Едностаен апартамент без стени

  • 7 898
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 247
Винаги до сега съм мислила че севера и юга са противоположни. newsm78
А иначе от практична гледна точка-точно такива боксониери има отдавна в люлин;.Банята се пада в долния десен ъгъл на рисунката в спалнята,а коридора е малко по-дълъг(за да има дясно врата за банята и нагоре към спалнята-не ми се чертае,дано е понятно.Ако човек  се справя сам-това разположение е вариант и ако не иска стени може да си махне средната стена и всичко ще си му е о.к.Ако ще ползва дизаинер,не му трябват съвети Peace

# 16
  • Мнения: 624
Голяма глупост съм написала ooooh! Входа за сега е източен, а искам да стане южен.Това е вярното Laughing
Наистина ли няма никой с такова жилище във форума? newsm78

# 17
  • Мнения: X
Humpty Dumpty,

Дано това ти помогне с идеи.



"Малък женски апартамент"
http://www.your.dibla.com/index.php?option=com_k2&view=item& … %82&Itemid=98

# 18
  • Мнения: 17
Някъде из нета бях видял снимки на подобни маломерни жилища където всичко е в една стая. Направи ми впечатление, че банята и тоалетната бях отделени със стъклени стени. Ще ги потърся и ако ги намеря че ги кача.

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
 Виж и тук. Има стотици малки апартаменти, предимно от Щатите, но и от Европа. Поне са на жииви хора, а не някакви триизмерни визуализации на скъпарски италиански мебели, които ще ти струват колкото цялото жилище, че и повече. http://community.apartmenttherapy.com/contests/smallcool/2011

# 20
  • Мнения: 6 296

Виж това маломерно ергенско жилище доста напомня на това, за което ти пишеш:

      

Тук всички снимки.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 2 259

Виж това маломерно ергенско жилище доста напомня на това, за което ти пишеш:

...

Аз просто се влюбих в сайта и във всички проекти... Heart Eyes
Много са интелигентни и креативни до един!!! Heart Eyes

# 22
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Попадала съм на тези два варианта - има доста добри идеи:
http://www.your.dibla.com/index.php?option=com_k2&view=item& … %BC&Itemid=88
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150453634187268.38303 … 777267&type=1
И нашия апартамент е маломерен - едва 58 кв.м. но не е без стени, т.к сме 4 члено семейство. Е в началото бяхме само двама. Ето - http://barfly.snimka.bg/family/u-doma.105687.15859538.

# 23
  • Мнения: 5 710
На нас това дългосрочно ни предстои, имаме помещение което е около 60 кв. метра и няма стени. Искаме да си направим малък китен апартамент за двама... един ден.
Запис Grinning

# 24
  • Мнения: 1
тези от 50 до 80 кв.м са най-сладки Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 3 909
Живея в ателие от 39 квадрата жилищна площ. Проектите, които показвате са абсолютно неприложими на практика с изключение на проекта на p.yanev.
Представата, че ще има и диван и легло отделно е непрактична. Имам ги и двете у нас - еми, остава по една пътечка между тях, особено като включиш бюро и секции (холна масичка нямам). Имайте предвид, че багажа си е багаж - има си точно толкова лични вещи, колкото и ако жилището е 100 квадрата. Трябват си разни неща като завивки, спално бельо, летни и зимни дрехи, палта, обувки, място за минимум от инструменти и прахосмукачка... Дори дъската за гладене е в повече.
Освен това бар-плотовете изглеждат прелестни на картинка. Особено, когато са снимани от няколко метра, които реално нямате. Откажете се от идеята, че ще наместите кухненска маса с повече от три стола (несгъваеми) и ще има място за още нещо.
Уредите също са минимално количество. Както се вижда от проекта на p.yanev има място за печка, хладилник, пералня и кухненски шкаф с мивка. Това е - без сушилня, без миялна, без още едно шкафче.
При такива жилища трябва да се използва максимално височината на помещението.

Иначе наистина може да е много кокетно и уютно. Обичам си "Гълъбарника".

Ако може Humpty Dumpty да направи скица с точните размери и разположение на жилището ще е по-лесно.

# 26
  • Мнения: 1
Абсолютно съгласен съм с последния пост...при такива помещения трябва да се използва максимално височината и да бъдат намерени добри решения за пространствата...практични и функционални.

# 27
  • Мнения: 0
Ако дадеш скица с точните размери мога да ти направя мащабен цетен чертеж. чрез който може да добиеш по реална представа какво ще се случи в завършен вид.

# 28
  • Мнения: 624
Има раздвижване Grinning
За съжаление, обаче проекта ми е замръзен #Cussing out
Появиха се доста непредвидени разходи и тя стана една ooooh!
 Много благодаря за всички линкове и предложения Hug
Ilian.dimitrov много благодаря за предложението, обаче сега като всичко е в застой не мисля, че е нужно да се натоварваш с мойте работи.
а кажете ми колко горе-долу пари мислите, че ще ми трябват за обзавеждане?Като се има предвид, че няма никакви вещи Thinking

# 29
  • Мнения: 1
Ще ви трябват следните неща :

Основен ремонт :
1. грунд преди шпакловка по стени и таван - около 120-150 лв.
2. финна шпакловка по стени и таван - около 550-600 лв.
3. грунд преди латекс по стени и таван - пак 120-150 лв.
4. боядисване на стени и таван с латексова боя - около 400-450 лв.
5. редене на паркет/ламинат/плочки - около 150-200 лв. (в зависимост от точната квадратура и интериорно решение)
6. Ремонт баня - плочки, полагане, фугиране, таван латекс - около 1000-1500 лв. без цената на плочките, които вие ще изберете.

Цените са горе долу ориентировачни и са според интериорното решение.

Мебели :
Кухня - между 2500 и 5000 лв. в завимост от материалите и ел. уредите.
Дневна - в зависимост от бюджета. В икеа има дивани и библиотеки за всеки джоб. От 2000 лв. в зависимост от артикулите - диван,масичка,канпе,библиотечка,трапезарийна маса + столове, легло, гардероб.
И още 1000 дребни детайла и глупости, който излизат в течение на реализацията.
Правил съм десетки подобни количествено-стойностни сметки и е много пипкава работа. Преди да стартирате обмислете много хубаво бюджета си и помислете къде ще дадете повече и къде по-малко.

Най-добре си наемете дизайнер, който ще ви направи подробна количествено-стойностна сметка и ще ви движи парите по проекта. Така имате гаранция, че всичко ще бъде изпълнено според проекта и според вашия бюджет. Не се доверявайте на единични майстори и монтажисти, които ви предлагат безплатни проекти само и само, за да вземат част от работата. Още повече да не могат да пишат на майчиния си език с 10 правописни грешки в едно изречение. Знаете, че евтиното винаги излиза по-скъпо.

Хубава вечер Simple Smile
П.

Общи условия

Активация на акаунт