффффффффф........Много ги обичам тия приспособления,но кат' става дума за готвене и ....гости.......се придържам към това дето е  възможно за много хора.....


П.П. caffeine......сАМО питам....не се заяждам,да не ме разбеш погрешно....... Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 3 832
Като си говорите за риба, да питам, правих едно филе, във форума имаше даден линк, в заглавието имаше "хрупкава коричка", филето се потапяше първо в лимонов сок и после в смес от трохи/галета, олио и пармезан, но ми се губят подправките newsm78. Много сполучлива рецепта!

Аз вече съм решила да вадя добрия стар ТЕФТЕР, като ми се получи някоя рецепта, видяна в нета, ще си я записвам там.

Открих я, след като си публикувах поста се  smile3538 да пусна в Гугъл и "пармезан".
Ето я, http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=576-biala-riba-s-kr … zan#axzz1n1lxi4ED
Аз я правих по забележките след рецептата - с магданоз, пармезан, зехтин и чесън.

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 16:49 от evhen

# 23
  • Мнения: 331
О, и аз правя рецептата, пусната от evhen , само че я правя с пресен хляб, който правя на трохи в блендера и смесвам със саламурено сирене-настъргано (в рецептата пишеше просто сирене, естествено става въпрос я за пармезан, я за моцарела, защото е от книга за италианска кухня, но понеже нямах, сложих нашенско сирене и бях очарована от резултата), черен пипер, счукан чесън  и магданоз. Рибата (правила съм с тилапия и ципура-последната става божествена) намазвам с малко зехтин, отгоре поръсвам обилно със сместта и я поставям в хартия за печене. Печа 10-15-на минути в загррята предварително фурна на 180-200 гр. на вентилатор, после леко отвивам и още 5 минутки за коричка. Като е готова напръсквам с лимонов сок и това е. Много ни харесва, както казах особено ципура по този начин. В оригиналната рецепта рибата беше риба меч.

# 24
  • Мнения: 86
TheNMaster, има различни размери - можеш да задушиш около 3 килограмова риба (не съм виждала по-големи, но може и да има). Ако семейството ти може да изяде толкова много рибка значи у вас е супер весело Hug. Хапвайте я за предястие и после си опечете пържоли  Simple Smile или пък си вземи два уреда  Hug
 Peace

# 25
  • Мнения: 72
рецептата ,която пиша е за бяла риба - много проста,но превъзходно вкусна :

продукти - бяла риба,глава лук,1 кутийка майонеза,фолио


В тавичка слагаме фолиото и рибата ,върху нея се поставя нарязаният на колелца лук и отгоре се намазва с майонезата.Увиваме добре с фолиото,печем и след това й се наслаждаваме Simple Smile

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Покрай една диета и аз се поразшетах да търся рецепти за риба.
Първата- филета от бяла риба поръсвам с черен пипер и сол,намазвам с горчица и плътно подреждам отгоре тънко нарязан лимон.Завивам във фолио и пека около 20 мин,махам фолиото и допичам,за да се изпари течността.
Втората-поръсвам филе с подправка за риба от Пикадили.Наръсвам обилно със ситно нарязан лук и добавям половин чаша бяло вино.После пак завивам във фолио и пека.Довършвам без него.
Да ви е сладко!

# 27
  • Мнения: 2 199
Колкото обичам да ям риба, толкова не умея(не искам)) да я приготвям  Crazy Flutter
Пробвах няколко пъти със сьомга получи се.
Едната рецепта е по идея на Сбъдващи мечти Много вкусно  Grinning:


и още веднъж сьомга с мед и зехтин, поднесен с нар:


Salmon for lunch Simple Smile by Dry Thyme, on Flickr

# 28
  • Мнения: 454
По повод поста на ahasver, искам да попитам, защо трябва да се внимава с паламуда? Още от малка съм чувала, че трябва да се внимава, но не зная защо и сега ми стана интересно.
Ето и един начин за приготвяне на риба от мен. Мисля, че не го прочетох в темата. Пробвала съм го с ципура и сьомга, като и в двата случая резултата беше много добър. Предполагам, ще се получи и с друга риба. Овкусявам рибата с лимонов сок, черен пипер, девисил, сух копър и чесън на прах. В найлонов плик за печене сипвам една лъжица брашно и хубаво разтръсквам плика, за да полепне брашно по него. После слагам рибата и пека. Получава се сочна риба, а кожата е по-хрупкава.

# 29
  • Мнения: 5 001
TheNMaster, има различни размери - можеш да задушиш около 3 килограмова риба (не съм виждала по-големи, но може и да има). Ако семейството ти може да изяде толкова много рибка значи у вас е супер весело Hug. Хапвайте я за предястие и после си опечете пържоли  Simple Smile или пък си вземи два уреда  Hug
 Peace


Ох..... rotfImbo #Silly...Успя да ме разсмееш да знаеш!  Hug
Благодаря ти за съветите!  Laughing  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт