Не иска да и чета

  • 3 135
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Няма страшно. Малка е още, няма търпение да седи и да слуша, бърза да види картинките на следващата страница.  Grinning Ще свикне.

# 16
  • Мнения: 10 547
Моето дете е с година по-голямо от това на авторката и никога не е искало да му чета. Като по-малко даже плачеше, започна ли. Обича да му рецитирам стихчета и приказки в стихотворна форма /добре че от голямото знам доста наизуст Simple Smile/, също така обича да му разказвам по картинки. Дали заради това, не зная, но към днешна дата съчинява приказки с прилично сложен сюжет и връзки между двама-трима герои. Само трябва да му попадне картинка и започва.
Та, не виждам място за притеснение- напротив.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7 112
От преди 2 месеца някъде вече мога да чета приказки. Откакто въведохве операция инхалация. Докато прочета няколко приказки и инхалацията е свършила. Но не е най-любимото нещо. Измисля си игри, ситуации, неща от ежедневието. В яслата слуша, когато каката им чете приказки. Там всички слушат.  Laughing

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И моите не искаха до 3 год. Сега слушат с удоволствие, но само вечер (или следобед) като си легнат. Преди да заспят четем по 20-30 мин. В друго време е изключено да седнат и да слушат.

# 19
  • Мнения: 21 279
И аз като започна да й чета,почва да ми говори,говори и говори ... и става едно надприказване ...  Mr. Green , как мога да я заинтригувам?
Вчера направи 2 години и 10 месеца и би трябвало да се заслушва вече,иначе на филмчета,които си има ми ги преразказва приказките ама искам да учи и нови и с четене  Hug

# 20
  • Мнения: 668
Защо не опиташ тогава са се възползваш от това по друг начин - предложи и да ти разказва тя.

Ако и хареса ще имате възможност да развивате речта и способността да разказва, да съчинява... това също е голям плюс. С времето ще поиска да чете.

Ако вземете нова книжка и се направите, че не е ясно от картинките какво става и се "наложи" да прочетете текста, за да разберете случката... newsm78

Може би старите и известни книжки иска да ги чува както си ги знае - известността дава спокойствие на децата. За това нова книжка с различна приказка, която не е чувала би трябвало де е повод за промяна...

# 21
  • Мнения: 8 894
Дъщеря ми също не обича да й чета. Успокоих се, че не е единствената и че това все още нищо не значи. Дори имаше период, в който вземех ли книжка, връчваше ми някой Мечо, на който да чета и тя се заиграваше с друго. Или просто ми дърпаше книжката. Напоследък сама си ги вади, разлиства, разглежда, но от желание за четене сме много далеч.

# 22
  • Мнения: 931
Като ви чета,  направо се притесних за моето дете... Книжки много обича, но рядко обича някой друг да му се меси в разглеждането. Разлиства ги, много време прекарва с тях, но сам обяснява къде какво има и почти не ме слуша дори и да му казвам само кое какво е (от по една дума), камо ли да обяснявам с изречения и да чета. Пробвала съм едни книжки с приказки да му чета, докато му прочета първите две думи, той вече е на другата страница.
На мен даже ми е супер чудно как деца на неговата възраст, че и по-малки, се приспиват с приказки - той имам чувството, че е на светлинни години от това.  А да проверява кукли или мечета дали им се спи - забрави Simple Smile По-скоро би проверил от какво са направени и как точно са им захванати очите и краката. Та, децата са различни Simple Smile

# 23
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Различни са, да. И моето дете изтрайва първото изречение и почва да обръща назад. На 2 г  и малко е. Не се притеснявам. Виждам, че има интерес, разглежда ги, носи ми ги. И общо взето обсъждаме, както някой беше споменал - котето какво прави, кравата къде е и т.н.
Всички книжки са дебели, картонени страници. Кой каза, че не може да се късат  Twisted Evil

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Децата са различни. Голямата ми дъщеря обожаваше да й чета от съвсем мъничка, докато малката не понасяше изобщо това занимание до съвсем скоро. Искаше сама да си прелиства и разглежда книжките и то - само ако илюстрациите са достатъчно реалистични, като тези:
http://www.pippotoys.com/bg/products/details/id/328
Всички други захвърляше нетърпеливо и почти се бях примирила, че явно книжките не я влекат. Откакто навърши 3 години обаче, започна да й харесва да слуша, като й чета, но изборът се свежда само до 2-3 приказки, за предпочитане с вълк Mr. Green

Така че, мисля, че е до дете - едни слушат с удоволствие, дори когато все още не разбират съвсем текста, а други нямат това търпение отначало.

# 25
  • Мнения: 2 658
Децата са различни. Голямата ми дъщеря обожаваше да й чета от съвсем мъничка, докато малката не понасяше изобщо това занимание до съвсем скоро. Искаше сама да си прелиства и разглежда книжките и то - само ако илюстрациите са достатъчно реалистични, като тези:
http://www.pippotoys.com/bg/products/details/id/328
Всички други захвърляше нетърпеливо и почти се бях примирила, че явно книжките не я влекат. Откакто навърши 3 години обаче, започна да й харесва да слуша, като й чета, но изборът се свежда само до 2-3 приказки, за предпочитане с вълк Mr. Green

Така че, мисля, че е до дете - едни слушат с удоволствие, дори когато все още не разбират съвсем текста, а други нямат това търпение отначало.

 Peace

Хаха, а изречението за вълка все едно аз съм го писала сега  Simple Smile От едно известно време приказките са само "Червената шапчица" и "Вълкът и седемте козлета". Друго не признава... Преди да стане на 3г пък не се заслушваше изобщо в нищо.

# 26
  • Мнения: 510
Наистина е много малко детенцето, не може да се концентрира за толкова дълго време. Избирайте кратки стихчета или книжки с по- красиви илюстрации, които имат по 2 редчета на страничка. Аз не помня малкия на колко беше точно, когато започна да слуша наистина, но сега не заспива без приказка/и Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт