Спинка сладко ДЕКЕМВРИйското човече и усмихва се на сън то вече.

  • 30 428
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 0
Ние също от два дни сме със зелено ако.В понеделник сме на консултация и не знам дали ще му сложат ваксината.За ротарикс и аз се замислям дали да не поръчаме,но ще питам педиатъра какво мисли.

# 601
  • София
  • Мнения: 104
Цвете,попитай консултантите по кърмене за наддаването и рахита.Те наистина дават добри съвети.
За Ротарикса-моят батко никога/да чукна на дърво/не е бил толкова зле от повръщане.Може да не е бил точно този вирус,но никога не сме стигали до болница.Чудя се и аз за тази ваксина.Не съм патила и затова по скоро не бих я сложила.Май и аз ще питам педиатърката.

# 602
  • Мнения: 444
MuJIuHka, моята кака, като се учеше да си лапа палеца, в началото си лапаше юмручетата. Гледам, че и малката се опитва от време на време. Не мисля, че от глад го правят, защото и след хранене го прави, когато иска да заспи...

# 603
  • Мнения: 117
Нашето ако е зелено всеки път,но педиатъркатаказа че било от АМ да не се шашкам.Ротавируса мисля да го пропусна,и дано не съжелявам някой ден.
Люби,и нашите ръце са цял ден в устата.Аз упорито продължавам да бутам биба,но не иска и не иска.Вече2 месеца я водим тази борба Twisted Evil,ама не се давам,поне засега.

# 604
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте и благодаря за пожеланията  Hug
За зеленото ако на мен ми казаха че се получава от въздуха, който е в коремчето на детето и протичат окислителни процеси, дори да е нормално жълто акото като оставиш на въздух памперса пак става зелен. То този въздух е виновен за коликите, и като пръцкат или се оригват го изкарват от коремчето.
Нашият педи ни обясни за Ротаваксината, че се дава 2-ри и 4-ти месец, ама не разбрах тази цена дали е само за единия прием или за двата, и действа до 5-тата годинка на детето. Предполагало се че до тази възраст децата са най-уязвими и тежко прекарват вируса, като ви примерите май ще се приема.
Ние вчера бяхме на ортопед и нищо ни няма, ама малко груб ми се видя прегледа. Доктора като го хвана за крачетата като ги разтегли едно хубаво, Стенли като нададе един рев, ама нали всичко е ок.

# 605
  • Мнения: 444
ooups, изненада ме с този груб преглед. Явно всеки ортопед е с различен подход. Аз пък се изненадах, че толкова на бързо прегледаха Лили. Погледнаха двете крачета за по 10 секунди, опъна и ги сгъна после. Огледа и ходилата и сгънките. това беше. Ама и каката я гледа същия лекар и всичко и беше наред...
Пижо, аз с каката се предадох за палеца. С малко срам ще си призная, че дори се зарадвах, че намери начин сама да се успокоява и заспива. Преди това беше АД. Но пък мн лесно я отучих от този навик буквално за ден и то когато направи годинка. Затова и сега не се притеснявам от смукане на палец.,, Mr. Green

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 488
Привет момичета  Hug
Нашата кака пипна гадния вирус дето върлува и сега сме с 39 т-ра и няма сваляне  Tired Течен аналгин , оцет и не и не луда съм станала  ooooh! А как ще опазим бебо ума ми не го побира.Оплаках ви се , сега ще полегна докато всички спят.

Рорарикса май ще я пропусна , но ще чуя и педиатърката какво и е мнението.

За акото с каката бяхме на АМ и беше вечно зелено. Сега с бебо си е ок

# 607
  • Мнения: 22
Почерпете се за наше здраве, дрисльо Макс днес става на 2 месеца, да са ни живи и здрави дечицата  Hug

за ротарикса объркана съм в мненията си за ваксината - има много за и много против, ще питам педи, пък ще видим, много не ми хареса рекламата й по тв-то, даже ме дразни - един вид, видиш ли, ако не сложиш тази ваксина и детето ти се оказва в болница, тъпо е, да в по-напредналите страни е задължителна, но е и безплатна, също така  Peace
Цвете и мен много ме е страх от рахита, дано на никое бебче не се случва, ни сме на АМ и давам от 20-ти ден вигантол по 2 капки, в АМ отделно има вит Д, ще видим на консултацията дали ще ги увеличи или намали, абе страшно си е, бебчето на моя приятелка беше болно на 6 месеца...
Лапането на ръцете - не е от глад в никакъв случай, според мен се успокояват по този начин
Ние сме със зелено ако, но при нас е нормално, че смена АМ, което съдължа желязо, та затова  
Пижо провай с авентската биба, моят също не щеше и не щеше, само тя ме спаси, а и мн. други мами това споделиха  Peace

# 608
  • Мнения: 0
Здравейте момичета. Най-после успях отново да се включа. Моята бебка вече бодърства доста и рядко ми остава време да седна на компа. Много исках да ви попитам какво мислите за захранването преди 6 месечна възраст?

# 609
  • София
  • Мнения: 328
Здравейте, мами  Simple Smile

Аз не пиша често, но когато имам време поне ви чета  Simple Smile

Ние от около 10 дена спряхме еспумизана и от 3 дена не даваме БиоГайа и да ви кажа Криси е много добре без тях, даже вече не връща храна толкова и по-редовно си ака ( нали БиоГайа-та запича ) Иначе в понеделник сме на консултация и нямам търпение да видя колко е пораснала... не че не се вижда и усеща де, според мен вече е към 5 кг.  Laughing

За лапането на палеца Криси от раждането до сега се е случвало 3 пъти да я видя с палеца в уста и забелязах, че е само като е изключително гладна, по същия начин и с юмручетата . А бибата много си я обича напоследък, като не може да заспи,особено тази, която е от каучук.

А пък при мен продължават драмите с тоя цистит ( нали в болницата след секциото като ми махнаха катетъра нещо ме заразиха) . Пих 2 лекарства вече, като първото не подейства изобщо, а второто само леко ме облекчи и в понеделник след консултацията съм на уролог и трябва и стерилна урина да дам ама тя сигурно ще почака, че нали след лекарства трябва да се чака 1-2 седмици преди да се дава урина. Направо ми е много притеснено вече, нямам търпение да се оправя, че ми писна да ме боли като пишкам...

За ротавирусната ваксина и на мен ми стана интересно и ето какво намерих по въпроса   http://apteka.framar.bg/30012893/%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80% … ine#axzz1lnnbbzxb  
Ще проуча още малко и ще решим с таткото, дали да я правим.

А да ви питам, че ми е интересно, вие усещате ли по някакъв начин ( болки, опъване примерно ), че кокалите и органите ви се наместват и се връщат на нормалните си позиции ? Четох, че е възможно да се усети някакв дискомфорт до към осмата седмица след раждането.

# 610
  • Мнения: 444
Честита месечинка на Макс!
Миме, искрено ти съчувствам за вируса, мен все този страх ми е в главата- какво ще хване каката от градината. По-бързо да се оправя детенцето и да опазите бебчето!  Praynig
Галичка, аз започнах да давам сок на Ния от 5-ти месец, а пюретата от 6-ти, ако не се лъжа. Повечето ми приятелки са захранвали по тази схема. Ако сте на кърма, може да изчакаш дори и повече със захранването. Аз лично смятам, че е добре след 5-ти месец ада се започва, но всеки педиатър е на различно мнение.
purple_butterfly, знам каква мъка е този цистит. Аз го мъчих около 2 месеца по време ан бременността, а ив болница лежах. През това време изпих 3 поредни антибиотика. Относно това кога да направиш изследвания- ако си пила антибиотик 5 дни, трябва да изчакаш 10 дни след него преди да се изследваш. Т.е. двойно повече време след приема, за да се изчисти организма от влиянието му. Пиеш ли неоренал СР ? напълно безопасно е при кърмене и бременност. Аз го пих 3 месеца, като два от тях след последния антибиотик. Толкова си напатих, че все още се притеснявам да не се върне, но при мен имаше и проблеми с единия бъбрек заради бременността. Успех и бързо оздравяване!  Hug Hug

# 611
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 807
за ротарикса объркана съм в мненията си за ваксината - има много за и много против, ще питам педи, пък ще видим, много не ми хареса рекламата й по тв-то, даже ме дразни - един вид, видиш ли, ако не сложиш тази ваксина и детето ти се оказва в болница, тъпо е, да в по-напредналите страни е задължителна, но е и безплатна, също така  Peace

Не съм привърженик на ваксините, за баткото си платих Пентаксима, защото безплатната ваксина хич не ми вдъхваше доверие. За щастие сега е безплатен. Тази също ще си я платя, просто дори от финансова гледна точка подобно заболяване излиза през носа, пък за мъките след това да не говорим. То са диети, то са специални каши и храни...

# 612
  • Мнения: 117
mina_stolear.мерси,ще взема да пробвам

# 613
  • Мнения: 1 516
Уф , ни авент, ни чико, ни нук...Никаква не иска...Да не говорим за шише Sad

# 614
  • Мнения: 439
Цвете, браво! Голяма мома имаш. Hug Моя беше с тези размери на 2 месеца и 10 дни.
Момичета не пиша често, ама време не остава или е съвсем малко, направо съм луднала вече. Peace
Изчетох последните 15-ина странички и викам чакай да се включа и аз. Hug
Виждам нови мами. Добре дошли. Hug

Общи условия

Активация на акаунт