Какво да не готвим- съвети!

  • 5 840
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Не мен и картофи с кисело мляко ми горчат.....


Пък аз обожавам пържени картофи заляти с кисело мляко и чесън....Ммммм..... Grinning

# 16
  • Мнения: 966
И аз готвя мусака и гювеч като слагам всичко наведнъж- и картофи и домати и никога не са ми дрънчали. Даже в зависимост от сорта картофи ми се е случвало направо да се разпадат картофите Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 971
Аз не харесвам комбинацията риба със салата от домати (пресни) Имам чувството, че се усилва горчивия вкус на рибата и направо мога да  Sick . Но съм виждала хора, които съвсем спокойно хапват тази комбинация и нищо им няма.  Mr. Green  Иначе риба с доматен сос е супер.  Peace

# 18
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Никога не опитвайте комбинация от солена риба и млечни или яйчени продукти.....

Стана ми интересно. Това съм го чувала от стари хора, не знаех, че все още се споменава такъв съвет.
Комбинацията е особено полулярна и присъства на всяка блок-маса, както и при индивидуално сервиране.



Млечният продукт е в авокадото.

# 19
  • Мнения: 7 418
Не мен и картофи с кисело мляко ми горчат.....


Пък аз обожавам пържени картофи заляти с кисело мляко и чесън....Ммммм..... Grinning
  И аз Ммммммм!!!!!!!!!!!! Crazy Grinning

# 20
  • Мнения: 17 987
Моите опити /и съвети от баба ми, която все още е невероятна готвачка  Heart Eyes/:

- Яхния се залива и долива с вряла вода, иначе става блудкава
- Ориз се залива със студена вода, иначе бързо "изпива" водата и остава като суров
- Бешамел заливам със студено мляко, иначе ми стават топчета от брашното
- Брашното сгъстява по- добре когато се запържи в началото, а не да се добави размито с вода към края
- Мразя риба със салата домати, у нас е закон- риба се яде с картофена салата или картофено пюре Peace

Ще допълвам като се сетя, много хубава темичка  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 10 330
Ау, още нещо се сетих - не смесвайте орехово олио и балсамико - много гадно става.  Mr. Green
Не варете ориза на силен котлон - най-хубав става като се запържи до оцъкляне в началото, долее му се вода (обикновено в съотношение 1:2,5), котлона се намалява, захлупва се тенджерата, не се разбърква, като почнат да се появяват мехурчета по набъбналия ориз и течността вече е почти напълно поета - котлона се изключва напълно и се оставя оризът да допоеме всичката вода.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 762
Шкембе задължително се вари със сол. Иначе / ако не е полуфабрикат,разбирап се/ няма сваряване  Peace
Когато запържвате месо / каквото и да е/, за да се карамелизира или запази соковете си, никога не се бърка първите 15 минути. Не се бара, оставя си се. Така не отделя сокове и наистина се карамелизира, вместо да се за душава в собствената си вода  Peace

То малко стана как да готвя, а не какво да не готвя, ама карай да върви  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 805
Не мен и картофи с кисело мляко ми горчат.....

Пък аз обожавам пържени картофи заляти с кисело мляко и чесън....Ммммм..... Grinning

Тази комбинация ще я пробвам, че ми е от любими храни, кисело мялко и пържени картофи Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 448
Зелена салата със зехтин, само с олио  Naughty Зехтинът така и променя вкуса, ужасно направо (поне за моя вкус)  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт