сложна дилема за разрешаване

  • 5 367
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
white_bunny, навремето говорих с моята гинеколожка за т.нар "химически аборт" - с лекарства. Щото аз в началото също изобщо не мислех да раждам и обмислях всички варианти....
Та, тя ми каза, че като цяло доста гадости правел този тип аборт и накрая пак до кюртаж се стига. Теб какво те притеснява - самия кюртаж? Манипулацията е за около 20 мин., венозна упойка и после си тръгваш.
Успех каквото и да решиш!

# 16
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
white_bunny, навремето говорих с моята гинеколожка за т.нар "химически аборт" - с лекарства. Щото аз в началото също изобщо не мислех да раждам и обмислях всички варианти....
Та, тя ми каза, че като цяло доста гадости правел този тип аборт и накрая пак до кюртаж се стига. Теб какво те притеснява - самия кюртаж? Манипулацията е за около 20 мин., венозна упойка и после си тръгваш.
Успех каквото и да решиш!
Морги,не зависи ли колко е голям зародиша?Щото аз съм вземала няк`во хапче /забравила съм името/ ,което ми даде гинекологът и което за няколко часа изхвърли кухото сакче.Без лоши последствия след това /поне не видими  newsm78 /,но пък с нечовешки болки през тези няколко часа.....още ми се  Sick като се сетя....Но беше съвсем в началото...в първите дни на бременността.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
Фиф, има значение, разбира се. Не помня до колко, ама някъде из супер началните седмици ще да е било. Понеже аз разбрах изключително рано и също имах време за химийка навремето. Но лекарката каза, че много често ставали кръвоизливи от химията и се налагало кюртаж за доизчистване. Та затова и доста лекари се пазели от тези хапчета. Предпочитали стария метод на кюретата.
Ето, намерих малко инфо за тези хапове - това  и  това.  Но и на мен ми звучи да е доста болезнено. При стандартния начин имаш упойка и после няма проблем. Аз лично не съм правила, ама на дърти години се наложи абразио да преживея - то е същото, така,  че не е кой знае какво.

# 18
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
  Но и на мен ми звучи да е доста болезнено.
Наистина е..чувствах се като куче,което се гърчи в нечовешки мъки..явно съм му изглеждала много яка и корава мадама на моя гинеколог,щом е решил да ми причини това  Sick
Ама по неговите думи нямаше да боли много...чунким ги е пил,та да знае  Crossing Arms

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Дай да оспамим...Винаги гледам  Shocked Shocked Shocked кога гинеколог каже, че нямало нищо кой знае колко болезнено в раждането...Щото на него през д-то му е минивил пъпеш с бодли, та знае? Crazy Crazy Crazy И моя доктор ме убеждаваше едва ли не колко щяло да ми е полезно нормалното раждане, щото това не било кой знае какво...аре, ама на мчуждо д...пе...

Оспамихме пейзажа, дано авторката е взела решение и да продължава само напред!

# 20
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Оспамихме пейзажа, дано авторката е взела решение и да продължава само напред!
Да,да...това е най-важно....а за другото си абЦелютно права  Peace

# 21
  • Мнения: 1 384
тц тц тц и аз бях ''хванала '' от БНД след като се разделихме , но той каза че не е от него  Shocked тогава други мъже нямах в живота си  и за секунда не се двуумях и го махнах , сега не съжалявам ! Съвети не давам , всеки си прави сам преценка , но моето мнение е , че щом връзката не е била стабилна с едно дете и с две няма да се оправи ! успех

# 22
  • Мнения: 10
бях на преглед в понеделник и лекаря тръгна да ме разколебава, че съм на години, т.е. 37, ако искам друго дете сега е моментът и т.н. Не се реших, имам няколко дни да помисля до понеделник 13 февруари. Тъй като яйцето е още малко предлага само с хапчета, той уж ме убеждава че болките били като при цикъл, а с оперативната намеса винаги имало риск да стане нараняване и да да има усложнения. Така че остават няколко дни на размисъл, а да не ви казвам как ми се гади и повръща вече, това ми е познато и от първата бременност.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
white_bunny, винаги е сложна тази дилема. Ти самата и никой друг не може да реши искаш ли второ дете или не. След като си на 37 можеш трезво да прецениш нещата, а и вече имаш едно дете и знаеш за какво точно иде реч!
Колкото до начина за аборт - защо не вземеш и второ мнение от друг лекар? Никога не е излишно. Аз лично бях наплашена навремето от тези хапчета, но може сега да са други. Преди бяха онова френско хапче с някакъв номер. Сега гледам май други.
Успех каквото и да решиш! Hug

# 24
  • Мнения: 303
Не ми стана ясно обаче, дали авторката е споделила това с бившия си мъж.
Не може да взима решение, преди да е чула неговото мнение.
Аз съм твърдо "за" за даването на втори шанс, гаранция няма, че ако има дете от друг мъж, няма да остане пак сама след време с две деца.
Още повече, че и аз живея и работя в чужбина по около  половин година годишно, и ако не става въпрос за Румъния или Сърбия, социалната система е много по-уредена, отколкото в БГ.
Колкото до работата, какво те притеснява, ако разберат, че си бременна-това да не е БГ? Нали и там има платено майчинство, работа винаги се намира.
Успех и ни информирай по-скоро какво решение си взела.5

# 25
  • Мнения: 10
към stacy77
бях писала по-горе за мнението на бащата и за други подробности около майчинството.

# 26
  • Мнения: 393
 Здравей,зайче!Изчетох всичко ,преди да се реша да пиша-все пак въобще не се изживявам като велик съветник или съдник..,но който не го е правил,той не знае за какво иде реч-Абортът,кюртаж или прекъсване на бременност.Не  само за самата процедура-тя е кратка и ще мине,е-боли,много ме боля,но мислите след нея идват още и някъде в мен е болката за изпуснатите моменти,за неизживяното..Първоначално ми идваше да се съглася с останалите момичета-второто дете е ужасно отговорно и ангажиращо,поставяйки на изпитание всичко до сега.Имаш за кого да се грижиш,имаш и що-годе уреден живот-едва ли струва такъв риск.Обаче после видях и възрастта ти и малко се замислих.Ако дори и един път си имала проблем със забременяване,със цикъл или хормонален проблем,то не  е ли това твоя шанс?И тук пак се връщам назад и колко по-различно би било,ако...имах смелост да мечтая за още едно дете и да защитя мечтата си.А ти мечтаеш ли?Това,че отлагаш не е ли знак,че го искаш,дори с риска самотна майка с две деца(ти вече си самотна с едно,но поне сега има шанс то да не е само)
  Не бих те обвинила,ако решиш да запазиш тази стабилност,която имаш,ако преминеш през това изпитание и избереш аборта като решение.И подкрепям всеки твой избор,защото знам колко трудно и обърнано се чувстваш сега,но помисли и колко често ни се случват шансове като този Hug

# 27
  • Мнения: 126
Аз бих задържала бебето!

# 28
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз лично не бих го задържала. Това е страшно отговорност за сама жена с дете. Тепърва да бременее на тази възраст, да си прецака вече стабилния живот, който сама си е създала - кошмар. Ако имаше човек до себе си, който да поеме грижата за финансите, а тя да погледа детето поне до годинка, а после да се върне на работа е друго. Заслужава ли си да роди детето, да го метне на гледачка, да няма време за него, само и само да не направи аборт, а да не забравяме, че има и по-голямо детенце, което изисква внимание и грижа. * Пак казвам - това е съвсем лично и неангажиращо никого мнение.

# 29
  • Мнения: 19
 Hug

Браво, силно момиче!

Общи условия

Активация на акаунт