Спинка сладко ДЕКЕМВРИйското човече и усмихва се на сън то вече.

  • 30 337
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Какво да бъде заглавието на следващата тема?

Опции:

# 15
  • Мнения: 28
Галактик, благодарности за усилията, които полагаш   bouquet

Стефито, и моята бузанка от време на време е неспокойна по време на кърмене и преди време питах ЛЛЛ тук във форума. Много ми помогнаха с този линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0  
Според мен им става кофти на стомахчетата и започват да нервничат. Аз я изправям да се оригне и пак я връщам на гърдата. Или сменям гърдите, ако усетя, че е намалял потока в едната. Може да не е празна изцяло, няма проблем, после я връщам  Simple Smile  Отначало явно гладът е голям и иска силния поток и от двете  Party Друг път ми се е случвало много да й се пръцка и да се напъва, т.е. иска да свърши и двете работи едновременно  Joy
Аз така си го обяснявам с наблюдения над моето бебе, дано съм ти помогнала  Hug

# 16
  • Мнения: 731
Добро утро! мааааалко цвят в този иначе така бял ден!
Галактик

dark_aurora

# 17
# 18
  • Мнения: 111
Привет!
Мен стоянето в къщи вече ме изнерви тотално...Много обичам да се разходжам и т.н....Сега направо се чувствам като затворник...Щом се радвам,че имам лекции и ще съм на вън за 1-2 часа...Правете сметка как ми се излиза!
На прегледите така и не отидох,защото нямаше как да ходя до Пловдив!Да се надяваме,че всичко е наред...Въпреки,че 7 дена нищо не тееше...Сега пак е почнало,ама не е цикъл...явно още теч ще има!
Честита  втора месечинка на Ева и Лилия!
Честита първа месечинка на Александър и Никалас!
Галактик ,благодаря за темата!
За ортопеда да ви питам - вие ли си поискахте талон или педито сам ви даде...Нашия не ни даде нищо,а направо и предписа едни гащи...Ама аз не ги купих.Нещо не ми се връзва педи да предписва ортопедични неща...а и не я е преглеждал на крачеат ,че да знае дали има нужда от такива...Вие какво ще ме посъветвате-да идем на ортопед или направо да купувам тия гащи?

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте най-после и от мен.
Почти не ми остава време да седна на компа. Савинка вече е на 3 месеца и бодърства все повече. Нуждае се от непрекъснато внимание - игри, разговори. Много се усмихва.
Поздрави за авторката на темата и добре дошла на новата мама.
Поздрави на всички. Ще се опитвам да влизам по-често.

# 20
  • Мнения: 334
здравейте мили мами  Hug
Галактик, както винаги, прекрасна тема   bouquet

Аз освен да се оплача ,че съм болна нищо друго май няма покрай нас.Бебка вече е по-спокойна.Тази нощ направи пауза от 12 до 8, аз не съм се събуждала, и какво да ви кажа, целите чершафи, пижами и одеала бяха в кърма, щяха да ми се пръснат гърдите, домързя ме да се изцедя, само кърмих в 8, бебка повърна 2 пъти, дали е преяла newsm78

И на нас не са ни дали талон за ортопед Tired

# 21
  • Мнения: 454
Хоп и аз да се запиша в новата темичка и специално за авторката   bouquet
Искам да изкажа благодарнос на мама Евридика за съвета и помоща!

# 22
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Добро утро,

Аз съм безотговорна майка  Embarassed- с баткото обиколих сума болници точно в тази възраст 40 дена и до годинка и половина, и накрая стигнах до извода, че трябва да е умерено всичко - никави лекари, освен ако не се налага. Имам доверие на педиатъра си, така че ако прецени, че има проблем ще ходим на ортопед. Той проверява Peace А на ортопед баткото не съм водила.



# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 598
 Добро утро от затрупаните от сняг! Laughing
Сега разбирам колко е важно да имаш ток,акъла ми не го побира как са гледали по 5 деца,аз вчера с две едва се справих .При това нямаше ток 12 часа Crazy
 Но бебе Цвете беше вчера като по учебник-спи,яде и ака!Викам свършиха коликите,ама не-в 3 часа през ноща като ревна,пръцка и се гърчи.Все си мисля че е дето пих едно безалкохолно снощи.Възможно ли е?
 Нито еспумизана действа,нито чайчето от копър-че като ги спра накрая поне да не си тровя детето. Thinking
Галактик,браво на теб  bouquetКак ти остава време и аз не знам newsm78

# 24
  • Мнения: 117
привет!и ние днес ставаме на2 месеца!вчера бяме на ортопед и всичко ни е наред.

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Малко съм иззела функциите и все аз пускам теми Embarassed ако някой има желание да си поиграе да ми пише, ще му пусна цялата информация Peace Вече се пипа само по-декорацията и е по-лесно. Peace

# 26
  • Мнения: 444
Галактик, благодаря   bouquet
Добре дошла и на новата мама! Simple Smile
Fraqueza, аз бих завела детето на ортопед преди да взема такива гащи. Все пак трябва а я погледнат на ехограф, преценката не специалиста е от значение.
Нашата кака е яко болна. Освен обилната хрема, качи и температура тази нощ. От време на време кашля лошо. Днес ще я водим привечер до педиатърката. Ще видим дали ще успеем да опазим Лли този път. Тъпото е, че уттре искам да заведем малката на офталмолог, а с тази болна кака дето няма кой да ми я гледа... Явно таткото и ния ще ни чакат в колата, аз ще трябва сама да се оправям някак.
Сега се чудя за колко време да спра Ния от градина. Не мога да взема никакво решение. ...

# 27
  • Мнения: 289

Аз влизам с въпрос към ЛЛЛ: Лявата ми гърда произвежда по-малко кърма от дясната. Нищо необичайно, не съм се притеснила. Но разликата ми се вижда повечко, та ми се ще да доближа количеството на дясната гърда. Дилемата ми е следната: дали първо да слагам детето да суче от лявата, или напротив - да суче от нея като втора гърда? Чудя се, защото ако я давам първа - би следвало Ники да е по-гладна в този момент и да суче по-настървено, което да стимулира лактацията. От друга страна, на втората гърда според мен прекарва повече време (не съм се старала да гледам часовник, та не мога да го гарантирам на 100%), защото къде заспива, къде си почива и така се получава по-дълго неактивно сукане в сравнение с първата гърда. Мисля си, че това също стимулира лактацията, или съм в грешка? Ако греша, значи отговорът е ясен - ще трябва да давам първо лявата гърда. Да уточня, че детето се храни от двете гърди всеки път. От самото начало процедирам така, само от едната категорично не се наяжда. Simple Smile
  Привет *Teddy*,
 Много майки, също като теб забелязват, че едната им гърда се усеща като по-пълна или, че бебето суче по-бързо и кратко от нея. Това е напълно нормално. За да се стимулира и по-слабата гърда би било добре да бъде предлагана също толкова, често колкото и другата, както правиш и ти. Peace
  Някои майки избират в даден период от деня, например нощем, да започват кърменията предимно с по-слабата гърда, за да я стимулират малко повече. Разбира се добре би било да се следи и другата гърда да не се препълва, тъй като може да се създаде риск от запушване на млечни каналчета.
 Чудесно е, че предлагаш и втора гърда на всяко кърмене, за да може бебето да има възможността да посуче допълнително, както си забелязала при твоето бебе.
 За да помогнеш по-бързия приток на мляко и по доброто изпразване на по-слабата гърда би могла да опитваш да прилагаш техниката на компресия на гърдата, описана  тук и видеоклипче.
 Ти си прекрасна майка и се справяте чудесно с Ники! Желая ви успехи и усмивки!

 

# 28
  • Мнения: 1 516
Привет и от нас  в новата тема ..Сложила съм Ема да се пече на зимното слънце и надниквам за малко , че в последно време нещо не ми остава много време ... Притеснявам се ,че с това повръщане може да връща и вигантла, за това я държа на слънце при всяка възможност , за да си набавя витамин Д сама ...Честито на всички месечинки ..

# 29
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Привет и от нас  в новата тема ..Сложила съм Ема да се пече на зимното слънце и надниквам за малко , че в последно време нещо не ми остава много време ... Притеснявам се ,че с това повръщане може да връща и вигантла, за това я държа на слънце при всяка възможност , за да си набавя витамин Д сама ...Честито на всички месечинки ..

Ехе, къде има слънце. Завиждам... Flutter

Общи условия

Активация на акаунт