Ще изчезне ли еврото?

  • 5 635
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 408

За инвестирането - няма универсална рецепта, ако имаше такава, всички щяхме да сме милионери. Laughing

Парите са еквивалент на някаква стойност. Тя трябва да се създаде, за да се получат срещу нея пари. При инвестирането, парите се получават заради влагането на пари, без създаване на реална стойност. А стойността не се получава от нищото, т.е. при увеличаването на количеството пари, те се обезценяват - това е инфлацията. Когато политиците изкуствено задържат инфлацията, идва момент в който балона се пука, и стойността вече няма много общо с парите, т.е. не е техен еквивалент. Много хора го знаят това, но пък от това живеят - при това доста добре, и си плащат това да продължава.
Не напразно , освен в юдаизма, във всяка друга религия , даването на пари срещу лихва е грях.

# 16
  • Мнения: 91
, и няколко врачки се изказаха по ТВ че еврото скоро ще изчезне. Не знам доколко надеждни са техните прогнози, но факт е че аз съм доста объркана как да постъпя. Confused
[/quote]

това с врачките определено ми се струва  несериозно Laughing........ най добре от всичко по малко.

# 17
  • Мнения: 3 200
Няма да е скоро, първо ЕС трябва да се разпадне. Виж, че може да инфлира, това е друга тема.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Не вярвам да изчезне. Европейците нямат нужда от силна валута. Положението ще се подобри ако се започне повече производство в Европа и по-малко да се разчита на Китай.

# 19
  • Мнения: 60
Аз като един не виден икономист смятам, че еврото няма да изчезне, но ще настъпят доста промени, които ще фрагментират значително Европейския съюз. Относно инвестирането - златото не е лъжица за всяка уста - поинтересувайте се как става покупката, какви такси се заплащат и т.н. Истината винаги е била и ще бъде в диверсифицирането т.е. ако настина имате голяма сума спестявания /аз нямам, харча си ги и трупат скъпи спомени:-)/  заложете на различни валути, активи и т.н. разпределете спестяванията си на максимално повече места, като внимавайте за придружаващите такси.
Не карам никой да постъпва така, просто аз така разсъждавам!

# 20
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Еврото няма да изчезне според мен, ще се възстановят драхмите в Гърция по-скоро.

И така на принципа на доминото ще рухнат и други държави, провалът на еврозоната ще срине много авторитети. На  Великите сили им писна да влачат забуксували държавици и най- вероятно с удоволствие ще си дадът благословията за тяхното освобждаване от единната валута.

# 21
  • Мнения: 14 478
Няма как да изчезне еврото. Това е новото име на марката. Зад еврото стои Германската икономика, така че докато я има Германия и няма войни еврото ще бъде на пазара. По-вероятно е да изчезне долара, щото в САЩ вече нищо не се произвежда.

# 22
  • Мнения: 3 181
Логично погледнато все някога еврото ще изчезне - скоро или след 2-3000г.  Laughing Laughing Laughing
У нас сме вързани (с валутният борд) към валутата в Германия, която в момента е Евро. В случай, че в Германия се смени валутата и ние ще се вържем автоматично към новата им валута, така че място за притеснение няма. Депозитите в евро ще се превалутират автоматично в новата валута на Германия.
Рискът може да си намалите като си направите портфейл - напр. разпределяте спестяванията си в няколко депозита в различни валути.
Разбира се остава въпросът как да успеем да спестим .... newsm78
Peace

# 23
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Няма как да изчезне еврото. Това е новото име на марката. Зад еврото стои Германската икономика, така че докато я има Германия и няма войни еврото ще бъде на пазара. По-вероятно е да изчезне долара, щото в САЩ вече нищо не се произвежда.
Те за това Меркел и Саркози си шушукат за миниеврозона, обединяват се четирите най- силни европейски икономики, а другите да се спасяват  Grinning

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Те за това Меркел и Саркози си шушукат за миниеврозона, обединяват се четирите най- силни европейски икономики, а другите да се спасяват  Grinning
Да бе, а кой ще им работи и произвежда евтинко?

# 25
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Те за това Меркел и Саркози си шушукат за миниеврозона, обединяват се четирите най- силни европейски икономики, а другите да се спасяват  Grinning
Да бе, а кой ще им работи и произвежда евтинко?
Те и двамат вече пропищяха и вдигнаха ръце от таквиз дето им ,,работят,, и им ,,произвеждат евтино,, че сега се чудят как да им плащат помощите и как да ги разкарат от подредните си държави.

# 26
  • Мнения: 6 713

Те за това Меркел и Саркози си шушукат за миниеврозона, обединяват се четирите най- силни европейски икономики, а другите да се спасяват  Grinning
Да бе, а кой ще им работи и произвежда евтинко?

Цяла Азия, как кой Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 4 253
Златото освен, че е скъпо в момента е и трудноликвидно в БГ поради липсата на вторичен пазар. Peace

# 28
  • Мнения: 4 300

Парите са еквивалент на някаква стойност. Тя трябва да се създаде, за да се получат срещу нея пари. При инвестирането, парите се получават заради влагането на пари, без създаване на реална .
Струва ми се, че пишеш глупости:-) Това, че човекът, който инвестира пари, не е този, който физически извършва производството,  не значи, че не се създава реална стойност. Винаги съм казвала, че човек трябва да подхожда цялостно към икономиката, а не на парче ако иска да разбира.
Просто може да е да ремонтираш обувки, и тогава сигурно инвестиция е мръсна дума, подсказваща за класови различия. Животът ни обаче е доста по сложен, стоките и услугите също, и са нужни много звена по веригата, докато се задвижат нещата.
Освен това, доколкото помня, парите са редом с труда и предпримачеството като ресурси за производство.

# 29
  • Мнения: 2 030
А ако изчезне  валутния борд за България, 1 долар ще бъде ли равен на 1,49 лв ?

Общи условия

Активация на акаунт