Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - ІV

  • 39 895
  • 800
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 3 638
Вода и аз давах чешмяна, но ставаше за пиене. Честно казано в Холандия минералната вода беше по-гадна от чешмяната. Някаква си тяхна местна марка, ами на хлор миришеше, какво й беше минералното не знам  Sick

Galski, за яденето с лъжичка ти е отговорила вече Бъги, точно така можеш да опиташ. С киселото мляко моите девойки почнаха да се справят успешно дори преди годинката. Супи не съм давала много, но дробях хляб вътре и така не бяха толкова течни за ядене.  Peace Вземи малка удобна пластмасова лъжичка с къса дръжка, обикновените бебешки с дългите дръжки са за хранене от мама, не самостоятелно  Peace Може първо да я дадеш за "запознаване" после да покажеш малко и за какво служи  Simple Smile
Може ли така само сухотии и да ги преглъща с кърма?

Не мисля, че децата преглъщат само сухотии с кърма. В плодовете и зеленчуците се съдържа и достатъчно течност  Wink

# 781
  • Мнения: 122
Galski, и Софи беше така, но вече се справя страхотно сама с по-гъстички неща, като картофено пюре, например. Оставях я да си играе с лъжиците колкото си иска, и по едно време най-редовно си дъвчеше по някоя, но пък свикна да ги държи добре и започнах да и ги зареждам с пюрета. Не сме още на ниво супи, но се справя с гъсти неща. "работим" с две лъжици на хранене - едната, която тя си облизва, и друга, която аз зареждам през това време и разменяме  Laughing Че ако няма заредена, не пуска празната!

# 782
  • София
  • Мнения: 5 293
Като се повдигна тема за водата. Някой дава ли филтрирана вода (активен въглен) ?

В Козлодуй е много варовита водата и всички пием от кана Брита.

# 783
  • Мнения: 42
Та, мисълта ми беше, как да го накарам да хапне нещо по-течно?

Здравей, ние супи и по течни неща ги хапваме със сухар. Последната крем супичка я ядохме така и беше доста успешно. Чупя сухара на 3 парчета (като лентички) и ги топя в супата, малката си ги хваща и си смуче и дъвче от тях, и така по около 2 сухарчета хапва с една паничка супа. С лъжица  писва доста бързо, а това е и по забавно Simple Smile

# 784
  • Мнения: 723
Та, мисълта ми беше, как да го накарам да хапне нещо по-течно?

Здравей, ние супи и по течни неща ги хапваме със сухар. Последната крем супичка я ядохме така и беше доста успешно. Чупя сухара на 3 парчета (като лентички) и ги топя в супата, малката си ги хваща и си смуче и дъвче от тях, и така по около 2 сухарчета хапва с една паничка супа. С лъжица  писва доста бързо, а това е и по забавно Simple Smile

И аз така давах по-течната храна. С малко по-сух хляб също става  Peace

# 785
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, имам един въпрос относно изхожданията на самохранещите се бебета  Mr. Green
Моята мъничка беше една дрисла преди да започнем с твърдата храна. След всяко хранене цапаше пелената, след това разреди по веднъж на ден , а сега от месец и нещо пропуска по 3 дни. Ако в понеделник се изходи, следващото е в петък и няма промяна. Въпреки, че наблягам на разхлабващи плодове ефект никакъв. Според педиатъра това е "нейния режим на изхождане", но на мен ми се струва доста рядко и се притеснявам за малката. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем? Стават ли по-редовни с времето?

Извинявам се, че малко размих темата  Blush

# 786
  • Мнения: 1 092
Здравейте! Ние практикуваме BLW от 5 месец (когато е захранена). Знам, че сме почнали рано, но така се случиха нещата... Бела до сега е хапвала само плодове и зеленчуци, главно на лентички, но и по някога на пюренца, като нямаме заместено хранене. До сега е хапвала: картоф, тиквичка, морков, чушка, домат, ябълка, круша, сини сливи, банан, диня ... може би и още нещо, но сега не се сещам. Чела съм схемите за захранване, но все пак реших да попитам: Кое дадохте първо - жълтък или месо? Кога и как вкарахте глутена?
Мислех да почакам с глутена, но вчера прочетох една статия според която, късното му въвеждане също е рисково. За това обмислям не е ли вече време. В тази статия пишеше, че веднъж почнали да се захранваме с глутен, той трябва да се приема всеки ден. Вие какво мислите по въпроса? И до кога (в смисъл седмица ли, месец ли...?)? И още нещо - необходими ли са кашите ? Аз не виждам смисъл от тях на този етап, още повече, че изобщо не целя заместване на млечното хранене...
Много въпроси имам, но ако може поне по тези основни някой да ми помотне, ще съм много благодарна.

# 787
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Женя, каши не съм давала  Peace Не им намирам смисъла, глутен "въведох" с коричка хляб и не следвам никаква "схема" да предлагането му. Срещата с яйце също не беше по "схема" - дадох домашна баница и така и жълтъка и белтъка влязоха в менюто около 8-9 месец. Месо дадох около 7ми месец, като правя зеленчукови кюфтета с месно пюре  Peace  И друг път съм казвала, че въвеждането на храни по този метод е крайно индивидуален и зависи главно от семейството - какво яде и какво мисли, че е подходящо да предложи, както и от предразположеността на детенце към алергии.

# 788
  • Мнения: 42
Женя, каши не съм давала  Peace Не им намирам смисъла, глутен "въведох" с коричка хляб и не следвам никаква "схема" да предлагането му. Срещата с яйце също не беше по "схема" - дадох домашна баница и така и жълтъка и белтъка влязоха в менюто около 8-9 месец. Месо дадох около 7ми месец, като правя зеленчукови кюфтета с месно пюре  Peace  И друг път съм казвала, че въвеждането на храни по този метод е крайно индивидуален и зависи главно от семейството - какво яде и какво мисли, че е подходящо да предложи, както и от предразположеността на детенце към алергии.



Взе ми думите от устата!

# 789
  • Мнения: 42
Здравейте, имам един въпрос относно изхожданията на самохранещите се бебета  Mr. Green
Моята мъничка беше една дрисла преди да започнем с твърдата храна. След всяко хранене цапаше пелената, след това разреди по веднъж на ден , а сега от месец и нещо пропуска по 3 дни. Ако в понеделник се изходи, следващото е в петък и няма промяна. Въпреки, че наблягам на разхлабващи плодове ефект никакъв. Според педиатъра това е "нейния режим на изхождане", но на мен ми се струва доста рядко и се притеснявам за малката. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем? Стават ли по-редовни с времето?

Извинявам се, че малко размих темата  Blush

Кърмиш ли все още? Това има значение, поне при нас от това се получаваше "запека" - казвам запек в кавички защото след обиколка при 4рима доктори останах с впечатлението, че е нормално за някой бебета. Ние бяхме с подобен проблем, но в различна възраст.Накрая се оказа че се запича от кърмата. Ако все още кърмиш може да е о това, опита ми показва, че може да заместиш едно от храненията с кърма -съответно с Фризовом. Това е адаптирано мляко което спомага изхождането на бебчето и действа бързо- като не е задължително да го даваш всеки ден, а само когато е необходимо. Или просто може да продължите така на 3 дни. Ние задържахме по 2 седмици и заради това се наложи изцяло да заменим кърменето... за мое съжаление.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 13:07 от retrodoll

# 790
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Въпреки храната, основно си караме на кърма, рядко пропуска кърмене, което обяснява до някъде "запека"  Wink Единственото, което ме успокоява в ситуацията е, че дори и на 3 дни детенце не се мъчи, та ще си караме за сега така. Нямам шанс с АМ, отказва всякакви шишета,  а специално АМ се е налагало няколко пъти да пробвам да дам и все безуспешно. Случвало се е да заспи гладна, но не яде АМ, така че ще продължавам с разхлабващите плодове, въпреки неефективността им за сега  Mr. Green

Не сме ли за "нова тема"?  Rolling Eyes

# 791
  • Мнения: 100
При нас захранването водено от бебето, стана на водено от алергиите (отново). След глутена, обрив се появи и от картоф и ориз (оризовите блокчета). При голямото ми дете беше 100% по същия начин.  Cry
Веднъж се изрина и от домат, но около седмица по-късно и дадох домашен, от градината на баба ми и нищо не и стана.   
Бяхте писали за кашите, по начало и аз не съм фен, но на Дана и допадат - давах от брашна от елда и просо, с малко кърма, или с плод. Изядените количества са не повече от 3-4 лъжички, но премлясква и си личи че и е вкусно Simple Smile
Дана също има подобен "запек". Преди да я захраня акаше по 2-3 пъти на ден по-воднисто, че и зеленикаво, сега си е нормален цвят, но се случва да пропусне ден-два.

# 792
  • Мнения: 2 483
Бебето да се запича от кърмата???  newsm78
От това, което аз съм чела, тъкмо напротив - кърмата спомага за обработката на твърдата храна.

# 793
  • Мнения: 42
Бебето да се запича от кърмата???  newsm78
От това, което аз съм чела, тъкмо напротив - кърмата спомага за обработката на твърдата храна.
3ма доктори и едно светило доцент ми казаха това... знам ли на какво да вярвам?!

# 794
  • Мнения: 2 483
Като им знам компетенциите на тема кърмене на т.н. светила, не се учудвам, всъщност... Лекар-мамолог посъветва да се спре кърменето, тъй като не можело само от едната гърда да се кърми  ooooh! (става въпрос за физиологичен проблем с другата - пример с моя приятелка).

Единственият биологичен начин на хранене на един бозайник - кърмата - да предизвиква запек... Tired

Общи условия

Активация на акаунт