Мами, внимавайте!

  • 2 427
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
Много тъжно.
Но професионалното ми мнетие е, че г-дата от пресцентъра на РДВР - Пловдив са направили прибързано прессъобщение. Причините за смъртта не се изясняват като кажеш на глас първото нещо, което ти е хрумнало.
И аз като теб не ми се вярва, да го е задушила с гърдата си.
Те-чингетата винаги дрънкат, за да има сензация.
Аз самата си признавам, че дълго време почти до края кърмих АЛИ легнала и твърде често заспивах, а тя сучеше с часове.
Те мамите тук ме знаят  за 2-3 часовите кърмения.
А може да е от нещо друго, аутопсията ще установи. Сега е само време за сензация и анти реклама на кърменето: "Ха вижте се Вие дето държите на кърменето до къде може да стигнете!"
Вообще не ми харесват такива репортажи и сензации.
Трябва да се изчака.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много ми стана мъчно като го прочетох.Горкото бебче и горката му мама Weary

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За мен новината е просто гонене на сензация Rolling Eyes
Първо,не е направена аутопсия,за да се установи причината за смъртта,а само оглед на тялото,при който липсват травматични увреждания,т.е. е установено единствено,че детето не е малтретирано.Но нищо не се знае за заболявания,дихателни проблеми,сърдечни проблеми и т.н.
Второ,става въпрос за 10-месечно бебе,за бога - това е дете,което тежи 8-9 килограма и всяка майка с голямо бебе знае отлично колко подвижни са и как ритат и блъскат,когато нещо не им изнася.Буквално невъзможно е да задушиш толкова голямо дете и да не разбереш - трябва майката да е била или мъртвопияна,или силно дрогирана,за да не усети.
Съжалявам за гадно звучащия постинг,обаче трезво погледнато,нищо не е наред с тая новина Rolling Eyes Лошото е,че както се гони сензацията сега,така после няма да се публикува каква всъщност е била причината,защото мимолетния интерес ще е отшумял - но впечатлението от заглавията ще остане да всява страх и съмнения у майките.
Съжалявам за семейството - да загубиш дете е най-лошото,което може да се случи,и става невероятна трагедия, ако ти вменят съмнения,че вината е твоя Sad

# 18
  • Мнения: 124
Звучи ужасно!
Явно трябва доста да се внимава, независимо дали си свикнал или не с кърменето.

# 19
# 20
# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе реално погледнато ако майката тежи 120 кг и носи сутиен 100 D, а бебчето е около 6-7 кг, може да го задуши като едното нищо...  Thinking Истината е обаче, че не знаем нищо конкретно по случая, само си чешем езиците! 

# 22
  • Мнения: 2 655
И аз това обясних малко по горе.
Поредната евтина сензация.
Моля, пишете коя е телевизията за да им драсна няколко реда.
Ако са БТВ, аз постоянно си пиша с..... един журналист, за разни работи.
А когато се касае за кърмене, направо побеснявам да слушам подобни глупости без логично обяснение и заключения от професионалисти.
А ако искате да напишем отворено писмо до тях от други кърмещи майки т.е. ние тук... Rolling Eyes

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А ако искате да напишем отворено писмо до тях от други кърмещи майки т.е. ние тук... Rolling Eyes

 Tired Сори, ама това са пак е...и глупостите!  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 5 228
Много съжалявам за бебенцето.  Sad  Нека почива в мир малката душичка. Каквато и да е причината, това е много, много тъжно.
Не виждам само защо търсите световна конспирация срещу кърмачките. Дреме им на полицаите и на новинарите за кърмене и некърмене. Това е било най-лесното обяснение, това са казали.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
А ако искате да напишем отворено писмо до тях от други кърмещи майки т.е. ние тук... Rolling Eyes

 Tired Сори, ама това са пак е...и глупостите!  Rolling Eyes

Аз пък съм навита и ще се подпиша.Не е редно да се избързва с подобни заключения, не е коректно нито спрямо майката, нито спрямо зрителя/слушателя.След подобно нещо колко млади майки ще се психясат на тема "нощно кърмене = задушаване".Не е редно просто! Naughty
Пела, щом имаш познат там, обърни му внимание.Най-доброто би било просто да се следи развитието на случая и ако действително се окаже, че има подробности, които ние сега не знаем - да направят едно съобщение и толкоз.

# 26
  • Мнения: 9 903
Не е редно да се избързва с подобни заключения, не е коректно нито спрямо майката, нито спрямо зрителя/слушателя.След подобно нещо колко млади майки ще се психясат на тема "нощно кърмене = задушаване".Не е редно просто! Naughty

Никой журналист няма да ви обърне внимание точно сега.
Не виждам нищо прибързано в изявлението на полицията, дето вика Фуклата, дреме й на полицията за кърмачките.
Пък и може да е вярно.
Мен лично ме притесни много това и ще трябва да се обезопася - абсурд да кърмя в сънено състояние.

# 27
  • Мнения: 6 243
Не виждам само защо търсите световна конспирация срещу кърмачките. Дреме им на полицаите и на новинарите за кърмене и некърмене. Това е било най-лесното обяснение, това са казали.
Ми нали това е проблемът - че дрънкат врели-некипели, а след 20 дена като излязат заключенията на експертите и се окаже, че за съжаление бебенцето е починало я от нелекувана пневмония, я от сърдечен проблем. Ама дай да дрънкаме каквото ни дойъде на акъла. Представям си какво е станало - обадила се е сутринта мангалката, дошли са великите криминалисти и първото, което им е дошло на акъла...А ако е казала, че спи с бебето и го кърми в кревата, дори не се е налагало да си напъват мозъците.

# 28
  • Мнения: 3 506
Не виждам само защо търсите световна конспирация срещу кърмачките... Това е било най-лесното обяснение, това са казали.

Не виждам кой търси конспирация. Именно в това е проблемът, че са дали най-лесното обяснение. Пък дали е вярно и какви ще са последствията - кой му пука. Даже да оставим кърмачките настрана, това е гадно спрямо майката - как ще се чувства тази жена, след като веднъж и е насадена тази мисъл, дори в последствие да кажат друго...
А за прибързано, със сигурност е прибързано, защото се базира единствено на първоначален оглед.
Както и да е, глупаво е да водим такива спорове тук, дано кажат ченгетата какъв е окончателния им извод.

# 29
  • Мнения: 6 243
Пък и може да е вярно.
Мен лично ме притесни много това и ще трябва да се обезопася - абсурд да кърмя в сънено състояние.
Ето за това става дума! Тити, прощавай, че ти си за пример, ама ти първа го каза на глас.
Нормалните страхове на всяка майка са факт. Нали има една приказка - да ти се случва това, дето ти го мисли жена ти, а не това, дето ти го мисли майка ти. Не стига, че носим със себе си непрекъснато товара на притесненията - основателни или не, за най-скъпите си, ами сега да се съобразяваме и с недообмислени простотии. Но опираме до въпросите за морала в журналистиката и професионализма в полицията, които не са за тоя форум.

Общи условия

Активация на акаунт