Мами, внимавайте!

  • 2 429
  • 47
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Току-що го прочетох в агенция "Фокус":
Десетмесечно момченце почина при задушаване тази нощ, съобщиха от РДВР - Пловдив. Майката на детето 25-годишната Л.Й. заспала, когато кърмела бебето си. Притискайки го неволно до гърдите си, тя го задушила. При огледа не са установени следи от травматични увреждания. По случая е образувано следствено дело.


Бъдете внимателни. Много е тъжно.

# 1
  • Мнения: 6 243
Много тъжно.
Но професионалното ми мнетие е, че г-дата от пресцентъра на РДВР - Пловдив са направили прибързано прессъобщение. Причините за смъртта не се изясняват като кажеш на глас първото нещо, което ти е хрумнало.

# 2
  • Мнения: 1 107
Боже! Как е възможно?? Бебчето все пак е голямо...  newsm45

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Милото бебче Cry
Ама не ми се вярва....То да не казвам голяма дума де, да пази Господ, но все си мисля, че ако не си пиян или дрогиран, едва ли чак така ще се отцепиш, че да не усетиш какво става ConfusedПък и не става дума за новородено , дето е две педи, а за голямо бебе....
Уф, много тъжно ми стана Cry
Съболезнованията ми за семейството Tired

# 4
  • Мнения: 3 506
Много тъжно наистина.
Струва ми се обаче меко казано странно бебе на ДЕСЕТ месеца да почине от задушаване по този начин...

# 5
  • Мнения: 36 047
добре, де, ако спя с каката, и нея мога да я задуша, нали?
горкото бебче!

# 6
  • Мнения: 4 629
Много тъжно....Стават такива неща за съжаление  Cry

# 7
  • Мнения: 1 440
Колко тъжно,наистина. CryГоркото бебче.....
Но въпреки всичко на мен ми се струва абсурден начина по който се е случило.

# 8
  • Мнения: 2 220
Току що го казаха по новините. Трагедията е станала в Асеновградско село. Майката заспала, докато кърмела и задушила бебето с гърдата си. Направо съм изтръпнала цялата. Ужасно е!

# 9
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
В обедните новини на телевизията съобщиха, че едно 10-месечно бебе е било задушено от 25-годишната си майка по време на кърмене. Жената заспала и задушила детето.

# 10
  • Мнения: 6 918
Току що го казаха по бТВ. Много е тъжно наистина, ако на мен ми се случи не знам как бих могла да си го простя Sad

# 11
  • Мнения: 2 220
Сега видях, че вече има такава тема, така че тази може да се заключи или направо изтрие.

# 12
  • Мнения: 1 072
Ужас, каква трагедия! Но аз също не мога да си го представя, нито пък обясня. Да не е станала някаква грешка?

# 13
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Настина много тъжно  Cry, милата душица  Sad. И все пак не мога да си со обясня - ако беше новородено - щях, ама 10 месечно  Shocked Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 270
Кой знае каква е истината... Малко съобщават, каквото си искат. Ако е така, горката жена. Как се живее след такова нещо?

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 13:43 от kaka Linka

# 15
  • Мнения: 2 655
Много тъжно.
Но професионалното ми мнетие е, че г-дата от пресцентъра на РДВР - Пловдив са направили прибързано прессъобщение. Причините за смъртта не се изясняват като кажеш на глас първото нещо, което ти е хрумнало.
И аз като теб не ми се вярва, да го е задушила с гърдата си.
Те-чингетата винаги дрънкат, за да има сензация.
Аз самата си признавам, че дълго време почти до края кърмих АЛИ легнала и твърде често заспивах, а тя сучеше с часове.
Те мамите тук ме знаят  за 2-3 часовите кърмения.
А може да е от нещо друго, аутопсията ще установи. Сега е само време за сензация и анти реклама на кърменето: "Ха вижте се Вие дето държите на кърменето до къде може да стигнете!"
Вообще не ми харесват такива репортажи и сензации.
Трябва да се изчака.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много ми стана мъчно като го прочетох.Горкото бебче и горката му мама Weary

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За мен новината е просто гонене на сензация Rolling Eyes
Първо,не е направена аутопсия,за да се установи причината за смъртта,а само оглед на тялото,при който липсват травматични увреждания,т.е. е установено единствено,че детето не е малтретирано.Но нищо не се знае за заболявания,дихателни проблеми,сърдечни проблеми и т.н.
Второ,става въпрос за 10-месечно бебе,за бога - това е дете,което тежи 8-9 килограма и всяка майка с голямо бебе знае отлично колко подвижни са и как ритат и блъскат,когато нещо не им изнася.Буквално невъзможно е да задушиш толкова голямо дете и да не разбереш - трябва майката да е била или мъртвопияна,или силно дрогирана,за да не усети.
Съжалявам за гадно звучащия постинг,обаче трезво погледнато,нищо не е наред с тая новина Rolling Eyes Лошото е,че както се гони сензацията сега,така после няма да се публикува каква всъщност е била причината,защото мимолетния интерес ще е отшумял - но впечатлението от заглавията ще остане да всява страх и съмнения у майките.
Съжалявам за семейството - да загубиш дете е най-лошото,което може да се случи,и става невероятна трагедия, ако ти вменят съмнения,че вината е твоя Sad

# 18
  • Мнения: 124
Звучи ужасно!
Явно трябва доста да се внимава, независимо дали си свикнал или не с кърменето.

# 19
# 20
# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе реално погледнато ако майката тежи 120 кг и носи сутиен 100 D, а бебчето е около 6-7 кг, може да го задуши като едното нищо...  Thinking Истината е обаче, че не знаем нищо конкретно по случая, само си чешем езиците! 

# 22
  • Мнения: 2 655
И аз това обясних малко по горе.
Поредната евтина сензация.
Моля, пишете коя е телевизията за да им драсна няколко реда.
Ако са БТВ, аз постоянно си пиша с..... един журналист, за разни работи.
А когато се касае за кърмене, направо побеснявам да слушам подобни глупости без логично обяснение и заключения от професионалисти.
А ако искате да напишем отворено писмо до тях от други кърмещи майки т.е. ние тук... Rolling Eyes

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А ако искате да напишем отворено писмо до тях от други кърмещи майки т.е. ние тук... Rolling Eyes

 Tired Сори, ама това са пак е...и глупостите!  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 5 228
Много съжалявам за бебенцето.  Sad  Нека почива в мир малката душичка. Каквато и да е причината, това е много, много тъжно.
Не виждам само защо търсите световна конспирация срещу кърмачките. Дреме им на полицаите и на новинарите за кърмене и некърмене. Това е било най-лесното обяснение, това са казали.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
А ако искате да напишем отворено писмо до тях от други кърмещи майки т.е. ние тук... Rolling Eyes

 Tired Сори, ама това са пак е...и глупостите!  Rolling Eyes

Аз пък съм навита и ще се подпиша.Не е редно да се избързва с подобни заключения, не е коректно нито спрямо майката, нито спрямо зрителя/слушателя.След подобно нещо колко млади майки ще се психясат на тема "нощно кърмене = задушаване".Не е редно просто! Naughty
Пела, щом имаш познат там, обърни му внимание.Най-доброто би било просто да се следи развитието на случая и ако действително се окаже, че има подробности, които ние сега не знаем - да направят едно съобщение и толкоз.

# 26
  • Мнения: 9 905
Не е редно да се избързва с подобни заключения, не е коректно нито спрямо майката, нито спрямо зрителя/слушателя.След подобно нещо колко млади майки ще се психясат на тема "нощно кърмене = задушаване".Не е редно просто! Naughty

Никой журналист няма да ви обърне внимание точно сега.
Не виждам нищо прибързано в изявлението на полицията, дето вика Фуклата, дреме й на полицията за кърмачките.
Пък и може да е вярно.
Мен лично ме притесни много това и ще трябва да се обезопася - абсурд да кърмя в сънено състояние.

# 27
  • Мнения: 6 243
Не виждам само защо търсите световна конспирация срещу кърмачките. Дреме им на полицаите и на новинарите за кърмене и некърмене. Това е било най-лесното обяснение, това са казали.
Ми нали това е проблемът - че дрънкат врели-некипели, а след 20 дена като излязат заключенията на експертите и се окаже, че за съжаление бебенцето е починало я от нелекувана пневмония, я от сърдечен проблем. Ама дай да дрънкаме каквото ни дойъде на акъла. Представям си какво е станало - обадила се е сутринта мангалката, дошли са великите криминалисти и първото, което им е дошло на акъла...А ако е казала, че спи с бебето и го кърми в кревата, дори не се е налагало да си напъват мозъците.

# 28
  • Мнения: 3 506
Не виждам само защо търсите световна конспирация срещу кърмачките... Това е било най-лесното обяснение, това са казали.

Не виждам кой търси конспирация. Именно в това е проблемът, че са дали най-лесното обяснение. Пък дали е вярно и какви ще са последствията - кой му пука. Даже да оставим кърмачките настрана, това е гадно спрямо майката - как ще се чувства тази жена, след като веднъж и е насадена тази мисъл, дори в последствие да кажат друго...
А за прибързано, със сигурност е прибързано, защото се базира единствено на първоначален оглед.
Както и да е, глупаво е да водим такива спорове тук, дано кажат ченгетата какъв е окончателния им извод.

# 29
  • Мнения: 6 243
Пък и може да е вярно.
Мен лично ме притесни много това и ще трябва да се обезопася - абсурд да кърмя в сънено състояние.
Ето за това става дума! Тити, прощавай, че ти си за пример, ама ти първа го каза на глас.
Нормалните страхове на всяка майка са факт. Нали има една приказка - да ти се случва това, дето ти го мисли жена ти, а не това, дето ти го мисли майка ти. Не стига, че носим със себе си непрекъснато товара на притесненията - основателни или не, за най-скъпите си, ами сега да се съобразяваме и с недообмислени простотии. Но опираме до въпросите за морала в журналистиката и професионализма в полицията, които не са за тоя форум.

# 30
  • Мнения: 46 565
Колкото и да е рядко, случват се такива неща, прабаба ми е задушила детето си по време на кърмене, заспала е и когато се е събудила е била в/у него, било й е второ бебе, дядо ми е малко по-голям, след това е родила още едно момиче, но до края на живота си помня, че беше на хапчета ...

# 31
  • Мнения: 36 047
Дреме им на полицаите и на новинарите за кърмене и некърмене. Това е било най-лесното обяснение, това са казали.

за това съм съгласна с теб! лошото е, че това наистина е антиреклама на кърменето

# 32
  • Мнения: 5 228
[ това е гадно спрямо майката - как ще се чувства тази жена, след като веднъж и е насадена тази мисъл, дори в последствие да кажат друго...

Това е така - към безкрайната мъка да загубиш детето си се прибавя и чувство за вина. Много е тъжно, когато се търсят сензации и новини в човешки трагедии.

# 33
  • Мнения: 1 410
Това е много тъжно. Аз спя с дъшеря ми, но сега се замислям и май ще прекратя това, докато е още малка.

# 34
  • Мнения: 35
goliama tragedia, gorkoto dete.
A maikata kak 6te go prejivee??? - nemoga da si go predstavia. Ko6mar.

# 35
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не мога да разбера за какво се лютите на полицията?! На мен ми се струва възможно да е задушено по време на кърмене детето... Историята определено познава такива случаи!  Rolling Eyes Или пак на принципа - щом е нещо лошо, свързано с кърменето, айде метлата!  Twisted Evil Щеше да е смешно, ако историята все пак не  е тъжна!  Tired

# 36
  • Мнения: 313
Трагедията е огромна. Тези неща се случват, чувала съм такива истории.
Светла памет на детенцето. Мисля, че трябва да замълчим. Praynig

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да разбера за какво се лютите на полицията?! На мен ми се струва възможно да е задушено по време на кърмене детето... Историята определено познава такива случаи!  Rolling Eyes Или пак на принципа - щом е нещо лошо, свързано с кърменето, айде метлата!  Twisted Evil Щеше да е смешно, ако историята все пак не  е тъжна!  Tired

Разбира се, че е възможно!Не става дума за това.Но ако не е такъв случаят?
Мразя да ме правят на идиот...

# 38
  • Мнения: 1 172
Не виждам никаква антиреклама на кърменето в случая. Важно е да се известят подробностите. Защото ако просто кажат "майка заспа и задуши детето си", повечето ще си помислят "аз не спя в едно легло с детето, на мен не може да ми се случи"...
Работата на медиите е точно в това - да тръбят за подобни случаи, за да знаем всички ние, че това е реалност, а не небивалици, описани само в книгите; докато деца умират толкова нелепо, трябва да се информира обществото! Всяка от нас сама може да си прецени доколко нейното дете е изложено на опасност и нужно ли е да променя нещо относно сигурността му. Нормално е такава трагедия да ни стряска - нали затова сме майки... ненормално е да подминаваме новината, смятайки че сме защитени, щото не сме 120 кила, или пък не кърмим, и други тем-подобни наивни обяснения... Вече си давам сметка колко е опасно детето ми да спи в нашето легло (случва му се 1 път на 3-4 седмици).
Аз съм от майките, които са кърмили много малко първото си дете, и нямат никакво желание и намерение да кърмят следващите си деца, но нито за миг не съм си помислила, че КЪРМЕНЕТО е причината за този инцидент - напротив,  явно става въпрос за преумора, кратко невнимание и каквото щете го наречете - нещо което може да се случи на всяка,  независимо дали е българка или "мангалка" Sad

Мир на праха на невинното детенце! Искрени съболезнования към родителите му!

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Ужасна трагедия! Не мога да си представя какво им е на родителите!
Трябва да ви кажа , че и аз се стреснах! Дени също спи при нас на спалнята, но мисля да променя тази практика! Не смятам, че е невъзможно да бъде задушено бебчето по този начин!

# 40
  • Мнения: 1 735
Ужасна история и много много странна също така.Ще ми се да се разбере повече.
Аз си спя с бебето и си го кърмя в сънено направо,а не полусънено състояние,но не мисля да променям нещо! Усещам малката отвсякъде.Само като млясне с уста и аз вече съм се обърнала към нея(ако съм била с гръб) и съм си вдигнала тениската.А как ме рита с малките си крачета... ох не е истина! И е само на 2,5 месеца. Пък ако стане на 10 не знам ...   

# 41
  • Мнения: 2 220
Първият месец след като родих, се будех по 100 пъти на нощ от един и същ сън - че затискам и задушавам сина си. А той не спеше при нас, вземах го само по 1 път да го храня и го връщах обратно, и се разсънвах от това ставане, така че никога не съм се унасяла. Но този сън ме преследваше постоянно... Добре че след това той спря да се буди през нощта и постепенно кошмара се появяваше все по-рядко, и едва 2 месеца по-късно изчезна напълно!
Мир на праха на малкото детенце!

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Не повториха репортажа в централната емисия. Дали има някакво развитие?
И дали биха съобщили, ако се окаже, че причината за задушаването е друга newsm78

# 43
  • Мнения: 1 930
Господи, горките хорица  Sad
Горкото детенце......
Ужасна история, не ме интересува дали наистина е така, или е измишльотина, но е нелепа история и ми настръхнаха косите. И ние се кърмим нощем, и аз често съм в сънено състояние, даже е оставал да спи след това между нас на спалнята. Баща му винаги ми прави забележка, щото е притиснат в мен...Господи...
Мир на праха на това детенце  Praynig

# 44
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
от сайта на РДВР Пловдив:
Десетмесечно момченце почина при задушаване тази нощ.
Около 02.15 часа днес 25-годишната Л.Й. в дома си в асеновградското село Селци, кърмейки бебето си , заспала и притискайки детето с гърдата си, го задушила. При огледа не са установени следи от травматични увреждания. По случая е образувано следствено дело.

аз също лично недоумявам как е възможно да се случи с толкова голямо дете, да пази господ! колкото гледам да съм внимателна, сега май и аз ще я измествам вече, моята дъщеря не си е спала в кошарата нито една нощ до сега.

# 45
  • Мнения: 3 161
Че е възможно, възможно е. Но има много странични фактори, които биха могли да са решаваши, а така поднесена информацията наистина е подвеждаща и може би манипулативна.

Все пак не виждам нещо толкова шокиращо - трагедия, каквато се случва всеки ден, по целия свят - деца умират много повече от некърмене (дали от СВДС, или от болести - в изостаналите страни), отколкото от кърмене, така че няма защо да психясваме сега и да махаме нощното. Просто трябва да се внимава.

Ето още инфо за СВДС: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/664/74/

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 11:24 от emem

# 46
  • Мнения: 1 735
Да ,така е! СДВС е отнел и ще отнема много повече животи,отколкото един инцидент(определено единичен случай)!

# 47
  • Мнения: 2 959
Горката майчица и горкото невинно детенце. Мир на душата му, малко ангелче.
Аз също спя с детето си и се кърмим, просто не ми го побира главата как може да се случи. Но явно може. Просто това е един кошмар. Дано Господ ни пази от такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт