Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 873
  • 434
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 800
Coquelicot, ето, както казах не съм пробвала тази рецепта, но съм се възползвала от други в сайта и всичко е било сполучливо и вкусно.

Кейси, СИГГ не се мият в миялната.  Peace
Аз си взех четката им и само с нея почиствам, най-първата ми тяхна бутилка е на повече от три години и си е ок.

Фрут стрипс купувам от Трейдър Джо и от разни локални здравословни магазини.

Бадемово масло с малко мед отгоре е чудно. Simple Smile

Мъжа ми ще е съкрушен от тази информация за фъстъците, обядва 3-4 дни в седмицата сандвич с фъстъчено масло, от злоядост.



# 196
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
МaНЕВрата , ние сме взимали шипков мармалад от руски магазин. Бяхме доста изненадани да видим такъв и го взехме от мили спомени, после се чудихме такъв ли му беше наистина вкуса ...  явно сме забравили какво е то шипков мармалад  Laughing

Фъстъчено масло не ползваме; лятото имахме мишки в двора (ядяха ни растенията) и мъжът ми им направи капан с примамка фъстъчено масло (много го обичали). Та за тази цел е идеално.  Peace

# 197
  • Мнения: 7 837

Кейси, СИГГ не се мият в миялната.  Peace

Q: Are Sigg bottles dishwasher safe?
A: Yes, but because of the narrow mouth of the bottle, hand washing is recommended.


Сега се разрових и разбрах защо се лющи, на етикета сякаш това беше спестено, но и беше отдавна и не помня.  Simple Smile
Как успявате да ги измиете тези бутилки, ако не минават от време на време през миялна, особено СИГГ с този тесен отвор. Мен само с четка ме притеснява. При бутилките им за деца го няма този приблем, заради отвора за пиене, който е различен.


Linden:) бонбони не може в кутиите за храна и не искам да нарушавам това правило, защото давам пример и на сина си така, не че не мога да му сложа дъвчащ бонбон, но не е редно. Затова и изпращам алтернативи, които изглеждат като бонбони.  Simple Smile По-горните плодови лентички са единствения добър заместител, който съм намери до момента и имат само по 1-2 неща като съдържание

# 198
  • Мнения: 2 381
... Може би за това фьстьчената алергия е толкова разпространена в Северна Америка, но успешно се крие.

много извън темата, но... Не, изобщо не се крие. Още повече успешно  Simple Smile И не е причината посочена по- горе.
...
Бенс, мерси за идеята с меда. Напоследък ям ядки (кашу, орехи и лешници) с мед (200 гр. сусам с мед ометох за 4 дена), засища много и държи дълго, но и възбужда апетита неимоверно, поне при мен.

# 199
  • Мнения: 2 563
... Може би за това фьстьчената алергия е толкова разпространена в Северна Америка, но успешно се крие.

много извън темата, но... Не, изобщо не се крие. Още повече успешно  Simple Smile И не е причината посочена по- горе.


И аз щях да питам как точно я крием тази алергия към фъстъците  - с надписите "nut free zone" на всяка класна стая ли? Алергичните хора (не само към фъстъци) са повече в индустриализирания свят и този феномен се изследва. Има няколко теории, пуснете си Гугъла.

# 200
  • Мнения: 2 093
може би не се изразих правилно; нямах предвид алергията, а причината за алергия. Понеже ми стана интересно, потърсих повече информация и на доста места пише че причината за алергия не е изяснена. Никъде не прочетох това което Jennie сподели. Сьщо проверих кои са най-големите производители на фьстьци и ми излезе Китай, Индия и САщ. Не казвам че има конспирация, но както винаги не всичко се казва в прав текст. 

# 201
  • Мнения: 2 381
.... Никъде не прочетох това което Jennie сподели. ...

Нали? Моите родители са гледали фъстъци (за дом. консумация) и много добре знам в какви почви и условия виреят. Дори не си дадох зор да търся и проверявам споделеното.

# 202
  • Мнения: 2 563
може би не се изразих правилно; нямах предвид алергията, а причината за алергия. Понеже ми стана интересно, потърсих повече информация и на доста места пише че причината за алергия не е изяснена. Никъде не прочетох това което Jennie сподели. Сьщо проверих кои са най-големите производители на фьстьци и ми излезе Китай, Индия и САщ. Не казвам че има конспирация, но както винаги не всичко се казва в прав текст. 

Според мен има смисъл в теорията, че живеем прекалено стерилно и имунната ни система е неподготвена. Филмът Babies беше много интересна илюстрация на разликите в хигиената между нас и развиващия се свят. Ние се съсипваме да се трием с анти-бактериални кърпички, а на африканското бебе му бършат дупето с кочан Simple Smile

Виж, фъстъци произведени в Китай не искам, ама не знам дали имам енергия да следя и за това.

# 203
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз пускам металните бутилки в миялната, те се лющят.. и така.

Голямото опита сандвич с фъстъчено масло и желе още първата седмица в стола, не му харесало, изял само желето, оттогава ако не му хареса обяда, яде бейгъл (геврек) с крема сирене.

Сокове - пиете ли ябълков сайдер? В нас много се уважава. Извън това мляко и вода.

Титина - има време за сладкото, споко. Дани и сега торта не яде например, но бонбони и шоколад - да. Малкият и шоколад не яде. Но ще почне, сигурно.

Най ме е яд, че спряха да ядат манджи, супи така или иначе никога не са обичали. И караме почти само на риба, или месо някакво, или паста, плюс салата. Ако готвя, само ние си го ядем, или пък трябва да е нещо, от което да се извадят парчета месо, и да им ги сложа с някой зеленчук отстрани ...

Дани беше на година и половина, когато ходихме в Бермуда, и в самолета му бях взела една кутия спанак с ориз, хубаво объркан с кисело мляко, сещате се колко апетитно изглежда. Американците на секюрити с такова съжаление изгледаха Дани, горкият, как го тровим с това веднъж ядено нещо. А тогава му беше любимото. Сега да не го види... Все се надявам, че ще се обърнат нещата и ще проядат пак всичко, като пораснат.

# 204
  • Мнения: 2 381
Да Simple Smile Ябълков сайдер пием, но само есен/зимата, лятото го скриват Simple Smile И "истинско сокче" - прясно изцеден портокал.
Напоследък пие кефир. Баща й купува някакво с плодове.  Аз се чудя от къде да намеря с по- малко съставки/сгъстители.
Иначе минава през периоди. Не иска зелен боб супа, после яде. Така и с граха. Но аз и предлагам през известно време да си припомни Simple Smile

# 205
  • Мнения: 429
.... Никъде не прочетох това което Jennie сподели. ...

Нали? Моите родители са гледали фъстъци (за дом. консумация) и много добре знам в какви почви и условия виреят. Дори не си дадох зор да търся и проверявам споделеното.

Хе хе! Какъв чудесен подход за сортиране на верна и недостоверна информация!   bouquet  Laughing
Щом мама и тати са гледали фъстъци на село значи всичко е ОК.   ooooh!

Линден това което споделих го четох в някакво списание на здравна тематика в чакалнята на офиса на личния ми лекар.

Темата се обсъждаше и в предаване на Др. Оз преди повече от година където се разказваше и за способността на фъстъците ако не се съхраняват правилно (което Др. Оз твърдеше че е много трудно и съвременните вериги магазини не го правят добре) та фъстъците са отлична почва за образуване на канцерогенен мухъл който съдържа алфатоксин. Обясни още че дори да се съхраняват правилно фъстъците си съдържат "съставките" за образуване на подобен мухъл именно защото са се "нахранили " добре с "полезни " елементи от почвата предварително.  Wink

Само да вметна че не смятам за нужно да спорим кое е вярно и кое не - темата е за споделяне!  Peace  Всеки си има глава на раменете!  Stop

Сокове и сайдери не пием у дома защото според моите разбирания не са полезни. Вече засегнахме темата по-напред когато говорехме за рязането на плодовете и как те се окисляват. При смачкването им за сок остава само захари и вода. Дори фибрите ги няма освен ако при сайдера не се оставят и смачканото "месо" на плода. Писах и по-рано че според мен прясно изцеден сок трябва да се пие веднага. А как се прави сайдер и идея си нямам. Още по-неполезен ми се вижда сайдер купен от магазина но ще се радвам да чуя и други гледни точки!  Grinning

# 206
  • Мнения: 1 800
Кейси, не че има значение и дано не го приемеш като заяждане Hug, по-скоро за информация за всеки, който има или планира да ги използва, в официалният сайт пише, че не се препоръчва  миенето в миялна точно заради покритието: http://www.sigg.com/about-sigg/knowledge-base/faq/

Ники,  Laughing

Бубс, не пием ябълков сайдер, но аз не обичам и не се сещам да купя мъж и дете.

И моето спря да яде манджи и не само, авокадо толкова много обичаше, а сега не иска и да го види. За това макар и да разбирам защо е нът фрии  училището е ужасно трудно да намеря какво да му сложа за обяд и дефакто всеки ден яде хляб и кашкавал под различна форма. Зеленчуците които яде у дома по някакви причини не ги яде в училище.

# 207
  • Мнения: 2 093
не взимам страна в спора за фъстъците, но това за което Jennie писа го има като информация из нета, особено ако потърсиш фьстьци+кенсерогенни и излиза. Не знам до колко това са достоверни източници, базирани на изследвания и поне от обща култура ми е интересно да го прочета. При всички положения не бих насьрчавала детето да яде фьстьчено масло.

# 208
  • Мнения: 2 381
Фъстъците са растения, при това не мутанти, които са се появили последните десетина години. Останалото се учи в часовете по биология.
Когато чета подобни неща винаги гледам и другата страна. И най- вече източниците, които са ползвани при защитата на твърденията.
По тази логика може да се заформи голям спор органик срещу останалите зеленчуци в магазина.

# 209
  • Мнения: 2 093
нищо не разбирам от фьстици, така че ще си замълча, за да не подклаждам спор. Друго си мисля, за все повече храни излиза противоречива информация. Вземи млечните продукти, преди 5-6 години, когато започнах да пиша в бг. мама, за пьрви пьт прочетох от сьформка за вредата от млякото и как тя не даваше на детето си. Niki1 ако имаш предвид органични и конвенционални плодове и зеленчуци, спорьт отдавна вече съществува. Преди години доста следях, купувах за детето само органични, но сега се ограничавам да консумирам предимно сезонна и локална продукция.
 Не зная каква е истинската причина, възможно е всички тези проблеми с хранителни продукти да идват от промяната в начина по който се отглеждат/произвеждат. Населението се увеличава и изхранването е по-трудно. Вече нищо не е сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт